Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic Cup Prolog
2011-03-25
Deltävling i
Team Sportia/Scandic Cup
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Emil Jönsson
Årsunda IF
11:02.66140
94.5p
2
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
11:02.66190
+0
94.5p
3
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
11:12.67180
+10.940
93.1p
4
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
11:27.68610
+24.2370
91.2p
5
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
11:35.69470
+33.3230
90.1p
6
H 21
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
11:38.69770
+36.3530
89.7p
7
H 20
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
11:39.69860
+37.3620
89.6p
8
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
11:41.70090
+39.3850
89.4p
9
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
11:46.70530
+43.4290
88.8p
10
H 21
Teodor Peterson
Åsarna IK
11:46.70580
+44.4340
88.7p
11
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
11:51.71030
+48.4790
88.2p
12
H 21
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
11:53.71260
+51.5020
87.9p
13
H 21
Martin Liljemark
SK Bore
11:53.71280
+51.5040
87.9p
14
H 21
Anton Lindblad
Östersunds SK
11:54.71310
+51.5070
87.9p
15
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
11:54.71350
+52.5110
87.8p
16
H 21
Lars Nelson
Funäsdalens IF
11:55.71470
+53.5230
87.7p
17
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
11:56.71500
+53.5260
87.6p
18
H 20
Karl-Johan Westberg
Borås SK
11:56.71510
+53.5270
87.6p
19
H 21
Oscar Quicklund
Östersunds SK
11:59.71810
+56.5570
87.3p
20
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
11:59.71880
+57.5640
87.2p
21
H 21
Bill Impola
Malungs IF
12:01.72040
+59.5800
87.0p
22
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
12:03.72220
+1:00.5980
86.8p
23
H 21
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
12:04.72320
+1:01.6080
86.7p
24
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
12:05.72430
+1:02.6190
86.5p
25
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
12:06.72560
+1:04.6320
86.4p
26
H 21
Gustav Nordström
Gävle SK
12:09.72850
+1:07.6610
86.1p
27
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
12:09.72860
+1:07.6620
86.0p
28
H 20
Carl Quicklund
Östersunds SK
12:10.72960
+1:08.6720
85.9p
29
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
12:11.73010
+1:08.6770
85.9p
30
H 21
Tor Larsson
Storumans IK
12:11.73090
+1:09.6850
85.8p
31
H 20
Per Lindgren
Kalix SK
12:12.73170
+1:10.6930
85.7p
32
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
12:16.73510
+1:13.7270
85.3p
33
H 20
Johan Häggström
Kalix SK
12:16.73570
+1:14.7330
85.2p
34
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
12:17.73650
+1:15.7410
85.1p
35
H 20
Per Sandberg
Filipstads SF
12:17.73690
+1:15.7450
85.1p
35
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
12:17.73690
+1:15.7450
85.1p
37
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
12:19.73830
+1:16.7590
84.9p
38
H 18
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
12:23.74220
+1:20.7980
84.5p
39
H 18
Håkan Emilsson
Offerdals SK
12:24.74330
+1:21.8090
84.4p
40
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
12:24.74380
+1:22.8140
84.3p
41
H 20
Daniel Svensson
IFK Mora SK
12:25.74430
+1:22.8190
84.3p
42
H 18
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
12:25.74470
+1:23.8230
84.2p
43
H 20
Arvid Forss
Åsarna IK
12:26.74580
+1:24.8340
84.1p
44
H 18
Jens Burman
Åsarna IK
12:27.74620
+1:24.8380
84.1p
45
H 21
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
12:27.74650
+1:25.8410
84.0p
45
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
12:27.74650
+1:25.8410
84.0p
47
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
12:27.74660
+1:25.8420
84.0p
47
