Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2012-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 545[
1
2
]
15km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Johan Olsson
Åsarna IK
42:15.253440
94.0p
2
H 21
Didrik Toenset
Norway
42:51.257090
+36.3550
92.7p
3
H 21
Anders Södergren
Östersunds SK
42:54.257370
+39.3830
92.6p
4
H 21
Haakon MIKALSEN
Norway
43:14.259350
+59.5810
91.9p
5
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
43:34.261390
+1:19.7850
91.1p
6
H 21
John Kristian Dahl
Norway
43:37.261600
+1:21.8060
91.1p
7
H 21
Petter Eliassen
Norway
43:39.261890
+1:24.8350
91.0p
8
H 21
Snorri Einarsson
Norway
43:45.262470
+1:30.8930
90.8p
9
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
43:50.262960
+1:35.9420
90.6p
10
H 21
Mathias Fredriksson
Axa SC
43:58.263780
+1:43.10240
90.3p
11
H 21
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
44:01.264090
+1:46.10550
90.2p
12
H 21
Erlend Hoff
Norway
44:26.266500
+2:10.12960
89.4p
13
H 21
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
44:28.266760
+2:13.13220
89.3p
14
H 21
Anton Sjöholm
Östersunds SK
44:32.267190
+2:17.13650
89.2p
15
H 21
Emil Iversen
Norway
44:39.267800
+2:23.14260
89.0p
16
H 21
Markus Ottosson
IFK Umeå
44:39.267820
+2:23.14280
89.0p
17
H 21
Ronny Fredrik Ansnes
Norway
44:46.268510
+2:30.14970
88.7p
18
H 21
Eirik Telebond
Norway
44:51.269060
+2:36.15520
88.5p
19
H 21
Anders Högberg
IFK Umeå
44:52.269130
+2:36.15590
88.5p
20
H 21
Martin Johansson
IFK Mora SK
44:55.269460
+2:40.15920
88.4p
21
H 21
Jonas Austmo Kolstad
Norway
44:56.269580
+2:41.16040
88.4p
22
H 21
Hallvard Moian Nydal
Norway
44:58.269740
+2:43.16200
88.3p
23
H 21
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
44:58.269760
+2:43.16220
88.3p
24
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
45:02.270180
+2:47.16640
88.2p
25
H 21
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
45:14.271380
+2:59.17840
87.8p
26
H 21
Kent Ove Clausen
Norway
45:15.271430
+2:59.17890
87.8p
27
H 21
Lars Suther
IFK Mora SK
45:15.271480
+3:00.17940
87.8p
28
H 21
Eirik Kurland Olsen
Norway
45:16.271590
+3:01.18050
87.7p
29
H 21
Torgeir Skare Thygesen
Norway
45:20.271940
+3:05.18400
87.6p
30
H 21
Morten Harjo Pettersen
Norway
45:22.272140
+3:07.18600
87.5p
31
H 21
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
45:22.272170
+3:07.18630
87.5p
32
H 21
Oeyvind Gloeersen
Norway
45:26.272500
+3:10.18960
87.4p
33
H 21
Harald Berge
Norway
45:27.272660
+3:12.19120
87.4p
34
H 21
Magnus Moholt
Norway
45:31.273000
+3:15.19460
87.3p
35
H 21
Petter Soleng Skinstad
Norway
45:32.273150
+3:17.19610
87.2p
36
H 21
Andreas Myran Steen
Norway
45:34.273370
+3:19.19830
87.1p
37
H 21
Joergen Braathen
Norway
45:37.273600
+3:21.20060
87.1p
38
H 21
Mathias Rundgreen
Norway
45:37.273630
+3:21.20090
87.1p
39
H 21
Anders Svanebo
Stockviks SF
45:38.273750
+3:23.20210
87.0p
40
H 20
Carl Quicklund
Östersunds SK
45:39.273810
+3:23.20270
87.0p
41
H 21
Martin Hammer
Norway
45:42.274120
+3:26.20580
86.9p
42
H 21
Einar A Ulsund
Norway
45:47.274680
+3:32.21140
86.7p
43
H 21
Hans Petter Lykkja
Norway
45:48.274780
+3:33.21240
86.7p
44
H 21
Gustav Nordström
Gävle SK
45:49.274850
+3:34.21310
86.7p
45
H 21
Tore Berdal Bjørseth
Norway
45:49.274880
+3:34.21340
86.7p
46
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
46:04.276360
+3:49.22820
86.2p
47
H 20
Daniel Svensson
IFK Mora SK
46:06.276510
+3:50.22970
86.2p
48
H 21
Bill Impola
Malungs IF
46:14.277320
+3:58.23780
85.9p
49
H 21
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
46:15.277440
+4:00.23900
85.9p
50
H 21
Eivind Bakkene
Norway
46:16.277520
+4:00.23980
85.8p
51
H 21
Sondre Oldervoll
Norway
46:17.277630
+4:01.24090
85.8p
52
H 21
Anders Rennemo Tettli
Norway
46:18.277750
+4:03.24210
85.8p
53
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
46:20.277920
+4:04.24380
85.7p
54
H 21
Morten Eide Pedersen
Norway
46:21.278040
+4:06.24500
85.7p
55
H 21
David Hedlund
Piteå Elit SK
46:21.278050
+4:06.24510
85.7p
56
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
46:22.278110
+4:06.24570
85.7p
57
H 21
Johan Kjoelstad
Norway
46:23.278240
+4:08.24700
85.6p
58
H 21
Haakon Ramstad
Norway
46:25.278450
+4:10.24910
85.6p
59
H 20
Karl-Johan Westberg
Borås SK
46:26.278520
+4:10.24980
85.5p
60
H 21
Espen Kveli
Norway
46:27.278610
+4:11.25070
85.5p
61
H 21
Erik Silfver
Lucksta IF
46:28.278700
+4:12.25160
85.5p
62
H 21
