Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bergebo Skimaraton
2012-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Vemhäll
Rembo IK
2:16:30.818900
68.2p
2
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
2:20:07.840600
+3:37.21600
66.1p
3
Emma Bergman
IK Rex
2:20:56.845500
+4:26.26500
65.6p
4
Therese Hansson
Funäsdalens IF
2:26:20.877900
+9:50.58900
62.7p
5
Maja Myrén
Alafors
2:34:12.925100
+17:42.106100
58.9p
6
Matilda Buske
Falun Borlänge SK
2:34:27.926600
+17:57.107600
58.8p
7
Susanna Mårtensson
Stora Tuna IK SK
2:50:12.1021100
+33:42.202100
52.4p
8
Malin Fyhr
Bålsta SK
2:57:39.1065800
+41:09.246800
49.9p
9
Sara Björklund
Korsnäs IF SK
3:43:00.1337900
+1:26:30.518900
38.5p
10
Lina Björklund
Ibm-Klubben
3:43:19.1339800
+1:26:49.520800
38.4p
D 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kristin Åberg Nilsson
Bromma Vällingby SOK
2:45:05.990400
54.3p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Suther
IFK Mora SK
1:53:48.682700
85.6p
2
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:54:13.685200
+25.2400
85.2p
3
Anders Solin
IFK Mora SK
1:54:37.687600
+49.4800
84.9p
4
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
1:56:07.696600
+2:19.13800
83.5p
5
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:56:17.697600
+2:29.14800
83.3p
6
Stefan Sunnergerg
SK Ringen
1:56:18.697700
+2:30.14900
83.3p
7
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
1:57:28.704700
+3:40.21900
82.3p
8
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:58:33.711200
+4:45.28400
81.3p
9
Mattias Argårds
IFK Mora SK
1:58:34.711300
+4:46.28500
81.3p
10
Ulf Tingellöf
Kraftstaven Ski Team Förening
1:58:34.711300
+4:46.28500
81.3p
11
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
1:59:13.715200
+5:25.32400
80.7p
12
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
2:00:16.721500
+6:28.38700
79.8p
13
Björn Hänninen
Åmots SK
2:01:10.726900
+7:22.44100
79.1p
14
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:02:07.732600
+8:19.49800
78.3p
15
Johan Eriksson
Axa SC
2:02:20.733900
+8:32.51100
78.2p
16
Magnus Andersson
Rembo IK
2:03:02.738100
+9:14.55300
77.6p
17
Henrik Karl Wallin
AB Karl Hedin IF
2:06:42.760100
+12:54.77300
74.8p
18
Lars Bleckur
IK Jarl Rättvik
2:08:16.769500
+14:28.86700
73.7p
19
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:09:33.777200
+15:45.94400
72.8p
20
Johan Darnerud
Falu IK
2:10:07.780600
+16:19.97800
72.4p
21
Oskar Djärv
Rembo IK
2:10:44.784300
+16:56.101500
72.0p
22
Conny Ekstrand
Norrbärke SK
2:11:34.789300
+17:46.106500
71.4p
23
Mathias Karlsson
OK Alehof
2:11:45.790400
+17:57.107600
71.3p
24
Magnus Nilsson
Hällbybrunns IF
2:12:21.794000
+18:33.111200
70.9p
25
Henrik Thomson
OK Kåre
2:12:34.795300
+18:46.112500
70.7p
26
Jerker Åberg
Hammarby IF SF
2:14:19.805800
+20:31.123000
69.6p
27
David Hellberg
Sågmyra SK
2:15:22.812100
+21:34.129300
68.9p
28
Fredrik Bjernulf
Sundbybergs IK
2:15:23.812200
+21:35.129400
68.9p
29
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:15:50.814900
+22:02.132100
68.7p
30
Håkan Tunander
Kvarnsvedens GOIF SK
2:15:55.815400
+22:07.132600
68.6p
31
Johan Ånger
Hällefors SK
2:17:15.823400
+23:27.140600
67.8p
32
Henrik Wanhatalo
OK Hammaren
2:17:52.827100
+24:04.144300
67.4p
33
Per Torell
Täby IS SK
2:18:07.828600
+24:19.145800
67.3p
34
Gustav Theander Gransten
Leksands SK
