Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tornedalsloppet
2011-03-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Ari Luusua
North Adventure
2:01:21.728000
86.4p
2
H 21
Mattias Westman
Röbäcks SK
2:03:54.743300
+2:33.15200
83.8p
3
H 40
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
2:03:55.743400
+2:34.15300
83.7p
4
H 35
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:04:03.744200
+2:42.16100
83.6p
5
H 21
Olof Pettersson
Gellivare Skidallians IK
2:04:39.747800
+3:18.19700
83.0p
6
H 45
Jari Jaakola Raison Kuula
Finland
2:04:40.747900
+3:19.19800
83.0p
7
H 21
Hannu Paso
Ylivieskan Kuula
2:05:21.752000
+4:00.23900
82.3p
8
H 35
Johan Lintzén
Försvarets Sk
2:05:22.752100
+4:01.24000
82.3p
9
H 21
Heikki Karjaluoto
Tampereen Pyrintö
2:05:46.754500
+4:25.26400
81.9p
10
H 40
Juha Alm
Rovaniemen Maraton
2:05:47.754600
+4:26.26500
81.9p
11
H 21
Jonny Nilimaa
Gellivare Skidallians IK
2:07:02.762100
+5:41.34000
80.7p
12
H 21
Keijo Pintamaa Kentilä
Pudäsjärvi Uh
2:09:47.778600
+8:26.50500
78.2p
12
H 35
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:09:47.778600
+8:26.50500
78.2p
14
H 21
Anders Bennitz
OK Renen
2:10:24.782300
+9:03.54200
77.7p
15
H 21
Lars Tuoremaa
Tuoremaa Skiteam
2:10:32.783100
+9:11.55000
77.5p
16
H 21
Martin Norberg
Kraftstaven Ski Team Förening
2:10:37.783600
+9:16.55500
77.5p
17
H 45
Michael Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
2:10:38.783700
+9:17.55600
77.5p
18
H 21
Fredrik Malmström
Sävast Ski Team IF
2:11:35.789400
+10:14.61300
76.6p
19
H 21
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:11:41.790000
+10:20.61900
76.6p
20
H 35
Claes Turesson
OK Renen
2:11:55.791400
+10:34.63300
76.4p
21
H 21
Robert Hällmark
Axa SC
2:11:56.791500
+10:35.63400
76.3p
22
H 21
Mikael Stenqvist
Försvarets Sk
2:12:00.791900
+10:39.63800
76.3p
23
H 21
Magnus Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:12:04.792300
+10:43.64200
76.2p
24
H 21
Markus Pessa
Oulun Hiihtoseura
2:14:28.806700
+13:07.78600
74.3p
25
H 45
Pekka Kukkula
Iinhs Fin
2:16:45.820400
+15:24.92300
72.5p
26
H 21
Peter Uusitalo
Pajala IF
2:16:50.820900
+15:29.92800
72.4p
27
H 45
Torbjörn Andersson
Vidsels IK
2:16:51.821000
+15:30.92900
72.4p
28
H 50
Kari Hiltunen
Rovaniemi
2:17:53.827200
+16:32.99100
71.6p
29
H 21
Hans Turtola
Råneå SK
2:18:35.831400
+17:14.103300
71.1p
30
H 21
Patrik Tuoremaa
Tuoremaa Skiteam
2:19:41.838000
+18:20.109900
70.3p
31
H 45
Håkan Dexelius
Svegs IK
2:20:19.841800
+18:58.113700
69.9p
32
H 21
Christian Rimpi
Jokkmokks SK
2:20:26.842500
+19:05.114400
69.8p
33
H 21
Simon Sundberg