Torstein Oestnor
Norway
46:32.279100
+4:16.25560
85.4p
63
H 18
Jens Burman
Åsarna IK
46:37.279670
+4:22.26130
85.2p
64
H 21
Ola Fines Berg
Norway
46:40.279910
+4:24.26370
85.1p
65
H 21
Sindre Wiig Nordby
Norway
46:40.279950
+4:25.26410
85.1p
66
H 21
Emil Nyeng
Norway
46:41.280040
+4:26.26500
85.1p
67
H 21
Erik Andersson
Malungs IF
46:41.280070
+4:26.26530
85.1p
68
H 21
Anders Solin
IFK Mora SK
46:43.280220
+4:27.26680
85.0p
69
H 21
Torjus BOERSHEIM
Norway
46:50.280930
+4:34.27390
84.8p
70
H 20
Johan Häggström
Kalix SK
46:56.281580
+4:41.28040
84.6p
71
H 21
Ole Marius Bach
Norway
46:57.281660
+4:42.28120
84.6p
72
H 21
Hans Christer Holund
Norway
47:09.282830
+4:53.29290
84.2p
73
H 20
Arvid Forss
Åsarna IK
47:14.283310
+4:58.29770
84.1p
74
H 21
Jens Andersson
Kalix SK
47:21.284070
+5:06.30530
83.9p
75
H 21
Klas Nilsson
Bodens SK
47:22.284110
+5:06.30570
83.9p
76
H 21
Magne Lund Hansen
Norway
47:24.284390
+5:09.30850
83.8p
77
H 18
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
47:25.284460
+5:10.30920
83.7p
78
H 21
Vidar Undebakke
Norway
47:26.284530
+5:10.30990
83.7p
79
H 18
Adam Clareus
Offerdals SK
47:26.284560
+5:11.31020
83.7p
80
H 21
Espen Hultgren Weltzien
Sundbybergs IK
47:27.284650
+5:12.31110
83.7p
81
H 21
Erik Oevsthus Bakkejord
Norway
47:28.284780
+5:13.31240
83.7p
82
H 21
Henning Andre Ofstad
Norway
47:32.285140
+5:17.31600
83.5p
83
H 21
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
47:34.285310
+5:18.31770
83.5p
84
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
47:39.285830
+5:23.32290
83.3p
85
H 21
Hampus Lindblom
Åsarna IK
47:40.285940
+5:25.32400
83.3p
86
H 20
Oscar Kardin
Offerdals SK
47:40.285970
+5:25.32430
83.3p
87
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
47:45.286460
+5:30.32920
83.2p
88
H 21
Martin Liljemark
SK Bore
47:47.286620
+5:31.33080
83.1p
88
H 21
Morten Priks
Estonia
47:47.286620
+5:31.33080
83.1p
90
H 20
Oscar Persson
SK Bore
47:50.286940
+5:35.33400
83.0p
91
H 20
Niklas Niska
Pajala IF
47:51.287050
+5:36.33510
83.0p
92
H 20
David Nordström
Täfteå IK
47:54.287380
+5:39.33840
82.9p
93
H 21
Martti Himma
Estonia
47:57.287640
+5:42.34100
82.8p
94
H 20
Mathias Jonasson
Östersunds SK
47:57.287670
+5:42.34130
82.8p
95
H 18
Edvard Sundman
Åsarna IK
47:58.287730
+5:42.34190
82.8p
96
H 21
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
47:59.287810
+5:43.34270
82.8p
97
H 21
Simon Persson
Lucksta IF
48:02.288110
+5:46.34570
82.7p
98
H 20
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
48:04.288340
+5:49.34800
82.6p
99
H 18
Simon Åslin
Stockviks SF
48:05.288460
+5:50.34920
82.6p
100
H 18
Erik Söderlund
SK Bore
48:10.288990
+5:55.35450
82.4p
101
H 18
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
48:15.289410
+5:59.35870
82.3p
102
H 21
Jan Mattsson
Storvreta IK
48:18.289750
+6:03.36210
82.2p
103
H 20
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
48:20.289980
+6:05.36440
82.2p
104
H 18
Simon Öberg
Kalix SK
48:22.290120
+6:06.36580
82.1p
105
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
48:23.290250
+6:08.36710
82.1p
106
H 20
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
48:26.290500
+6:10.36960
82.0p
107
H 21
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
48:29.290820
+6:13.37280
81.9p
108
H 18
Emil Svensson
Åsarna IK
48:35.291470
+6:20.37930
81.7p
109
H 20
Johan Forsberg
IFK Umeå
48:36.291550
+6:21.38010
81.7p
110
H 20
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
48:37.291650
+6:22.38110
81.7p
111
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
48:37.291680
+6:22.38140
81.7p
112
H 20
Bob Impola
Malungs IF
48:45.292430
+6:29.38890
81.5p
113
H 21
Patrik Tallbom
Östersunds SK
48:49.292870
+6:34.39330
81.3p
113
H 21
Mats Håkon Breda
Norway
48:49.292870
+6:34.39330
81.3p
115
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
48:50.292930
+6:34.39390
81.3p
116
H 20
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
48:52.293120
+6:36.39580
81.3p
117
H 21
Marcus Wiseth
Norway
48:53.293230
+6:37.39690
81.2p
118
H 20
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
49:04.294360
+6:49.40820
80.9p
119
H 20
Harald Kempe
Tynderö IK
49:12.295170
+6:57.41630
80.7p
120
H 20
Jack Impola
Malungs IF
49:15.295470
+7:00.41930
80.6p
121
H 21
Erik Berglund
Lycksele IF
49:18.295710
+7:02.42170
80.6p
122
H 21
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
49:18.295790
+7:03.42250
80.5p
123
H 20