2:19:15.835400
+25:27.152600
66.6p
35
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:20:01.840000
+26:13.157200
66.2p
36
Joachim Gustafsson
Stora Tuna IK SK
2:22:06.852500
+28:18.169700
65.0p
37
Zsolt Lenkei
Triona
2:22:36.855500
+28:48.172700
64.7p
38
Pelle Engstrand
Triona
2:22:46.856500
+28:58.173700
64.6p
39
Samuel Carlsson
Dalregementets IF
2:22:57.857600
+29:09.174800
64.5p
40
Daniel Johansson
Stora Tuna IK SK
2:23:05.858400
+29:17.175600
64.4p
41
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:24:53.869200
+31:05.186400
63.5p
42
Jimmy Elfsberg
Axa SC
2:26:24.878300
+32:36.195500
62.7p
43
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:26:32.879100
+32:44.196300
62.6p
44
Andreas Maxen
Timrå SOK
2:27:48.886700
+34:00.203900
62.0p
45
Nils Ollberg
Korsnäs IF SK
2:28:10.888900
+34:22.206100
61.8p
46
Johan Tegelberg
Tierps IF
2:29:24.896300
+35:36.213500
61.2p
47
Nikolaj P L Larsen
Danmark
2:29:29.896800
+35:41.214000
61.1p
48
Francois Tornier
Frankrike
2:30:15.901400
+36:27.218600
60.8p
49
Viktor Dehner
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:38:50.952900
+45:02.270100
56.9p
50
Maxime Tornier
Frankrike
2:39:14.955300
+45:26.272500
56.7p
51
Anders Hallgren
IK Stern
2:39:46.958500
+45:58.275700
56.5p
52
Anders Richardsson
Falu IK
2:40:33.963200
+46:45.280400
56.2p
53
Andreas Haritz
Säter
2:40:36.963500
+46:48.280700
56.1p
54
Robin Isaksson
Falun Borlänge SK
2:41:11.967000
+47:23.284200
55.9p
55
Jonas Hagberg
Domnarvets GOIF
2:44:53.989200
+51:05.306400
54.4p
56
Terd Hagansbo
Axa SC
2:45:35.993400
+51:47.310600
54.2p
57
Andreas Thomsen
Danmark
2:48:30.1010900
+54:42.328100
53.1p
58
Philip Gottlieb
Djurgårdens IF Af
2:53:27.1040600
+59:39.357800
51.3p
59
Oskar Kristoffersson
Säffle SK
2:53:57.1043600
+1:00:09.360800
51.1p
60
Gustaf Forssell
Vansbro AIK SK
2:55:59.1055800
+1:02:11.373000
50.4p
61
Robin Erneby
Surahammars SOK
2:56:34.1059300
+1:02:46.376500
50.2p
62
Johan Blomdahl
Säffle SK
2:58:58.1073700
+1:05:10.390900
49.5p
63
Christopher Maurie
Söderhamns SK
3:00:14.1081300
+1:06:26.398500
49.0p
64
Jon Kellerritz
Danmark
3:05:54.1115300
+1:12:06.432500
47.3p
65
Mikael Lenne
Axa SC
3:06:16.1117500
+1:12:28.434700
47.2p
66
Fredrik Hellner
Stockholm
3:07:16.1123500
+1:13:28.440700
46.9p
67
Benhjamin Pjedsted Pedersen
Danmark
3:07:17.1123600
+1:13:29.440800
46.9p
68
Peter Hedberg
No Club
3:08:25.1130400
+1:14:37.447600
46.6p
69
Björn Olsson
Axa SC
3:14:46.1168500
+1:20:58.485700
44.9p
70
Sergios Miltiadou
Stockholm
3:15:08.1170700
+1:21:20.487900
44.8p
71
Henrik Bäck
Dellner Couplers IK
3:15:15.1171400
+1:21:27.488600
44.7p
72
Rasmus Björk
Falu IK
3:15:41.1174000
+1:21:53.491200
44.6p
73
Magnus Töndevold
Nacka Värmdö SK
3:20:09.1200800
+1:26:21.518000
43.5p
74
Andreas Oscarsson
IK Rex
3:56:11.1417000
+2:02:23.734200
36.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jon Svensson
Borlänge
2:22:53.857200
64.6p
2
Tobias Eriksson
Svärdsjö IF
2:36:14.937300
+13:21.80000
58.0p
3
Andreas Jacobsson
Stora Tuna IK SK
2:36:54.941300
+14:01.84000
57.7p
4
Martin Canderstam
Broby GOIF
2:37:26.944500
+14:33.87200
57.5p
5
Harry Äijö
Stockholms-Postens IK
2:38:12.949100
+15:19.91800
57.1p
6
Petter Leife
Häverödals IF
2:38:37.951600
+15:44.94300
57.0p
7
Stefan Dalby
Falun
2:45:11.991000
+22:18.133700
54.3p
8
Andreas Sembrant
Uppsala
2:51:45.1030400
