Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Haldo Hanssons Minne
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
1:58:10.708900
83.8p
2
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
1:58:11.709000
+1
83.8p
3
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:58:26.710500
+16.1500
83.5p
4
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
1:58:27.710600
+17.1600
83.5p
5
H 21
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
1:58:28.710700
+18.1700
83.5p
6
H 21
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:00:20.721900
+2:10.12900
81.6p
7
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:00:28.722700
+2:18.13700
81.4p
8
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
2:03:58.743780
+5:48.34780
78.1p
9
H 21
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
2:03:59.743890
+5:49.34890
78.1p
10
H 21
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:04:38.747730
+6:28.38730
77.5p
11
H 21
Jan Willkison
Östersunds SK
2:06:05.756430
+7:55.47430
76.2p
12
H 21
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:08:59.773810
+10:49.64810
73.7p
13
H 21
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:09:19.775840
+11:09.66840
73.5p
14
H 21
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:12:08.792710
+13:58.83710
71.3p
15
H 21
David Spångberg
Östersunds SK
2:12:09.792830
+13:59.83830
71.2p
16
H 21
Anders Önegård
Offerdals SK
2:12:11.793020
+14:01.84020
71.2p
17
H 21
David Berg
Bodsjöböle SK
2:13:29.800810
+15:19.91810
70.2p
18
H 21
Tommy Grip
Brunflo IF
2:13:40.801930
+15:30.92930
70.1p
19
H 21
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:14:20.805940
+16:10.96940
69.6p
20
H 21
Marcus Amrén
Östersunds OK
2:14:21.806040
+16:11.97040
69.6p
21
H 21
Petter Kindman
Östersunds SK
2:14:22.806150
+16:12.97150
69.6p
22
H 21
Per Steen
Brunflo IF
2:14:37.807640
+16:27.98640
69.4p
23
H 21
Gustav Norrman
Östersunds SK
2:18:44.832300
+20:34.123300
66.6p
24
H 21
Johan Holmlund
Axa SC
2:18:46.832510
+20:36.123510
66.5p
25
H 21
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:18:52.833160
+20:42.124160
66.5p
26
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
2:18:53.833210
+20:43.124210
66.4p
27
H 21
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:19:10.834910
+21:00.125910
66.3p
28
H 21
Anders Hammarberg
Offerdals SK
2:19:35.837480
+21:25.128480
66.0p
29
H 21
Peter Thor
Åsarna IK
2:19:37.837600
+21:27.128600
66.0p
30
H 21
Conchúr Mac Cába
Offerdals SK
2:24:47.868610
+26:37.159610
62.8p
31
H 21
Roger Salomon
Östersunds SK
2:24:50.868970
+26:40.159970
62.7p
32
H 21
Calle Wahlström
Offerdals SK
2:25:00.869920
+26:50.160920
62.6p
33
D 21
Emma Bergman
Åsarna IK
2:25:36.873560
+27:26.164560
62.3p
34
H 21
Gunnar Nylander
IK Brånan Boys & Girls
2:25:37.873650
+27:27.164650
62.3p
35
H 21
Anreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:25:39.873840
+27:29.164840
62.2p
36
H 21
Gjert Eide
Brunflo IF
2:25:50.874900
+27:40.165900
62.1p
37
D 21
