Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E2 Skicross
2011-01-22
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2011
<<< Tour de Mösseberg E4 Bergsetappen
Mösseberg E3, Distans >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Längdskidor, Skicross, Fristil
1
H 20
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
2:30.14900
2
H 16
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2:32.15100
+2.100
3
H 16
Axel Ekström
Garphyttans IF
2:33.15200
+3.200
4
H 20
Jesper Nelin
Hestra IF
2:34.15300
+4.300
5
H 16
Filip Danielsson
Garphyttans IF
2:36.15500
+6.500
5
H 16
Pontus Hermansson
OK Landehof
2:36.15500
+6.500
7
H 20
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
2:38.15700
+8.700
8
H 20
Joel Lager
Garphyttans IF
2:39.15800
+9.800
9
H 16
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
2:41.16000
+11.1000
10
H 21
Joel Hultin
Garphyttans IF
2:44.16300
+14.1300
11
H 16
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
2:45.16400
+15.1400
11
H 16
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
2:45.16400
+15.1400
11
H 20
Marcus Johansson
Gillberga SK
2:45.16400
+15.1400
11
H 21
Emil Svensson
IFK Skövde SK
2:45.16400
+15.1400
15
H 14
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
2:47.16600
+17.1600
15
H 21
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
2:47.16600
+17.1600
17
H 20
Gabriel Andersson
Ulricehamns IF
2:48.16700
+18.1700
18
H 16
Martin Johansson
Linköpings SK
2:49.16800
+19.1800
19
H 16
Björn Hansson
Borås SK
2:50.16900
+20.1900
19
H 21
Jonas Blom
IF Hagen SK
2:50.16900
+20.1900
21
H 16
Olle Axelsson
Borås SK
2:52.17100
+22.2100
21
H 16
Alexander Nilsson
OK Landehof
2:52.17100
+22.2100
23
H 20
Carl Rapp
Linköpings SK
2:53.17200
+23.2200
24
H 20
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
2:55.17400
+25.2400
25
H 14
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
2:56.17500
+26.2500
26
H 20
Martin Assarsson
Borås SK
2:59.17800
+29.2800
27
H 12
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
3:00.17900
+30.2900
27
H 20
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
3:00.17900
+30.2900
27
H 20
John Flodin
Hestra IF
3:00.17900
+30.2900
30
H 14
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
3:02.18100
+32.3100
30
H 16
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:02.18100
+32.3100
32
H 16
Erik Musslinder
Falköpings AIK SK
3:03.18200
+33.3200
32
D 16
Ida Dahl
Sya SK
3:03.18200
+33.3200
34
H 14
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
3:04.18300
+34.3300
34
H 16
Oscar Bengtson
OK Landehof
3:04.18300
+34.3300
34
H 16
Alfred Buskqvist
IK Stern
3:04.18300
+34.3300
37
H 14
Joachim Well Rosbo
København SK
3:05.18400
+35.3400
38
H 14
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
3:06.18500
+36.3500
38
H 14
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
3:06.18500
+36.3500
38
H 14
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
3:06.18500
+36.3500
41
H 14
Eric Jansson
Tranemo IF
3:07.18600
+37.3600
42
D 14
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
3:08.18700
+38.3700
42
H 16
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
