Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportia/Scandic cup
2011-03-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
15km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
45:13.271240
91.7p
2
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
45:23.272290
+10.950
91.4p
3
H 21
Emil Jönsson
Årsunda IF
45:29.272830
+15.1490
91.2p
4
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
45:33.273230
+19.1890
91.1p
5
H 21
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
45:39.273800
+25.2460
91.0p
6
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
45:53.275240
+40.3900
90.5p
7
H 21
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
46:41.280030
+1:27.8690
89.2p
8
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
46:41.280080
+1:28.8740
89.2p
9
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
46:42.280110
+1:28.8770
89.2p
10
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
46:42.280140
+1:29.8800
89.2p
11
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
46:48.280740
+1:35.9400
89.0p
12
H 21
Anton Lindblad
Östersunds SK
46:54.281330
+1:40.9990
88.8p
13
H 21
Teodor Peterson
Åsarna IK
47:12.283100
+1:58.11760
88.4p
14
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
47:20.283910
+2:06.12570
88.1p
15
H 21
Lars Nelson
Funäsdalens IF
47:20.283980
+2:07.12640
88.1p
16
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
47:39.285820
+2:25.14480
87.6p
17
H 21
Tor Larsson
Storumans IK
47:41.286050
+2:28.14710
87.6p
18
H 21
Gunnar Hammarberg
Järpens SK
47:42.286120
+2:28.14780
87.5p
19
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
47:42.286170
+2:29.14830
87.5p
20
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
47:45.286410
+2:31.15070
87.5p
21
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
48:08.288750
+2:55.17410
86.8p
22
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
48:14.289300
+3:00.17960
86.7p
23
H 20
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
48:14.289390
+3:01.18050
86.7p
24
H 21
Bill Impola
Malungs IF
48:18.289730
+3:04.18390
86.6p
25
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
48:18.289740
+3:05.18400
86.6p
26
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
48:21.290090
+3:08.18750
86.5p
27
H 20
Daniel Svensson
IFK Mora SK
48:47.292640
+3:34.21300
85.8p
28
H 21
Oscar Quicklund
Östersunds SK
48:48.292780
+3:35.21440
85.8p
29
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
48:57.293640
+3:44.22300
85.6p
30
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
49:05.294410
+3:51.23070
85.4p
31
H 20
Karl-Johan Westberg
Borås SK
49:11.295030
+3:57.23690
85.2p
32
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
49:12.295170
+3:59.23830
85.2p
33
H 21
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
49:12.295180
+3:59.23840
85.2p
34
H 21
Jimmie Johnsson
Falun Borlänge SK
49:31.297050
+4:18.25710
84.7p
35
H 21
Martin Liljemark
SK Bore
49:32.297100
+4:18.25760
84.7p
36
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
49:41.298040
+4:28.26700
84.5p
37
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
49:46.298560
+4:33.27220
84.3p
38
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
49:55.299480
+4:42.28140
84.1p
39
H 20
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
49:57.299620
+4:43.28280
84.1p
40
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
49:57.299630
+4:43.28290
84.1p
41
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
49:58.299780
+4:45.28440
84.0p
41
H 21
Markus Jönsson
Tranemo IF
49:58.299780
+4:45.28440
84.0p
43
H 21
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
50:00.299980
+4:47.28640
84.0p
44
H 20
Carl Quicklund
Östersunds SK
50:06.300510
+4:52.29170
83.9p
45
H 21
Gustav Nordström
Gävle SK
50:08.300790
+4:55.29450
83.8p
46
H 21
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
50:09.300810
+4:55.29470
83.8p
47
H 20
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
50:11.301040
+4:58.29700
83.7p
48
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
50:22.302160
+5:09.30820
83.5p
49
H 18
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
50:32.303190
+5:19.31850
83.2p
50
H 21
Adam Johansson
