Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lucksta-skidan
2012-01-21
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 20
Gustav Nystedt
Stockviks SF
30:32.183100
78.7p
2
H 18
Sebastian Olsson
Stockviks SF
30:37.183600
+5.400
78.5p
3
H 20
Harald Kempe
Tynderö IK
31:13.187200
+41.4000
77.0p
4
H 18
Mårten Vänn
Stockviks SF
33:51.203000
+3:19.19800
71.0p
5
H 20
Tobias Palolampi
Tynderö IK
34:31.207000
+3:59.23800
69.6p
6
H 18
Jonas Björklund
Alnö SK
36:06.216500
+5:34.33300
66.6p
7
H 20
Pål Forsberg
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
8
H 18
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:59:59.8639800
8
H 20
Gustav Lindblad
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Jens Selahn
Stockviks SF
15:55.95400
2
H 16
Filip Melander
Stockviks SF
16:26.98500
+31.3000
3
H 15
Oscar Lindell
Stockviks SF
16:47.100600
+52.5100
4
H 15
Filip Åslin
Stockviks SF
16:55.101400
+1:00.5900
5
D 18
Isabelle Persson
Stockviks SF
16:58.101700
+1:03.6200
62.8p
6
H 15
Andreas Hamrin
Alnö SK
17:17.103600
+1:22.8100
7
H 15
Arvid Aronsson
Stockviks SF
17:35.105400
+1:40.9900
8
H 14
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
17:38.105700
+1:43.10200
9
D 15
Filippa Lindman
Stockviks SF
17:59.107800
+2:04.12300
10
H 14
Pavel Häggström
Tynderö IK
18:05.108400
+2:10.12900
11
D 14
Alicia Persson
Stockviks SF
18:24.110300
+2:29.14800
12
H 14
Arvid Vänn
Stockviks SF
18:32.111100
+2:37.15600
13
D 15
Amanda Lindblad
Fränsta IK
18:40.111900
+2:45.16400
14
H 15
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
18:48.112700
+2:53.17200
15
H 14
Tobias Lindman
Stockviks SF
19:01.114000
+3:06.18500
16
H 16
Andreas Lagergren
Fränsta IK
19:13.115200
+3:18.19700
17
D 16
Olivia Elffors
Lucksta IF
19:19.115800
+3:24.20300
18
H 14
Philip Bouvin
Alnö SK
19:38.117700
+3:43.22200
19
H 14
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
19:49.118800
+3:54.23300
20
D 14
Fanny Johansson
IF Strategen
20:26.122500
+4:31.27000
21
D 18
Elin Sundberg
Stockviks SF
20:37.123600
+4:42.28100
48.8p
22
H 14
Oskar Forsgren
Fränsta IK
20:45.124400
+4:50.28900
23
D 14
Vendela Blom
IF Strategen
21:23.128200
+5:28.32700
24
D 16
Sara Björklund
Alnö SK
21:37.129600
+5:42.34100
25
D 14
Linnéa Eriksson
Fränsta IK
22:20.133900
+6:25.38400
26
H 14
David Carlsson
Jättendals IF
25:30.152900
+9:35.57400
27
H 14
Mattias Wedin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
27
H 15
Fredrik Arnberg
Alnö SK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Richard Engholm
Stöde IF
9:17.55600
2
D 12
Isa Forsberg
Alnö SK
9:19.55800
+2.100
3
H 12
Petter Dahl
Alnö SK
9:21.56000
+4.300
4
H 11
Vincent Johnson
Matfors SK
9:31.57000
+14.1300
5
H 13
Carl Lindell
Stockviks SF
9:34.57300
+17.1600
6
D 13
Tilda Dalfors
IF Strategen
9:38.57700
+21.2000
7
H 12
Danny Ersson
IF Strategen
9:44.58300
+27.2600
7
H 13
David Ödmark
Stöde IF
9:44.58300
+27.2600
9
H 12
Axel Svingstedt
Stockviks SF
9:48.58700
+31.3000
10
H 11
George Ersson
IF Strategen
9:55.59400
+38.3700
11
D 11
Nora Lignell
Lucksta IF
10:06.60500
+49.4800
12
D 13
Emma Bouvin
Alnö SK
10:08.60700
+51.5000
13
D 12
Frida Vickström
Stockviks SF
10:18.61700
+1:01.6000
14
H 13
Timor Sandberg
Jättendals IF
10:25.62400
+1:08.6700
15
H 11
Jonas Grahn
Bergeforsens SK
10:28.62700
+1:11.7000
16
H 12
Nils Lundgren
Stockviks SF
10:29.62800
+1:12.7100
17
H 13
Axel Aronsson
Matfors SK
10:32.63100
+1:15.7400
18
H 11
Teodor Stenshagen
IF Strategen
10:43.64200
+1:26.8500
19
H 12
Gustav Grubb
Alnö SK
10:45.64400
+1:28.8700
20
H 11
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
10:47.64600
+1:30.8900
21
D 11
Julia Jonsson
Jättendals IF
10:52.65100
+1:35.9400
21
H 13
Albin Gräntz
Jättendals IF
10:52.65100
+1:35.9400
