Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västsvenska Skidspelen
2011-03-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
8.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
21:55.131400
82.2p
2
H 21
Erik Holmberg
IK Vista
23:06.138500
+1:11.7000
78.0p
3
H 21
Jonas Peterson
Borås GIF
23:38.141700
+1:43.10200
76.3p
4
H 21
Per Löwendahl
IK Stern
24:09.144800
+2:14.13300
74.6p
5
D 21
Malin Svensson
IK Vista
30:11.181000
+8:16.49500
59.7p
5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
H 14
Alfred Boman
Tranemo IF
17:50.106900
1
H 14
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
17:50.106900
3
H 14
Erik Lieback
Tranemo IF
18:18.109700
+28.2700
4
H 14
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
18:23.110200
+33.3200
5
H 16
Emil Fahlander
Borås GIF
18:49.112800
+59.5800
6
H 14
Albin Persson
Tranemo IF
19:01.114000
+1:11.7000
7
H 14
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
19:04.114300
+1:14.7300
8
H 14
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
19:19.115800
+1:29.8800
9
H 14
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
19:40.117900
+1:50.10900
10
H 14
Petter Persson
Borås SK
19:54.119300
+2:04.12300
11
H 14
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
20:06.120500
+2:16.13500
12
H 14
Axel Ljunghammer
Äspereds IF
20:13.121200
+2:23.14200
13
H 14
Alexander Svensson
Äspereds IF
20:14.121300
+2:24.14300
14
D 14
Gabriella Gustafsson
IK Vista
20:18.121700
+2:28.14700
15
D 14
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
20:40.123900
+2:50.16900
15
D 14
Amanda Wennerholm
Borås SK
20:40.123900
+2:50.16900
17
D 14
Lisa Johansson
Tranemo IF
20:45.124400
+2:55.17400
18
D 14
Elin Hacksell
Borås SK
21:09.126800
+3:19.19800
19
H 14
Edvin Alstéus
Tranemo IF
21:25.128400
+3:35.21400
20
D 14
Amanda Johansson
Tranemo IF
21:41.130000
+3:51.23000
21
D 14
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
21:42.130100
+3:52.23100
22
H 14
Daniel Söderberg
Borås SK
22:22.134100
+4:32.27100
23
D 14
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
23:16.139500
+5:26.32500
24
D 14
Linnéa Bogren
IFK Skövde SK
24:32.147100
+6:42.40100
25
D 14
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:58.8639700
25
H 14
Eric Jansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
27
D 14
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
23:59:59.8639800
27
D 14
Alma Backlund
Äspereds IF
23:59:59.8639800
27
H 14
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
27
H 14
Christoffer Gabre
Borås SK
23:59:59.8639800
3.5km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
H 12
Anton Swedberg
Borås SK
12:51.77000
2
H 12
Andreas Gustafsson
IK Vista
13:41.82000
+50.4900
3
H 12
Adam Boman
Tranemo IF
13:53.83200
+1:02.6100
4
H 12
Felix Axelsson
Skene Sim o IS
14:06.84500
+1:15.7400
5
H 12
Linus Nygren
Ulricehamns IF
14:12.85100
+1:21.8000
6
D 12
Stina Kannius
Ulricehamns IF
14:48.88700
+1:57.11600
7
H 12
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
14:50.88900
+1:59.11800
8
D 12
Klara Axelsson
Skene Sim o IS
15:06.90500
+2:15.13400
9
D 12
Johanna Johansson
Tranemo IF
15:13.91200
+2:22.14100
10
D 12
Jenny Movitz
Borås SK
15:16.91500
+2:25.14400
11
H 12
Oscar Höiby
OK Landehof
15:41.94000
+2:50.16900
12
H 12
Viktor Hagberg
Borås SK
15:42.94100
+2:51.17000
13
D 12
Frida Gustafsson
Borås GIF
16:16.97500
+3:25.20400
14
D 12
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
16:41.100000
+3:50.22900
15
H 12
Claes E Johansson
Tranemo IF
17:19.103800
+4:28.26700
16
D 12
Matilda Ekenberg
IK Stern
17:23.104200
+4:32.27100
17
D 12
Maja Hansson Mild
IK Stern
18:19.109800
+5:28.32700
18
H 12
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
18:22.110100
+5:31.33000
19
D 12
Sandra Nimmermark
Ulricehamns IF
18:34.111300
+5:43.34200
20
H 12
Nils Eriksson
Tvärreds IF
19:09.114800
+6:18.37700
21
D 12
Clara Larsson
Tvärreds IF
19:11.115000
+6:20.37900
22
D 12
Gabriella Bengtson
OK Landehof
20:20.121900
+7:29.44800
23
H 12
Rasmus Nordgren
OK Landehof
23:59:58.8639700
24
H 12
Emil Madsstuen
Halmstad OK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
3km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Dubbeljakt
1
H 10
Isak Lieback
Länghems IF
12:03.72200
2
H 10
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
12:50.76900
+47.4600
3
H 10
Erik Backlund
Äspereds IF
12:57.77600
+54.5300
4
H 10
Hugo Sjögren
Tranemo IF
12:58.77700
+55.5400
5
H 10
Lukas Höiby
OK Landehof
13:26.80500
+1:23.8200
6
D 10
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
13:39.81800
+1:36.9500
7
D 10
Maja Kannius
Ulricehamns IF
13:40.81900
+1:37.9600
8
H 10
Axel Berglund
Ulricehamns IF
13:42.82100
+1:39.9800
8
H 10
Linus Rydin
Tranemo IF
13:42.82100
+1:39.9800
10
D 10
Tuva Persson
Tranemo IF
13:47.82600
+1:44.10300
11
H 10
Martin Movitz
Borås SK
14:21.86000
+2:18.13700
12
H 10
Alfons Peterson
Borås GIF
14:26.86500
+2:23.14200
13
H 10
Melker Nordgren
OK Landehof
15:10.90900
+3:07.18600
14
H 10
Harald Ekenberg
IK Stern
15:19.91800
+3:16.19500
15
H 10
Marius Madsstuen
Halmstad OK
15:34.93300
+3:31.21000
16
H 10
Oskar Lundberg
Borås SK
16:13.97200
+4:10.24900
17
D 10
Ingrid Bengtson
OK Landehof
23:59:58.8639700
18
D 10
Ida Johansson
OK Landehof
23:59:59.8639800
18
H 10
William Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
18
H 10
Hugo Ström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
18
H 10
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
18
H 10
Carl Hansson Mild
IK Stern
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)