IFK Mora SK
50:40.303900
+5:26.32560
83.0p
51
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
50:40.303980
+5:27.32640
83.0p
52
H 20
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
50:44.304370
+5:31.33030
82.9p
53
H 18
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
50:46.304580
+5:33.33240
82.9p
54
H 20
Viktor Brännmark
Bodens SK
50:55.305460
+5:42.34120
82.7p
55
H 20
Peppe Femling
Högbo GOIF
50:55.305480
+5:42.34140
82.7p
56
H 18
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
50:58.305720
+5:44.34380
82.6p
57
H 21
Erik Wickström
Ulricehamns IF
51:00.305970
+5:47.34630
82.5p
58
H 20
Mathias Jonasson
Östersunds SK
51:01.306030
+5:47.34690
82.5p
59
H 18
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
51:12.307100
+5:58.35760
82.3p
60
H 20
Simon Hallström
Idre SK
51:13.307270
+6:00.35930
82.2p
61
H 20
Per Sandberg
Filipstads SF
51:30.308950
+6:17.37610
81.8p
62
H 18
Jens Burman
Åsarna IK
51:30.308990
+6:17.37650
81.8p
63
H 20
Martin Bergström
Strömnäs GIF
51:40.309940
+6:27.38600
81.6p
64
H 20
Oscar Persson
SK Bore
51:48.310700
+6:34.39360
81.4p
65
H 20
Niklas Niska
Pajala IF
51:48.310790
+6:35.39450
81.4p
66
H 18
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
51:55.311470
+6:42.40130
81.3p
67
H 18
Pierre Ohlson
Filipstads SF
51:57.311630
+6:43.40290
81.2p
68
H 20
Simon Sveder
Högbo GOIF
52:07.312600
+6:53.41260
81.0p
69
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
52:07.312640
+6:54.41300
81.0p
70
H 20
Jesper Nelin
Hestra IF
52:07.312670
+6:54.41330
81.0p
71
H 20
Per Lindgren
Kalix SK
52:11.313060
+6:58.41720
80.9p
72
H 20
Petter Hedman
IFK Umeå
52:19.313880
+7:06.42540
80.7p
73
H 20
Johan Häggström
Kalix SK
52:23.314230
+7:09.42890
80.6p
74
H 21
Anton Södergren
Skellefteå SK
52:23.314280
+7:10.42940
80.6p
75
H 20
Johan Lövgren
Vännäs SK
52:25.314430
+7:11.43090
80.6p
76
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
52:30.314960
+7:17.43620
80.5p
77
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
52:33.315230
+7:19.43890
80.4p
78
H 18
Erik Söderlund
SK Bore
52:42.316120
+7:28.44780
80.2p
79
H 18
Simon Åslin
Stockviks SF
52:50.316980
+7:37.45640
80.0p
80
H 20
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
52:51.317090
+7:38.45750
80.0p
80
H 18
Johan Forsberg
IFK Umeå
52:51.317090
+7:38.45750
80.0p
82
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
52:52.317140
+7:39.45800
80.0p
82
H 20
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
52:52.317140
+7:39.45800
80.0p
84
H 20
David Nordström
Täfteå IK
52:54.317390
+7:41.46050
79.9p
85
H 21
Tom Impola
Malungs IF
52:55.317450
+7:42.46110
79.9p
86
H 20
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
53:07.318600
+7:53.47260
79.6p
87
H 21
Ian Wilkinsson
Östersunds SK
53:13.319220
+7:59.47880
79.5p
88
H 18
Anton Hedlund
Åshammars IK
53:20.319910
+8:06.48570
79.4p
89
H 18
Simon Öberg
Kalix SK
53:23.320270
+8:10.48930
79.3p
90
H 21
Max Själin
Storumans IK
53:26.320580
+8:13.49240
79.2p
91
H 20
Joacim Lindstedt
Domnarvets GOIF
53:41.322020
+8:27.50680
78.9p
92
H 18
Harald Kempe
Tynderö IK
53:46.322500
+8:32.51160
78.8p
93
H 18
Håkan Emilsson
Offerdals SK
53:48.322770
+8:35.51430
78.7p
94
H 18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
53:50.322960
+8:37.51620
78.7p
95
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
53:51.323050
+8:38.51710
78.7p
96
H 20
Bob Impola
Malungs IF
53:59.323840
+8:46.52500
78.5p
97
H 20
Andre Larsson
Svegs IK
53:59.323880
+8:46.52540
78.5p
98
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
54:01.324060
+8:48.52720
78.5p
99
H 20
Arvid Elffors
Lucksta IF
54:02.324180
+8:49.52840
78.4p
100
H 18
Adam Clareus
Offerdals SK
54:08.324710
+8:54.53370
78.3p
101
H 20
Johan Montén
Domnarvets GOIF
54:08.324720
+8:54.53380
78.3p
102
H 21
Carl Olander
OK Landehof
54:13.325230
+8:59.53890
78.2p
103
H 18
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
54:14.325310
+9:00.53970
78.2p
104
H 18
Ludvig Nordqvist
Sya SK
54:24.326340
+9:11.55000
78.0p
105
H 18
Marcus Ruus
Gillberga SK
54:29.326850
+9:16.55510
77.9p
106
H 18
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
54:32.327110
+9:18.55770
77.8p
107
H 21