Elias Alvebro
Häggenås SK
49:23.296290
+7:08.42750
80.4p
124
H 21
Jim Åhl
Bodens SK
49:24.296350
+7:09.42810
80.4p
124
H 21
Finn Haagen Krogh
Norway
49:24.296350
+7:09.42810
80.4p
126
H 20
Viktor Brännmark
Bodens SK
49:29.296810
+7:13.43270
80.3p
127
H 18
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
49:33.297290
+7:18.43750
80.1p
128
H 18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
49:34.297380
+7:19.43840
80.1p
129
H 20
Håkan Emilsson
Offerdals SK
49:42.298160
+7:27.44620
79.9p
130
H 20
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
49:48.298780
+7:33.45240
79.7p
131
H 20
Emil Persson
SK Bore
49:50.298930
+7:34.45390
79.7p
132
H 18
Olle Jonsson
Duveds IF
49:54.299330
+7:38.45790
79.6p
133
H 21
Marcus Svelander
Åsarna IK
49:54.299350
+7:39.45810
79.6p
134
H 18
Axel Ekström
Garphyttans IF
49:54.299360
+7:39.45820
79.6p
135
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
49:58.299790
+7:43.46250
79.5p
136
H 20
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
50:00.299910
+7:44.46370
79.4p
137
H 21
Anton Karlsson
Åsarna IK
50:07.300640
+7:52.47100
79.2p
138
H 21
Anton Södergren
Skellefteå SK
50:07.300690
+7:52.47150
79.2p
139
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
50:10.300970
+7:55.47430
79.2p
140
H 21
Tobias Engblom
Stockviks SF
50:10.300980
+7:55.47440
79.2p
141
H 21
Mikael Ojala
IFK Umeå
50:17.301680
+8:02.48140
79.0p
141
H 18
Henrik Ottosson
Åsarna IK
50:17.301680
+8:02.48140
79.0p
143
H 21
Carl Olander
OK Landehof
50:17.301690
+8:02.48150
79.0p
144
H 20
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
50:18.301730
+8:02.48190
79.0p
145
H 20
Viktor Hansson
Garphyttans IF
50:21.302000
+8:05.48460
78.9p
146
H 21
Petter Toraas Halseth
Norway
50:24.302310
+8:08.48770
78.8p
146
H 20
Joacim Lindstedt
Borås SK
50:24.302310
+8:08.48770
78.8p
148
H 21
Baard Vegard Balto
Norway
50:25.302400
+8:09.48860
78.8p
149
H 18
Sebastian Olsson
Stockviks SF
50:27.302600
+8:11.49060
78.7p
150
H 18
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
50:29.302880
+8:14.49340
78.7p
151
H 18
Emil Persson
Östersunds SK
50:33.303250
+8:18.49710
78.6p
152
H 21
Andre Mets
Estonia
50:34.303300
+8:18.49760
78.5p
153
H 18
Viktor Eriksson
Malungs IF
50:35.303430
+8:19.49890
78.5p
154
H 18
Gustav Lundholm
Ramsele IK
50:36.303560
+8:21.50020
78.5p
155
H 20
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
50:37.303660
+8:22.50120
78.5p
156
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
50:38.303700
+8:22.50160
78.4p
157
H 18
Anton Hedlund
Åshammars IK
50:42.304170
+8:27.50630
78.3p
158
H 21
Emil Lagergren
Tynderö IK
50:43.304250
+8:28.50710
78.3p
159
H 20
John Börjesson
Hestra IF
50:44.304380
+8:29.50840
78.3p
160
H 18
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
50:46.304510
+8:30.50970
78.2p
161
H 20
Gustav Nystedt
Stockviks SF
50:46.304530
+8:30.50990
78.2p
162
H 18
Jacob Engström
Kalix SK
50:50.304900
+8:34.51360
78.1p
163
H 20
Isak Landström
IFK Umeå
50:51.305050
+8:36.51510
78.1p
164
H 20
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
50:53.305210
+8:37.51670
78.1p
165
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
50:53.305280
+8:38.51740
78.0p
166
H 21
Rasmus Blom
Högsäters GF
50:56.305520
+8:40.51980
78.0p
167
H 18
Simon Fors
Domnarvets GOIF
51:02.306180
+8:47.52640
77.8p
168
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
51:04.306390
+8:49.52850
77.8p
169
H 21
Linus Larsson
Ulricehamns IF
51:06.306510
+8:50.52970
77.7p
170
H 21
Erik Simberg
SK Bore
51:06.306540
+8:51.53000
77.7p
171
H 20
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
51:06.306580
+8:51.53040
77.7p
172
H 21
Johan Eriksson
Åsarna IK
51:07.306690
+8:52.53150
77.7p
173
H 21
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
51:09.306890
+8:54.53350
77.6p
174
H 21
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
51:11.307010
+8:55.53470
77.6p
175
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
51:11.307020
+8:55.53480
77.6p
176
H 20
David Sjögren
Töcksfors IF
51:14.307310
+8:58.53770
77.5p
177
H 18
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
51:22.308100
+9:06.54560
77.3p
178
H 20
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
51:23.308240
+9:08.54700
77.3p
179
H 21
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
51:27.308610
+9:11.55070
77.2p
180
H 20
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
51:27.308630
+9:11.55090
