Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Grängesbergsloppet
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 20
Jack Impola
Malungs IF
23:25.140400
82.5p
2
H 20
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
23:36.141500
+11.1000
81.9p
3
H 18
Anton Hedlund
Åshammars IK
24:04.144300
+39.3800
80.4p
4
H 18
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
24:07.144600
+42.4100
80.2p
5
H 20
Viktor Hansson
Garphyttans IF
24:12.145100
+47.4600
79.9p
6
H 21
Simon Sveder
Hällefors SK
24:31.147000
+1:06.6500
78.9p
7
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
24:32.147100
+1:07.6600
78.8p
8
H 20
Bob Impola
Malungs IF
24:40.147900
+1:15.7400
78.4p
9
H 18
Viktor Eriksson
Malungs IF
24:41.148000
+1:16.7500
78.4p
10
H 18
Viktor Ranerfors
Rembo IK
24:42.148100
+1:17.7600
78.3p
11
H 20
Albin Jonsson
Högbo GOIF
24:51.149000
+1:26.8500
77.9p
12
H 21
Erik Carlsson
Källbottens IK
25:26.152500
+2:01.12000
76.1p
13
H 18
Leo Larsen
Sundbybergs IK
25:46.154500
+2:21.14000
75.1p
14
H 21
Per Eklöf
Karlslunds IF SF
25:48.154700
+2:23.14200
75.0p
15
H 18
Emil Svensson
Marhults SOFK
26:06.156500
+2:41.16000
74.2p
16
H 18
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
26:17.157600
+2:52.17100
73.7p
17
H 18
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
26:20.157900
+2:55.17400
73.5p
18
H 21
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
26:22.158100
+2:57.17600
73.4p
19
H 18
Jonathan Kasche
Tunafors SK
26:23.158200
+2:58.17700
73.4p
20
H 18
Måns Sunesson
Sellnäs IF
26:49.160800
+3:24.20300
72.2p
21
H 21
Marcus Byström
Oxbergs IF
28:21.170000
+4:56.29500
68.4p
22
H 21
Daniel Fredhe
Karlslunds IF SF
28:27.170600
+5:02.30100
68.1p
23
H 18
Adam Bilock
Karlslunds IF SF
28:57.173600
+5:32.33100
67.0p
24
H 20
Conny Carlsson
Hällefors SK
29:06.174500
+5:41.34000
66.6p
25
H 21
Mikael Nornvik
Karlslunds IF SF
30:05.180400
+6:40.39900
64.5p
26
H 21
Andreas Söderling
Karlslunds IF SF
30:29.182800
+7:04.42300
63.6p
27
H 18
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
31:59.191800
+8:34.51300
60.7p
28
H 21
Mikael Bilock
Karlslunds IF SF
32:22.194100
+8:57.53600
60.0p
29
H 21
Alexander Bilock
Karlslunds IF SF
33:23.200200
+9:58.59700
58.2p
30
H 18
Theo Thåli
Falu IK
33:40.201900
+10:15.61400
57.7p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 16
Filip Danielsson
Garphyttans IF
12:09.72800
2
H 15
Hugo Jacobsson
Rembo IK
12:39.75800
+30.2900
2
H 16
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
12:39.75800
+30.2900
4
H 15
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
12:43.76200
+34.3300
5
H 15
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
12:51.77000
+42.4100
6
H 16
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
12:56.77500
+47.4600
7
H 16
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
13:01.78000
+52.5100
8
H 15
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
13:27.80600
+1:18.7700
9
H 15
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
13:36.81500
+1:27.8600
10
H 16
Albin Bergkvist
Bjursås IK
13:39.81800
+1:30.8900
11
H 15
Calle Andersson
Sågmyra SK
13:57.83600
+1:48.10700
12
D 18