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
12:27.74660
+1:25.8420
84.0p
49
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
12:27.74670
+1:25.8430
84.0p
49
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
12:27.74670
+1:25.8430
84.0p
51
H 18
Erik Söderlund
SK Bore
12:28.74780
+1:26.8540
83.9p
52
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
12:28.74790
+1:26.8550
83.9p
53
H 20
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
12:29.74820
+1:26.8580
83.8p
54
H 18
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
12:30.74910
+1:27.8670
83.8p
55
H 20
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
12:31.75070
+1:29.8830
83.6p
56
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
12:32.75160
+1:30.8920
83.5p
57
H 20
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
12:32.75180
+1:30.8940
83.5p
58
H 18
Johan Forsberg
IFK Umeå
12:33.75230
+1:30.8990
83.4p
59
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
12:34.75360
+1:32.9120
83.3p
60
H 18
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
12:35.75420
+1:32.9180
83.2p
61
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
12:36.75530
+1:33.9290
83.1p
62
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
12:36.75580
+1:34.9340
83.0p
63
H 20
Oscar Persson
SK Bore
12:37.75610
+1:34.9370
83.0p
64
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
12:39.75890
+1:37.9650
82.7p
65
H 20
Niklas Persson
Falu IK
12:40.75910
+1:37.9670
82.7p
66
H 21
Emil Ekman
IF Hallby SOK
12:42.76160
+1:40.9920
82.4p
67
H 21
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
12:44.76330
+1:41.10090
82.2p
68
H 21
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
12:44.76360
+1:42.10120
82.2p
69
H 21
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
12:44.76370
+1:42.10130
82.2p
70
H 18
Marcus Ruus
Gillberga SK
12:44.76390
+1:42.10150
82.2p
71
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
12:46.76540
+1:44.10300
82.0p
72
H 20
Petter Hedman
IFK Umeå
12:46.76550
+1:44.10310
82.0p
73
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
12:46.76560
+1:44.10320
82.0p
74
H 20
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
12:47.76620
+1:44.10380
81.9p
75
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
12:47.76640
+1:45.10400
81.9p
76
H 20
Viktor Brännmark
Bodens SK
12:48.76770
+1:46.10530
81.8p
77
H 20
Mathias Jonasson
Östersunds SK
12:50.76980
+1:48.10740
81.6p
78
H 20
Anthony Sorsa
Gellivare SK
12:51.77080
+1:49.10840
81.5p
79
H 21
Tom Impola
Malungs IF
12:52.77100
+1:49.10860
81.4p
80
H 20
Niklas Niska
Pajala IF
12:52.77170
+1:50.10930
81.4p
81
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
12:54.77340
+1:52.11100
81.2p
82
H 18
Elias Alvebro
Häggenås SK
12:55.77420
+1:52.11180
81.1p
83
H 20
Simon Persson
Lucksta IF
12:55.77430
+1:52.11190
81.1p
84
H 21
Jens Hulgaard
Danmark
12:55.77470
+1:53.11230
81.1p
85
H 20
Bob Impola
Malungs IF
12:56.77520
+1:53.11280
81.0p
85
H 20
Jesper Nelin
Hestra IF
12:56.77520
+1:53.11280
81.0p
87
H 20
Simon Hallström
Idre SK
12:57.77680
+1:55.11440
80.8p
88
H 18
Simon Öberg
Kalix SK
12:58.77720
+1:55.11480
80.8p
89
H 18
Oscar Ivars
Dala-Järna IK
12:58.77730
+1:55.11490
80.8p
90
H 18
Nils Persson
Östersunds SK
12:58.77770
+1:56.11530
80.7p
91
H 18
Daniel Holmgren
IFK Umeå
13:00.77970
+1:58.11730
80.5p
92
H 20
David Nordström
Täfteå IK
13:01.78090
+1:59.11850
80.4p
93
H 20
Peppe Femling
Högbo GOIF
13:02.78130
+1:59.11890
80.4p
94
H 20
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
13:03.78200
+2:00.11960
80.3p
95
H 21
Christian Olsson
Tranemo IF
13:03.78220
+2:00.11980
80.3p
96
H 18
Adam Clareus
Offerdals SK
13:03.78230
+2:00.11990
80.3p
97
H 21
Erik Wickström
IF Hallby SOK
13:04.78310
+2:01.12070
80.2p
98
H 18
Simon Åslin
Stockviks SF