+28:52.173100
51.9p
9
Jörgen Sundgren
Trvff
2:53:18.1039700
+30:25.182400
51.3p
10
Leif Olofsson-hallberg
Falun
2:53:41.1042000
+30:48.184700
51.2p
11
Erik Persson
Falun
2:55:19.1051800
+32:26.194500
50.7p
12
Thomas Helenelund
Ikj Haninge
2:55:53.1055200
+33:00.197900
50.5p
13
Andreas Packalén
Kvarnsvedens GOIF SK
2:57:33.1065200
+34:40.207900
49.9p
14
Magnus Haglund
Åkersberga SK
2:59:09.1074800
+36:16.217500
49.4p
15
Erland Lindberg
Domnarvets GOIF
2:59:41.1078000
+36:48.220700
49.2p
16
Kristoffer Sigurdsson
Stockholm
3:01:21.1088000
+38:28.230700
48.7p
17
David Pettersson
Enköpings Aif
3:01:38.1089700
+38:45.232400
48.6p
18
Mats Hindriks
Borlänge
3:04:54.1109300
+42:01.252000
47.6p
19
Daniel Lindqvist
Axa SC
3:05:38.1113700
+42:45.256400
47.4p
20
Birger Ivarsson
Avesta OK
3:06:01.1116000
+43:08.258700
47.3p
21
Anders Gehard
Fjärdhundra SK
3:09:47.1138600
+46:54.281300
46.2p
22
Simon Wallin
Rembo IK
3:14:26.1166500
+51:33.309200
44.9p
23
Janne Furborg
Gävle SK
3:14:53.1169200
+52:00.311900
44.8p
24
Niklas Berglin
Utbrytarna SK
3:15:00.1169900
+52:07.312600
44.8p
25
Tobias Berkeskog
IFK Västerås SK
3:16:03.1176200
+53:10.318900
44.5p
26
Göran Sthyr
Gustafs GOIF
3:16:22.1178100
+53:29.320800
44.4p
27
Oscar Haeger
Enköpings Aif
3:17:35.1185400
+54:42.328100
44.1p
28
Jan-Erik Wiberg
Järla IF SK
3:19:51.1199000
+56:58.341700
43.6p
29
Rickard Romander
Madrid
3:27:12.1243100
+1:04:19.385800
41.8p
30
Magnus Fahlström
Falu IK
3:30:08.1260700
+1:07:15.403400
41.1p
31
Lars Nilsson
Gagnefs IF
3:34:40.1287900
+1:11:47.430600
40.2p
32
Peter Johansson
Borlänge
3:34:57.1289600
+1:12:04.432300
40.1p
33
Fredrik Häggkvist
Uppsala
4:00:33.1443200
+1:37:40.585900
35.3p
H 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Boström
Järbo IF
2:13:36.801500
70.1p
2
Claes Sandström
Falu IK
2:16:01.816000
+2:25.14400
68.5p
3
Mathias Svärd
Gävle SK
2:16:30.818900
+2:54.17300
68.2p
4
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:18:23.830200
+4:47.28600
67.1p
5
Martin Othozon
Falu IK
2:23:32.861100
+9:56.59500
64.2p
6
Per Westlund
Dalregementets IF
2:25:38.873700
+12:02.72100
63.1p
7
Sebastien Jacquier
Volfoni R&d
2:33:34.921300
+19:58.119700
59.2p
8
Amar Enochsson
Korsnäs IF SK
2:43:27.980600
+29:51.179000
55.0p
9
Martin Johansson
Säffle SK
2:45:07.990600
+31:31.189000
54.3p
10
Peter Balonius
Rembo IK
2:49:21.1016000
+35:45.214400
52.7p
11
Jonas Häggqvist
Mälarö SOK
3:01:57.1091600
+48:21.290000
48.5p
12
Daniel Lindberg
Utbrytarna SK
3:02:37.1095600
+49:01.294000
48.3p
13
Tobias Anderberg
Säffle SK
3:11:30.1148900
+57:54.347300
45.7p
14
Erik Ri dsson
Bjursås OK
3:20:17.1201600
+1:06:41.400000
43.4p
15
Martin Berg
Sweco IF
3:29:51.1259000
+1:16:15.457400
41.2p
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Lindberg
Domnarvets GOIF
2:02:14.733300
78.2p
2
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:09:34.777300
+7:20.43900
72.8p
3
Anders Persson
Sundbybergs IK
2:13:09.798800
+10:55.65400
70.4p
4
Sven Persson
Årsunda IF
2:17:48.826700
+15:34.93300
67.5p
5
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:18:35.831400
+16:21.98000
67.0p
6
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:18:54.833300
+16:40.99900
66.8p
7
Kent Lindgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:20:10.840900
+17:56.107500
66.1p
8
Christer Ljungqvist
Dalregementets IF
2:20:23.842200
