Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2012-02-04
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Karlsson
Falköpings AIK SK
2:39:39.957800
52.5p
2
Jenny Johansson
IK Ymer
2:42:18.973700
+2:39.15800
51.5p
3
Amy Rankka
Vreta Skid o Mk
2:45:57.995600
+6:18.37700
50.2p
4
Ellen Hedrén
Alvesta SOK
2:50:07.1020600
+10:28.62700
48.7p
5
Karin Ekström
Mönlycke
2:56:57.1061600
+17:18.103700
46.6p
6
Merve Müller
Tyskland
2:58:55.1073400
+19:16.115500
46.0p
7
Christine Flood
IK Stern
3:06:39.1119800
+27:00.161900
43.9p
8
Patrica Badh
Falköpings AIK SK
3:09:36.1137500
+29:57.179600
43.1p
9
Sandra Andersson
IFK Skövde SK
3:15:04.1170300
+35:25.212400
41.7p
10
Anna Larsson
Sweden
3:29:36.1257500
+49:57.299600
38.5p
11
Elin Wilson
Tranemo IF
3:50:44.1384300
+1:11:05.426400
34.6p
12
Annie Frenning
IFK Skövde SK
4:22:39.1575800
+1:43:00.617900
30.0p
-
Camilla Jacobsson
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Madeleine Bladh
Sweden
23:59:58.8639700
-
-
Sandra Adriansson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Emilia Rydberg Möller
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Annelie Lindberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:50:24.662300
81.7p
2
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
1:56:21.698000
+5:57.35600
76.5p
3
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
1:56:23.698200
+5:59.35800
76.5p
3
Christian Olsson
Tranemo IF
1:56:23.698200
+5:59.35800
76.5p
5
Stefan Nordlander
Navåsens FK
1:57:23.704200
+6:59.41800
75.7p
6
Martin Henricson
Ulricehamns IF
1:59:39.717800
+9:15.55400
73.9p
7
Johan Nyman
Ulricehamns IF
2:01:16.727500
+10:52.65100
72.7p
8
Anders Rundqvist
Annelunds IF
2:01:29.728800
+11:05.66400
72.6p
9
Jonas Blom
IF Hagen SK
2:01:38.729700
+11:14.67300
72.5p
10
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
2:01:48.730700
+11:24.68300
72.4p
11
Henning Bergqvist
IK Stern
2:01:49.730800
+11:25.68400
72.3p
12
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:03:50.742900
+13:26.80500
70.9p
13
Joel Larsson
Göteborgs SK
2:04:20.745900
+13:56.83500
70.6p
14
Marcus Ullman
OK Alehof
2:04:53.749200
+14:29.86800
70.2p
15
Kristian Strandell
Lerdala IF
2:06:22.758100
+15:58.95700
69.2p
16
Martin Melin
OK Kullingshof
2:06:44.760300
+16:20.97900
68.9p
17
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:06:46.760500
+16:22.98100
68.9p
18
Kristoffer Sideby
Göteborgs SK
2:06:50.760900
+16:26.98500
68.9p
19
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:06:56.761500
+16:32.99100
68.8p
20
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:07:46.766500
+17:22.104100
68.3p
21
Jonas Lindeblom
SOK 68
2:07:49.766800
+17:25.104400
68.2p
22
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
2:08:27.770600
+18:03.108200
67.8p
23
Ragnar Crona
OK Landehof
2:08:28.770700
+18:04.108300
67.8p
24
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
2:08:34.771300
+18:10.108900
67.8p
25
Jimmy Tigerberg
Lidköpings VSK
2:08:48.772700
+18:24.110300
67.6p
26
Sören Thörnqvist
IFK Skövde SK
2:09:08.774700
+18:44.112300
67.4p
27
Martin Knuuttila
Sweden
2:10:16.781500
+19:52.119100
66.7p
28
Andreas Magnusson
Sweden
2:10:37.783600
+20:13.121200
66.5p
29
Viktor Öberg
Borås SK
2:10:46.784500
+20:22.122100
66.4p
30
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:10:50.784900
+20:26.122500
66.3p
31
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:10:52.785100
+20:28.122700
66.3p
32
Daniel Andersson
