Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fiskarrennet
2011-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Svanebo
Stockviks SF
1:07:26.404500
78.7p
2
Magnus Engström
Stockviks SF
1:09:57.419600
+2:31.15000
75.8p
3
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:11:45.430400
+4:19.25800
73.9p
4
Magnus Skoog
Njurunda SK
1:12:12.433100
+4:46.28500
73.5p
5
Clas Johansson
Bondsjöhöjdens IK
1:12:34.435300
+5:08.30700
73.1p
6
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
1:13:37.441600
+6:11.37000
72.0p
7
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
1:15:56.455500
+8:30.50900
69.8p
8
Göran Bäckman
Kemira IF
1:15:58.455700
+8:32.51100
69.8p
9
Leif Andersson
Njurunda SK
1:16:35.459400
+9:09.54800
69.3p
10
Tomas Svedberg
Alnö SK
1:16:37.459600
+9:11.55000
69.2p
11
Leif Nyberg
Nobel Aktiv IF
1:18:01.468000
+10:35.63400
68.0p
12
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:23:01.498000
+15:35.93400
63.9p
13
Johan Nylander
Stockviks SF
1:24:28.506700
+17:02.102100
62.8p
14
Kristian Högberg
Team Rå
1:25:06.510500
+17:40.105900
62.3p
15
Anders Nordin
Stöde IF
1:25:53.515200
+18:27.110600
61.8p
16
Pernilla Gran
No Club
1:26:20.517900
+18:54.113300
61.4p
17
Christer Biberg
Team Granloholm
1:26:50.520900
+19:24.116300
61.1p
18
Minna Bäckman
Nobel Aktiv IF
1:28:03.528200
+20:37.123600
60.2p
19
Johan Lind
Nolby Alpina SK
1:29:22.536100
+21:56.131500
59.3p
20
Alf Spåra
IK Aluminium
1:31:16.547500
+23:50.142900
58.1p
21
Urban Englund
Bergeforsens SK
1:31:52.551100
+24:26.146500
57.7p
22
Christer Jönsson
Tif
1:32:27.554600
+25:01.150000
57.4p
23
Mats Arnberg
Alnö SK
1:32:59.557800
+25:33.153200
57.0p
24
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
1:33:21.560000
+25:55.155400
56.8p
25
Jonny Eklund
Iag
1:33:23.560200
+25:57.155600
56.8p
26
Karin Arnberg
Alnö SK
1:36:14.577300
+28:48.172700
55.1p
27
Per Salo
Lögdö Triathlon
1:37:56.587500
+30:30.182900
54.2p
28
Jonas Nilsson
Fagerviks KK
1:38:11.589000
+30:45.184400
54.0p
29
Carl Martinez
No Club
1:42:01.612000
+34:35.207400
52.0p
30
Roland Edström
Metso Paper FK
1:43:34.621300
+36:08.216700
51.2p
31
Linus Moberg
Bergeforsens SK
1:43:38.621700
+36:12.217100
51.2p
32
Jan Holmqvist
Tynderö IK
1:44:03.624200
+36:37.219600
51.0p
33
Camilla Englund
Söråker
1:46:03.636200
+38:37.231600
50.0p
34
Henrik Nordling
No Club
1:48:31.651000
+41:05.246400
48.9p
35
Annika Henriksson
Friskis och Svettis
1:48:43.652200
+41:17.247600
48.8p
36
Sofia Reuterhäll
Stöde IF
1:52:35.675400
+45:09.270800
47.1p
37
Daniel Jacobsson
IF Strategen
1:53:09.678800
+45:43.274200
46.9p
38
Peter Hedmark
No Club
1:53:36.681500
+46:10.276900
46.7p
39
Per Sundström
Bergeforsens SK
1:54:26.686500
+47:00.281900
46.3p
40
Tobias Sundström
No Club
1:56:11.697000
+48:45.292400
45.6p