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:27:07.882650
+28:57.173650
61.4p
38
H 21
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:27:18.883770
+29:08.174770
61.3p
39
D 21
Martina Höök
Tärna IK Fjällvinden
2:29:12.895170
+31:02.186170
60.2p
40
H 21
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:30:22.902120
+32:12.193120
59.6p
41
H 21
Örjan Sandler
Östersunds SK
2:31:14.907330
+33:04.198330
59.2p
42
H 21
Olof Svensson
Navåsens FK
2:31:37.909600
+33:27.200600
59.0p
43
H 21
Henrik Olausson
Jämtkraft IF
2:32:04.912380
+33:54.203380
58.7p
44
H 21
Tord Lundin
Tandsbyns IF
2:32:32.915140
+34:22.206140
58.5p
45
H 21
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:33:08.918720
+34:58.209720
58.2p
46
H 21
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
2:33:08.918780
+34:58.209780
58.2p
47
H 21
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:34:07.924690
+35:57.215690
57.7p
48
H 21
Reidar Sundin
Östersunds SK
2:34:10.924940
+36:00.215940
57.6p
49
H 21
Måns Erik Frank
Åsarna IK
2:36:13.937260
+38:03.228260
56.6p
50
H 21
Thomas Jonsson
No Club
2:36:33.939210
+38:23.230210
56.5p
51
H 21
Berndt Fresk
Duveds IF
2:36:57.941610
+38:47.232610
56.3p
52
D 21
Irina Persson
Lierne IL
2:37:46.946500
+39:36.237500
55.9p
53
H 21
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
2:38:50.952910
+40:40.243910
55.4p
54
H 21
Markus Johansson
Jämtkraft IF
2:38:51.953070
+40:41.244070
55.4p
55
H 21
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:39:52.959120
+41:42.250120
54.9p
56
H 21
Oskar Burström Ncc
IF Umeå
2:40:18.961700
+42:08.252700
54.7p
57
H 21
Jonas Woxlägd
Alsens IF
2:40:50.964940
+42:40.255940
54.5p
58
H 21
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
2:40:55.965490
+42:45.256490
54.5p
59
H 21
Johan Olausson
Pkgv
2:40:58.965710
+42:48.256710
54.4p
60
H 21
Tor Arne Moen
Lierne IL
2:41:26.968530
+43:16.259530
54.2p
61
H 21
Lasse Lindberg
Östersunds SK
2:42:09.972860
+43:59.263860
53.9p
62
H 21
Mats Eriksson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:42:14.973340
+44:04.264340
53.9p
63
H 21
Jan Lindblad
Frösö IF
2:43:58.983730
+45:48.274730
53.1p
64
D 21
Maria Andersson
Häggenås SK
2:44:09.984810
+45:59.275810
53.1p
65
H 21
Tobias Linestrand
Näldens IF
2:44:10.984970
+46:00.275970
53.0p
66
H 21
Sven Bäckebjörk
Offerdals SK
2:44:24.986310
+46:14.277310
53.0p
67
H 21
Mikael Stenbäck
No Club
2:45:18.991750
+47:08.282750
52.6p
68
H 21
Rickard Persson
Tåsjö IF
2:47:29.1004880
+49:19.295880
51.7p
69
D 21
Marie Lewholt
Östersunds SK
2:47:54.1007340
+49:44.298340
51.5p
70
H 21
Daniel Schalander
Axa SC
2:48:56.1013560
+50:46.304560
51.1p
71
H 21
Tobias Nilsson
Undersåkers IF
2:48:57.1013600
+50:47.304600
51.1p
72
H 21
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
2:48:57.1013640
+50:47.304640
51.1p
73
D 21
Åsa Kristell
No Club
2:48:58.1013700
+50:48.304700
51.1p
74
H 21
Niclas Henriksson
OK Q8 IF
2:52:42.1036170
+54:32.327170
49.7p
75
H 21
Magnus Österberg
