Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rolf Berglund
Lugi SK
2:27:57.887680
68.5p
2
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
2:29:25.896400
+1:27.8620
67.7p
3
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
2:29:41.898040
+1:43.10260
67.6p
4
Roger Huononen
Stockholms RK
2:33:25.920480
+5:28.32700
65.5p
5
Peter Skoog
Axa SC
2:39:11.955040
+11:13.67260
62.6p
6
Arne Lord
Nacka Värmdö SK
2:39:19.955810
+11:21.68030
62.5p
6
Per Thurin
Skanska IF
2:39:19.955810
+11:21.68030
62.5p
8
Kalle Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:46:22.998140
+18:24.110360
59.3p
9
Mats Kemi
Vaxholms RF
2:46:26.998540
+18:28.110760
59.3p
10
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:55:09.1050830
+27:11.163050
55.7p
11
Ted Kottulinsky
Axa SC
2:57:35.1065460
+29:37.177680
54.8p
12
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
3:05:02.1110160
+37:04.222380
52.2p
13
Mikael Mellhorn
Ericsson IK
3:05:06.1110550
+37:08.222770
52.1p
14
Erik Toll
IFK Lidingö SOK
3:07:31.1125060
+39:33.237280
51.3p
15
Ulf Edlund
Gideå IK
3:07:34.1125340
+39:36.237560
51.3p
16
Detlef Scholle
Bålsta SK
3:09:12.1135120
+41:14.247340
50.8p
17
Thomas Johnson
Boo IF
3:10:28.1142700
+42:30.254920
50.4p
18
Göran Svärdberg
IK Jarl Rättvik
3:11:20.1147930
+43:22.260150
50.1p
19
Gerry Blomqvist
Axa SC
3:17:49.1186840
+49:51.299060
48.2p
20
Bjarne Eriksson
Sas-Klubben
3:20:07.1200600
+52:09.312820
47.5p
21
Peter Martin
IFK Lidingö SOK
3:27:14.1243300
+59:16.355520
45.6p
22
Lars Gunnar Schultz
Saltsjöbadens SLK
3:32:56.1277530
+1:04:58.389750
44.2p
23
Tomas Sölvberg
Täby IS SK
3:35:35.1293400
+1:07:37.405620
43.6p
24
Hans Engström
Nacka Värmdö SK
3:40:59.1325800
+1:13:01.438020
42.3p
25
Leif Carlsson
Mälarö SOK
3:43:42.1342140
+1:15:44.454360
41.7p
26
Bo Ericsson
Hammarby IF SF
4:01:54.1451370
+1:33:56.563590
38.2p
27
Thomas Brune
Vaxholms Kanotsällskap
4:09:10.1494960
+1:41:12.607180
36.9p
28
Anders Blomstedt
Postens IF Södertälje
4:19:58.1559720
+1:52:00.671940
35.2p
29
Lars Högvik
IFK Mora SK
4:26:36.1599510
+1:58:38.711730
34.2p
-
Pierre Alcayna
Ikj Haninge
23:59:58.8639700
-