Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Usm Distans
2011-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Axel Ekström
Garphyttans IF
19:38.117740
2
H 16
Erik Persson
Eksjö SOK
20:00.119960
+22.2120
3
H 16
Oskar Svensson
Korsnäs IF SK
20:03.120280
+25.2440
4
H 16
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
20:24.122350
+46.4510
5
H 16
Hannes Stenström
Järpens SK
20:25.122490
+47.4650
6
H 16
Olle Jonsson
Duveds IF
20:37.123630
+58.5790
7
H 16
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
20:37.123670
+59.5830
8
H 16
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
20:43.124290
+1:05.6450
9
H 16
Oskar Brandt
Grava SK
20:48.124730
+1:09.6890
10
H 16
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
21:01.126050
+1:23.8210
11
H 16
Gustav Sundström
Garphyttans IF
21:05.126440
+1:27.8600
12
H 16
Anton Persson
SK Bore
21:10.126930
+1:31.9090
13
H 16
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
21:12.127100
+1:33.9260
14
H 16
Pontus Hermansson
OK Landehof
21:14.127340
+1:36.9500
15
H 16
Oskar Suomi Olsson
Storviks IF
21:22.128180
+1:44.10340
16
H 16
Martin Emilsson
Offerdals SK
21:23.128270
+1:45.10430
17
H 16
Torben Svensson
Järpens SK
21:24.128380
+1:46.10540
18
H 16
Viktor Lindmark
Remsle SK
21:29.128860
+1:51.11020
19
H 16
Henrik Ottosson
Åsarna IK
21:47.130600
+2:08.12760
20
H 16
Emil Persson
Östersunds SK
21:49.130880
+2:11.13040
21
H 16
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
21:55.131420
+2:16.13580
22
H 16
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
22:00.131940
+2:22.14100
23
H 16
Martin Johansson
Linköpings SK
22:12.133110
+2:33.15270
24
H 16
Fredrik Göransson
Stockviks SF
22:13.133200
+2:34.15360
25
H 16
Mårten Vänn
Stockviks SF
22:15.133490
+2:37.15650
26
H 16
Sebastian Olsson
Stockviks SF
22:25.134400
+2:46.16560
27
H 16
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
22:33.135220
+2:54.17380
28
H 16
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
22:39.135820
+3:00.17980
29
H 16
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
22:44.136330
+3:05.18490
30
H 16
Jonathan Wiberg
Garphyttans IF
22:47.136660
+3:09.18820
31
H 16
Eddie Edström
Stockviks SF
22:49.136860
+3:11.19020
32
H 16
Tobias Karlsson
Norrfjärdens IF
22:52.137190
+3:14.19350
33
H 16
Felix Edvinsson
Lycksele IF
22:53.137260
+3:15.19420
34
H 16
Markus Grann
Sunne SLF
22:53.137280
+3:15.19440
35
H 16
William Nybjörk
Alnö SK
23:05.138420
+3:26.20580
36
H 16
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
23:18.139710
+3:39.21870
37
H 16
Sixten Walheim
IK Klintarna
23:26.140510
+3:47.22670
38
H 16
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
23:33.141220
+3:54.23380
39
H 16
Erik Ögren
Luleå Gjutarens IF
23:40.141970
+4:02.24130
40
H 16
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
24:00.143900
+4:21.26060
41
D 16
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
24:11.145070
+4:33.27230
42
H 16
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
24:12.145130
+4:33.27290
43
H 16
Jonatan Forsman
Grava SK
24:22.146170
+4:44.28330
44
D 16
Hedda Bångman
Offerdals SK
24:25.146450
+4:47.28610
45
H 16
Pontus Millestu
Östersunds SK
24:33.147270
+4:55.29430
46
D 16
Emma Rusth
Alnö SK
24:44.148390
+5:06.30550
47
D 16
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
24:59.149820
+5:20.31980
48
D 16
Sarah Hale
Korsnäs IF SK
25:01.150080
+5:23.32240
49
H 16
Andreas Wasell
Graninge-Alliansen
25:09.150840