Luleå Gjutarens IF
2:21:25.848400
+20:04.120300
69.1p
34
H/D 21 Motion
Jari Vanhapiha
North Adventure
2:21:27.848600
+20:06.120500
69.1p
35
H 45
Arvi Ailinpieti
Haparanda SKT
2:21:28.848700
+20:07.120600
69.1p
36
H 40
Seppo Koivisto
Lohijärven Kohko
2:21:29.848800
+20:08.120700
69.1p
37
H 35
Stefan Messner
Sävast Ski Team IF
2:21:30.848900
+20:09.120800
69.1p
38
H/D 21 Motion
Jani Tuovila
Finland
2:21:32.849100
+20:11.121000
69.0p
39
H 35
Per Erik Eriksson
Enhörna IF
2:21:41.850000
+20:20.121900
68.9p
40
H 55
Pekka Hartikka
Oulun Hiihtoseura
2:22:07.852600
+20:46.124500
68.6p
41
H 21
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:23:29.860800
+22:08.132700
67.7p
42
H 35
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
2:23:37.861600
+22:16.133500
67.6p
43
H 50
Harry Olli
IF Polcirkeln
2:23:53.863200
+22:32.135100
67.5p
44
H 21
Fredrik Mäki
OK Gränsen
2:24:16.865500
+22:55.137400
67.2p
45
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:24:21.866000
+23:00.137900
67.2p
46
H 55
Per Granstedt
Strömnäs GIF
2:25:40.873900
+24:19.145800
66.3p
47
H 35
Fredrik Isaksson
Korpklubben Nja
2:25:42.874100
+24:21.146000
66.3p
48
H 55
Reijo Isola
Iinhs Fin
2:25:46.874500
+24:25.146400
66.2p
49
H/D 21 Motion
Johan Lahti
Luleå Gjutarens IF
2:27:08.882700
+25:47.154600
65.4p
50
H 45
Peter Johansson
Narken IF
2:27:40.885900
+26:19.157800
65.1p
51
H/D 21 Motion
Jukka Vanhapiha
North Adventure
2:28:10.888900
+26:49.160800
64.8p
52
H 50
Paul Johansson
Pajala IF
2:28:17.889600
+26:56.161500
64.7p
53
H 40
Tony Sorsa
Överkalix IF
2:28:18.889700
+26:57.161600
64.7p
54
H/D 21 Motion
Joakim Lehto
Svansteins SK
2:30:19.901800
+28:58.173700
63.5p
55
H 35
Morgan Karlsson
Sävast Ski Team IF
2:30:44.904300
+29:23.176200
63.2p
56
H/D 21 Motion
Mikael Niska
Larssons Glas
2:31:29.908800
+30:08.180700
62.8p
57
D 21
Linda Forth
Vörå IF
2:31:51.911000
+30:30.182900
62.6p
58
H 40
Jan-Erik Svangärd
Pajala IF
2:32:09.912800
+30:48.184700
62.4p
59
H 35
Peter Tedeholm
Axa SC
2:32:11.913000
+30:50.184900
62.4p
60
H 35
Mattias Nilsson
Bergnäsets AIK
2:32:16.913500
+30:55.185400
62.4p
61
H 40
Patrik Stenberg
Bergnäsets AIK
2:33:24.920300
+32:03.192200
61.7p
62
D 21
Suvi Karjaluoto
Tampereen Pyrintö
2:33:32.921100
+32:11.193000
61.7p
63
H 70
Görgen Segerlund
Kukkola IF
2:33:52.923100
+32:31.195000
61.5p
64
H 21
Timo Autto
Pellon Ponsi
2:34:19.925800
+32:58.197700
61.2p
65
D 21
Malin Rensfeldt
Råneå SK
2:34:34.927300
+33:13.199200
61.1p
66
H 40
Ingemar Niemi
Skellefteå SK
2:34:42.928100
+33:21.200000
61.0p
67
H 45
Mikael Norberg
Kuivakangas SK
2:34:57.929600