13:07.78670
+2:05.12430
79.8p
99
H 18
Anton Hedlund
Åshammars IK
13:08.78790
+2:06.12550
79.7p
100
H 20
Oscar Kardin
Offerdals SK
13:09.78840
+2:07.12600
79.7p
101
H 18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
13:09.78870
+2:07.12630
79.7p
102
H 18
Patrik Millestu
Häggenås SK
13:09.78880
+2:07.12640
79.6p
103
H 20
Andre Larsson
Svegs IK
13:10.78920
+2:07.12680
79.6p
104
H 18
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
13:13.79230
+2:10.12990
79.3p
105
H 18
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
13:13.79270
+2:11.13030
79.3p
106
H 20
Johan Lövgren
Vännäs SK
13:16.79550
+2:14.13310
79.0p
107
H 18
Joakim Eriksson
Tierps IF
13:16.79570
+2:14.13330
79.0p
107
H 20
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
13:16.79570
+2:14.13330
79.0p
109
H 18
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
13:17.79630
+2:14.13390
78.9p
110
H 18
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
13:18.79700
+2:15.13460
78.8p
111
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
13:18.79720
+2:15.13480
78.8p
112
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
13:18.79790
+2:16.13550
78.8p
113
H 18
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
13:19.79840
+2:17.13600
78.7p
114
H 21
Carl Olander
OK Landehof
13:20.79930
+2:17.13690
78.6p
115
H 18
Pierre Ohlson
Filipstads SF
13:21.80000
+2:18.13760
78.6p
116
H 20
Martin Bergström
Strömnäs GIF
13:21.80020
+2:18.13780
78.5p
117
H 20
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
13:22.80150
+2:20.13910
78.4p
118
H 20
Johan Montén
Domnarvets GOIF
13:23.80290
+2:21.14050
78.3p
119
H 18
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
13:24.80320
+2:21.14080
78.2p
120
H 18
Harald Kempe
Tynderö IK
13:24.80390
+2:22.14150
78.2p
121
H 21
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
13:25.80400
+2:22.14160
78.2p
122
H 20
Arvid Elffors
Lucksta IF
13:25.80430
+2:22.14190
78.1p
123
H 21
Anton Södergren
Skellefteå SK
13:26.80560
+2:24.14320
78.0p
124
H 18
Ludvig Nordqvist
Sya SK
13:26.80590
+2:24.14350
78.0p
125
H 20
Joakim Persson
Antnäs BK
13:27.80610
+2:24.14370
78.0p
126
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
13:28.80700
+2:25.14460
77.9p
127
H 18
Jacob Engström
Kalix SK
13:30.80940
+2:28.14700
77.7p
128
H 18
Emil Svensson
Åsarna IK
13:30.80990
+2:28.14750
77.6p
129
H 18
Erik Strindlund
Östersunds SK
13:32.81190
+2:30.14950
77.4p
130
H 21
Ian Wilkinsson
Östersunds SK
13:35.81470
+2:33.15230
77.2p
131
H 20
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
13:37.81690
+2:35.15450
77.0p
132
H 20
Simon Sveder
Högbo GOIF
13:40.81970
+2:38.15730
76.7p
133
H 20
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
13:45.82410
+2:42.16170
76.3p
134
H 18
Viktor Forsblom
Falu IK
13:46.82580
+2:44.16340
76.2p
135
H 20
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
13:48.82730
+2:45.16490
76.0p
136
H 18
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
13:50.82980
+2:48.16740
75.8p
137
H 18
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
13:51.83050
+2:49.16810
75.7p
138
H 18
Mikael Edström
Strömnäs GIF
13:57.83680
+2:55.17440
75.2p
139
H 20
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
13:58.83770
+2:56.17530
75.1p
140
H 20
Johan Sjödin
Lycksele IF
13:59.83850
+2:57.17610
75.0p
141
H 20
Tobias Ryberg
Leksands SK
14:00.83940
+2:58.17700
75.0p
142
H 20
Julius Källgård
OK Nackhe
14:06.84530
+3:03.18290
74.4p
143
H 18
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
14:07.84670
+3:05.18430
74.3p
144
H 18
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
14:07.84680
+3:05.18440
74.3p
145
H 18
Anton Åström
Bodens SK
14:08.84770
+3:06.18530
74.2p
146
H 21
Max Själin
Storumans IK
14:11.85090
+3:09.18850
74.0p
147
H 20
Anton Hammar
IFK Strömsund