+5:31.33000
50
D 16
Frida Gustavsson
Tullus Sg
25:17.151670
+5:39.33830
51
H 16
Ola Jonsson
Storumans IK
25:28.152770
+5:50.34930
52
D 16
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
25:41.154020
+6:02.36180
53
D 16
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
25:41.154080
+6:03.36240
54
D 16
Vendela Westin
Remsle SK
25:43.154260
+6:05.36420
55
D 16
Frida Hagström
Anundsjö IF
25:43.154290
+6:05.36450
56
H 16
Andreas Mårtensson
Gävle SK
25:50.154940
+6:12.37100
57
D 16
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
25:54.155300
+6:15.37460
58
D 16
Sandra Olsson
SK Bore
26:06.156560
+6:28.38720
59
D 16
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
26:10.156940
+6:32.39100
60
D 16
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
26:11.157040
+6:33.39200
61
D 16
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
26:17.157670
+6:39.39830
62
D 16
Julia Johansson
Duveds IF
26:18.157700
+6:39.39860
63
D 16
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
26:25.158440
+6:47.40600
64
D 16
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
26:31.159040
+6:53.41200
65
D 16
Cecilia Mårtensson
SK Tegsnäspojkarna
26:42.160140
+7:04.42300
66
D 16
Julia Seger
Boo IF
26:54.161350
+7:16.43510
67
D 16
Johanna Bergman
Svegs IK
26:55.161480
+7:17.43640
68
D 16
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
27:00.161980
+7:22.44140
69
H 16
Pär Björk
Bjuråkers GOIF
27:17.163650
+7:39.45810
70
D 16
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
27:52.167100
+8:13.49260
71
D 16
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
28:01.168000
+8:22.50160
72
D 16
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
28:17.169620
+8:38.51780
73
D 16
Sanna Svanebo
Alnö SK
28:17.169670
+8:39.51830
74
D 16
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
28:25.170430
+8:46.52590
75
D 16
Olivia Hansson
Garphyttans IF
28:35.171400
+8:56.53560
76
D 16
Johanna Cavallin
Valbo Aif
28:46.172590
+9:08.54750
77
D 16
Julia Roberts
Sävast Ski Team IF
28:58.173750
+9:20.55910
78
D 16
Josefin Jonsson
Delsbo IF
29:24.176300
+9:45.58460
79
D 16
Caroline Casserlund
Månkarbo IF
29:39.177820
+10:00.59980
80
D 16
Stina Widmark
Tullus Sg
29:40.177950
+10:02.60110
81
D 16
Emma Åsberg
Duveds IF
30:29.182850
+10:51.65010
82
D 16
Amanda Torgrimsson
Remsle SK
33:37.201630
+13:58.83790
83
D 16
Moa Lundholm
Sävast Ski Team IF
34:01.204030
+14:22.86190
84
D 16
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
23:59:58.8639700
84
H 16
Ludwig Löthman
OK Borgen
23:59:58.8639700
84
H 16
Wilhelm Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
84
H 16
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
88
D 16
Elin Sundberg
Stockviks SF
23:59:59.8639800
88
D 16
Tove Bäckström
SK Tegsnäspojkarna
23:59:59.8639800
88
D 16
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:59.8639800
88
D 16
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
88
D 16
Olivia Eriksson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
88
D 16
Emma Strömberg
Remsle SK
23:59:59.8639800
88
H 16
Felix Hopstadius
Storumans IK
23:59:59.8639800
88
H 16
John Andreas Skum
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
88
H 16
Mats Hases
Rembo IK
23:59:59.8639800
88
H 16
Elias Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
88
H 16
Marcus Stenberg
Svegs IK
23:59:59.8639800
88
H 16
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
23:59:59.8639800
88
H 16
