Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollsborundan
2011-11-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
17km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 35
Tobias Westman
IK Stern
37:16.223550
79.8p
2
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
37:23.224220
+6.570
79.4p
3
H 21
Alexander Westberg
Borås SK
37:25.224400
+8.750
79.3p
4
H 21
Mattias Claesson
OK Landehof
37:26.224530
+9.880
79.3p
5
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
37:27.224690
+11.1040
79.2p
6
H 35
Anders Johansson
Håfreströms IF
37:28.224780
+12.1130
79.1p
7
H 40
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
37:29.224850
+13.1200
79.1p
8
H 35
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
37:34.225310
+17.1660
78.9p
9
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
37:37.225660
+21.2010
78.7p
10
H 21
Gustaf Pettersson
Björnstorps IF
37:38.225720
+21.2070
78.7p
11
H 40
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
37:39.225800
+22.2150
78.6p
12
H 35
Marcus Johansson
IK Stern
37:44.226380
+28.2730
78.3p
13
H 35
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
38:13.229220
+56.5570
76.9p
14
H 40
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
38:13.229280
+57.5630
76.9p
15
H 40
Henrik Landström
Säffle SK
38:18.229770
+1:02.6120
76.6p
16
H 21
Joakim Gusatafsson
Eds SK
38:24.230340
+1:07.6690
76.4p
17
H 45
Peter Karlsson
Kungälvs Roddklubb
38:27.230620
+1:10.6970
76.2p
18
H 16
Pontus Hermansson
OK Landehof
38:54.233380
+1:38.9730
19
H 21
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
39:14.235350
+1:58.11700
74.0p
20
H 35
Richard Karlsson
Kungälvs OK
39:30.236960
+2:14.13310
73.3p
21
H 45
Adam Blomberg
OK Landehof
39:34.237310
+2:17.13660
73.2p
22
H 35
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
39:37.237630
+2:20.13980
73.0p
23
H 45
Kenneth Ingemarsson
Hindås SK
39:48.238720
+2:31.15070
72.6p
24
H 21
Niklas Dahlgren
IK Stern
40:07.240630
+2:50.16980
71.7p
25
H 45
Patrik Sonehag
IK Stern
40:08.240720
+2:51.17070
71.7p
26
H 55
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
40:08.240780
+2:52.17130
71.7p
27
H 35
Håkan Huselius
Björnstorps IF
40:09.240860
+2:53.17210
71.6p
28
H 20
Adam Sonehag
IK Stern
40:10.240930
+2:53.17280
71.6p
29
H 20
Björn Svensson
OK Landehof
40:11.241080
+2:55.17430
71.5p
30
H 35
Henrik Johansson-Kask
OK Kroppefjäll
40:20.241930
+3:03.18280
71.2p
31
H 45
Magnus Aasa
OK Kullingshof
40:21.242000
+3:04.18350
71.2p
32
H 16
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
40:59.245820
+3:42.22170
33
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
41:10.246950
+3:54.23300
69.2p
34
H 21
Erik Svensson
Alvesta SOK
41:17.247600
+4:00.23950
68.9p
35
H 50
Stefan Karlsson
IK Stern
41:17.247660
+4:01.24010
68.9p
36
H 21
Marcus Innala
Bergnäsets AIK
41:18.247770
+4:02.24120
68.8p
37
H 21
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
41:19.247870
+4:03.24220
68.8p
38
H 21
Erik Lindgren
IK Stern
41:20.247930
+4:03.24280
68.8p
39
H 35
Erik Framme
Tanums IF
41:21.248000
+4:04.24350
68.7p
40
H 21
Michael Rundahl
Högsäters GF
41:25.248470
+4:09.24820
68.6p
41
H 40
Jörgen Nilsson