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
14:06.84500
+1:57.11600
61.6p
13
H 16
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
14:14.85300
+2:05.12400
14
D 15
Linn Gustafsson
Grava SK
14:15.85400
+2:06.12500
15
H 15
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
14:21.86000
+2:12.13100
15
D 16
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
14:21.86000
+2:12.13100
17
D 16
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
14:23.86200
+2:14.13300
18
H 15
Isak Nordin
Orsa SK
14:25.86400
+2:16.13500
19
D 15
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
14:35.87400
+2:26.14500
19
H 16
Linus Karlsson
Tunafors SK
14:35.87400
+2:26.14500
21
H 15
Simon Eckerlid
Falu IK
14:37.87600
+2:28.14700
22
D 16
Mathilda Björn
Norbergs SK
14:40.87900
+2:31.15000
23
D 16
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
14:48.88700
+2:39.15800
24
D 18
Olivia Hansson
Garphyttans IF
14:50.88900
+2:41.16000
58.4p
25
D 16
Ellen Sarenmark
Leksands SK
14:51.89000
+2:42.16100
26
H 16
Oscar Stridfeldt
Tunafors SK
14:52.89100
+2:43.16200
27
H 15
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
14:54.89300
+2:45.16400
28
H 16
Albin Lewerentz
Källbottens IK
14:56.89500
+2:47.16600
29
H 15
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
15:00.89900
+2:51.17000
30
H 15
Andre Andersson
IFK Grängesberg SK
15:01.90000
+2:52.17100
31
D 16
Jennifer Forsmark
Rembo IK
15:17.91600
+3:08.18700
31
D 18
Josefine Stolt
Leksands SK
15:17.91600
+3:08.18700
56.5p
33
D 15
Ebba Einarsson
Källbottens IK
15:20.91900
+3:11.19000
34
D 16
Lina Lager
Garphyttans IF
15:26.92500
+3:17.19600
35
D 18
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
15:36.93500
+3:27.20600
55.3p
36
H 15
William Westerlund
Falu IK
15:48.94700
+3:39.21800
37
H 16
Robin Eriksson
Källbottens IK
15:55.95400
+3:46.22500
38
D 16
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
15:57.95600
+3:48.22700
39
D 15
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
16:07.96600
+3:58.23700
40
D 20
Jennie Karlsson
IFK Grängesberg SK
16:13.97200
+4:04.24300
53.1p
41
D 15
Ronja Björklund
Bjursås IK
16:14.97300
+4:05.24400
42
D 15
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
16:48.100700
+4:39.27800
43
D 16
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
16:53.101200
+4:44.28300
44
D 15
Elsa Andersson
Domnarvets GOIF
16:59.101800
+4:50.28900
45
D 15
Anna Larsen
Sundbybergs IK
17:22.104100
+5:13.31200
46
D 15
Jonna Hammar
Kvarnsvedens GOIF SK
17:36.105500
+5:27.32600
47
D 16
Hanna Barkegren
Domnarvets GOIF
17:54.107300
+5:45.34400
48
D 21
Rut Svensson
Norabygdens SK
23:15.139400
+11:06.66500
36.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 14
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
9:26.56500
2
H 14
Jesper Svensk
Stora Tuna IK SK
9:36.57500
+10.900
3
H 14
Alexander Karlsson
Källbottens IK
9:41.58000
+15.1400
4
D 14
Sofie Oskarsson
Leksands SK
9:52.59100
+26.2500
4
H 14
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
9:52.59100
+26.2500
6
D 14
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
9:53.59200
+27.2600
7
H 14
Albert Carling
Falu IK
10:01.60000