Borås SK
2:10:54.785300
+20:30.122900
66.3p
33
John Enander
Ulricehamns IF
2:11:12.787100
+20:48.124700
66.1p
34
Andreas Bjärsvik
SOK 68
2:11:13.787200
+20:49.124800
66.1p
35
Kaj Nironen
IFK Skövde SK
2:11:17.787600
+20:53.125200
66.1p
36
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
2:12:06.792500
+21:42.130100
65.6p
37
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:12:51.797000
+22:27.134600
65.1p
38
Roger Lindberg
IK Wilske
2:12:58.797700
+22:34.135300
65.1p
39
Robert Björkqvist
IK Stern
2:14:17.805600
+23:53.143200
64.3p
40
David Olofsson
IF Hagen SK
2:15:23.812200
+24:59.149800
63.7p
41
Fredrik Andersson
IK Stern
2:15:27.812600
+25:03.150200
63.6p
42
Oscar Svensson
Ryda SK
2:15:40.813900
+25:16.151500
63.5p
43
Simon Solsjö
Ölmstads IS
2:16:04.816300
+25:40.153900
63.3p
44
Andreas Petersson
Göteborgs SK
2:16:35.819400
+26:11.157000
63.0p
45
Christian Jansson
Tranemo IF
2:17:35.825400
+27:11.163000
62.5p
46
Viktor Weidenemo
IF Hagen SK
2:18:05.828400
+27:41.166000
62.2p
47
Lars Leijon
Mullsjö SOK
2:18:19.829800
+27:55.167400
62.1p
48
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:18:55.833400
+28:31.171000
61.8p
49
Emil Hedrén
Alvesta SOK
2:19:43.838200
+29:19.175800
61.3p
50
Robin Sundqvist
IK Stern
2:19:52.839100
+29:28.176700
61.3p
51
Bo Gotting
Grönahögs IK
2:21:50.850900
+31:26.188500
60.3p
52
Jonas Larsson
OK Landehof
2:22:03.852200
+31:39.189800
60.1p
53
Ivan Scheblykin
Björnstorps IF
2:22:07.852600
+31:43.190200
60.1p
54
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:22:24.854300
+32:00.191900
60.0p
55
Mikael Knutsson
Brännebrona SK
2:22:30.854900
+32:06.192500
59.9p
56
Anders Åhs
Sweden
2:23:15.859400
+32:51.197000
59.6p
57
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:23:16.859500
+32:52.197100
59.5p
58
Tobias Bovin
Stenungssunds Dragskampsklubb
2:23:17.859600
+32:53.197200
59.5p
59
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:23:27.860600
+33:03.198200
59.5p
60
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:24:04.864300
+33:40.201900
59.2p
61
Tobias Bromander
Tidaholm SOK Sisu
2:24:58.869700
+34:34.207300
58.7p
62
Lars Johansson
Björnstorps IF
2:25:10.870900
+34:46.208500
58.6p
63
Fredrik Gustavsson
Mea
2:25:20.871900
+34:56.209500
58.5p
64
Tomas Bergsten
Istrums SK
2:25:44.874300
+35:20.211900
58.4p
65
Martin Assarsson
Borås SK
2:26:53.881200
+36:29.218800
57.8p
66
Jarl Johan Wadsten
IK Vista
2:27:54.887300
+37:30.224900
57.4p
67
Mikael Björkqvist
IK Stern
2:27:59.887800
+37:35.225400
57.3p
68
Jonas Hjelm
IK Stern
2:28:00.887900
+37:36.225500
57.3p
69
Sten Axengren
Ulricehamns IF
2:28:05.888400
+37:41.226000
57.3p
70
Johan Nohlert
IF Hagen SK
2:28:33.891200
+38:09.228800
57.1p
71
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:28:43.892200
+38:19.229800
57.0p
72
Nils Petter Laudon
Göteborgs SK
2:29:05.894400
+38:41.232000
56.8p
73
Rickard Nilsson
Sweden
2:29:51.899000
+39:27.236600
56.5p
74
Fredrik Larsson
SOK 68
2:30:36.903500
+40:12.241100
56.1p
74
Lars G Johansson
Vänersborgs SK
2:30:36.903500
+40:12.241100
56.1p
76
Magnus Karlsson
OK Klyftamo
2:30:43.904200
+40:19.241800
56.1p
77
Peter Kogler
Axa SC
2:31:18.907700
+40:54.245300
55.8p
78
Bengt Engblad
Främmestads IK
2:33:11.919000
+42:47.256600
55.0p
79
Jan Hellberg
Göteborgs SK
2:33:39.921800
+43:15.259400
54.8p
80
Henrik Wallin
Sweden
2:34:43.928200
+44:19.265800
54.4p
81
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
2:35:26.932500