77.2p
181
H 21
Markus Hansson
Åsarna IK
51:31.309020
+9:15.55480
77.1p
182
H 20
Johan Persson
Järpens SK
51:35.309430
+9:19.55890
77.0p
183
H 20
Johan Montén
Domnarvets GOIF
51:35.309460
+9:20.55920
77.0p
184
H 18
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
51:41.310020
+9:25.56480
76.8p
185
H 18
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
51:50.310910
+9:34.57370
76.6p
186
H 18
Erik Persson
Eksjö SOK
51:52.311130
+9:36.57590
76.6p
187
H 21
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
51:52.311190
+9:37.57650
76.6p
188
H 20
Pierre Ohlson
Filipstads SF
51:53.311290
+9:38.57750
76.5p
189
H 18
Fredrik Andreé
Årjängs IF
51:59.311830
+9:43.58290
76.4p
190
H 18
Axel Jonsson
Duveds IF
52:00.311960
+9:45.58420
76.4p
191
H 20
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
52:00.311990
+9:45.58450
76.4p
192
H 18
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
52:01.312030
+9:45.58490
76.3p
193
H 18
Per Bennermo
Hybo AIK
52:02.312160
+9:47.58620
76.3p
194
H 20
Nils Persson
Östersunds SK
52:05.312450
+9:50.58910
76.2p
195
H 20
Pontus Nordström
Östervåla IF
52:06.312580
+9:51.59040
76.2p
196
H 20
Victor Hallquist
Åsarna IK
52:12.313180
+9:57.59640
76.1p
197
H 18
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
52:17.313640
+10:02.60100
76.0p
198
H 20
Daniel Holmgren
IFK Umeå
52:18.313720
+10:02.60180
75.9p
199
H 21
Max Själin
Storumans IK
52:18.313750
+10:03.60210
75.9p
200
H 21
Brynjar Leo Kristinsson
Island
52:20.313900
+10:04.60360
75.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 18
Hannes Stenström
Järpens SK
52:24.314330
+10:08.60790
75.8p
202
H 18
Viktor Lindmark
Remsle SK
52:26.314520
+10:10.60980
75.7p
203
H 18
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
52:33.315230
+10:17.61690
75.6p
204
H 18
Elias Öhgren
Högbo GOIF
52:36.315550
+10:21.62010
75.5p
205
H 20
Mikael Edström
Strömnäs GIF
52:37.315610
+10:21.62070
75.5p
206
H 18
Sixten Walheim
Högbo GOIF
52:39.315870
+10:24.62330
75.4p
207
H 20
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
52:42.316130
+10:26.62590
75.4p
208
H 18
Marcus Johansson
Gillberga SK
52:43.316290
+10:28.62750
75.3p
209
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
52:44.316390
+10:29.62850
75.3p
210
H 20
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
52:55.317470
+10:40.63930
75.0p
211
H 20
Martin Norberg
Malmbergets Aif
52:56.317500
+10:40.63960
75.0p
212
H 18
David Adolfsson
Täfteå IK
53:04.318350
+10:49.64810
74.8p
213
H 18
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
53:04.318360
+10:49.64820
74.8p
214
H 18
Gustav Sundström
Garphyttans IF
53:08.318740
+10:53.65200
74.7p
215
H 20
Simon Svanebo
Alnö SK
53:14.319340
+10:59.65800
74.6p
216
H 20
Carl Engström
OK Landehof
53:16.319500
+11:00.65960
74.6p
217
H 18
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
53:17.319680
+11:02.66140
74.5p
218
H 20
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
53:19.319850
+11:04.66310
74.5p
219
H 18
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
53:20.319910
+11:04.66370
74.5p
220
H 20
Anton Mattsson
SK Bore
53:26.320580
+11:11.67040
74.3p
221
H 21
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
53:33.321240
+11:18.67700
74.2p
222
H 18
Emil Svensson
Marhults SOFK
53:43.322280
+11:28.68740
73.9p
223
H 20
Erik Stark
Nordingrå SK
53:47.322680
+11:32.69140
73.8p
224
H 18
Mårten Vänn
Stockviks SF
53:51.323050
+11:36.69510
73.7p
225
H 20
Jimmy Seger
Boo IF
53:54.323320
+11:38.69780
73.7p
226
H 18
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
53:57.323670
+11:42.70130
73.6p
227
H 18
Viktor Ranerfors
Rembo IK
54:01.324070
+11:46.70530
73.5p
228
H 21
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
54:25.326430
+12:09.72890
73.0p
229
H 18
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
54:33.327290
+12:18.73750
72.8p
230
H 18
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
54:40.327930
+12:24.74390
72.6p
231
H 21
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
54:43.328230
+12:27.74690
72.6p
232
H 18
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
54:51.329070
+12:36.75530
72.4p
233
H 20
Johan Byström
Täfteå IK
54:52.329130
+12:36.75590
72.4p
234
H 18
Jesper Boman
Strömnäs GIF
54:59.329870
+12:44.76330
72.2p
235
H 20
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
55:00.329920
+12:44.76380
72.2p
236
H 18
Martin Johansson
Linköpings SK