3:08.18700
+38.3700
42
D 16
Lina Lager
Garphyttans IF
3:08.18700
+38.3700
45
H 16
Erik Finnskog
Tranemo IF
3:09.18800
+39.3800
45
D 16
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
3:09.18800
+39.3800
47
D 16
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
3:10.18900
+40.3900
47
D 18
Elin Blick
OK Alehof
3:10.18900
+40.3900
49
H 14
Albin Persson
Tranemo IF
3:11.19000
+41.4000
50
H 14
Christoffer Gabre
Borås SK
3:12.19100
+42.4100
50
D 16
Kerstin Axelsson
Sya SK
3:12.19100
+42.4100
52
H 20
Pontus Karlsson
Skene Sim o IS
3:13.19200
+43.4200
53
H 14
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
3:14.19300
+44.4300
53
D 16
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
3:14.19300
+44.4300
53
H 21
Niclas Wiik
Tvärreds IF
3:14.19300
+44.4300
56
H 14
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
3:15.19400
+45.4400
56
H 14
Gustav Andersson
Falköpings AIK SK
3:15.19400
+45.4400
56
H 14
Oscar Johansson
Linköpings SK
3:15.19400
+45.4400
56
H 16
Anton Nilsson
Tranemo IF
3:15.19400
+45.4400
60
H 20
Abel Buskqvist
IK Stern
3:16.19500
+46.4500
61
H 14
Alfred Boman
Tranemo IF
3:17.19600
+47.4600
62
D 16
Olivia Hansson
Garphyttans IF
3:18.19700
+48.4700
63
D 16
Elin Blomqvist
OK Landehof
3:19.19800
+49.4800
64
H 16
Joakim Ekström
Ärla IF
3:21.20000
+51.5000
65
H 14
Sebastian Nilsson
OK Landehof
3:23.20200
+53.5200
65
H 14
Simon Berndtsson
Tranemo IF
3:23.20200
+53.5200
65
D 18
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
3:23.20200
+53.5200
68
H 12
Anton Swedberg
Borås SK
3:24.20300
+54.5300
68
H 14
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
3:24.20300
+54.5300
70
H 14
Simon Swedberg
Borås SK
3:25.20400
+55.5400
70
H 14
Erik Lieback
Sweden
3:25.20400
+55.5400
70
H 14
Erik Blick
OK Alehof
3:25.20400
+55.5400
73
H 14
Lukas Högfelt
Borås SK
3:26.20500
+56.5500
73
D 14
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
3:26.20500
+56.5500
73
D 14
Lisa Johansson
Tranemo IF
3:26.20500
+56.5500
73
H 16
Philip Näslund
OK Landehof
3:26.20500
+56.5500
73
H 16
August Johansson
IK Stern
3:26.20500
+56.5500
78
D 16
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
3:27.20600
+57.5600
79
D 16
Emma Rönn
Tranemo IF
3:28.20700
+58.5700
80
D 12
Kristina Axelsson
Sya SK
3:29.20800
+59.5800
80
D 14
Ida Danielsson
Wedevågs IF
3:29.20800
+59.5800
80
D 16
Johanna Niklasson
SOK Träff
3:29.20800
+59.5800
83
D 14
Amanda Johansson
Tranemo IF
3:30.20900
+1:00.5900
84
H 14
Edvin Alstéus
Tranemo IF
3:31.21000
+1:01.6000
84
D 14
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
3:31.21000
+1:01.6000
86
H 14
Anders Magnusson
OK Landehof
3:32.21100
+1:02.6100
87
H 14
Alexander Svensson
Äspereds IF
3:33.21200
+1:03.6200
87
D 14
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
3:33.21200
+1:03.6200
87
D 16
Klara Svensson
Äspereds IF
3:33.21200
+1:03.6200
90
D 14
Ida Wånggren
Motala Aif SK
3:34.21300
+1:04.6300
91
H 12
Kasper Nordenram
Linköpings SK
3:35.21400
+1:05.6400
91
H 14
Petter Persson
Borås SK
3:35.21400
+1:05.6400
93
D 14
Ida Andersson
Borås SK
3:37.21600
+1:07.6600
93
D 14
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
3:37.21600
+1:07.6600