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
54:42.328120
+9:28.56780
77.6p
108
H 20
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
54:45.328460
+9:32.57120
77.5p
109
H 20
Oscar Kardin
Offerdals SK
54:46.328510
+9:32.57170
77.5p
110
H 20
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
54:47.328660
+9:34.57320
77.5p
111
H 18
Patrik Millestu
Häggenås SK
54:52.329150
+9:39.57810
77.4p
112
H 18
Nils Persson
Östersunds SK
54:57.329680
+9:44.58340
77.3p
113
H 18
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
54:59.329870
+9:46.58530
77.2p
114
H 18
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
55:00.329920
+9:46.58580
77.2p
115
H 21
Christian Olsson
Tranemo IF
55:16.331520
+10:02.60180
76.9p
116
H 18
Daniel Holmgren
IFK Umeå
55:31.333000
+10:17.61660
76.6p
117
H 18
Emil Svensson
Åsarna IK
55:37.333620
+10:23.62280
76.5p
118
H 18
Elias Alvebro
Häggenås SK
56:02.336100
+10:48.64760
76.0p
119
H 18
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
56:10.336920
+10:56.65580
75.8p
120
H 18
Kalle Jansson Riis
SOK Träff
56:12.337110
+10:58.65770
75.7p
121
H 18
Joakim Eriksson
Tierps IF
56:17.337610
+11:03.66270
75.6p
122
H 18
Viktor Forsblom
Falu IK
56:17.337620
+11:03.66280
75.6p
123
H 18
Mikael Edström
Strömnäs GIF
56:20.337980
+11:07.66640
75.6p
124
H 20
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
56:25.338450
+11:12.67110
75.5p
125
H 20
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
56:38.339720
+11:24.68380
75.2p
126
H 18
Jacob Engström
Kalix SK
56:39.339870
+11:26.68530
75.2p
127
H 20
Anton Hammar
IFK Strömsund
56:51.341030
+11:37.69690
75.0p
128
H 20
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
57:13.343260
+12:00.71920
74.5p
129
H 20
Tobias Ryberg
Leksands SK
57:22.344130
+12:08.72790
74.4p
130
H 18
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
57:46.346510
+12:32.75170
73.9p
131
H 18
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
57:46.346540
+12:33.75200
73.9p
132
H 18
Andreas Almqvist
Luleå Gjutarens IF
58:02.348130
+12:48.76790
73.6p
133
H 20
Johan Sjödin
Lycksele IF
58:14.349360
+13:01.78020
73.4p
134
H 20
Johan Byström
Täfteå IK
58:14.349370
+13:01.78030
73.4p
135
H 18
Erik Strindlund
Östersunds SK
58:17.349690
+13:04.78350
73.3p
136
H 18
Anton Åström
Bodens SK
58:18.349700
+13:04.78360
73.3p
137
H 18
Jesper Boman
Strömnäs GIF
58:33.351250
+13:20.79910
73.0p
138
H 18
Erik Öman
Hägglunds IOFK
58:51.353090
+13:38.81750
72.7p
139
H 20
Daniel Karlsson
Östersunds SK
59:01.354010
+13:47.82670
72.5p
140
H 18
Adam Nelin
Hestra IF
59:15.355400
+14:01.84060
72.3p
141
H 18
Simon Svanebo
Alnö SK
59:53.359260
+14:40.87920
71.6p
142
H 18
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
1:00:14.361350
+15:01.90010
71.2p
143
H 18
Erik Eriksson
Norsjö SK
1:01:32.369110
+16:18.97770
69.8p
144
H 18
Martin Norberg
Malmbergets Aif
1:01:41.370010
+16:27.98670
69.7p
145
H 20
Magnus Björk
IK Rex
1:03:10.378940
+17:57.107600
68.2p
146
H 18
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
1:03:31.381070
+18:18.109730
67.9p
147
H 18
Henric Öberg
Strömnäs GIF
1:03:52.383100
+18:38.111760
67.5p
148
H 18
Andreas Hasselström
Vännäs SK
1:04:53.389210
+19:39.117870
66.6p
149
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
149
H 21
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
149
H 20
Nils Ola Labba
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
149
H 20
Anton Olofsson
Malmbergets Aif
23:59:58.8639700
-
149
H 20
Jonas Langman
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
149
H 18
Leo Larsen
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
149
H 18
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
149
H 18
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:58.8639700
-
157
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
157
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
157
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
157
H 21
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:59.8639800
-
157
H 20
Arvid Forss
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
157
H 20
Simon Persson
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
157
H 20
Joakim Persson
Antnäs BK
