Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Högboskidan
2011-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
20:30.122900
2
H 14
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
20:31.123000
+1
3
H 14
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
20:33.123200
+3.200
4
H 16
Bjarne Mårtensson
Storviks IF
20:37.123600
+7.600
5
H 14
Joakim Wretling
IK Rex
21:31.129000
+1:01.6000
6
H 14
Simon Jonsson
Gävle SK
21:33.129200
+1:03.6200
7
H 14
Joakim Ståhl
Järbo IF
21:34.129300
+1:04.6300
8
H 16
Jakob Öberg
Sundbybergs IK
21:51.131000
+1:21.8000
9
H 14
Albert Carling
Falu IK
22:25.134400
+1:55.11400
10
H 14
Karl Ingard
IK Rex
22:27.134600
+1:57.11600
11
H 14
Fredrik Höglund
Järbo IF
22:39.135800
+2:09.12800
12
H 14
David Hultgren
Årsunda IF
22:41.136000
+2:11.13000
13
H 14
Emil Hedlund
Högbo GOIF
22:50.136900
+2:20.13900
14
H 14
Axel Johansson
Storviks IF
23:08.138700
+2:38.15700
15
H 16
Tobias Johansson
Gävle SK
23:23.140200
+2:53.17200
16
H 14
Johannes Thuresson
Årsunda IF
23:30.140900
+3:00.17900
17
D 14
Anna Alm
Sundbybergs IK
24:00.143900
+3:30.20900
18
D 14
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
24:18.145700
+3:48.22700
19
H 14
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
24:35.147400
+4:05.24400
20
D 14
Frida Lögdberg
IK Rex
24:44.148300
+4:14.25300
21
D 14
Tilda Magnusson
Gävle SK
25:09.150800
+4:39.27800
22
D 14
Emma Bengtsson
Årsunda IF
25:15.151400
+4:45.28400
23
H 14
Johan Nordling
Högbo GOIF
25:30.152900
+5:00.29900
24
H 14
Andreas Persson
Högbo GOIF
26:17.157600
+5:47.34600
24
D 14
Elvira Eriksson
Högbo GOIF
26:17.157600
+5:47.34600
26
D 14
Ebba Björk
Högbo GOIF
26:18.157700
+5:48.34700
27
H 14
Robert Ingram
Sundbybergs IK
27:10.162900
+6:40.39900
28
D 16
Cecilia Knutsen
Gävle SK
33:01.198000
+12:31.75000
29
H 16
Daniel Markström
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
29
H 14
Totte Larsson
IK Rex
23:59:59.8639800
29
D 14
Ida Hägglund
IK Rex
23:59:59.8639800
29
D 14
Ronja Palmquist
IK Rex
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 12
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
15:11.91000
2
H 12
Oliver Angelsiöö
Storvreta IK
15:44.94300
+33.3200
3
H 12
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
15:47.94600
+36.3500
4
H 12
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
15:48.94700
+37.3600
5
D 12
Ida Palmberg
Högbo GOIF
16:20.97900
+1:09.6800
6
D 12
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
16:48.100700
+1:37.9600
7
D 12
Ida Persson
Ockelbo SK
17:08.102700
+1:57.11600
8
D 12
Emma Blixt
Järbo IF
17:09.102800
+1:58.11700
9
H 12
Max Andersson
Domnarvets GOIF
17:13.103200
+2:02.12100
10
D 12
Louise Lindström
Högbo GOIF
17:31.105000
+2:20.13900
11
H 12
Markus Hägglund
IK Rex
17:45.106400
+2:34.15300
12
H 12
Filip Kyrö
Högbo GOIF
17:54.107300
+2:43.16200
13
H 12
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
17:55.107400
+2:44.16300
14
D 12
Johanna Ingard
IK Rex
18:09.108800
+2:58.17700
15
H 12
Melker Matsson
Sundbybergs IK
18:22.110100
+3:11.19000
16
D 12
Judith Dolleris
Falu IK
18:29.110800
+3:18.19700
17
H 12
Harald Carling
Falu IK
18:44.112300
+3:33.21200
18
D 12
Agnes Nordling
Högbo GOIF
18:48.112700
+3:37.21600
19
H 12
Victor Johansson
Högbo GOIF
19:19.115800
+4:08.24700
20
H 12
Olle Björk
Högbo GOIF
19:23.116200
+4:12.25100
21
D 12
Elin Svärd
Gävle SK
19:29.116800
+4:18.25700