14:12.85180
+3:10.18940
73.9p
148
H 18
Erik Eriksson
Norsjö SK
14:21.86090
+3:19.19850
73.1p
149
H 18
Erik Öman
Hägglunds IOFK
14:22.86120
+3:19.19880
73.1p
150
H 20
Johan Byström
Täfteå IK
14:23.86230
+3:20.19990
73.0p
151
H 20
Jonas Langman
Leksands SK
14:29.86810
+3:26.20570
72.5p
152
H 18
Simon Svanebo
Alnö SK
14:34.87340
+3:32.21100
72.1p
153
H 18
Martin Norberg
Malmbergets Aif
14:35.87450
+3:33.21210
72.0p
154
H 18
Jesper Boman
Strömnäs GIF
14:38.87790
+3:36.21550
71.7p
155
H 18
Leo Larsen
Sundbybergs IK
14:42.88120
+3:39.21880
71.5p
156
H 18
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
14:43.88200
+3:40.21960
71.4p
157
H 18
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
14:45.88460
+3:43.22220
71.2p
158
H 20
Magnus Björk
IK Rex
14:47.88640
+3:45.22400
71.1p
159
H 18
Tobias Palolampi
Tynderö IK
14:49.88890
+3:47.22650
70.9p
160
H 18
Adam Nelin
Hestra IF
14:53.89270
+3:51.23030
70.6p
161
H 20
Daniel Karlsson
Östersunds SK
14:53.89290
+3:51.23050
70.6p
162
H 20
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
14:59.89830
+3:56.23590
70.1p
163
H 18
Henric Öberg
Strömnäs GIF
14:59.89880
+3:57.23640
70.1p
164
H 18
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
15:05.90420
+4:02.24180
69.7p
165
H 18
Andreas Hasselström
Vännäs SK
15:19.91820
+4:16.25580
68.7p
166
H 18
Jonas Björklund
Alnö SK
15:39.93840
+4:37.27600
67.2p
167
H 18
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
167
H 18
Gustav Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
167
H 18
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
167
H 18
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
167
H 18
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
167
H 20
Emil Linell
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
167
H 20
Per Gunnarsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
167
H 20
Henrik Rosén
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
167
H 20
Erik Simberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
167
H 20
John Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
167
H 20
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Torsten Kempe
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Klas Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Erik Silfver
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
167
H 21
Anders Södergren
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
3.75km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
9:38.57710
80.4p
2
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
9:39.57800
+0
80.3p
3
D 21
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
9:41.58060
+3.250
79.9p
4
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
9:51.59050
+13.1240
78.6p
5
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
9:57.59680
+19.1870
77.8p
6
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
10:00.59900
+21.2090
77.5p
7
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
10:07.60600
+28.2790
76.7p
8
D 21
Maria Rydqvist
Östersunds SK
10:09.60840
+31.3030
76.4p
9
D 21
Hanna Brodin
Åsarna IK
10:11.61000
+32.3190
76.2p
10
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
10:18.61710
+40.3900
75.3p
11
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
10:18.61740
+40.3930
75.3p
12
D 20
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
10:19.61840
+41.4030
75.2p
13
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
10:19.61870
+41.4060
75.1p
14
D 18
Stina Nilsson
Malungs IF
10:22.62100
+43.4290
74.9p
15
D 18
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
10:22.62120
+44.4310
74.9p
15
D 21
Ingrid Vikman
Östersunds SK
10:22.62120
+44.4310
74.9p
17
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
10:22.62180
+44.4370
74.8p
18
D 21
Mia Eriksson
IFK Tärendö
10:25.62450