Uddevalla SK
41:27.248610
+4:10.24960
68.5p
42
H 65
Bertil Persson
Göteborgs SK
41:28.248740
+4:11.25090
68.5p
43
H 45
Perra Andersson
Uddevalla Roddklubb
41:33.249230
+4:16.25580
68.3p
44
H 70
Göran Pettersson
Göteborgs SK
41:40.249970
+4:24.26320
68.0p
45
H 45
Odd Wallum
Sävedalens AIK
42:07.252610
+4:50.28960
67.0p
46
H 40
Anders Bergvall
IK Stern
42:10.252980
+4:54.29330
66.9p
47
H 45
Tommy Skiöld
Kungälvs OK
42:15.253470
+4:59.29820
66.7p
48
H 35
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
42:16.253550
+5:00.29900
66.7p
49
H 45
Staffan Asplund
Kungälvs OK
42:17.253630
+5:00.29980
66.6p
50
H 45
Lars-Göran Järelöv
IK Stern
42:18.253720
+5:01.30070
66.6p
51
H 40
Björn Petersson
Göteborgs Polismäns IF
42:18.253780
+5:02.30130
66.6p
52
H 40
Patrick Petersson
Björnstorps IF
42:19.253850
+5:03.30200
66.5p
53
H 60
Yngve Alvén
IK Wilske
42:20.253930
+5:03.30280
66.5p
54
H 21
Markus Landin
Kungälvs OK
42:22.254140
+5:05.30490
66.4p
55
H 35
Johan Nilsson
IK Stern
42:23.254270
+5:07.30620
66.4p
56
H 40
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
42:26.254520
+5:09.30870
66.3p
57
H 45
Michael Johansson
IK Stern
42:37.255610
+5:20.31960
65.9p
58
H 21
Fredrik Andersson
IK Stern
43:05.258400
+5:48.34750
64.9p
59
H 35
Tobias Bovin
Stenungsunds OK
43:05.258490
+5:49.34840
64.9p
60
H 21
Andreas Kvist
IK Stern
43:11.259090
+5:55.35440
64.7p
61
H 45
Magnus Svensson
Täby OK
43:14.259380
+5:58.35730
64.6p
62
H 55
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
43:21.260040
+6:04.36390
64.4p
63
H 35
Per Erik Fareid
Timmervik
43:24.260360
+6:08.36710
64.3p
64
H 21
Mikael Johansson
Högsäters GF
43:27.260640
+6:10.36990
64.2p
65
H 60
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
43:28.260700
+6:11.37050
64.1p
66
D 21 Motion
Sofie Svensson
IK Vista
43:29.260860
+6:13.37210
64.1p
67
H 55
Henrik Dellborg
IK Stern
43:33.261250
+6:17.37600
64.0p
68
H 45
Kent Bernhardsson
Kungälvs Roddklubb
44:42.268150
+7:26.44500
61.7p
69
H 55
Sören Skålberg
Hindås SK
44:47.268610
+7:30.44960
61.6p
70
H 40
Martin Cleve
Brattås Ck
44:51.269070
+7:35.45420
61.4p
71
H 45
Mats Jirebeck
IK Stern
44:53.269240
+7:36.45590
61.4p
72
H 55
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
44:58.269740
+7:41.46090
61.2p
73
H 50
Lars Hammarlund
IK Stern
46:02.276180
+8:46.52530
59.3p
74
H 21
Odd Löfvendahl
IK Stern
46:07.276670
+8:51.53020
59.2p
75
H 35
Johan Nilsson
Kungälvs OK
46:11.277090
+8:55.53440
59.0p
76
D 21 Motion
Fia Jobs
Björnstorps IF
46:17.277680
+9:01.54030
58.9p
77
H 45
Peter Hilmersson
Göteborgs SK
46:45.280480
+9:29.56830
58.1p
78
D 21 Motion
Madeleine Bergqvist
IK Stern
46:46.280550
+9:30.56900
58.1p
79
H 55
Mikael Sandberg
Kungälvs Roddklubb
46:53.281250
+9:37.57600
57.9p
80
H 65
Pelle Dalberg
IK Stern
47:13.283270
+9:57.59620
57.3p
81
H 50
Karl Evert Dillner
Kungälvs OK
47:17.283690
+10:01.60040
57.2p
82
H 55
Kjell Thorberntsson
OK Alehof
47:21.284010
+10:04.60360
57.1p
83
H 60
Claes-Göran Claesson
OK Alehof
48:16.289530
+10:59.65880
55.7p
84
H 70
Kjell Carlgren
OK Alehof
48:35.291440
+11:18.67790
55.2p
85
D 21 Motion
Johanna Sörgardt
IK Stern
49:14.295340
+11:57.71690