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 15
Markus Fredriksson
Lycksele IF
12:14.73380
2
H 15
Filip Danielsson
Garphyttans IF
12:43.76210
+28.2730
3
H 15
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
13:02.78130
+47.4650
4
H 15
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
13:05.78450
+50.4970
5
H 15
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
13:15.79440
+1:00.5960
6
H 15
Peter Nilsson
Lycksele IF
13:15.79490
+1:01.6010
7
H 15
Elias Dahl
Offerdals SK
13:17.79610
+1:02.6130
8
H 15
Jakob Jansson
Månkarbo IF
13:33.81250
+1:18.7770
9
H 15
Martin Herbert
Sundbybergs IK
13:39.81810
+1:24.8330
10
H 15
Jonathan Engström
Borås GIF
13:43.82200
+1:28.8720
11
H 15
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
13:45.82490
+1:31.9010
12
H 15
Nils Augustsson
IFK Mora SK
14:01.84040
+1:46.10560
13
H 15
Marcus Grate
Täfteå IK
14:06.84530
+1:51.11050
14
H 15
Erik Marsch
Näsvikens IK
14:07.84650
+1:52.11170
15
H 15
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
14:11.85090
+1:57.11610
16
H 15
Gustav Rotvold
Åsarna IK
14:14.85300
+1:59.11820
17
H 15
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
14:14.85380
+2:00.11900
18
H 15
Anton Björkman
Kalix SK
14:15.85460
+2:00.11980
19
H 15
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
14:19.85830
+2:04.12350
20
H 15
Oskar Sandberg
Säters IF SK
14:21.86020
+2:06.12540
21
H 15
Olle Axelsson
Borås SK
14:22.86130
+2:07.12650
22
H 15
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
14:22.86150
+2:07.12670
23
H 15
Jens Selahn
Stockviks SF
14:24.86370
+2:09.12890
24
H 15
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
14:28.86730
+2:13.13250
25
H 15
Gustav Nilsson
Njutångers IF
14:29.86890
+2:15.13410
26
H 15
Max Novak
Offerdals SK
14:32.87140
+2:17.13660
27
H 15
Olle Strömbäck
Nätra SK
14:36.87580
+2:22.14100
28
D 15
Sara Wadman
IFK Mora SK
14:41.88060
+2:26.14580
29
H 15
Filip Melander
Timrå SOK
14:42.88190
+2:28.14710
30
H 15
Petter Axelsson
Luleå Gjutarens IF
14:50.88990
+2:36.15510
31
H 15
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
14:52.89140
+2:37.15660
32
H 15
Alfred Buskqvist
IK Stern
14:52.89190
+2:38.15710
33
H 15
August Spik
Leksands SK
14:54.89350
+2:39.15870
34
H 15
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
15:02.90130
+2:47.16650
35
H 15
Oliver Hallberg
Domnarvets GOIF
15:07.90620
+2:52.17140
36
D 15
Linnea Stark
Remsle SK
15:07.90640
+2:52.17160
37
H 15
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
15:09.90800
+2:54.17320
38
H 15
Jesper Lind
Hudiksvalls IF
15:11.91060
+2:56.17580
39
H 15
Per Andersson
Häggenås SK
15:15.91460
+3:00.17980
40
D 15
Maria Jonasson
Östersunds SK
15:17.91630
+3:02.18150
41
H 15
Emil Thyrèn
Trönö IK
15:18.91790
+3:04.18310
42
D 15
Jenny Solin
Remsle SK
15:20.91960
+3:05.18480
43
H 15
Oscar Bengtson
OK Landehof
15:26.92510
+3:11.19030
44
H 15
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
15:28.92770
+3:13.19290
45
D 15
Mathilda Björn
Norbergs SK
15:29.92870
+3:14.19390
46
D 15
Ida Dahl
Sya SK
15:31.93000
+3:16.19520
47
H 15
Linus Landergren
Borås GIF
15:54.95350
+3:39.21870
48
D 15
Elina Rönnlund
IFK Umeå
15:56.95570
+3:41.22090
49
H 15
Linus Englund Öhman
Tierps IF
15:58.95780
+3:44.22300
50
D 15
Karin Björnlinger
IK Vista
15:59.95840
+3:44.22360
51
H 15
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
16:03.96200
+3:48.22720
52
D 15
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
16:05.96440
+3:50.22960
53
D 15
Ellen Sarenmark