+35.3400
8
H 13
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
10:10.60900
+44.4300
9
H 13
Samuel Björn
Rembo IK
10:15.61400
+49.4800
10
D 14
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
10:16.61500
+50.4900
11
H 12
Samuel Oskarsson
Leksands SK
10:20.61900
+54.5300
12
D 14
Johanna Sömskar
Norbergs SK
10:26.62500
+1:00.5900
13
H 13
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
10:27.62600
+1:01.6000
13
H 14
Henning Sjökvist
Stora Tuna IK SK
10:27.62600
+1:01.6000
15
D 14
Amelia Furunäs
IFK Grängesberg SK
10:28.62700
+1:02.6100
16
D 13
Tilda Jacobsson
Rembo IK
10:34.63300
+1:08.6700
17
D 14
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
10:41.64000
+1:15.7400
18
H 11
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
10:42.64100
+1:16.7500
18
D 14
Madelene Melin
Malungs IF
10:42.64100
+1:16.7500
20
H 13
David Ljunglund
Falu IK
10:43.64200
+1:17.7600
21
H 12
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
10:45.64400
+1:19.7800
22
D 13
Sanna Forsman
Öje IF
10:47.64600
+1:21.8000
23
H 13
Jakob Karlsson
IFK Grängesberg SK
10:49.64800
+1:23.8200
23
H 14
Oskar Holm
Falu IK
10:49.64800
+1:23.8200
25
D 13
Carolina Yngvesson
Rembo IK
10:50.64900
+1:24.8300
25
H 14
Jonatan Palander
Sellnäs IF
10:50.64900
+1:24.8300
27
D 13
Nora Jacobsson
Rembo IK
10:56.65500
+1:30.8900
28
H 13
Zackarias Björn
Rembo IK
11:04.66300
+1:38.9700
29
H 13
Aron Helander
IFK Mora SK
11:14.67300
+1:48.10700
30
D 12
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
11:15.67400
+1:49.10800
30
D 13
Clara Lundmark
Norbergs SK
11:15.67400
+1:49.10800
32
D 12
Alicia Furunäs
IFK Grängesberg SK
11:17.67600
+1:51.11000
33
H 13
Viktor Gustafsson
Grava SK
11:20.67900
+1:54.11300
34
H 13
Vincent Cassel Heldt
Källbottens IK
11:22.68100
+1:56.11500
35
D 12
Judith Dolleris
Falu IK
11:26.68500
+2:00.11900
35
D 14
Elin Theander
Äppelbo AIK
11:26.68500
+2:00.11900
37
D 14
Ida Danielsson
Garphyttans IF
11:27.68600
+2:01.12000
38
H 13
Alexander Sjödin
Rembo IK
11:30.68900
+2:04.12300
39
H 14
Emil Furunäs
IFK Grängesberg SK
11:35.69400
+2:09.12800
40
H 12
Erik Hårrskog
Falu IK
11:38.69700
+2:12.13100
41
H 11
Marcus Lagerberg Hoen
Vansbro AIK SK
11:40.69900
+2:14.13300
41
H 12
Johan B Nordahl
Domnarvets GOIF
11:40.69900
+2:14.13300
43
H 12
Erik Einarsson
Källbottens IK
11:41.70000
+2:15.13400
44
H 13
Sebastian Eriksson
Falu IK
11:44.70300
+2:18.13700
44
H 14
Anton Olstam
Källbottens IK
11:44.70300
+2:18.13700
46
H 12
Max Andersson
Domnarvets GOIF
11:49.70800
+2:23.14200
47
D 11
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
11:54.71300
+2:28.14700
48
H 12
Gustav Malmsten
IFK Mora SK
11:56.71500
+2:30.14900
49
D 11
Gabriella Thors
Malungs IF
11:59.71800
+2:33.15200
50
D 13
Stina Nybacka
Domnarvets GOIF
12:01.72000
+2:35.15400
51
D 11
Linnea Sjödin
Rembo IK
12:03.72200
+2:37.15600
52
H 11
Fredrik Säll
Bjursås IK
12:06.72500
+2:40.15900
53
D 13
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
12:09.72800
+2:43.16200
54
D 14
Matilda Melén
Falu IK
12:11.73000
+2:45.16400
55
H 11
Andreas Näslund
Västerås SOK
12:13.73200
+2:47.16600
56
H 11
Jakob Tapani
Falu IK
12:16.73500