23:59:59.8639800
-
157
H 20
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
23:59:59.8639800
-
157
H 18
Gustav Johansson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
157
H 18
Jonas Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
D 21
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
33:34.201300
81.3p
2
D 21
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
33:38.201790
+4.390
81.1p
3
D 21
Anna Haag
IFK Mora SK
33:39.201860
+5.460
81.0p
4
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
34:39.207830
+1:05.6430
78.7p
5
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
34:58.209700
+1:24.8300
78.0p
6
D 21
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
35:15.211400
+1:41.10000
77.4p
7
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
35:15.211410
+1:41.10010
77.4p
8
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
35:17.211650
+1:43.10250
77.3p
9
D 21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
35:22.212100
+1:48.10700
77.1p
10
D 21
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
35:22.212150
+1:48.10750
77.1p
11
D 21
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
36:24.218330
+2:50.16930
74.9p
12
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
36:28.218790
+2:54.17390
74.8p
13
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
36:41.220030
+3:07.18630
74.4p
14
D 21
Sanna Hallberg
Åsarna IK
36:51.221010
+3:17.19610
74.0p
15
D 20
Anna Janjons
Domnarvets GOIF
37:02.222120
+3:28.20720
73.7p
16
D 21
Linn Sömskar
IFK Umeå
37:04.222300
+3:30.20900
73.6p
17
D 20
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
37:04.222380
+3:30.20980
73.6p
18
D 21
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
37:09.222830
+3:35.21430
73.4p
19
D 18
Stina Nilsson
Malungs IF
37:09.222870
+3:35.21470
73.4p
20
D 18
Jonna Sundling
IFK Umeå
37:09.222890
+3:35.21490
73.4p
21
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
37:10.222900
+3:36.21500
73.4p
22
D 18
Julia Svan
Vansbro AIK SK
37:10.222920
+3:36.21520
73.4p
23
D 21
Therese Svensson
Åsarna IK
37:11.223010
+3:37.21610
73.4p
24
D 18
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
37:15.223480
+3:41.22080
73.2p
25
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
37:19.223850
+3:45.22450
73.1p
26
D 20
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
37:20.223940
+3:46.22540
73.1p
27
D 20
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
37:27.224680
+3:53.23280
72.8p
28
D 20
Elin Mohlin
Graninge-Alliansen
37:34.225350
+4:00.23950
72.6p
29
D 18
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
37:35.225460
+4:01.24060
72.6p
30
D 20
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
37:35.225470
+4:01.24070
72.6p
30
D 18
Maja Falk
Ulricehamns IF
37:35.225470
+4:01.24070
72.6p
32
D 20
Marika Sundin
Delsbo IF
37:38.225740
+4:04.24340
72.5p
33
D 20
Lisa Dahl
Offerdals SK
37:39.225820
+4:05.24420
72.5p
34
D 20
Maria Nordström
Gävle SK
37:45.226480
+4:11.25080
72.3p
35
D 18
Emma Gustafson
Offerdals SK
38:20.229980
+4:46.28580
71.2p
36
D 21
Anna Simberg
Piteå Elit SK
38:27.230680
+4:53.29280
70.9p
37
D 20
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
38:28.230780
+4:54.29380
70.9p
38
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
38:29.230850
+4:55.29450
70.9p
39
D 20
Maria Sundström
Strömnäs GIF
38:53.233270
+5:19.31870
70.2p
40
D 20
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
38:54.233300
+5:20.31900
70.2p
41
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
39:06.234550
+5:32.33150
69.8p
42
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
39:08.234710
+5:34.33310
69.7p
43
D 18
Frida Sivermark
Ulricehamns IF
39:12.235120
+5:38.33720
69.6p
44
D 18
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
39:13.235240
+5:39.33840
69.6p
45
D 20
Julia Jansson
Månkarbo IF
39:24.236300
+5:50.34900
69.3p
46
D 18
Lina Kardin
Offerdals SK
39:24.236310
+5:50.34910
69.3p
47
D 21
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
39:29.236810
+5:55.35410
69.1p
48
D 18
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
39:34.237310
+6:00.35910
69.0p
49
D 20
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