+45:02.270100
54.1p
82
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:36:03.936200
+45:39.273800
53.9p
83
Michael Johansson
IK Stern
2:36:05.936400
+45:41.274000
53.9p
84
Fredrik Mannerstråle
Astrazeneca IF
2:36:24.938300
+46:00.275900
53.7p
85
Karl Wilenius
OK Klyftamo
2:36:43.940200
+46:19.277800
53.6p
86
Magnus Johansson
Navåsens FK
2:37:10.942900
+46:46.280500
53.4p
87
Henrik Dellborg
IK Stern
2:37:18.943700
+46:54.281300
53.4p
88
Jörgen Larsson
Skanska IF
2:37:23.944200
+46:59.281800
53.3p
89
David Hallberg
IK Ymer
2:37:34.945300
+47:10.282900
53.3p
90
David Andersson
Volvo IF
2:37:39.945800
+47:15.283400
53.2p
91
Lars Josefsson
Astrazeneca IF
2:37:43.946200
+47:19.283800
53.2p
92
Henrik Franzén
Sweden
2:37:55.947400
+47:31.285000
53.1p
93
Mattias Flink
Sweden
2:37:58.947700
+47:34.285300
53.1p
94
Jörgen Ivarson
IK Ymer
2:38:11.949000
+47:47.286600
53.0p
95
Thomas Oljelund
OK Alehof
2:38:22.950100
+47:58.287700
53.0p
96
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
2:38:48.952700
+48:24.290300
52.8p
97
Lars Dahlgren
Ryda SK
2:39:18.955700
+48:54.293300
52.6p
97
Anders Sahlin
Ryda SK
2:39:18.955700
+48:54.293300
52.6p
99
Tomas Bader
Sweden
2:39:20.955900
+48:56.293500
52.6p
100
Bernt Henriksson
Gudhems IF
2:39:30.956900
+49:06.294500
52.5p
101
Stefan Ström
IFK Göteborg
2:40:14.961300
+49:50.298900
52.2p
102
Mattias Brolin
Magra IS
2:40:16.961500
+49:52.299100
52.2p
103
Ulf Runum
Sweden
2:41:30.968900
+51:06.306500
51.8p
104
Thomas Ljungqvist
Sweden
2:41:34.969300
+51:10.306900
51.7p
105
Sverker Jagers
Astrazeneca IF
2:42:26.974500
+52:02.312100
51.4p
106
Lars Tegenfeldt
Göteborgs Polismäns IF
2:42:52.977100
+52:28.314700
51.3p
106
Olof Axelhed
Axa SC
2:42:52.977100
+52:28.314700
51.3p
108
Joakim Isaksson
Tibro OK
2:42:54.977300
+52:30.314900
51.2p
109
Peter Torgen
Istrums SK
2:43:03.978200
+52:39.315800
51.2p
110
Martin Ambjörnsson
IK Vista
2:44:14.985300
+53:50.322900
50.8p
111
Magnus Ramsin
IFK Skövde SK
2:44:30.986900
+54:06.324500
50.7p
112
Per Blomberg
Lidköpings VSK
2:44:47.988600
+54:23.326200
50.6p
113
Andreas Kogler
Axa SC
2:44:52.989100
+54:28.326700
50.5p
114
Ri d Bäckström
Triathlon Väst
2:45:28.992700
+55:04.330300
50.3p
115
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
2:45:43.994200
+55:19.331800
50.2p
116
Hans Gillesén
IK Stern
2:46:10.996900
+55:46.334500
50.1p
117
Torbjörn Bovin
Perstorp Oxo Fritidsklubb
2:46:59.1001800
+56:35.339400
49.8p
118
Michael EK
IK Wilske
2:47:09.1002800
+56:45.340400
49.7p
119
Dennis Eriksson
Sweden
2:47:14.1003300
+56:50.340900
49.7p
120
Magnus Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:47:32.1005100
+57:08.342700
49.6p
121
Mikael Erlandsson
Stenungssunds Dragskampsklubb
2:47:54.1007300
+57:30.344900
49.5p
122
Martin Gustavsson
Mönlycke
2:47:56.1007500
+57:32.345100
49.5p
123
Niclas Westerberg
IF Hagen SK
2:47:58.1007700
+57:34.345300
49.5p
124
Jakob Jarl
IK Vista
2:48:00.1007900
+57:36.345500
49.5p
125
Niclas Lygner
IK Stern
2:48:10.1008900
+57:46.346500
49.4p
126
Tomas Fridh
Tidaholm SOK Sisu
2:48:48.1012700
+58:24.350300
49.2p
127
Robert Fogelqvist
Lidköpings VSK
2:49:34.1017300
+59:10.354900
48.9p
128
Per Åkeflo
Club Ski & Run
2:49:37.1017600
+59:13.355200
48.9p
129
Patrik Fondin
Herrljunga Skid o OL
2:49:56.1019500
+59:32.357100
48.8p
130
Henric Danielsson
Tidaholm SOK Sisu
2:50:05.1020400
+59:41.358000
48.8p
131
Johan Wenäll
Skövde
2:50:53.1025200
+1:00:29.362800
48.5p
132