+2:50.16900
57
D 14
Emelie Törnkvist
IFK Mora SK
12:21.74000
+2:55.17400
58
H 13
Sebastian Danielsson
Källbottens IK
12:22.74100
+2:56.17500
59
D 11
Ida Andersson
Sågmyra SK
12:24.74300
+2:58.17700
60
D 12
Elin Lindroth
IFK Mora SK
12:27.74600
+3:01.18000
61
H 11
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
12:29.74800
+3:03.18200
62
H 11
Adam Jönsson
Falu IK
12:33.75200
+3:07.18600
62
H 12
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
12:33.75200
+3:07.18600
64
H 11
Joel Helander
IFK Mora SK
12:41.76000
+3:15.19400
65
H 11
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
12:42.76100
+3:16.19500
66
H 11
Albin Berger
Domnarvets GOIF
12:43.76200
+3:17.19600
67
H 12
Oscar Lindgren
Malungs IF
12:49.76800
+3:23.20200
68
D 11
Sara Eckerlid
Falu IK
12:56.77500
+3:30.20900
68
D 13
Wilma Berger
Domnarvets GOIF
12:56.77500
+3:30.20900
70
H 14
Jonatan Angergård
Garphyttans IF
13:01.78000
+3:35.21400
71
D 12
Axelina Jonsson
Rembo IK
13:04.78300
+3:38.21700
71
D 13
Alma Engman
Dala-Järna IK
13:04.78300
+3:38.21700
73
D 13
Wilma Palander
Sellnäs IF
13:07.78600
+3:41.22000
74
H 12
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
13:14.79300
+3:48.22700
75
H 12
Harald Carling
Falu IK
13:16.79500
+3:50.22900
76
D 12
Frida Johansson
Domnarvets GOIF
13:32.81100
+4:06.24500
77
D 11
Frida Rundgren
Domnarvets GOIF
13:34.81300
+4:08.24700
78
D 11
Alice Heldt Cassel
Källbottens IK
13:36.81500
+4:10.24900
79
H 11
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
13:46.82500
+4:20.25900
79
D 12
Elin Schagerström
Garphyttans IF
13:46.82500
+4:20.25900
81
D 13
Elise Nestor
Garphyttans IF
13:48.82700
+4:22.26100
82
D 11
Linn Tapani
Falu IK
13:53.83200
+4:27.26600
83
D 11
Lovisa Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
13:55.83400
+4:29.26800
84
D 11
Cecilia Lindgren
Falu IK
14:05.84400
+4:39.27800
85
D 12
Elin Törnkvist
IFK Mora SK
14:22.86100
+4:56.29500
86
D 12
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
14:23.86200
+4:57.29600
87
D 11
Ebba Eriksson
Falu IK
14:34.87300
+5:08.30700
88
H 14
Andreas Davidsson
Malungs IF
14:38.87700
+5:12.31100
89
H 11
Max Sandnabba
Sellnäs IF
14:48.88700
+5:22.32100
90
D 11
Elin Ljunglund
Falu IK
14:49.88800
+5:23.32200
90
H 11
Einar Martinsson
IFK Grängesberg SK
14:49.88800
+5:23.32200
92
D 11
Julia Wanner
Rembo IK
14:50.88900
+5:24.32300
93
D 12
Karolina Djerf
Källbottens IK
14:52.89100
+5:26.32500
94
H 12
Emil Petersson
Wedevågs IF
15:27.92600
+6:01.36000
95
D 13
Lina Andersson
Domnarvets GOIF
16:31.99000
+7:05.42400
96
D 11
Alva Rytther
IFK Grängesberg SK
16:42.100100
+7:16.43500
97
D 12
Linnéa Davidsson
Malungs IF
16:50.100900
+7:24.44300
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 10
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
4:03.24200
2
H 10
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
4:04.24300
+1
3
H 9
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
4:23.26200
+20.1900
3
H 10
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
4:23.26200
+20.1900
5
H 10
Arvid Johansson
Domnarvets GOIF
4:28.26700
+25.2400
6
H 9
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