+33:36.201500
60.9p
68
H 50
Håkan Harila
Postens IF, Luleå
2:35:50.934900
+34:29.206800
60.4p
69
H 50
Olof Ekberg
Gellivare Skidallians IK
2:35:52.935100
+34:31.207000
60.4p
70
H 45
Rolf Oja
Lkab FF
2:35:56.935500
+34:35.207400
60.4p
71
H 65
Heikki Piirainen
Rovaniemen Maraton
2:36:16.937500
+34:55.209400
60.2p
72
H/D 21 Motion
Mikko Rautio
Finland
2:36:40.939900
+35:19.211800
60.0p
73
H/D 21 Motion
Erik Skott
Aapua IF
2:39:08.954700
+37:47.226600
58.7p
74
H/D 21 Motion
Patrik Isaksson
Studentidrott
2:40:34.963300
+39:13.235200
58.0p
75
H 45
Jan Granström
Bergnäsets AIK
2:40:44.964300
+39:23.236200
57.9p
76
H 40
Jim Niemi
Sunderby SK
2:42:22.974100
+41:01.246000
57.2p
77
H 60
Kalevi Heinikoski
Iinhs Fin
2:43:10.978900
+41:49.250800
56.8p
78
H 60
Kullervo Torikka
Karihaaran Karu
2:43:31.981000
+42:10.252900
56.6p
79
H 50
Torbjörn Mukka
Junosuando IK
2:43:43.982200
+42:22.254100
56.5p
80
H 40
Thomas Johansson
Unbyns IF
2:43:52.983100
+42:31.255000
56.5p
81
H/D 21 Motion
Risto Ponkala
Finland
2:44:20.985900
+42:59.257800
56.3p
82
H/D 21 Motion
Marko Hyrkäs
Övertorneå IF
2:44:34.987300
+43:13.259200
56.1p
83
H/D 21 Motion
Hans Fjellborg
Jukkasjärvi IF
2:44:44.988300
+43:23.260200
56.1p
84
H 55
Bengt Kruukka
IFK Kiruna
2:45:09.990800
+43:48.262700
55.9p
85
H 60
Uolevi Aapajärvi
Alatornion Pirkat
2:45:27.992600
+44:06.264500
55.7p
86
H/D 21 Motion
Bengt Modig
Övertorneå IF
2:46:49.1000800
+45:28.272700
55.1p
86
H/D 21 Motion
Stefan Rovainen
Vif
2:46:49.1000800
+45:28.272700
55.1p
88
H/D 21 Motion
Mats Heikkilä
Övertorneå IF
2:47:03.1002200
+45:42.274100
55.0p
89
H/D 21 Motion
Atle Malmberg
Pajala IF
2:47:44.1006300
+46:23.278200
54.7p
90
H/D 21 Motion
K E Malmberg
Pajala IF
2:48:19.1009800
+46:58.281700
54.5p
91
H 65
Eero Jussheikki
Haparanda SKT
2:48:32.1011100
+47:11.283000
54.4p
92
H 55
Ingemar Kalla
IFK Tärendö
2:48:56.1013500
+47:35.285400
54.2p
93
H 45
Reijo Huhtinen
Lkab FF
2:49:34.1017300
+48:13.289200
54.0p
94
H/D 21 Motion
Mika Hasa
Slp
2:49:53.1019200
+48:32.291100
53.8p
95
H/D 21 Motion
Juhani Laakkonen
OK Gränsen
2:50:29.1022800
+49:08.294700
53.6p
96
H 55
Ivar Palo
Lulekamraterna
2:51:06.1026500
+49:45.298400
53.3p
97
H 65
Roland Johansson
OK Vargen
2:51:21.1028000
+50:00.299900
53.2p
98
H/D 21 Motion
Jonas Nyström
Pajala IF
2:51:57.1031600
+50:36.303500
53.0p
99
H 60
Holger Jakobsson
Övertorneå IF
2:52:08.1032700
+50:47.304600
52.9p
100
D 45
Eva Mettävainio
Pajala IF
2:52:18.1033700
+50:57.305600
52.8p
101
H 21
Patrik Hellman
Finland
2:53:18.1039700
+51:57.311600
52.4p
102
H/D 21 Motion
Pasi Hutalo
Aavasaksan Kisa