55:01.330050
+12:46.76510
72.2p
237
H 20
Albin Jonsson
Högbo GOIF
55:10.330940
+12:55.77400
72.0p
238
H 18
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
55:13.331250
+12:58.77710
71.9p
239
H 20
Erik Strindlund
Östersunds SK
55:15.331410
+12:59.77870
71.9p
240
H 18
Pontus Hermansson
OK Landehof
55:16.331530
+13:00.77990
71.9p
241
H 20
Anton Johansson
Tranemo IF
55:30.332940
+13:15.79400
71.6p
242
H 18
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
55:32.333180
+13:17.79640
71.5p
243
H 20
Magnus Persson
IF Hallby SOK
55:42.334160
+13:27.80620
71.3p
244
H 18
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
55:46.334510
+13:30.80970
71.2p
245
H 18
Erik Öman
Hägglunds IOFK
55:49.334840
+13:34.81300
71.1p
246
H 18
Fredrik Göransson
Stockviks SF
55:49.334860
+13:34.81320
71.1p
247
H 21
Joel Hultin
Garphyttans IF
55:53.335270
+13:38.81730
71.1p
248
H 18
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
55:54.335300
+13:38.81760
71.0p
249
H 18
Leo Larsen
Sundbybergs IK
56:01.336080
+13:46.82540
70.9p
250
H 18
Gustav Wikman
Alnö SK
56:08.336750
+13:53.83210
70.7p
251
H 18
Gustav Wuopio
Tullus Sg
56:15.337470
+14:00.83930
70.6p
252
H 18
Jonathan Kasche
Tunafors SK
56:24.338350
+14:09.84810
70.4p
253
H 20
Tobias Palolampi
Tynderö IK
56:33.339240
+14:18.85700
70.2p
254
H 18
Oskar Åström
Stockviks SF
56:36.339530
+14:20.85990
70.2p
255
H 18
Jonas Björklund
Alnö SK
57:08.342720
+14:52.89180
69.5p
256
H 18
Kalle Jansson Riis
Malungs IF
57:16.343540
+15:01.90000
69.3p
257
H 18
Martin Emilsson
Offerdals SK
57:21.344090
+15:06.90550
69.2p
258
H 18
Elias Persson
Storumans IK
57:26.344500
+15:10.90960
69.2p
259
H 18
Anders Vedin
Stockviks SF
57:26.344550
+15:11.91010
69.1p
260
H 20
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
58:16.349560
+16:01.96020
68.2p
261
H 18
Ola Jonsson
Storumans IK
58:29.350830
+16:13.97290
67.9p
262
H 18
Daniel Södersten
Orsa SK
58:36.351580
+16:21.98040
67.8p
263
H 20
John Flodin
Hestra IF
58:42.352110
+16:26.98570
67.7p
264
H 18
Viktor Karlsson
Storumans IK
59:27.356640
+17:12.103100
66.8p
265
H 18
Björn Svensson
OK Landehof
59:33.357200
+17:17.103660
66.7p
266
H 18
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
1:01:45.370470
+19:30.116930
64.3p
267
H 18
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
1:02:17.373690
+20:02.120150
63.8p
268
H 18
Johannes Lundberg
IFK Hedemora SK
1:02:21.374090
+20:06.120550
63.7p
269
H 18
Martin Spjut
Hällefors SK
1:03:59.383810
+21:43.130270
62.1p
270
H 18
Mikael Gardelin
Visborgs OK
1:07:18.403720
+25:02.150180
59.0p
271
H 21
Johan Lindblad
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
271
H 21
Eirik Lorentsen
Norway
23:59:58.8639700
-
271
H 18
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
271
H 18
Måns Sunesson
Sellnäs IF
23:59:58.8639700
-
271
H 18
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
271
H 18
Erik Eriksson
Norsjö SK
23:59:58.8639700
-
271
H 18
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
271
H 18
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
271
H 20
Erik Skoglund
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
271
H 20
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
271
H 20
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
23:59:58.8639700
-
271
H 20
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
23:59:58.8639700
-
271
H 20
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
284
H 21
Saevar Birgisson
Island
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Simen Lanes
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Daniel Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Henrik Alm
Idre SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Jyri Korhonen
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Ville Pirttijoki
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Timo Andre Bakken
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Ville Maunuksela
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Jari Huhta
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Niko Koskela
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Philipp Furrer
Switzerland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Antti Haahti
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Topi Kuorelahti
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Eivind Klemoen
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Matias Strandvall