22
H 12
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
20:23.122200
+5:12.31100
23
H 12
Axel Fredriksson
Stensätra SK
20:55.125400
+5:44.34300
24
H 12
Patrik Hultgren
Årsunda IF
20:59.125800
+5:48.34700
25
D 12
Liv Johansson
Gävle SK
21:14.127300
+6:03.36200
26
D 12
Klara Johansson
Gävle SK
21:42.130100
+6:31.39000
27
H 12
Jonathan Lillkaas
Sundbybergs IK
22:26.134500
+7:15.43400
28
D 12
Frida Ohlström
IK Rex
23:45.142400
+8:34.51300
29
D 12
Lova Lindman
Gävle SK
26:52.161100
+11:41.70000
30
H 12
Albin Wallin
Järbo IF
23:59:59.8639800
30
H 12
Emil Bywall
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Emil Danielsson
Högbo GOIF
9:45.58400
2
H 10
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
10:01.60000
+16.1500
3
H 10
Måns Skoglund
Täby IS SK
11:21.68000
+1:36.9500
4
H 10
Leopold Möllare
Sundbybergs IK
11:25.68400
+1:40.9900
5
H 10
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
11:26.68500
+1:41.10000
6
H 10
Anton Mäkinen
Högbo GOIF
11:53.71200
+2:08.12700
7
H 10
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
12:15.73400
+2:30.14900
8
H 10
Erik Lindgren
Gävle SK
12:19.73800
+2:34.15300
9
D 10
Josefin Lindström
Högbo GOIF
12:22.74100
+2:37.15600
10
H 10
Martin Björk
IK Rex
12:29.74800
+2:44.16300
11
H 10
Jesper Kyrö
Högbo GOIF
12:34.75300
+2:49.16800
11
D 10
Amanda Eriksson
Öregrunds IK
12:34.75300
+2:49.16800
13
D 10
Josefine Fridsjö
Tierps IF
12:43.76200
+2:58.17700
14
H 10
Calle Rune
Täby IS SK
13:07.78600
+3:22.20100
15
D 10
Nelly Hedlund
Högbo GOIF
13:15.79400
+3:30.20900
16
D 10
Ella Georgsson
Kungsgårdens SK
13:16.79500
+3:31.21000
17
H 10
Otto Johansson
Gävle SK
13:33.81200
+3:48.22700
18
H 10
Anton Wallqvist
Storviks IF
13:34.81300
+3:49.22800
19
H 10
Anton Persson
Högbo GOIF
13:35.81400
+3:50.22900
20
H 10
Jacob Lundkvist
Sundbybergs IK
13:54.83300
+4:09.24800
21
D 10
Lisa Åkerlöf
Öregrunds IK
14:18.85700
+4:33.27200
22
H 10
Lukas Johansson
Storviks IF
14:25.86400
+4:40.27900
23
D 10
Ellinor Wijk
Högbo GOIF
14:31.87000
+4:46.28500
24
D 10
Lisa Nystedt
Täby IS SK
15:05.90400
+5:20.31900
24
D 10
Saga Fältenhag
Högbo GOIF
15:05.90400
+5:20.31900
26
H 10
David Larsson
Järbo IF
15:21.92000
+5:36.33500
27
D 10
Ebba Karlsson
Täby IS SK
15:27.92600
+5:42.34100
28
D 10
Moa Backlund
Högbo GOIF
15:33.93200
+5:48.34700
29
D 10
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
15:35.93400
+5:50.34900
30
D 10
Cornelia Ivarsson
Högbo GOIF
16:10.96900
+6:25.38400
31
D 10
Alba Johansson
Sundbybergs IK
16:14.97300
+6:29.38800
32
H 10
Elias Näslund
Högbo GOIF
16:27.98600
+6:42.40100
33
D 10
Emilia Merkell
Högbo GOIF
16:46.100500
+7:01.42000
34
D 10
Josefine Melin
Tierps IF
16:55.101400
+7:10.42900
35
H 10
Christoffer Eriksson
Högbo GOIF
17:34.105300
+7:49.46800
36
D 10
Samira Bethke
Sundbybergs IK
20:59.125800
+11:14.67300
37
H 10
Andreas Höglund
Järbo IF
23:59:58.8639700
38
H 10
Daniel Ståhl
Järbo IF
23:59:59.8639800
38
H 10
Johan Engberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
38
H 10
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
38
D 10
Sara Ingard
IK Rex
23:59:59.8639800
38
D 10
Louise Larsson
Ljusne AIK SK
23:59:59.8639800
38
D 10
Tilde Rune
Täby IS SK
23:59:59.8639800
38
D 10
Elsa Wallin
Järbo IF
23:59:59.8639800
38
D 10
Hannah Sundin
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
38
D 10
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)