2:53:54.1043300
+52:33.315200
52.2p
103
H/D 21 Motion
Alexander Lehto
Svansteins SK
2:54:40.1047900
+53:19.319800
51.9p
104
H 21
Joel Andersson
Luleå Gjutarens IF
2:54:42.1048100
+53:21.320000
51.9p
105
H 60
Mauri Romppainen
Haparanda SKT
2:55:17.1051600
+53:56.323500
51.7p
106
H/D 21 Motion
Johan Lejon
Larssons Glas
2:55:51.1055000
+54:30.326900
51.4p
107
H/D 21 Motion
Rejo Jumpanen
Vaasa
2:56:17.1057600
+54:56.329500
51.3p
108
H 65
Bengt Mella
Pajala IF
2:56:53.1061200
+55:32.333100
51.1p
109
H 50
Henry Barsk
Övertorneå IF
2:57:10.1062900
+55:49.334800
50.9p
110
H/D 21 Motion
Folke Kostenniemi
Pajala IF
2:59:15.1075400
+57:54.347300
50.2p
111
H 45
Mikael Kravik
Axa SC
3:00:02.1080100
+58:41.352000
49.9p
112
H/D 21 Motion
Håkan Tholerud
Övertorneå IF
3:00:32.1083100
+59:11.355000
49.7p
113
H 55
Lennart Westerberg
OK Vargen
3:00:37.1083600
+59:16.355500
49.7p
113
H 60
Bengt Löthberg
OK Vargen
3:00:37.1083600
+59:16.355500
49.7p
115
H/D 21 Motion
Jonas Haapaniemi
Peab Fritid
3:00:56.1085500
+59:35.357400
49.6p
116
H/D 21 Motion
Ida Jansson
Kanotp Isbrytarna
3:01:42.1090100
+1:00:21.362000
49.3p
117
H 65
Karl Axel Älgamo
Arlanda-Märsta SK
3:02:05.1092400
+1:00:44.364300
49.2p
118
H/D 21 Motion
Magnus Bengtsson
Överkalix IF
3:02:16.1093500
+1:00:55.365400
49.1p
119
H 70
Birger Jakobsson-Åhl
Övertorneå IF
3:03:15.1099400
+1:01:54.371300
48.8p
120
H/D 21 Motion
Leif Wanhatalo
Aapua IF
3:03:55.1103400
+1:02:34.375300
48.5p
121
D 45
Annalill Tovås Malmberg
Pajala IF
3:04:22.1106100
+1:03:01.378000
48.4p
122
H/D 21 Motion
Kjell Hugo Mäki
IF Polcirkeln
3:05:20.1111900
+1:03:59.383800
48.1p
123
H/D 21 Motion
Anders Sturk
Kuivakangas SK
3:05:28.1112700
+1:04:07.384600
48.0p
124
H/D 21 Motion
Stefan Hannu
Öjebyns IF
3:07:14.1123300
+1:05:53.395200
47.4p
125
H/D 21 Motion
Peter Lindmark
Haparanda SKT
3:07:21.1124000
+1:06:00.395900
47.4p
126
H/D 21 Motion
Karl Göran Lehto
Svansteins SK
3:10:48.1144700
+1:09:27.416600
46.3p
127
H/D 21 Motion
Håkan Taavo
Aapua IF
3:10:49.1144800
+1:09:28.416700
46.3p
128
H/D 21 Motion
Wolfgang Mehl
Jokkmokks SK
3:11:03.1146200
+1:09:42.418100
46.2p
129
H/D 21 Motion
Niklas Eskelinen
Pajala IF
3:11:28.1148700
+1:10:07.420600
46.1p
130
H/D 21 Motion
Mette Fjellborg
Esrange IF
3:12:22.1154100
+1:11:01.426000
45.8p
131
H/D 21 Motion
Marko Törmänen
Haparanda SKT
3:12:28.1154700
+1:11:07.426600
45.8p
132
H/D 21 Motion
Henrik Luttu
Soukolojärvi Byaf
3:12:55.1157400
+1:11:34.429300
45.7p
133
H/D 21 Motion
Karl Stock
Kukkola IF
3:12:59.1157800
+1:11:38.429700
45.6p
134
H/D 21 Motion
Fredik Larsson
Övertorneå IF