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Erlend Skippervik Saetre
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Anders Jonsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Heikki Korpela
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Toni Ketelae
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Lasse Paakkonen
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Oeystein Pettersen
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Juho Mikkonen
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Aanund Lid Byggland
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Martin Andersen
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Jimmie Johnsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Tomas Northug
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Erik Bergfald Brovold
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Øyvind Moen Fjeld
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Anton Lindblad
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Jesse Vaeaenaenen
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Niklas Colliander
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Anssi Pentsinen
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Jussi Simula
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Perttu Hyvarinen
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Daniel Myrmæl Helgestad
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Tero Similae
Finland
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Lars Nelson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Kristian Rennemo Tettli
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Niklas Dyrhaug
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Tord Asle Gjerdalen
Norway
23:59:59.8639800
-
284
H 21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Andreas Mårtensson
Gävle SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Andreas Hasselström
Vännäs SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Erik Bröte
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Johan Nilsson
Edsbyns SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Felix Hopstadius
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Tobias Karlsson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Anton Åström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
284
H 18
Marcus Stenberg
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Anton Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Erik Frost
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Jesper Arnesson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Peppe Femling
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
284
H 20
Martin Bergström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 21
Martine EK Hagen
Norway
32:34.195310
80.9p
2
D 21
Sara Lindborg
Östersunds SK
32:41.196080
+7.670
80.6p
3
D 21
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
32:55.197450
+21.2040
80.0p
4
D 21
Britt Ingunn Nydal
Norway
33:05.198410
+31.3000
79.6p
5
D 21
Marte Monrad Hansen
Norway
33:11.199090
+37.3680
79.3p
6
D 21
Astrid Øyre Slind
Norway
33:19.199820
+45.4410
79.0p
7
D 21
Emma Wikén
Åsarna IK
33:58.203730
+1:24.8320
77.4p
8
D 20
Stina Nilsson
Malungs IF
34:13.205290
+1:39.9880
76.8p
9
D 21
Jenny Hansson
Östersunds SK
34:16.205500
+1:41.10090
76.7p
10
D 21
Kristin Gausen
Norway
34:23.206230
+1:49.10820
76.4p
11
D 21
Kristin Stemland Muerer
Norway
34:28.206710
+1:54.11300
76.2p
12
D 21
Ragnhild Haga
Norway
34:28.206780
+1:54.11370
76.2p
13
D 18
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
34:29.206860
+1:55.11450
76.1p
14
D 21
Marika Sundin
Sollefteå SK
34:30.206990
+1:56.11580
76.1p
15
D 21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
34:32.207110
+1:58.11700
76.1p
16
D 21
Silje Øyre Slind
Norway
34:44.208360
+2:10.12950
75.6p
16
D 21
Laila Kveli
Norway
34:44.208360
+2:10.12950
75.6p
18
D 21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
34:47.208620
+2:13.13210
75.5p
19
D 21
Anna Simberg
Piteå Elit SK
34:51.209000
+2:16.13590
75.3p
20
D 21
Piret Pormeister
Estonia
34:55.209470
+2:21.14060
75.2p
21
D 21
Tuva Toftdahl Staver
Norway
34:56.209500
+2:21.14090
75.1p
22
D 21
Eva Svensson
IFK Mora SK
34:56.209510
+2:22.14100
75.1p
23
D 21
Terese Andersson
Stockviks SF
35:00.209960
+2:26.14550
75.0p
24
D 20
Lisa Dahl
Offerdals SK
35:02.210180
+2:28.14770
74.9p
25
D 21