4:29.26800
+26.2500
7
H 9
Erik Johansson
Falu IK
4:30.26900
+27.2600
8
D 10
Klara Andersson
Domnarvets GOIF
4:40.27900
+37.3600
9
H 10
Filip Malmsten
IFK Mora SK
4:47.28600
+44.4300
10
D 10
Sanna Svedberg
Dala-Järna IK
4:56.29500
+53.5200
11
H 9
Markus Melén
Falu IK
4:59.29800
+56.5500
11
D 10
Klara Andersson
Dala-Järna IK
4:59.29800
+56.5500
13
H 10
Gustav Hårrskog
Falu IK
5:03.30200
+1:00.5900
14
H 10
Nils Schagerström
Garphyttans IF
5:07.30600
+1:04.6300
15
D 10
Linnea Danielsson
Källbottens IK
5:12.31100
+1:09.6800
16
H 9
Isak Lissel
Domnarvets GOIF
5:23.32200
+1:20.7900
17
D 9
Maja Furunäs
IFK Grängesberg SK
5:27.32600
+1:24.8300
18
D 10
Elin Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:28.32700
+1:25.8400
19
D 10
Sofia Djerf
Källbottens IK
5:43.34200
+1:40.9900
20
H 10
Anders Danielson Frost
Dala-Järna IK
5:51.35000
+1:48.10700
21
H 10
Markus Karlsson
IFK Grängesberg SK
5:55.35400
+1:52.11100
22
H 9
Axel Andersson
Dala-Järna IK
6:04.36300
+2:01.12000
23
D 9
Alma Wallman
IFK Grängesberg SK
6:35.39400
+2:32.15100
24
D 10
Alma Sand
IFK Grängesberg SK
6:39.39800
+2:36.15500
25
D 9
Elsa Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
7:01.42000
+2:58.17700
26
H 9
Jimi Petersson
Wedevågs IF
7:17.43600
+3:14.19300
1km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 8
Lucas Lagerberg Hoen
Vansbro AIK SK
3:31.21000
2
D 8
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
3:32.21100
+1
3
H 8
Viktor Norberg
Kvarnsvedens GOIF SK
3:50.22900
+19.1800
4
D 7
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
3:54.23300
+23.2200
4
H 8
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
3:54.23300
+23.2200
6
D 8
Elsa Carling
Falu IK
3:56.23500
+25.2400
7
D 8
Lilly Engman
Dala-Järna IK
3:59.23800
+28.2700
7
H 8
Lucas Wanner
Rembo IK
3:59.23800
+28.2700
9
H 8
Kevin Österås
IFK Hedemora SK
4:16.25500
+45.4400
10
D 8
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
4:20.25900
+49.4800
11
H 7
Gustav Einarsson
Källbottens IK
4:43.28200
+1:12.7100
12
D 7
Ellen Heldt Cassel
Källbottens IK
4:52.29100
+1:21.8000
13
D 7
Sigrid Säll
Bjursås IK
4:57.29600
+1:26.8500
14
D 8
Molly Furunäs
IFK Grängesberg SK
4:58.29700
+1:27.8600
15
D 7
Matilda Säll
Bjursås IK
5:00.29900
+1:29.8800
16
H 7
William Danielsson
Källbottens IK
5:27.32600
+1:56.11500
17
D 8
Angelica Carlsson
Hällefors SK
5:33.33200
+2:02.12100
18
H 8
Samuel Karlsson
Tunafors SK
5:39.33800
+2:08.12700
19
D 7
Lovisa Djerf
Källbottens IK
5:41.34000
+2:10.12900
20
D 7
Tuva Furunäs
IFK Grängesberg SK
5:54.35300
+2:23.14200
21
D 7
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
5:56.35500
+2:25.14400
22
H 7
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
6:04.36300
+2:33.15200
23
H 7
Harald Eriksson
Dala-Järna IK
6:05.36400
+2:34.15300
24
D 7
Vera Carlsson
IFK Grängesberg SK
6:10.36900
+2:39.15800
25
D 7
Anja Berger
Domnarvets GOIF
6:53.41200
+3:22.20100
26
D 7
Hilda Sand
IFK Grängesberg SK
7:00.41900
+3:29.20800
27
H 7
Aron Mosshäll
IFK Grängesberg SK
7:49.46800
+4:18.25700
28
D 7
Elonor Gustafsson
IFK Grängesberg SK
10:59.65800
+7:28.44700
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)