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
2:50:58.1025700
+1:00:34.363300
48.5p
132
Martin Egerström
IK Stern
2:50:58.1025700
+1:00:34.363300
48.5p
134
Johan Mohlin
Lidköpings VSK
2:51:29.1028800
+1:01:05.366400
48.3p
135
Olle Edvardsson
OK Alehof
2:51:42.1030100
+1:01:18.367700
48.2p
136
Robert Funke
Sweden
2:52:19.1033800
+1:01:55.371400
48.0p
137
Christer Wessberg
Sweden
2:52:44.1036300
+1:02:20.373900
47.9p
138
Fredrik Arvidsson
Nybro Ski
2:52:45.1036400
+1:02:21.374000
47.9p
139
Mats Olsson
Axa SC
2:53:02.1038100
+1:02:38.375700
47.8p
140
Christer Svantesson
Sweden
2:53:06.1038500
+1:02:42.376100
47.8p
141
Pontus Gunnarsson
Axa SC
2:54:52.1049100
+1:04:28.386700
47.2p
142
Dan Olof Wängberg
OK Skogshjortarna
2:54:55.1049400
+1:04:31.387000
47.2p
143
Glenn Edvardsson
OK Alehof
2:55:31.1053000
+1:05:07.390600
47.0p
144
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:55:41.1054000
+1:05:17.391600
47.0p
145
Joakim Färén
Sweden
2:56:21.1058000
+1:05:57.395600
46.8p
146
Christopher Bornlid
Sweden
2:56:26.1058500
+1:06:02.396100
46.8p
147
Mikael Aiani
Skövde Triathlonklubb
2:56:34.1059300
+1:06:10.396900
46.7p
148
Mattias Ståhl
Skövde
2:56:40.1059900
+1:06:16.397500
46.7p
149
Emil Eriksson
Skogsbygdens IF
2:56:49.1060800
+1:06:25.398400
46.6p
150
Stig Johansson
IK Ymer
2:58:17.1069600
+1:07:53.407200
46.2p
151
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
2:58:30.1070900
+1:08:06.408500
46.1p
152
Henric Götvall
Mariestads FK
2:58:48.1072700
+1:08:24.410300
46.0p
153
Cronje Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
2:58:51.1073000
+1:08:27.410600
46.0p
154
Stig Arvidsson
IK Ymer
2:59:33.1077200
+1:09:09.414800
45.8p
155
Tomas Heed
IK Ymer
2:59:57.1079600
+1:09:33.417200
45.7p
156
Mats Sjöberg
Sweden
3:00:09.1080800
+1:09:45.418400
45.7p
157
Fredrik Stjärnvy
IF Rigor
3:00:24.1082300
+1:10:00.419900
45.6p
158
William Blomkvist
Mullsjö SOK
3:00:26.1082500
+1:10:02.420100
45.6p
159
Niklas Widarson
Sweden
3:00:40.1083900
+1:10:16.421500
45.5p
160
Carl Furhoff
IFK Skövde SK
3:01:04.1086300
+1:10:40.423900
45.4p
161
Henrik Widegren
Brännebrona SK
3:01:52.1091100
+1:11:28.428700
45.2p
162
Jacob Sjökvist
IK Vista
3:02:27.1094600
+1:12:03.432200
45.0p
163
Åke Nilsson
Göteborgs SK
3:02:53.1097200
+1:12:29.434800
44.9p
164
Biarne Kullander
Trollhättans SOK
3:03:58.1103700
+1:13:34.441300
44.6p
165
Tomas Gunnarsson
Sweden
3:04:05.1104400
+1:13:41.442000
44.5p
166
Anders Josefsson
Sweden
3:04:23.1106200
+1:13:59.443800
44.5p
167
Claes Larsson
Brännebrona SK
3:04:40.1107900
+1:14:16.445500
44.4p
168
Pål Dahle
OK Landehof
3:06:21.1118000
+1:15:57.455600
43.9p
169
Micke Johansson
Falköpings AIK SK
3:06:38.1119700
+1:16:14.457300
43.9p
170
Johan Ericsson
Skogsbygdens IF
3:07:20.1123900
+1:16:56.461500
43.7p
171
Bengt-Åke Eriksson
Skogsbygdens IF
3:07:26.1124500
+1:17:02.462100
43.6p
172
Göran Ottosson
Hermansby IF
3:08:38.1131700
+1:18:14.469300
43.3p
173
Hampus Johansson
OK Alehof
3:09:11.1135000
+1:18:47.472600
43.2p
174
Sven Andersson
IK Stern
3:09:26.1136500
+1:19:02.474100
43.1p
175
Christer Ekholm
Främmestads IK
3:10:37.1143600
+1:20:13.481200
42.8p
176
Peter Jacobsson
Göteborgs SK
3:10:39.1143800
+1:20:15.481400
42.8p
177
Niklas Adolfsson
Hindås SK
3:11:28.1148700
+1:21:04.486300
42.6p
178
Stefan Sandelin
Svaide-Roma SOK
3:14:07.1164600
+1:23:43.502200
42.0p
179
Robert Claesson
Skövde
3:15:18.1171700
+1:24:54.509300
41.7p
180
Mats Kjellstrand
IK Stern
3:15:38.1173700