Maria Ström Nakstad
Norway
35:08.210770
+2:34.15360
74.7p
26
D 21
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
35:12.211190
+2:38.15780
74.5p
27
D 21
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
35:18.211720
+2:44.16310
74.3p
28
D 20
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
35:23.212210
+2:49.16800
74.1p
29
D 21
Silja TARVONEN
Finland
35:27.212660
+2:53.17250
74.0p
30
D 21
Silje Dahl Benum
Norway
35:28.212780
+2:54.17370
73.9p
31
D 21
Solfrid Braathen
Norway
35:32.213140
+2:58.17730
73.8p
32
D 21
Maria Nordström
Gävle SK
35:33.213240
+2:59.17830
73.8p
33
D 20
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
35:38.213760
+3:04.18350
73.6p
34
D 21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
35:44.214370
+3:10.18960
73.3p
35
D 21
Kjersti Boe
Norway
35:49.214840
+3:15.19430
73.2p
36
D 20
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
35:52.215180
+3:18.19770
73.1p
37
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
35:54.215390
+3:20.19980
73.0p
38
D 21
Elin Mohlin
Sollefteå SK
35:55.215460
+3:21.20050
73.0p
39
D 20
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
35:59.215800
+3:24.20390
72.8p
40
D 18
Isabelle Persson
Stockviks SF
36:01.216030
+3:27.20620
72.8p
41
D 21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
36:07.216640
+3:33.21230
72.5p
42
D 21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
36:09.216800
+3:34.21390
72.5p
43
D 21
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
36:15.217400
+3:40.21990
72.3p
44
D 20
Julia Jansson
Månkarbo IF
36:16.217570
+3:42.22160
72.2p
45
D 21
Astrid BRULAND
Kjelsås IL
36:16.217580
+3:42.22170
72.2p
46
D 21
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
36:25.218490
+3:51.23080
71.9p
47
D 21
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
36:30.218910
+3:56.23500
71.8p
48
D 21
Heidi Raju
Estonia
36:30.218960
+3:56.23550
71.7p
49
D 18
Hedda Bångman
Offerdals SK
36:33.219220
+3:59.23810
71.6p
50
D 18
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
36:38.219770
+4:04.24360
71.5p
51
D 21
Tina Boegseth
Norway
36:40.219950
+4:06.24540
71.4p
52
D 21
Synnove BRULAND
Fossum IF
36:40.219990
+4:06.24580
71.4p
53
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
36:47.220680
+4:13.25270
71.1p
54
D 21
Petra Nilsson
Åsarna IK
36:48.220700
+4:13.25290
71.1p
55
D 18
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
36:53.221220
+4:19.25810
71.0p
56
D 21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
36:54.221330
+4:20.25920
70.9p
57
D 20
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
36:57.221670
+4:23.26260
70.8p
58
D 21
Elise Aunet Tyldum
Norway
36:58.221770
+4:24.26360
70.8p
59
D 21
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
37:04.222350
+4:30.26940
70.6p
60
D 21
Frida Hallquist
Åsarna IK
37:10.222900
+4:35.27490
70.4p
61
D 18
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
37:10.222990
+4:36.27580
70.4p
62
D 20
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
37:11.223000
+4:36.27590
70.4p
63
D 20
Maria Sundström
Strömnäs GIF
37:12.223100
+4:37.27690
70.3p
64
D 20
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
37:16.223590
+4:42.28180
70.2p
65
D 18
Sandra Olsson
SK Bore
37:24.224300
+4:49.28890
69.9p
66
D 21
Malin Nilsson
Malungs IF
37:26.224550
+4:52.29140
69.9p
67
D 20
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
37:26.224590
+4:52.29180
69.9p
68
D 20
Maja Falk
Ulricehamns IF
37:28.224750
+4:54.29340
69.8p
69
D 21
Amanda Mattsson
Stockviks SF
37:33.225220
+4:59.29810
69.6p
70
D 20
Lovisa Sundin
Delsbo IF
37:45.226410
+5:11.31000
69.3p
71
D 21
Lina Hultin
Garphyttans IF
37:53.227280
+5:19.31870
69.0p
72
D 18
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
37:54.227350
+5:20.31940
69.0p
73
D 21
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
38:03.228200
+5:28.32790
68.7p
74
D 21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
38:06.228540
+5:32.33130
68.6p
75
D 21
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
38:13.229220
+5:39.33810
68.4p
76
D 20
Louise Persson
Stockviks SF
38:13.229270
+5:39.33860
68.4p
77
D 18
Helena Lundkvist
Kalix SK
38:14.229320
+5:40.33910
68.3p
78
D 21
Katja Schwartz
Åsarna IK
38:21.230050
+5:47.34640
68.1p
79
D 20
Frida Erkers
Leksands SK
38:22.230140
+5:48.34730
68.1p
80
D 21
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
38:30.230920
+5:56.35510
67.8p
81
D 18