23
H 11
Filip Borgström
IF Strategen
10:54.65300
+1:37.9600
24
D 12
Sofie Nystedt
Stockviks SF
11:00.65900
+1:43.10200
25
D 11
Wilma Löfgren
Alnö SK
11:09.66800
+1:52.11100
26
H 11
Albin Stenmark
Stockviks SF
11:31.69000
+2:14.13300
27
H 11
Love Kreij
IF Strategen
11:39.69800
+2:22.14100
28
H 12
Oskar Hammarström
Jättendals IF
11:48.70700
+2:31.15000
29
H 13
Philip Stridsberg
Njurunda SK
12:51.77000
+3:34.21300
30
D 11
Lowisa Engholm
Stöde IF
12:59.77800
+3:42.22100
31
D 11
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
13:02.78100
+3:45.22400
32
D 11
Tyra Einberg
Bergeforsens SK
13:05.78400
+3:48.22700
33
D 11
Johanna Söderback
Bergeforsens SK
13:32.81100
+4:15.25400
34
H 12
Rasmus Norgren
Lucksta IF
14:05.84400
+4:48.28700
35
H 11
Isak Einberg
Bergeforsens SK
15:04.90300
+5:47.34600
36
D 11
Kajsa Lindqvist
Selånger SOK
16:51.101000
+7:34.45300
37
H 11
Melvin Asklöf Jakobsson
Lucksta IF
17:09.102800
+7:52.47100
38
H 11
Joel Jänes
Stockviks SF
23:59:59.8639800
38
D 12
Frida Svedberg
Stockviks SF
23:59:59.8639800
38
D 12
Alice Hellström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
38
D 13
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:59:59.8639800
38
H 13
Erik Lenz
Matfors SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 9
Tove Eriksson
Stockviks SF
7:56.47500
2
H 9
Oskar Vikström
Stockviks SF
8:05.48400
+9.800
2
H 10
Jonne Liukkonen
IF Strategen
8:05.48400
+9.800
4
H 10
Rasmus Westerlund
IF Strategen
8:07.48600
+11.1000
5
H 10
Jonas Lenz
Matfors SK
8:47.52600
+51.5000
6
H 9
Nils Norberg
Lucksta IF
8:51.53000
+55.5400
7
H 10
Axel Lundgren
Stockviks SF
9:05.54400
+1:09.6800
8
H 10
Rickard Mårtensson
Lucksta IF
9:09.54800
+1:13.7200
9
H 10
Viggo Rutfors
Lucksta IF
9:10.54900
+1:14.7300
10
D 9
Linn Gradin
Stöde IF
9:16.55500
+1:20.7900
11
D 9
Lisa Hansen
IF Strategen
9:20.55900
+1:24.8300
12
H 10
Jonathan Olsson
Stockviks SF
9:22.56100
+1:26.8500
13
H 9
Felix Westerlund
IF Strategen
9:26.56500
+1:30.8900
14
D 10
Hanna Nilsson
Matfors SK
9:36.57500
+1:40.9900
15
H 9
Arve Lignell
Lucksta IF
9:39.57800
+1:43.10200
16
H 10
Erik Gräntz
Jättendals IF
9:43.58200
+1:47.10600
17
H 10
Filip Mörsky
IF Strategen
9:45.58400
+1:49.10800
18
H 9
Anders Dahl
Alnö SK
9:50.58900
+1:54.11300
19
D 10
Julia Nordlander
Stockviks SF
10:05.60400
+2:09.12800
20
D 9
Hanna Gradin
Stöde IF
10:13.61200
+2:17.13600
21
D 9
Olivia Löfgren
Alnö SK
10:20.61900
+2:24.14300
22
H 10
Adam Näslund
Bergeforsens SK
10:26.62500
+2:30.14900
23
H 9
Linus Norlin
Lucksta IF
10:31.63000
+2:35.15400
24
H 10
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
10:34.63300
+2:38.15700
25
D 9
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
10:50.64900
+2:54.17300
26
H 10
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
10:53.65200
+2:57.17600
27
H 9
Alexander Danneskog
Jättendals IF
10:57.65600
+3:01.18000
28
D 9
Julia Björklund
Njurunda SK
11:09.66800
+3:13.19200
29
D 9
Elsa Hallen
Njurunda SK
11:24.68300
+3:28.20700
30
D 10
Lisa Källgren
Selånger SOK
11:35.69400
+3:39.21800
31
D 10
Linnea Gustin
Lucksta IF
11:36.69500
+3:40.21900
32
D 9
Frida Hamrin
Alnö SK
11:39.69800
+3:43.22200
33
D 9
Emelie Eriksson
Njurunda SK
11:51.71000
+3:55.23400
34
D 9
Signe Fannkvist
Njurunda SK
11:57.71600
+4:01.24000
35
D 9
Sally Rudberg
IF Strategen
12:03.72200
+4:07.24600
36
D 9
Nellie Näätänen
Stockviks SF
12:14.73300
+4:18.25700
37
D 9
Josefin Lindström
Bergeforsens SK
12:51.77000
+4:55.29400
38
D 10
Elsa Lampinen
Selånger SOK
13:07.78600
+5:11.31000
39
D 9
Tuva Lundström
Njurunda SK
13:37.81600
+5:41.34000
40
D 9
Julia Öberg-westerlund
Njurunda SK
14:54.89300
+6:58.41700
41
D 9
Frida Edwall
Alnö SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)