93
D 16
Malin Jonsson
OK Landehof
3:37.21600
+1:07.6600
93
D 18
Anna Wiik
Tvärreds IF
3:37.21600
+1:07.6600
97
H 12
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
3:38.21700
+1:08.6700
98
H 12
Kim Norberg
Filipstads SF
3:39.21800
+1:09.6800
98
D 14
Wilma Sjögren
Tranemo IF
3:39.21800
+1:09.6800
100
D 14
Amanda Wennerholm
Borås SK
3:40.21900
+1:10.6900
100
D 14
Julia Jonsson
OK Landehof
3:40.21900
+1:10.6900
102
H 12
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
3:43.22200
+1:13.7200
102
D 14
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
3:43.22200
+1:13.7200
102
D 14
Madelene Forsell
Linköpings SK
3:43.22200
+1:13.7200
105
D 12
Sanna Forsman
Malungs IF
3:44.22300
+1:14.7300
105
D 12
Stina Kannius
Ulricehamns IF
3:44.22300
+1:14.7300
107
H 12
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
3:45.22400
+1:15.7400
107
D 14
Alma Backlund
Äspereds IF
3:45.22400
+1:15.7400
107
D 16
Tilda Karlsson
OK Alehof
3:45.22400
+1:15.7400
110
H 12
Adam Boman
Tranemo IF
3:46.22500
+1:16.7500
110
D 12
Klara Ask
Skene Sim o IS
3:46.22500
+1:16.7500
110
D 14
Maja Wiik
Tvärreds IF
3:46.22500
+1:16.7500
110
H 20
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
3:46.22500
+1:16.7500
114
D 14
Elin Hacksell
Borås SK
3:47.22600
+1:17.7600
114
D 14
Olivia Hagberg
Borås SK
3:47.22600
+1:17.7600
116
D 14
Lina Sundqvist
Tranemo IF
3:48.22700
+1:18.7700
117
H 12
Felix Axelsson
Skene Sim o IS
3:49.22800
+1:19.7800
118
H 12
Emil Hagström
Garphyttans IF
3:50.22900
+1:20.7900
119
H 12
Oscar Höiby
OK Landehof
3:52.23100
+1:22.8100
120
H 12
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
3:53.23200
+1:23.8200
121
D 12
Johanna Johansson
Tranemo IF
3:55.23400
+1:25.8400
121
D 12
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
3:55.23400
+1:25.8400
123
D 12
Elin Lundberg
Borås SK
3:57.23600
+1:27.8600
124
D 12
Jenny Movitz
Borås SK
3:58.23700
+1:28.8700
125
D 10
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
3:59.23800
+1:29.8800
125
D 16
Caroline Ryge Carlsen
København SK
3:59.23800
+1:29.8800
127
D 14
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
4:01.24000
+1:31.9000
128
D 10
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
4:02.24100
+1:32.9100
128
D 14
Linnéa Bogren
IFK Skövde SK
4:02.24100
+1:32.9100
130
D 10
Petra Forsman
Malungs IF
4:04.24300
+1:34.9300
130
H 12
Jacob Well Rosbo
København SK
4:04.24300
+1:34.9300
130
D 14
Olivia Ullman
OK Alehof
4:04.24300
+1:34.9300
133
H 12
Albin Johansson
Linköpings SK
4:06.24500
+1:36.9500
134
H 12
Linus Nygren
Ulricehamns IF
4:07.24600
+1:37.9600
134
D 14
Ellen Svensson
Äspereds IF
4:07.24600
+1:37.9600
136
H 12
Viktor Hagberg
Borås SK
4:10.24900
+1:40.9900
137
D 12
Maja Eriksson
Filipstads SF
4:13.25200
+1:43.10200
138
H 12
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
4:15.25400
+1:45.10400
139
H 10
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:17.25600
+1:47.10600
139
H 12
Olle Westin
IK Stern
4:17.25600
+1:47.10600
139
D 12
Klara Axelsson
Skene Sim o IS
4:17.25600
+1:47.10600
142
D 10
Emma Eriksson
Filipstads SF
4:18.25700
+1:48.10700
143
H 12
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