3:13:08.1158700
+1:11:47.430600
45.6p
135
H/D 21 Motion
Tomas Rundgren
Kuiva Gränspaddlare
3:13:47.1162600
+1:12:26.434500
45.4p
136
H/D 21 Motion
Henrik Wahlberg
Suokolajärvi
3:15:00.1169900
+1:13:39.441800
45.0p
137
H/D 21 Motion
Marko Minala
Finland
3:15:22.1172100
+1:14:01.444000
44.9p
138
H/D 21 Motion
Mats Mäkipiha
Jänkisjärvi IF
3:15:28.1172700
+1:14:07.444600
44.9p
139
D 21
Anna Rensfeldt
Råneå SK
3:15:31.1173000
+1:14:10.444900
44.9p
140
H/D 21 Motion
Björn Wanstål
Övertorneå IF
3:16:17.1177600
+1:14:56.449500
44.7p
141
H 21
Henrik Jonsson
Grums SK
3:18:17.1189600
+1:16:56.461500
44.1p
142
D 21
Emma Persson
Studentidrott
3:18:22.1190100
+1:17:01.462000
44.1p
143
H/D 21 Motion
Carina Larsson
Övertorneå IF
3:18:38.1191700
+1:17:17.463600
44.0p
143
H/D 21 Motion
Jan-Ola Larsson
Övertorneå IF
3:18:38.1191700
+1:17:17.463600
44.0p
145
H 55
Erling Lundbäck
Pålänge GIF
3:19:58.1199700
+1:18:37.471600
43.6p
145
H/D 21 Motion
Örjan Grot
Pajala IF
3:19:58.1199700
+1:18:37.471600
43.6p
147
H/D 21 Motion
Ida Lindberg
Studentidrott
3:22:21.1214000
+1:21:00.485900
43.0p
148
H/D 21 Motion
Ragnar Steinsen
IF Polcirkeln
3:23:03.1218200
+1:21:42.490100
42.8p
149
H/D 21 Motion
Rolf Anttila
Öhrlings IF I Stockholm
3:23:36.1221500
+1:22:15.493400
42.7p
150
H/D 21 Motion
Anders Fors
Perävaara IK
3:23:55.1223400
+1:22:34.495300
42.6p
151
D 45
Karin Lindholm
Bergnäsets AIK
3:24:26.1226500
+1:23:05.498400
42.4p
152
H/D 21 Motion
Rolf Modigh
Telia IoFF
3:24:35.1227400
+1:23:14.499300
42.4p
153
H/D 21 Motion
Markus Lehto
Svansteins SK
3:26:29.1238800
+1:25:08.510700
41.9p
154
H/D 21 Motion
Tapio Välikangas
Kuivakangas SK
3:27:26.1244500
+1:26:05.516400
41.7p
155
D 50
Aila Jaako Hallqvist
OK Gränsen
3:27:58.1247700
+1:26:37.519600
41.5p
156
H/D 21 Motion
Johan Taavo
Svansteins SK
3:30:01.1260000
+1:28:40.531900
41.0p
157
H/D 21 Motion
Thomas Norberg
Kuivakangas SK
3:32:03.1272200
+1:30:42.544100
40.5p
158
H/D 21 Motion
Christer Hurula
Pajala IF
3:34:19.1285800
+1:32:58.557700
40.0p
159
H/D 21 Motion
Peter Fors
Kuivakangas SK
3:34:28.1286700
+1:33:07.558600
40.0p
160
H/D 21 Motion
Rut Taavo
Aapua IF
3:34:48.1288700
+1:33:27.560600
39.9p
161
H/D 21 Motion
Lukas Skott
Aapua IF
3:35:47.1294600
+1:34:26.566500
39.7p
162
H/D 21 Motion
Sune Aasa
IF Polcirkeln
3:37:59.1307800
+1:36:38.579700
39.2p
163
H/D 21 Motion
Ulrika Tornberg
Pajala IF
3:38:18.1309700
+1:36:57.581600
39.1p
164
H/D 21 Motion
Jakob Wikström
Vårdcentralen
3:38:34.1311300
+1:37:13.583200
39.1p
165
H/D 21 Motion
Jouko Koivumaa
Kriminalvårdens IF
3:38:43.1312200
+1:37:22.584100
