Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Klassiskt
2012-01-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 20
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
45:39.273810
87.0p
2
Daniel Svensson
IFK Mora SK
46:06.276510
+27.2600
86.2p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
46:26.278520
+47.4610
85.5p
4
Johan Häggström
Kalix SK
46:56.281580
+1:17.7670
84.6p
5
Arvid Forss
Åsarna IK
47:14.283310
+1:35.9400
84.1p
6
Oscar Kardin
Offerdals SK
47:40.285970
+2:01.12060
83.3p
7
Oscar Persson
SK Bore
47:50.286940
+2:11.13030
83.0p
8
Niklas Niska
Pajala IF
47:51.287050
+2:12.13140
83.0p
9
David Nordström
Täfteå IK
47:54.287380
+2:15.13470
82.9p
10
Mathias Jonasson
Östersunds SK
47:57.287670
+2:18.13760
82.8p
11
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
48:04.288340
+2:25.14430
82.6p
12
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
48:20.289980
+2:41.16070
82.2p
13
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
48:26.290500
+2:46.16590
82.0p
14
Johan Forsberg
IFK Umeå
48:36.291550
+2:57.17640
81.7p
15
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
48:37.291650
+2:58.17740
81.7p
16
Bob Impola
Malungs IF
48:45.292430
+3:06.18520
81.5p
17
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
48:52.293120
+3:13.19210
81.3p
18
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
49:04.294360
+3:25.20450
80.9p
19
Harald Kempe
Tynderö IK
49:12.295170
+3:33.21260
80.7p
20
Jack Impola
Malungs IF
49:15.295470
+3:36.21560
80.6p
21
Elias Alvebro
Häggenås SK
49:23.296290
+3:44.22380
80.4p
22
Viktor Brännmark
Bodens SK
49:29.296810
+3:50.22900
80.3p
23
Håkan Emilsson
Offerdals SK
49:42.298160
+4:03.24250
79.9p
24
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
49:48.298780
+4:09.24870
79.7p
25
Emil Persson
SK Bore
49:50.298930
+4:11.25020
79.7p
26
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
50:00.299910
+4:21.26000
79.4p
27
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
50:18.301730
+4:39.27820
79.0p
28
Viktor Hansson
Garphyttans IF
50:21.302000
+4:41.28090
78.9p
29
Joacim Lindstedt
Borås SK
50:24.302310
+4:45.28400
78.8p
30
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
50:37.303660
+4:58.29750
78.5p
31
John Börjesson
Hestra IF
50:44.304380
+5:05.30470
78.3p
32
Gustav Nystedt
Stockviks SF
50:46.304530
+5:07.30620
78.2p
33
Isak Landström
IFK Umeå
50:51.305050
+5:12.31140
78.1p
34
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
50:53.305210
+5:14.31300
78.1p
35
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
51:06.306580
+5:27.32670
77.7p
36
David Sjögren
Töcksfors IF
51:14.307310
+5:35.33400
77.5p
37
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
51:23.308240
+5:44.34330
77.3p
38
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
51:27.308630
+5:48.34720
77.2p
39
Johan Persson
Järpens SK
51:35.309430
+5:56.35520
77.0p
40
Johan Montén
Domnarvets GOIF
51:35.309460
+5:56.35550
77.0p
41
Pierre Ohlson
Filipstads SF
51:53.311290
+6:14.37380
76.5p
42
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
52:00.311990
+6:21.38080
76.4p
43
Nils Persson
Östersunds SK
52:05.312450
+6:26.38540
76.2p
44
Pontus Nordström
Östervåla IF
52:06.312580
+6:27.38670
76.2p
45
Victor Hallquist
Åsarna IK
52:12.313180
+6:33.39270
76.1p
46
Daniel Holmgren
IFK Umeå
52:18.313720
+6:39.39810
75.9p
47
Mikael Edström
Strömnäs GIF
52:37.315610
+6:58.41700
75.5p
48
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
52:42.316130
+7:03.42220
75.4p
49
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
52:55.317470
+7:16.43560
75.0p
50
Martin Norberg
Malmbergets Aif
52:56.317500
+7:16.43590
75.0p
51
Simon Svanebo
Alnö SK
53:14.319340
+7:35.45430
74.6p
52
Carl Engström
OK Landehof
53:16.319500
+7:36.45590
74.6p
53
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
53:19.319850
+7:40.45940
74.5p
54
Anton Mattsson
SK Bore
53:26.320580
+7:47.46670
74.3p
55
Erik Stark
Nordingrå SK
53:47.322680
+8:08.48770
73.8p
56
Jimmy Seger
Boo IF
53:54.323320
+8:15.49410
73.7p
57
Johan Byström
Täfteå IK
54:52.329130
+9:13.55220
72.4p
58
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
55:00.329920
+9:21.56010
72.2p
59
Albin Jonsson
Högbo GOIF
55:10.330940
+9:31.57030
72.0p
60
Erik Strindlund
Östersunds SK
55:15.331410
+9:36.57500
71.9p
61
Anton Johansson
Tranemo IF
55:30.332940
+9:51.59030
71.6p
62
Magnus Persson
IF Hallby SOK
55:42.334160
+10:03.60250
71.3p
63
Tobias Palolampi
Tynderö IK
56:33.339240
+10:54.65330
70.2p
64
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
58:16.349560
+12:37.75650
68.2p
65
John Flodin
Hestra IF
58:42.352110
+13:03.78200
67.7p
-
Erik Skoglund
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Bergström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Peppe Femling
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Arnesson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Frost
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-