+1:25:14.511300
41.6p
181
Kim Tildeberg
Axa SC
3:16:03.1176200
+1:25:39.513800
41.5p
182
David Götvall
Macgregor IF
3:16:50.1180900
+1:26:26.518500
41.3p
183
Thomas Hellsten
IK Stern
3:17:30.1184900
+1:27:06.522500
41.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
184
Peter Blomgren
Hermansby IF
3:18:28.1190700
+1:28:04.528300
40.9p
185
Marcus Funke
Sweden
3:18:34.1191300
+1:28:10.528900
40.9p
186
Sonny Wiking
Sweden
3:18:51.1193000
+1:28:27.530600
40.8p
187
Dick Ljungberg
Tidaholm SOK Sisu
3:21:27.1208600
+1:31:03.546200
40.2p
188
Henrik Siösteen
IF Rigor
3:21:36.1209500
+1:31:12.547100
40.2p
189
Jan Erik Bäckström
OK Alehof
3:21:43.1210200
+1:31:19.547800
40.2p
190
Henrik Anderssin
Sweden
3:24:23.1226200
+1:33:59.563800
39.6p
191
Peter Hellman
OK Landehof
3:24:25.1226400
+1:34:01.564000
39.6p
192
Marcus Kartberg
Sweden
3:24:33.1227200
+1:34:09.564800
39.6p
193
Peter Ranefjärd
IK Stern
3:25:55.1235400
+1:35:31.573000
39.3p
194
Henrik Jimmy Martin Söhrman
IF Rigor
3:27:36.1245500
+1:37:12.583100
38.9p
195
Lars-Göran Eklund
Ryda SK
3:28:47.1252600
+1:38:23.590200
38.7p
196
Mats Andersson
IF Hagen SK
3:32:37.1275600
+1:42:13.613200
37.9p
197
Mattias Molin
Försvarets Sk
3:34:09.1284800
+1:43:45.622400
37.6p
198
Henrik Johansson
Sweden
3:34:43.1288200
+1:44:19.625800
37.5p
199
Per Börjeson
Ryda SK
3:37:39.1305800
+1:47:15.643400
36.9p
200
Kent Dahlgren
Volvo IF
3:38:41.1312000
+1:48:17.649600
36.7p
201
Björn Palmqvist
Väst Alpin SK
3:39:27.1316600
+1:49:03.654200
36.6p
202
Peder Forssbaeck
IF Rigor
3:42:00.1331900
+1:51:36.669500
36.1p
203
Fredrik Ivarsson
Göteborg
3:43:37.1341600
+1:53:13.679200
35.8p
204
Krister Lejonhuvud
Skogis IF
3:55:19.1411800
+2:04:55.749400
33.8p
205
Sassan Etemad
Sweden
3:56:45.1420400
+2:06:21.758000
33.6p
-
Philip Eriksson
Sweden
23:59:58.8639700
-
-
Mats Brindeland
Tidaholm SOK Sisu
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Fredriksson
SK Ganhagen
23:59:58.8639700
-
-
Karl-johan Olsson
Sweden
23:59:58.8639700
-
-
Erik von Essen
Sweden
23:59:58.8639700
-
-
Leif Claesson
Gudhems IF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Aasa
OK Kullingshof
23:59:58.8639700
-
-
Johan Wigforss
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Jörgen Nicklasson
Fazer IF
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Johansson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Bäck
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Johan Almqvist
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Bredenberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Ljung
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Höök
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Ingemar Andersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Jens Reckman
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Isak Nilsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Ling
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Björn Sjökvist
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
-
Martin Källgård
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Ronny Bengtsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Claes Johansson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Peter Klock
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
John Simonsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Emil Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Christian Houborg
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Lindberg