39.0p
166
H/D 21 Motion
Harald Svärd
Jalles Tc Umeå
3:39:01.1314000
+1:37:40.585900
39.0p
167
H/D 21 Motion
Jan Eriksson
Bodens SK
3:39:32.1317100
+1:38:11.589000
38.8p
168
H/D 21 Motion
Hampus Book
Övertorneå IF
3:41:20.1327900
+1:39:59.599800
38.5p
169
H/D 21 Motion
Kalevi Arola
Oulu
3:42:28.1334700
+1:41:07.606600
38.2p
170
H/D 21 Motion
Rami Tammenoksa
Rovaniemen Maraton
3:42:49.1336800
+1:41:28.608700
38.1p
171
H/D 21 Motion
Risto Tammenoksa
Rovaniemen Maraton
3:42:50.1336900
+1:41:29.608800
38.1p
172
H/D 21 Motion
Klara Blomgård
Studentidrott
3:43:55.1343400
+1:42:34.615300
37.9p
173
H/D 21 Motion
Lisette Österlund
Tornedalens Folkhögskola
3:44:25.1346400
+1:43:04.618300
37.8p
174
H/D 21 Motion
Mauri Lämsä
Luleå
3:45:27.1352600
+1:44:06.624500
37.6p
175
H/D 21 Motion
Maria Heikkilä
Övertorneå IF
3:45:31.1353000
+1:44:10.624900
37.6p
176
H/D 21 Motion
Ann Britt Stridsman
Övertorneå IF
3:45:55.1355400
+1:44:34.627300
37.5p
177
H/D 21 Motion
Elisabeth Ynglöv
Övertorneå IF
3:49:37.1377600
+1:48:16.649500
36.8p
178
H/D 21 Motion
Gustav Niemi
Haparanda
3:54:04.1404300
+1:52:43.676200
35.9p
179
H/D 21 Motion
Stefan Sannemalm
R-Automatic
4:01:57.1451600
+2:00:36.723500
34.5p
180
H/D 21 Motion
Mattias Laitamaa
Kuusijärvi
4:05:39.1473800
+2:04:18.745700
33.9p
181
H/D 21 Motion
Ragnar Anttila
Övertorneå IF
4:05:48.1474700
+2:04:27.746600
33.9p
182
H/D 21 Motion
Mia Jakobsson
Haparanda SKT
4:18:36.1551500
+2:17:15.823400
31.9p
183
H/D 21 Motion
Paula Lehto
Svansteins SK
4:18:37.1551600
+2:17:16.823500
31.9p
184
H/D 21 Motion
Matilda Ekdahl
No Club
4:24:06.1584500
+2:22:45.856400
31.1p
185
H/D 21 Motion
Adam Elgaidi
Folkhögskolan
4:24:38.1587700
+2:23:17.859600
31.0p
186
H/D 21 Motion
Hannele Taavoniku
Nord
4:29:06.1614500
+2:27:45.886400
30.4p
187
H/D 21 Motion
Tuula Ohramaa
Rasti Jyry Fin
4:39:53.1679200
+2:38:32.951100
29.0p
188
H/D 21 Motion
Seppo Kettunen
Rasti Jyry Fin
4:39:54.1679300
+2:38:33.951200
29.0p
189
H/D 21 Motion
Lovisa Wanhatalo
Aapua IF
4:52:09.1752800
+2:50:48.1024700
27.6p
189
H/D 21 Motion
Hilda Scott
Aapua IF
4:52:09.1752800
+2:50:48.1024700
27.6p
191
H/D 21 Motion
Olof Lampa
Pajala IF
4:55:13.1771200
+2:53:52.1043100
27.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
23km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Jonatan Ek
Kalix SK
1:20:31.483000
69.0p
2
D 20
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
1:23:58.503700
+3:27.20600
66.2p
3
D 20
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
1:23:59.503800
+3:28.20700
66.2p
4
H/D 21 Motion
Per Ek
Kalix SK
1:28:00.527900