+47.4640
74.5p
19
D 18
Julia Svan
Vansbro AIK SK
10:26.62560
+48.4750
74.3p
20
D 20
Maria Nordström
Gävle SK
10:28.62700
+49.4890
74.2p
21
D 21
Jenny Hansson
Östersunds SK
10:28.62790
+50.4980
74.1p
22
D 21
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
10:29.62890
+51.5080
74.0p
23
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
10:32.63140
+54.5330
73.7p
24
D 20
Marika Sundin
Delsbo IF
10:33.63230
+55.5420
73.6p
25
D 21
Anna Simberg
Piteå Elit SK
10:35.63420
+57.5610
73.4p
26
D 20
Emma Sjölander
Strömnäs GIF
10:38.63770
+1:00.5960
73.0p
27
D 20
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
10:42.64190
+1:04.6380
72.5p
28
D 20
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
10:45.64420
+1:07.6610
72.3p
29
D 20
Julia Jansson
Månkarbo IF
10:45.64450
+1:07.6640
72.2p
30
D 18
Jonna Sundling
IFK Umeå
10:46.64530
+1:08.6720
72.1p
31
D 18
Maja Falk
Ulricehamns IF
10:48.64730
+1:10.6920
71.9p
32
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
10:50.64970
+1:12.7160
71.7p
33
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
10:51.65030
+1:13.7220
71.6p
34
D 20
Lisa Dahl
Offerdals SK
10:53.65200
+1:14.7390
71.4p
35
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
10:54.65350
+1:16.7540
71.3p
36
D 18
Emma Gustafson
Offerdals SK
10:55.65460
+1:17.7650
71.1p
37
D 18
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
10:55.65470
+1:17.7660
71.1p
38
D 21
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
10:55.65480
+1:17.7670
71.1p
39
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
10:57.65660
+1:19.7850
70.9p
40
D 21
Therese Svensson
Åsarna IK
10:58.65790
+1:20.7980
70.8p
41
D 20
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
10:59.65870
+1:21.8060
70.7p
42
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
11:00.65980
+1:22.8170
70.6p
43
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
11:02.66150
+1:24.8340
70.4p
44
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
11:05.66420
+1:27.8610
70.1p
45
D 20
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
11:06.66560
+1:28.8750
70.0p
46
D 20
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
11:07.66630
+1:29.8820
69.9p
47
D 20
Maria Sundström
Strömnäs GIF
11:08.66750
+1:30.8940
69.8p
47
D 20
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
11:08.66750
+1:30.8940
69.8p
49
D 18
Katarina Olsson
Fränsta IK
11:12.67190
+1:34.9380
69.4p
50
D 18
Lina Kardin
Offerdals SK
11:17.67660
+1:39.9850
68.9p
51
D 21
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
11:18.67700
+1:39.9890
68.9p
52
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
11:21.68000
+1:42.10190
68.6p
53
D 18
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
11:21.68020
+1:43.10210
68.5p
54
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
11:21.68030
+1:43.10220
68.5p
55
D 18
Anna Dyvik
Leksands SK
11:21.68080
+1:43.10270
68.5p
56
D 18
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
11:24.68350
+1:46.10540
68.2p
57
D 18
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
11:24.68380
+1:46.10570
68.2p
58
D 21
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
11:25.68420
+1:47.10610
68.1p
59
D 20
Rebecka Forsberg
Malungs IF
11:25.68470
+1:47.10660
68.1p
60
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
11:27.68610
+1:49.10800
68.0p
61
D 20
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
11:28.68760
+1:50.10950
67.8p
62
D 18
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
11:29.68800
+1:50.10990
67.8p
63
D 20
Evelina Bångman
Offerdals SK
11:30.68940
+1:52.11130
67.6p
64
D 18
Helena Lundkvist
Kalix SK
11:31.69010
+1:53.11200
67.6p
65
D 20
Malin Nilsson
Malungs IF
11:34.69360
+1:56.11550
67.2p
66
D 21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
11:34.69370
+1:56.11560