Tåsjö IF
2:55:05.1050440
+56:55.341440
48.8p
76
H 21
Håkan Göransson
Åre SLK
2:55:57.1055620
+57:47.346620
48.5p
77
H 21
Olof Andersson
Trevål IF
2:56:43.1060250
+58:33.351250
48.2p
78
H 21
Marcus Handler
ÅS IL
2:57:14.1063300
+59:04.354300
48.0p
79
D 21
Maria Ragnarsson
Bodsjöböle SK
2:57:49.1066810
+59:39.357810
47.8p
80
H 21
Erik Svensson
Anversjö IF
2:58:28.1070710
+1:00:18.361710
47.6p
81
H 21
Henrik Mårtensson
Litsbygdens SK
2:59:16.1075500
+1:01:06.366500
47.4p
82
H 21
Arvid Leander
No Club
3:01:06.1086580
+1:02:56.377580
46.7p
83
H 21
Svante Fredriksson
Aspås IF
3:01:14.1087390
+1:03:04.378390
46.7p
84
H 21
Roger Olausson
Föllinge IK
3:01:59.1091870
+1:03:49.382870
46.4p
85
H 21
Johan Andersson
IFK Kiruna
3:02:09.1092830
+1:03:59.383830
46.4p
86
H 21
Niklas Wikman
Sweco IF
3:02:44.1096360
+1:04:34.387360
46.2p
87
H 21
Jan Molde
No Club
3:04:30.1106910
+1:06:20.397910
45.6p
88
H 21
Erik Stjärna
Utrikes SK
3:05:51.1115060
+1:07:41.406060
45.2p
89
H 21
Daniel Faxing
Brunflo IF
3:07:32.1125140
+1:09:22.416140
44.7p
90
H 21
Bernt Larsson
Östersunds SK
3:07:53.1127220
+1:09:43.418220
44.6p
91
H 21
Gunnar Lindh
IFK Strömsund
3:07:54.1127350
+1:09:44.418350
44.6p
92
H 21
Per Lind
Aspås IF
3:09:10.1134950
+1:11:00.425950
44.2p
93
H 21
Anders Sahlin
Östersunds SK
3:09:10.1134980
+1:11:00.425980
44.2p
94
H 21
Stefan Andersson
Frösö IF
3:09:58.1139790
+1:11:48.430790
44.0p
95
D 21
Helen Jonsson
No Club
3:10:07.1140680
+1:11:57.431680
44.0p
96
H 21
Mats Eriksson
OK Q8 IF
3:10:15.1141420
+1:12:05.432420
43.9p
97
H 21
Glenn Ylander
Hammerdal IF
3:10:46.1144570
+1:12:36.435570
43.8p
98
H 21
Bengt Engdahl
Spikbodarnas IK
3:14:38.1167730
+1:16:28.458730
42.7p
99
H 21
Niklas Rosenbaum
Björklinge SOK
3:14:46.1168590
+1:16:36.459590
42.6p
100
H 21
Johan Itzigehl
Myssjö-Ovikens IF
3:14:49.1168880
+1:16:39.459880
42.6p
101
H 21
Tommie Hjeren
No Club
3:15:09.1170810
+1:16:59.461810
42.5p
102
H 21
Jan Andersson
No Club
3:17:22.1184170
+1:19:12.475170
41.9p
103
D 21
Lisa Dantoff
IFK Kiruna
3:17:54.1187310
+1:19:44.478310
41.8p
104
H 21
Anders Jönsson
Nord Lock
3:22:32.1215100
+1:24:22.506100
40.6p
105
D 21
Sara Wikman
No Club
3:23:33.1221240
+1:25:23.512240
40.4p
106
H 21
Daniel Eriksson
Nord Lock
3:28:25.1250400
+1:30:15.541400
39.2p
107
H 21
Stefan Söderberg
Östersunds SK
3:28:31.1251090
+1:30:21.542090
39.2p
108
D 21
Anna Hansson
Offerdals SK
3:29:14.1255390
+1:31:04.546390
39.0p
109
H 21
Fredrik Montgomery
Hammarby
3:30:44.1264390
+1:32:34.555390
38.7p
110
H 21
Ulf Moe
Vattudalens Ldk
3:34:48.1288720
+1:36:38.579720
37.8p
111
H 21
David Sandlund
Nord Lock
3:35:27.1292670
+1:37:17.583670
37.7p
112
D 21
Ibe Molin
No Club
3:37:03.1302280
+1:38:53.593280
37.3p
113
D 21
Anna Karin Dahl
Duveds IF
3:37:32.1305100
+1:39:22.596100
37.2p
114
H 21
Örjan Strömqvist
Brunflo IF
3:43:48.1342780
+1:45:38.633780
36.0p
115
D 21
Agneta Ingvarsson
ÅS IL
3:46:25.1358430
+1:48:15.649430
35.5p
116
H 21
Johannes Eneberg
Frösö IF
3:47:58.1367750