Leksands SK
16:06.96520
+3:51.23040
54
D 15
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
16:16.97550
+4:01.24070
55
H 15
Emil Eriksson
Tierps IF
16:17.97670
+4:02.24190
56
D 15
Julia Eriksson
Årjängs IF
16:29.98800
+4:14.25320
57
D 15
Amanda Westman
Alnö SK
16:29.98890
+4:15.25410
58
H 15
Emil Fahlander
Borås GIF
16:33.99210
+4:18.25730
59
D 15
Sara Östling
Svegs IK
16:36.99510
+4:21.26030
60
D 15
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
16:54.101300
+4:39.27820
60
D 15
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
16:54.101300
+4:39.27820
62
D 15
Linda Ström
Hägglunds IOFK
16:54.101320
+4:39.27840
63
D 15
Vilma Funck
Jukkasjärvi IF
16:57.101600
+4:42.28120
64
H 15
Jonas Persson
Trönö IK
17:01.102030
+4:46.28550
65
D 15
Malin Svensson
Årjängs IF
17:05.102480
+4:51.29000
66
D 15
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
17:11.103030
+4:56.29550
67
D 15
Saga Stenman
SK Järven
17:17.103600
+5:02.30120
68
D 15
Hanna Carlström
Svegs IK
17:20.103940
+5:05.30460
68
D 15
Jenny Nordlund
Hemmingsmarks IF
17:20.103940
+5:05.30460
70
D 15
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
17:21.104020
+5:06.30540
71
D 15
Jennifer Forsmark
Rembo IK
17:23.104240
+5:08.30760
72
D 15
Lina Lager
Garphyttans IF
17:24.104330
+5:09.30850
73
D 15
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
17:43.106200
+5:28.32720
74
D 15
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
17:48.106710
+5:33.33230
75
D 15
Sara Björklund
Alnö SK
17:50.106990
+5:36.33510
76
D 15
Klara Karlsson
Järpens SK
18:04.108360
+5:49.34880
77
D 15
Moa Martinsson
Gellivare SK
18:07.108630
+5:52.35150
78
D 15
Sanna Tykesson
Sya SK
18:11.109060
+5:56.35580
79
D 15
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare SK
18:17.109610
+6:02.36130
80
D 15
Elin Peterson
Älvdalens IF SK
18:18.109760
+6:03.36280
81
D 15
Elin Blomqvist
OK Landehof
18:19.109870
+6:04.36390
82
D 15
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
18:23.110270
+6:08.36790
83
D 15
Moa Ljunggren
Hudiksvalls IF
18:29.110830
+6:14.37350
84
D 15
Elin Karlsson
OK Borgen
18:36.111510
+6:21.38030
85
D 15
Rebecka Widman
Bolidens SK
18:49.112830
+6:34.39350
86
D 15
Maja Westin
Nordingrå SK
19:08.114760
+6:53.41280
87
D 15
Ebba Eriksson
Sya SK
19:21.116030
+7:06.42550
88
D 15
Olivia Elffors
Lucksta IF
19:22.116170
+7:07.42690
89
D 15
Catarina Larsson
Bjuråkers GOIF
19:31.117040
+7:16.43560
90
D 15
Hanne Brenna
Sävast Ski Team IF
20:02.120140
+7:47.46660
91
D 15
Ellen Forsgren
Hudiksvalls IF
20:19.121840
+8:04.48360
92
D 15
Ellen Wärm
Årjängs IF
20:48.124760
+8:33.51280
93
D 15
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
20:58.125790
+8:44.52310
94
D 15
Lina Palolampi
Tynderö IK
21:17.127670
+9:02.54190
95
D 15
Agnes Fagerlund
Delsbo IF
21:55.131460
+9:40.57980
96
D 15
Josefin Burlin
Sävast Ski Team IF
22:06.132590
+9:52.59110
97
D 15
Minna Sunesson
Sellnäs IF
23:06.138570
+10:51.65090
98
D 15
Amanda Burman
Sävast Ski Team IF
23:13.139250
+10:58.65770
99
D 15
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
99
D 15
Linnea Hägglund
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
99
H 15
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
99
H 15
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
99
H 15
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
99
H 15
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
99
H 15
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)