67.2p
67
D 18
Matilda Andersson
Häggenås SK
11:34.69390
+1:56.11580
67.2p
68
D 18
Isabelle Persson
Stockviks SF
11:35.69490
+1:57.11680
67.1p
69
D 20
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
11:36.69510
+1:58.11700
67.1p
70
D 18
Sara Hallquist
Åsarna IK
11:37.69610
+1:59.11800
67.0p
71
D 18
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
11:38.69750
+2:00.11940
66.9p
72
D 20
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
11:44.70390
+2:06.12580
66.3p
73
D 18
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
11:50.70990
+2:12.13180
65.7p
74
D 20
Louise Persson
Stockviks SF
11:52.71140
+2:14.13330
65.6p
75
D 18
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
11:53.71250
+2:15.13440
65.5p
76
D 20
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
11:54.71300
+2:15.13490
65.5p
77
D 18
Madeleine Bohlin
Svegs IK
11:55.71440
+2:17.13630
65.3p
78
D 20
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
11:57.71600
+2:18.13790
65.2p
79
D 18
Frida Hedman
Skellefteå SK
11:57.71660
+2:19.13850
65.1p
80
D 18
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
11:59.71830
+2:21.14020
65.0p
81
D 18
Linn Högman
Malmbergets Aif
11:59.71860
+2:21.14050
65.0p
82
D 18
Elsa Eriksson
Sya SK
12:01.72030
+2:23.14220
64.8p
82
D 18
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
12:01.72030
+2:23.14220
64.8p
84
D 20
Caroline Lundgren
Älvsby IF SK
12:03.72240
+2:25.14430
64.6p
85
D 20
Jenny Landström
Malungs IF
12:03.72250
+2:25.14440
64.6p
86
D 20
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
12:10.72970
+2:32.15160
64.0p
87
D 20
Maria Bois
Malungs IF
12:10.72990
+2:32.15180
64.0p
88
D 20
Olivia Lundström
Stockviks SF
12:11.73090
+2:33.15280
63.9p
89
D 18
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
12:13.73280
+2:35.15470
63.7p
90
D 20
Cajsa Grape
IFK Mora SK
12:15.73460
+2:37.15650
63.6p
91
D 20
Malin Fredriksson
Lycksele IF
12:15.73480
+2:37.15670
63.6p
92
D 20
Emma Wennebjörk
Gellivare SK
12:20.73950
+2:42.16140
63.2p
93
D 18
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
12:21.74050
+2:43.16240
63.1p
94
D 20
Moa Strömquist
Östersunds SK
12:31.75010
+2:53.17200
62.3p
95
D 18
Julia Dahl
Sya SK
12:33.75240
+2:55.17430
62.1p
96
D 18
Linda Andersson
Gellivare SK
12:48.76720
+3:10.18910
61.0p
97
D 18
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
12:49.76860
+3:11.19050
60.8p
98
D 20
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
12:53.77280
+3:15.19470
60.5p
99
D 20
Caroline Blombacke
Gellivare SK
12:57.77650
+3:19.19840
60.2p
100
D 18
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
13:14.79370
+3:36.21560
59.0p
101
D 20
Linnea Nyström
Kågedalens SK
13:15.79490
+3:37.21680
58.9p
102
D 20
Alexandra Persson
IFK Tärendö
13:37.81680
+3:59.23870
57.3p
103
D 18
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
13:41.82070
+4:03.24260
57.1p
104
D 18
Julia Källberg
Tynderö IK
14:34.87320
+4:56.29510
53.7p
105
D 18
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
105
D 18
Jennifer Lindblom
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
105
D 18
Ida Jonsson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
105
D 18
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
105
D 20
Frida Erkers
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
105
D 20
Linda Lundberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
105
D 20
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
23:59:59.8639800
-
105
D 20
Lina Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
105
D 21
Lina Andersson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
105
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
105
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
105
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-