54.2p
86
D 21 Motion
Karin Söderström
IK Stern
49:24.296380
+12:08.72730
54.0p
87
H 50
Evert Pettersson
OK Gipen
50:37.303600
+13:20.79950
52.3p
88
H 60
Timo Taberman
OK Alehof
51:51.311040
+14:34.87390
50.7p
89
H 65
Jan-Erik Höglund
Hindås SK
52:11.313070
+14:55.89420
50.3p
90
H 60
Bengt Persson
IK Stern
52:27.314650
+15:11.91000
49.9p
91
H 55
Lennart Jansson
IK Stern
54:33.327240
+17:16.103590
47.5p
92
H 35
Mattias Rönnqvist
IK Stern
55:26.332580
+18:10.108930
46.5p
93
D 21 Motion
Ramona Rasmussen
IK Stern
55:27.332660
+18:11.109010
46.5p
94
H 50
Ibert Johansson
IK Stern
55:49.334830
+18:32.111180
46.1p
95
H 65
Gillis Olsson
Hermansby IF
59:17.355600
+22:00.131950
42.7p
96
H 60
Lennart Svensson
Club Ski & Run
59:48.358720
+22:31.135070
42.3p
97
H 35
Martin Andersson
IK Stern
1:01:06.366550
+23:50.142900
41.2p
98
H 35
Villy Nordgren
OK Gipen
1:01:27.368640
+24:10.144990
40.9p
98
H 50
Stig Simonsson
Ericsson IK
1:01:27.368640
+24:10.144990
40.9p
100
H 70
Rolf Berg
IK Stern
1:04:23.386210
+27:06.162560
38.6p
101
H 50
Torgny Althin
Svedala Räddningstjänst
1:04:42.388110
+27:25.164460
38.4p
102
H 21
Gaspar Gil Gómez
IK Stern
1:05:17.391620
+28:00.167970
37.9p
103
H 35
Fredrik Andersson
IK Stern
1:07:05.402480
+29:49.178830
36.7p
104
D 35
Pernilla Eggöy
IK Stern
1:10:13.421200
+32:56.197550
34.7p
105
H 60
Göran Ottosson
Hermansby IF
1:11:51.431040
+34:34.207390
33.8p
106
D 35
Åsa Brusehed
IK Stern
1:14:09.444880
+36:53.221230
32.5p
107
H 35
Marcus Sillberg
Axa SC
1:16:32.459160
+39:16.235510
31.3p
108
H 55
Göran Karlsson
Kungälvs OK
1:24:42.508180
+47:26.284530
27.8p
109
H 70
Toivo Harju
IK Stern
1:25:53.515220
+48:36.291570
27.4p
110
D 21 Motion
Sofia Jonsson
IK Stern
1:38:41.592020
+1:01:24.368370
23.3p
111
H 50
Gunnar Markinhuhta
OK Landehof
23:59:58.8639700
112
D 21 Motion
Gabriella Karlsson
IK Stern
23:59:59.8639800
112
H 21
Samuel Norlén
IK Stern
23:59:59.8639800
112
H 35
Martin Ottosson
Kungälvs OK
23:59:59.8639800
112
H 40
Anders Åhs
Skärhamns IK
23:59:59.8639800
112
H 45
Arly Jensen
Svedala Räddningstjänst
23:59:59.8639800
112
H 45
Mikael Zachrisson
Hortlax SK
23:59:59.8639800
112
H 55
Kjell Vågfelt
IK Stern
23:59:59.8639800
112
H 55
Per Lundenmark
Kungälvs OK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
6.5km
Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 14
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
24:06.144500
2
D 14
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
24:19.145800
+13.1200
3
H 14
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
30:38.183700
+6:32.39100
4
H 14
Fredrik Grönberg
Sävedalens AIK
30:57.185600
+6:51.41000
5
D 12
Tuva Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
32:28.194700
+8:22.50100
6
D 12
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
32:33.195200
+8:27.50600
7
D 14
Hanna Holmgren
Sävedalens AIK
32:52.197100
+8:46.52500
8
H 14
Mårten Lönn
Sävedalens AIK
33:31.201000
+9:25.56400
9
D 14
Linnéa Bengtsson Creaser
Sävedalens AIK
36:49.220800
+12:43.76200
10
D 14
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
44:28.266730
+20:22.122130
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)