+7:29.44800
63.2p
5
H 20
Andreas Älgamo
Övertorneå IF
1:28:49.532800
+8:18.49700
62.6p
6
H/D 21 Motion
Stefan Älgamo
Övertorneå IF
1:28:50.532900
+8:19.49800
62.6p
7
H/D 21 Motion
Jan Erik Mäki
Nikkala IK
1:31:29.548800
+10:58.65700
60.8p
8
D 20
Josefin Ek
Kalix SK
1:31:32.549100
+11:01.66000
60.7p
9
H/D 21 Motion
Stig Ylipää
Liviöjärvi IF
1:31:44.550300
+11:13.67200
60.6p
10
H/D 21 Motion
Jan Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
1:34:02.564100
+13:31.81000
59.1p
11
D 20
Evelina Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
1:35:15.571400
+14:44.88300
58.4p
12
H/D 21 Motion
Roger Haapaniemi
Eskilstuna IK
1:41:15.607400
+20:44.124300
54.9p
13
H/D 21 Motion
Carola Mickelsson
No Club
1:47:17.643600
+26:46.160500
51.8p
14
H/D 21 Motion
Ann Sofi Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
1:47:19.643800
+26:48.160700
51.8p
15
H/D 21 Motion
Jessica Roininen
Nikkala IK
1:47:20.643900
+26:49.160800
51.8p
16
H/D 21 Motion
Kjell Bredhult
Ume Postens IF
1:50:16.661500
+29:45.178400
50.4p
17
H/D 21 Motion
Monica Spett
Rutviks SK
1:55:54.695300
+35:23.212200
48.0p
18
H/D 21 Motion
Lena Löpare
IF Polcirkeln
1:57:15.703400
+36:44.220300
47.4p
19
H/D 21 Motion
Elisabeth Harju
Kuivakangas SK
1:57:55.707400
+37:24.224300
47.1p
20
H/D 21 Motion
Anna Karin Aunes
Övertorneå IF
2:03:22.740100
+42:51.257000
45.1p
21
H/D 21 Motion
Karin Mäki
Nikkala IK
2:12:30.794900
+51:59.311800
42.0p
22
H/D 21 Motion
Maria Alldén
Pajala IF
2:12:47.796600
+52:16.313500
41.9p
23
H/D 21 Motion
Martina Törmä
Pajala IF
2:14:00.803900
+53:29.320800
41.5p
24
H/D 21 Motion
Agneta Bergelin
Bergnäsets AIK
2:20:42.844100
+1:00:11.361000
39.5p
11km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H/D 21 Motion
Annukka Hannu
OK Gränsen
50:40.303900
64.8p
2
H/D 21 Motion
Viktoria Luttu Wahlberg
Soukolojärvi Byaf
50:43.304200
+3.200
64.7p
3
H/D 21 Motion
Ulrika Strandljung Lindg
Luleå
54:08.324700
+3:28.20700
60.7p
4
H/D 21 Motion
Kristina Tholerud
Övertorneå IF
56:02.336100
+5:22.32100
58.6p
5
H/D 21 Motion
Herman Wahlberg
Soukolojärvi Byaf
58:41.352000
+8:01.48000
55.9p
6
H/D 21 Motion
Gunilla Wiss Tholerud
Övertorneå IF
1:00:45.364400
+10:05.60400
54.0p
7
H/D 21 Motion
Johan Mansikka
OK Gränsen
1:01:56.371500
+11:16.67500
53.0p
8
H/D 21 Motion
Mikael Mansikka
OK Gränsen
1:01:57.371600
+11:17.67600
53.0p
9
H/D 21 Motion
Isak Jakobsson
Övertorneå IF
1:09:51.419000
+19:11.115000
47.0p
10
H/D 21 Motion
Christina Simonsson
Öjebyns IF
1:10:03.420200
+19:23.116200
46.9p
11
H/D 21 Motion
Lennart Strandljung
Luleå
1:20:29.482800
+29:49.178800
40.8p