+1:49:48.658750
35.2p
117
H 21
Daniel Grande
Häggenås SK
4:04:11.1465030
+2:06:01.756030
32.4p
118
D 21
Ulla Waren
No Club
4:04:31.1467010
+2:06:21.758010
32.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Simon Persson
Lucksta IF
49:16.295500
79.9p
2
H 21
Alexander Grip
Brunflo IF
53:23.320200
+4:07.24600
73.7p
3
H 21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
54:19.325800
+5:03.30200
72.4p
4
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
54:25.326400
+5:09.30800
72.3p
5
D 21
Jenny Jirhed
Östersunds SK
55:53.335200
+6:37.39600
70.4p
6
H 21
Jens Magnusson
ÅS IL
56:41.340000
+7:25.44400
69.4p
7
D 21
Erika Oskarsson
No Club
1:00:23.362200
+11:07.66600
65.2p
8
H 21
Dennis Wikström
Östersunds SK
1:04:15.385400
+14:59.89800
61.2p
9
H 21
Åke Jansson
Näldens IF
1:04:49.388800
+15:33.93200
60.7p
10
D 21
Linnea Bångman
Offerdals SK
1:05:17.391600
+16:01.96000
60.3p
11
D 21
Kristin Backman
Östersunds SK
1:10:07.420600
+20:51.125000
56.1p
12
D 21
Eivor Lidgren
Fåkers IK
1:10:16.421500
+21:00.125900
56.0p
13
D 21
Susanne Bäckebjörk
Offerdals SK
1:13:10.438900
+23:54.143300
53.8p
14
D 21
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:13:38.441700
+24:22.146100
53.4p
14
D 21
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:13:38.441700
+24:22.146100
53.4p
16
H 21
Patrik Viklund
No Club
1:13:51.443000
+24:35.147400
53.3p
17
D 21
Lotta Bergström
No Club
1:14:15.445400
+24:59.149800
53.0p
18
D 21
Madelene Bergwall
Östersunds SK
1:15:42.454100
+26:26.158500
52.0p
19
H 21
Torbjörn Sunesson
Sellnäs IF
1:16:17.457600
+27:01.162000
51.6p
20
D 21
Minna Sunesson
Sellnäs IF
1:16:18.457700
+27:02.162100
51.6p
21
D 21
Monica Nygren
No Club
1:18:27.470600
+29:11.175000
50.2p
22
H 21
Tobias Engberg
Mörsils IF
1:18:58.473700
+29:42.178100
49.8p
23
H 21
Joel Engberg
Mörsils IF
1:19:01.474000
+29:45.178400
49.8p
24
H 21
Håkan Engberg
Mörsils IF
1:19:02.474100
+29:46.178500
49.8p
25
H 21
Per Åsling
Trångsvikens IF
1:19:08.474700
+29:52.179100
49.7p
26
D 21
Siv Parnedahl
Offerdals SK
1:19:18.475700
+30:02.180100
49.6p
27
H 21
Bruno Kempe
Trångsvikens IF
1:19:26.476500
+30:10.180900
49.5p
28
D 21
Anita Evaldsson
Gällö SK
1:19:45.478400
+30:29.182800
49.3p
29
D 21
Lena Johansson
No Club
1:22:34.495300
+33:18.199700
47.7p
30
D 21
Sara Österberg
Tåsjö IF
1:22:55.497400
+33:39.201800
47.5p
31
D 21
Irene Kempe
Trångsvikens IF
1:22:57.497600
+33:41.202000
47.4p
32
D 21
Maris Söderberg
Rödön SK
1:24:25.506400
+35:09.210800
46.6p
33
D 21
Elisabeth Söderberg
Östersunds SK
1:27:50.526900
+38:34.231300
44.8p
34
D 21
Katarina Jacobsson
No Club
1:28:13.529200
+38:57.233600
44.6p
35
D 21
Helen Andersson
No Club
1:28:17.529600
+39:01.234000
44.6p
36
D 21
Katarina Backlund
No Club
1:31:22.548100
+42:06.252500
43.1p
37
D 21
Catharina Henriksson
Nord Lock
1:32:16.553500
+43:00.257900
42.6p
38
D 21
Anna Berkestedt
Näldens IF
1:32:34.555300
+43:18.259700
42.5p
39
D 21
Sara Kålen
Gällö SK
1:42:53.617290
+53:37.321690
38.2p