4:19.25800
+1:49.10800
144
D 12
Wilma Johansson
Tvärreds IF
4:20.25900
+1:50.10900
145
H 10
Hugo Ström
Ulricehamns IF
4:22.26100
+1:52.11100
145
H 10
Isak Lieback
Länghems IF
4:22.26100
+1:52.11100
145
D 10
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
4:22.26100
+1:52.11100
145
H 12
Peter Hörstedt
Tranemo IF
4:22.26100
+1:52.11100
149
D 12
Maja Johansson
OK Landehof
4:25.26400
+1:55.11400
149
D 12
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
4:25.26400
+1:55.11400
149
D 12
Lina Nygren
Ulricehamns IF
4:25.26400
+1:55.11400
149
D 14
Emma Nilsson
Tranemo IF
4:25.26400
+1:55.11400
153
D 10
Tuva Persson
Tranemo IF
4:28.26700
+1:58.11700
154
H 10
Axel Berglund
Ulricehamns IF
4:29.26800
+1:59.11800
154
D 10
Maja Kannius
Ulricehamns IF
4:29.26800
+1:59.11800
154
D 12
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
4:29.26800
+1:59.11800
157
H 12
Klas Johansson
Sweden
4:30.26900
+2:00.11900
158
H 12
Erik Malm
Linköpings SK
4:34.27300
+2:04.12300
159
D 12
Victoria Andersson
Tranemo IF
4:36.27500
+2:06.12500
160
H 10
Hugo Sjögren
Sweden
4:39.27800
+2:09.12800
161
H 12
Nils Eriksson
Tvärreds IF
4:40.27900
+2:10.12900
161
D 12
Selma Moqvist
OK Landehof
4:40.27900
+2:10.12900
163
D 12
Elvira Gustavsson
SOK Träff
4:42.28100
+2:12.13100
164
H 12
David Niklasson
Hestra IF
4:49.28800
+2:19.13800
164
D 12
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
4:49.28800
+2:19.13800
166
D 12
Maja Kindlund
Tranemo IF
4:51.29000
+2:21.14000
167
H 10
Martin Movitz
Borås SK
4:52.29100
+2:22.14100
168
H 10
Gustav Andersson
Borås SK
4:54.29300
+2:24.14300
169
H 10
Lukas Höiby
OK Landehof
4:55.29400
+2:25.14400
170
H 10
Per Nordholm
Sävedalens AIK
4:56.29500
+2:26.14500
171
H 10
Erik Backlund
Äspereds IF
4:57.29600
+2:27.14600
171
D 10
Ida Roos
SOK Träff
4:57.29600
+2:27.14600
173
D 12
Matilda Ekenberg
IK Stern
4:59.29800
+2:29.14800
173
D 12
Gabriella Bengtson
OK Landehof
4:59.29800
+2:29.14800
175
D 10
Ida Johansson
OK Landehof
5:07.30600
+2:37.15600
176
H 10
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
5:14.31300
+2:44.16300
177
H 12
Rasmus Nordgren
OK Landehof
5:15.31400
+2:45.16400
178
H 10
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
5:16.31500
+2:46.16500
179
H 10
Samuel Ranveg
Ulricehamns IF
5:20.31900
+2:50.16900
180
H 10
Max Ahlin
Falköpings AIK SK
5:22.32100
+2:52.17100
181
H 10
Linus Rydin
Tranemo IF
5:28.32700
+2:58.17700
182
D 10
Annie Hjalmarsson
Falköpings AIK SK
5:30.32900
+3:00.17900
183
H 10
Alfred Pettersson
Falköpings AIK SK
5:37.33600
+3:07.18600
184
H 10
Johan Berndtsson
Sweden
5:40.33900
+3:10.18900
185
H 10
Oskar Lundberg
Borås SK
5:45.34400
+3:15.19400
186
H 10
Melker Nordgren
OK Landehof
5:56.35500
+3:26.20500
187
H 12
Ivar Westin
IK Stern
6:09.36800
+3:39.21800
188
D 12
Emelie Ottersten
SOK Träff
6:17.37600
+3:47.22600
189
D 12
Malin Nilsson
Tranemo IF
6:20.37900
+3:50.22900
190
H 10
Gustav Persson
Tranemo IF
6:25.38400
+3:55.23400
191
D 12
Christine Annegrim
Falköpings AIK SK
6:31.39000
+4:01.24000
192
D 10
Lovisa Moqvist
OK Landehof
6:54.41300
+4:24.26300
193
D 10
Malin Hörstedt
Tranemo IF
6:56.41500
+4:26.26500