Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Boman
Nacka Värmdö SK
2:26:54.881380
69.2p
2
Anders Grånäs
Sundbybergs IK
2:29:19.895820
+2:24.14340
67.8p
3
Tomas Eriksson
Stockholms RK
2:33:37.921690
+6:43.40210
65.4p
4
Klas Wenzel
Järla IF SK
2:37:35.945420
+10:40.63940
63.4p
5
Erik Carlwaller
Enebybergs IF
2:40:35.963470
+13:40.81990
61.9p
6
Niklas van der Schoot
Mälarö SOK
2:42:49.976830
+15:54.95350
60.9p
7
Yngve Gustafsson
Stockholms RK
2:43:20.979900
+16:25.98420
60.6p
8
Andreas Nordström
Ötzis Vänner SK
2:43:30.980990
+16:36.99510
60.6p
9
Anders Enström
Möja IF
2:43:58.983700
+17:03.102220
60.4p
10
Per Ernström
Ericsson IK
2:45:14.991390
+18:20.109910
59.8p
11
Bo Lindén
Ikj Haninge
2:45:31.993050
+18:36.111570
59.7p
12
Peter Rabe
S E Bankens IF Sthlm
2:45:57.995650
+19:02.114170
59.5p
13
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
2:46:08.996740
+19:13.115260
59.4p
14
Peter Sjöberg
Nacka Värmdö SK
2:46:14.997300
+19:19.115820
59.4p
15
Joakim Borell
Omegapoint IF
2:47:40.1005900
+20:45.124420
58.7p
16
Robin Rosenkranz
No Club
2:48:39.1011800
+21:44.130320
58.3p
17
Petri Toriseva
Nacka Värmdö SK
2:48:59.1013850
+22:04.132370
58.2p
18
Lars Bjurling
Axa SC
2:51:33.1029250
+24:38.147770
57.1p
19
Joakim Allgulander
Svaide-Roma SOK
2:52:17.1033600
+25:22.152120
56.8p
20
Per Enarsson
Jokkmokks SK
2:53:13.1039280
+26:19.157800
56.5p
21
Magnus Rajan
IFK Lidingö SOK
2:53:20.1039990
+26:26.158510
56.4p
22
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:53:36.1041540
+26:41.160060
56.3p
23
Henrik Alsterberg
Mälarö SOK
2:54:11.1045060
+27:16.163580
56.1p
24
Johan Strömdahl
Enebybergs IF
2:56:07.1056680
+29:13.175200
55.3p
25
Owe Mokvist
Sundbybergs IK
2:56:27.1058680
+29:33.177200
55.2p
26
Patrik Lundgren
Axa SC
2:58:12.1069160
+31:17.187680
54.6p
27
Henrik Zielfelt
Nacka Värmdö SK
2:58:19.1069830
+31:24.188350
54.5p
28
Martin Öhnström
Boo IF
2:59:41.1078030
+32:46.196550
54.0p
29
Benoit Fallenius
Hammarby IF SF
3:00:05.1080470
+33:10.198990
53.9p
30
Calle Björfjäll
Ikj Haninge
3:00:07.1080610
+33:12.199130
53.9p
31
Stefan Sundblom
Axa SC
3:01:58.1091730
+35:03.210250
53.2p
32
Henry Puttonen
Järla IF SK
3:02:05.1092460
+35:10.210980
53.2p
33
Christian Björkman
Nacka Värmdö SK
3:02:16.1093550
+35:21.212070
53.1p
34
Per Sporrong
Ikj Haninge
3:03:42.1102190
+36:48.220710
52.6p
35
Conny Franzén
Hammarby IF SF
3:05:27.1112650
+38:32.231170
52.0p
36
Per Sjögrund
Telia IF, Farsta
3:07:03.1122240
+40:08.240760
51.5p
37
Ola Björemyr
Ikj Haninge
3:07:07.1122650
+40:12.241170
51.5p
38
Joakim Lundén
Boo IF
3:07:12.1123170
+40:17.241690
51.4p
39
Jens Håxell
Astrazeneca IF
3:07:47.1126600
+40:52.245120
51.2p
40
Mats Aurell
Axa SC
3:09:39.1137800
+42:44.256320
50.6p
41
Göran Ericsson
Telia IF, Farsta
3:14:04.1164320
+47:09.282840
49.3p
42
Per Wendin
Mälarhöjdens IK
3:19:45.1198440
+52:50.316960
47.6p
43
Peter Fridholm
Axa SC
3:22:00.1211950
+55:05.330470
47.0p
44
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
3:22:19.1213850
+55:24.332370
46.9p
45
Anders Lindgren
Hölö-Mörkö IF
3:23:24.1220320
+56:29.338840
46.6p
46
Stefan Karlqvist
Axa SC
3:27:25.1244420
+1:00:30.362940
45.6p
47
Fredrik Hammarqvist
Vendelsö IK
3:29:04.1254380
+1:02:10.372900
45.2p
48
Kjell Dahl
Nacka Värmdö SK
3:35:33.1293250
+1:08:38.411770
43.6p
49
Stefan Ahlros
Hammarby IF SF
3:35:45.1294440
+1:08:50.412960
43.5p
50
Mats Ogenborg
Nacka Värmdö SK
3:38:43.1312270
+1:11:48.430790
42.8p
51
Lars Nilsson
IK Hakarpspojkarna
3:48:14.1369310
+1:21:19.487830
40.8p
52
Johan Rockström
Carnegie IF
3:53:53.1403200
+1:26:58.521720
39.7p
53
Peo Gaasvik
Hammarby IF SF
4:05:54.1475380
+1:39:00.593900
37.4p
54
Torbjörn Wingårdh
Sundbybergs IK
4:08:25.1490470
+1:41:30.608990
37.0p
55
Henry Söderström
Åkersberga SK
4:13:00.1517930
+1:46:05.636450
36.3p
56
Pär Schröder
Nacka Värmdö SK
4:30:33.1623210
+2:03:38.741730
33.6p
-
Per Eliasson
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Thomas F Bergström
Hammarby IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Castegren
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Mats Åmark
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Arnsten
Stockholms Landstings IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Hollbeck
Bromma Vällingby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Jonasson
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Larsson
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Lindgren
Alecta Kf
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nyström
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Sjögren
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Sören Torlén
Hammarby IF SF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Zethraeus
Gräftåvallens SK
23:59:59.8639800
-