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
38:33.231270
+5:59.35860
67.7p
82
D 20
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
38:34.231320
+6:00.35910
67.7p
83
D 18
Lina Kardin
Offerdals SK
38:41.232040
+6:07.36630
67.5p
84
D 20
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
38:42.232130
+6:08.36720
67.5p
85
D 20
Evelina Bångman
Offerdals SK
38:42.232140
+6:08.36730
67.5p
86
D 21
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
38:58.233770
+6:24.38360
67.0p
87
D 18
Ida Jonsson
Duveds IF
39:12.235120
+6:38.39710
66.6p
88
D 20
Julia Dahl
IFK Mora SK
39:16.235540
+6:42.40130
66.5p
89
D 18
Frida Hedman
Lycksele IF
39:18.235720
+6:44.40310
66.4p
90
D 21
Cajsa Grape
IFK Mora SK
39:22.236150
+6:48.40740
66.3p
91
D 18
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
39:24.236300
+6:49.40890
66.2p
92
D 20
Sara Hallquist
Åsarna IK
39:24.236340
+6:50.40930
66.2p
93
D 20
Malin Fredriksson
Lycksele IF
39:29.236880
+6:55.41470
66.1p
94
D 18
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
39:40.237910
+7:06.42500
65.8p
95
D 18
Julia Johansson
Duveds IF
39:44.238330
+7:10.42920
65.6p
96
D 20
Emma Ivarsson
Årsunda IF
39:44.238350
+7:10.42940
65.6p
97
D 21
Eva Johansson
Linköpings SK
39:49.238830
+7:15.43420
65.5p
98
D 18
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
39:52.239150
+7:18.43740
65.4p
99
D 21
Emelie Stark
Nordingrå SK
39:55.239400
+7:20.43990
65.3p
100
D 18
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
39:56.239570
+7:22.44160
65.3p
101
D 20
Emma Bergström
Kalix SK
40:00.239980
+7:26.44570
65.2p
102
D 20
Viktoria Brink
Njutångers IF
40:05.240450
+7:31.45040
65.0p
103
D 20
Sara Nyström
Skellefteå SK
40:07.240600
+7:32.45190
65.0p
104
D 20
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
40:07.240640
+7:33.45230
65.0p
105
D 20
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
40:09.240890
+7:35.45480
64.9p
106
D 18
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
40:13.241240
+7:39.45830
64.8p
107
D 18
Josefin Jonsson
Delsbo IF
40:14.241360
+7:40.45950
64.8p
108
D 18
Angelica Johansson
IFK Mora SK
40:15.241460
+7:41.46050
64.8p
109
D 18
Emma Rusth
Alnö SK
40:16.241540
+7:42.46130
64.7p
110
D 18
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
40:37.243620
+8:03.48210
64.2p
111
D 20
Katarina Olsson
Fränsta IK
40:39.243820
+8:05.48410
64.1p
112
D 18
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
40:42.244130
+8:08.48720
64.0p
113
D 21
Emma Bergman
IK Rex
40:45.244420
+8:11.49010
63.9p
114
D 18
Matilda Andersson
Häggenås SK
40:47.244670
+8:13.49260
63.9p
114
D 20
Julia Norén
Landsbro IF SK
40:47.244670
+8:13.49260
63.9p
116
D 20
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
40:49.244890
+8:15.49480
63.8p
117
D 18
Ulrika Axelsson
Sya SK
40:53.245200
+8:18.49790
63.7p
118
D 20
Emma Dahlgren
Filipstads SF
40:55.245420
+8:21.50010
63.7p
119
D 20
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
40:59.245870
+8:25.50460
63.5p
120
D 20
Isabella Dannberg
Storviks IF
41:08.246750
+8:34.51340
63.3p
121
D 18
Linn Högman
Malmbergets Aif
41:28.248700
+8:53.53290
62.8p
122
D 18
Anna Dyvik
Leksands SK
41:39.249860
+9:05.54450
62.5p
123
D 18
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
41:43.250250
+9:09.54840
62.4p
124
D 20
Elsa Eriksson
Sya SK
41:58.251720
+9:24.56310
62.0p
125
D 18
Therese Axelsson
SK Bore
42:01.252020
+9:27.56610
61.9p
126
D 18
Emma Björklund
IFK Mora SK
42:08.252720
+9:34.57310
61.7p
127
D 18
Julia Seger
Boo IF
42:28.254710
+9:54.59300
61.2p
128
D 18
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
42:30.254920
+9:56.59510
61.2p
129
D 18
Johanna Cavallin
Valbo Aif
42:54.257310
+10:20.61900
60.6p
130
D 20
Sofia Rylander
IFK Mora SK
42:55.257410
+10:21.62000
60.6p
131
D 20
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
42:59.257820
+10:25.62410
60.5p
132
D 20
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
43:02.258150
+10:28.62740
60.4p
133
D 20
Lena Wiklund
Högbo GOIF
43:03.258250
+10:29.62840
60.4p
134
D 18
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
43:05.258450
+10:31.63040
60.3p
135
D 18
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
43:07.258610
+10:33.63200
60.3p
136
D 20
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
43:24.260370
+10:50.64960
59.9p
137
D 20
Sofie Svensson
IK Vista
43:55.263470
+11:21.68060
59.1p
Visar resultat 1 till 500 av 545[
1
2
]