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Claes Egerstad
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Andersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Lars Johan Lundell
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Kasper Moos
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Rickman
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Ingvar Pehrson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Leffler
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Peter Karlsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Jillerö
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Ingebrigt Landsem
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Erik Rüdow Fors
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Petter Halling
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Dip Raj Thapa
Nepal
23:59:59.8639800
-
-
Matin Karlsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Ingebrigt Landsem
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Henric Danielsson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
-
Bengt-åke Eriksson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Solsjö
Ölmstads IS
23:59:59.8639800
-
-
Per-arne Magnusson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Bjärsvik
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Mads Mortensen
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Jim West
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Christer Hoffman
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Naurin
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Wik
Tvärreds IF
1:11:35.429400
73.1p
2
Lubov Pospeshina
IFK Skövde SK
1:12:28.434700
+53.5200
72.2p
3
Nathalie Rygh
Mariestads FK
1:12:42.436100
+1:07.6600
72.0p
4
Lina Freiman
Redvägs SK
1:12:54.437300
+1:19.7800
71.8p
5
Qarin Hellner
Sweden
1:13:19.439800
+1:44.10300
71.4p
6
Karin Anderö
IK Stern
1:23:01.498000
+11:26.68500
63.0p
7
Therese Andersson
Ryda SK
1:24:20.505900
+12:45.76400
62.0p
8
Anki-cari Svantesson
Ryda SK
1:24:40.507900
+13:05.78400
61.8p
9
Linda Åkeflo
Club Ski & Run
1:36:48.580700
+25:13.151200
54.1p
10
Lisa Ekdén
Brännebrona SK
1:38:08.588700
+26:33.159200
53.3p
11
Helena Nilsson
Sweden
1:39:07.594600
+27:32.165100
52.8p
12
Sandra Bjerke
Falköpings AIK SK
1:55:07.690600
+43:32.261100
45.5p
13
Annika Bjerke
Falköpings AIK SK
1:55:09.690800
+43:34.261300
45.4p
14
Hue Schmidt
Göteborg
1:58:21.710000
+46:46.280500
44.2p
-
Kristina Häggblom
Brännebrona SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Norén
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Ninna Klock
Sweden
23:59:59.8639800
-
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Sonehag
IK Stern
1:02:35.375400
83.6p
2
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
1:04:09.384800
+1:34.9300
81.6p
3
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
1:05:26.392500
+2:51.17000
80.0p
4
Jan Eric Thelin
Lidköpings VSK
1:06:36.399500
+4:01.24000
78.6p
5
Björn Tunander
Sweden
1:09:16.415500
+6:41.40000
75.5p
6
Jan Kickert
Broddetorp GIF
1:19:39.477800
+17:04.102300
65.7p
7
Øyvind Nystad
Norway
1:23:09.498800
+20:34.123300
62.9p
8
Bengt Österblom
K3 IF
1:33:40.561900
+31:05.186400
55.9p
9
Lief Ohlsson
Sweden
1:41:49.610800
+39:14.235300
51.4p
10
Christian Strömberg
Sweden
1:50:34.663300
+47:59.287800
47.3p
-
Mats Karlsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Johan Liljenberg
Sweden
23:59:59.8639800
-