Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:07:34.765380
80.5p
1
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:07:34.765380
80.5p
3
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:12:58.797760
+5:23.32280
76.5p
4
Jonas Hagberg
Borås SK
2:12:59.797860
+5:24.32380
76.4p
5
Anders Sörensen
Tanums IF
2:14:34.807370
+6:59.41890
75.3p
6
Mattias Ström
Dala-Järna IK
2:15:31.813090
+7:57.47610
74.7p
7
Johan Jönsson
Karlslunds IF SF
2:17:48.826760
+10:13.61280
73.2p
8
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:18:54.833360
+11:19.67880
72.5p
9
Magnus Andersson
Malungs IF
2:23:07.858630
+15:32.93150
69.9p
10
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:24:37.867660
+17:02.102180
69.0p
11
Arne Gunnar Ellevold
Bjerke IL
2:25:06.870550
+17:31.105070
68.7p
12
Jonas Johansson
IK Stern
2:26:36.879590
+19:02.114110
67.9p
13
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:26:49.880820
+19:14.115340
67.7p
14
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:26:53.881220
+19:18.115740
67.7p
15
Peter Mattsson
Brudpiga RK
2:27:35.885480
+20:00.120000
67.3p
16
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:28:21.890030
+20:46.124550
66.9p
17
Stefan Koren
Bjursås IK
2:28:43.892210
+21:08.126730
66.7p
18
Stefan Palander
Sellnäs IF
2:29:59.899800
+22:24.134320
66.0p
19
Anders Påhlman
Istrums SK
2:31:31.909010
+23:56.143530
65.2p
20
Magnus Bergentz
Karlslunds IF SF
2:34:49.928800
+27:14.163320
63.6p
21
Anders Meriloo
Karlslunds IF SF
2:35:01.930080
+27:26.164600
63.4p
22
Edvard Linderson
Nybro Ski
2:35:41.934070
+28:06.168590
63.1p
23
Lennart Pettersson
Malungs IF
2:44:02.984180
+36:27.218700
59.3p
24
Gustaf Tobieson
Ljungskile FK
2:48:00.1007980
+40:25.242500
57.7p
25
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:48:48.1012720
+41:13.247240
57.4p
26
Knut Erik Finnestad
Norway
2:49:19.1015820
+41:44.250340
57.1p
27
Andreas Johansson
Lsk
2:51:36.1029520
+44:01.264040
56.3p
28
Per Gruvris
Biltjänst Rättvik
2:54:07.1044600
+46:32.279120
55.3p
29
Erik Göthlin
Karlslunds IF SF
2:54:41.1048020
+47:06.282540
55.1p
30
Christian Kolar
Boo IF
2:55:03.1050220
+47:28.284740
55.0p
31
Blom Tommy
Stenshults IF
3:04:37.1107690
+57:03.342210
51.7p
32
Kasper Lorentzon
Danmark
3:06:03.1116240
+58:28.350760
51.2p
33
Magnus Ivansson
Malungs IF
3:06:32.1119180
+58:57.353700
51.0p
34
Anders Lundin
Boo IF
3:08:33.1131240
+1:00:58.365760
50.4p
35
Johan Andersson
Molkoms SK
3:09:05.1134410
+1:01:30.368930
50.2p
36
Kristian Höglind
IK Stern
3:09:38.1137710
+1:02:03.372230
50.1p
37
Dan Lindgren
IL Trysilgutten Norge
3:10:47.1144670
+1:03:12.379190
49.7p
38
Henrik Nordqvist
Axa SC
3:12:53.1157290
+1:05:19.391810
49.1p
39
Erik Aronsson
Hjärnarps Gh OL
3:13:44.1162300
+1:06:09.396820
48.9p
40
Henrik Widegren
Brännebrona SK
3:14:25.1166480
+1:06:50.401000
48.7p
41
Krister Olsson
Sisu Forshaga SK
3:15:19.1171810
+1:07:44.406330
48.4p
42
Håkan Palmqvist
Hällefors SK
3:15:27.1172670
+1:07:52.407190
48.4p
43
Rrik Källiden
Granbergsdals IF
3:19:04.1194310
+1:11:29.428830
47.4p
44
Johan Olsson
Brännebrona SK
3:25:05.1230420
+1:17:30.464940
45.8p