39:37.237660
+6:03.36260
68.9p
50
D 20
Rebecka Forsberg
Malungs IF
39:47.238660
+6:13.37260
68.6p
51
D 20
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
39:48.238730
+6:14.37330
68.6p
52
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
40:01.240050
+6:27.38650
68.2p
53
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
40:07.240670
+6:33.39270
68.0p
54
D 18
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
40:12.241110
+6:38.39710
67.9p
55
D 20
Emma Wikberg
Funäsdalens IF
40:12.241120
+6:38.39720
67.9p
56
D 20
Malin Nilsson
Malungs IF
40:13.241210
+6:39.39810
67.9p
57
D 18
Isabelle Persson
Stockviks SF
40:21.242030
+6:47.40630
67.6p
58
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
40:22.242110
+6:48.40710
67.6p
59
D 20
Evelina Bångman
Offerdals SK
40:22.242180
+6:48.40780
67.6p
60
D 18
Evelina Larsson
Sundbybergs IK
40:41.244080
+7:07.42680
67.1p
61
D 18
Frida Hedman
Skellefteå SK
40:45.244430
+7:11.43030
67.0p
62
D 18
Madeleine Bohlin
Svegs IK
40:46.244530
+7:12.43130
66.9p
63
D 18
Sara Hallquist
Åsarna IK
40:46.244540
+7:12.43140
66.9p
64
D 20
Cajsa Grape
IFK Mora SK
41:10.246960
+7:36.45560
66.3p
65
D 18
Anna Dyvik
Leksands SK
41:11.247060
+7:37.45660
66.3p
66
D 20
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
41:18.247740
+7:44.46340
66.1p
67
D 20
Maria Bois
Malungs IF
41:29.248800
+7:55.47400
65.8p
68
D 18
Helena Lundkvist
Kalix SK
41:44.250320
+8:10.48920
65.4p
69
D 18
Linn Högman
Malmbergets Aif
41:45.250490
+8:11.49090
65.4p
70
D 18
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
41:47.250690
+8:13.49290
65.3p
71
D 20
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
42:00.251920
+8:26.50520
65.0p
72
D 18
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
42:11.253060
+8:37.51660
64.7p
73
D 18
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
42:22.254170
+8:48.52770
64.4p
74
D 18
Matilda Andersson
Häggenås SK
42:32.255110
+8:58.53710
64.2p
75
D 18
Julia Dahl
Sya SK
42:34.255330
+9:00.53930
64.1p
76
D 18
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
42:48.256720
+9:14.55320
63.8p
77
D 21
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
42:50.256940
+9:16.55540
63.7p
78
D 20
Malin Fredriksson
Lycksele IF
43:05.258440
+9:31.57040
63.4p
79
D 20
Caroline Blombacke
Gellivare Skidallians IK
43:06.258550
+9:32.57150
63.3p
80
D 20
Moa Strömquist
Östersunds SK
43:20.259900
+9:46.58500
63.0p
81
D 20
Jenny Landström
Malungs IF
43:49.262800
+10:15.61400
62.3p
82
D 18
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
44:02.264120
+10:28.62720
62.0p
83
D 18
Elsa Eriksson
Sya SK
44:15.265420
+10:41.64020
61.7p
84
D 18
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
44:17.265650
+10:43.64250
61.6p
85
D 20
Olivia Lundström
Stockviks SF
44:29.266810
+10:55.65410
61.4p
86
D 18
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
45:08.270790
+11:34.69390
60.5p
87
D 18
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
45:09.270800
+11:35.69400
60.5p
88
D 18
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
46:24.278370
+12:50.76970
58.8p
89
D 18
Julia Källberg
Tynderö IK
53:43.322220
+20:09.120820
50.9p
90
D 21
Ingrid Vikman
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
90
D 20
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
92
D 21
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
92
D 21
Hanna Brodin
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
92
D 21
Jenny Hansson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
92
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
23:59:59.8639800
-
92
D 21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
92
D 20
Anna Erika Hedman
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
92
D 20
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
92
D 20
Emma Wennebjörk
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
92
D 20
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
92
D 20
Linnea Nyström
Kågedalens SK
23:59:59.8639800
-
92
D 20
Alexandra Persson
Gellivare SK
23:59:59.8639800
-
92
D 18
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
92
D 18
Josefine Spett
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-