+18:09.108800
66.0p
9
Janne Lindström
Högbo GOIF
2:22:56.857500
+20:42.124100
64.5p
10
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:25:09.870800
+22:55.137400
63.3p
11
Andreas Sjöqvist
Domnarvets GOIF
2:26:18.877700
+24:04.144300
62.7p
12
Joakim Folkesson
Stennäsets IF
2:31:27.908600
+29:13.175200
60.2p
13
Marco Vezzoli
Cral Banca Popolare DI Bergamo
2:32:19.913800
+30:05.180400
59.8p
14
Roger Lundby
Posten Norge
2:32:45.916400
+30:31.183000
59.6p
15
Anders Svensson
Gävle SK
2:33:28.920700
+31:14.187300
59.2p
16
Magnus Lundin
Avesta OK
2:34:41.928000
+32:27.194600
58.7p
17
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:36:42.940100
+34:28.206700
57.8p
18
David Wijk
Högbo GOIF
2:36:48.940700
+34:34.207300
57.8p
19
Bosse Lindström
Storviks IF
2:38:57.953600
+36:43.220200
56.8p
20
Jonny Hedberg
Stora Tuna IK SK
2:39:55.959400
+37:41.226000
56.4p
21
Jakob Aldén
Axa SC
2:41:07.966600
+38:53.233200
55.9p
22
Kenneth Stenqvist
Domnarvets GOIF
2:43:25.980400
+41:11.247000
55.0p
23
Jonas Stafberg
Tierps IF
2:44:09.984800
+41:55.251400
54.7p
24
Thomas Andersson
Näs IF
2:46:29.998800
+44:15.265400
53.8p
25
Joakim Kindingstad
Korsnäs IF SK
2:48:03.1008200
+45:49.274800
53.2p
26
Tom Björk
No Club
2:53:22.1040100
+51:08.306700
51.3p
27
Ola Christiansson
Nacka Värmdö SK
2:55:41.1054000
+53:27.320600
50.5p
28
Thomas Riggers
OK Landehof
2:56:07.1056600
+53:53.323200
50.4p
29
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
2:59:02.1074100
+56:48.340700
49.4p
30
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
2:59:44.1078300
+57:30.344900
49.2p
31
Thomas Persson
Axa SC
3:00:31.1083000
+58:17.349600
49.0p
32
Per Nyström
Ericsson IK
3:01:14.1087300
+59:00.353900
48.7p
33
Fredrik Asplund
IFK Mariefred
3:09:19.1135800
+1:07:05.402400
46.3p
34
Jesper Wennerholm
Stockholm
3:15:13.1171200
+1:12:59.437800
44.7p
35
Fredrik Junestrand
Stockholm
3:15:17.1171600
+1:13:03.438200
44.7p
36
Stefan Strand
Dala-Järna IK
3:17:41.1186000
+1:15:27.452600
44.1p
37
Anders Sjöö
Domnarvets GOIF
3:17:58.1187700
+1:15:44.454300
44.0p
38
Jens Sjöberg
Nacka Värmdö SK
3:19:39.1197800
+1:17:25.464400
43.6p
39
Peter Tuyskling
Bjursås IK
3:34:10.1284900
+1:31:56.551500
40.3p
40
Conny Eriksson
Dellner Couplers IK
3:36:04.1296300
+1:33:50.562900
39.9p
41
Jose Barrio
Spain
4:25:14.1591300
+2:23:00.857900
31.7p
H 50
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:15:08.810700
69.1p
2
Ulf Björklund
Falu IK
2:18:30.830900
+3:22.20100
67.0p
3
Björn Albinsson
Väsby SK
2:20:54.845300
+5:46.34500
65.7p
4
Mats Hammerin
Domnarvets GOIF
2:23:29.860800
+8:21.50000
64.2p
5
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:25:02.870100
+9:54.59300
63.4p
6
Per Rönning
Posten Norge
2:32:46.916500
+17:38.105700
59.6p
7
Johan Strömdahl
Enebybergs IF
2:34:53.929200
+19:45.118400
58.6p
8
Olof Granberg
Ericsson IK
2:38:01.948000
+22:53.137200
57.2p
9
Lars-Erik Larsson
Arlanda-Märsta SK
2:38:25.950400
+23:17.139600
57.1p
10
Lasse Karlsson
Källbottens IK
2:39:39.957800
+24:31.147000
56.5p
11
Fausto DE Martino
Cral Banca Popolare DI Bergamo
2:44:15.985400
+29:07.174600
54.7p
12
Lars Björn
Stora Tuna IK SK
2:49:39.1017800
+34:31.207000
52.6p
13
Sven-Olov Andersson
Orsa SK
2:58:27.1070600
+43:19.259800
49.6p
14
Georg Tunell
Tierps IF
2:59:39.1077800
+44:31.267000
49.2p
15
Hans Tibell
Storvreta IK
3:41:43.1330200
+1:26:35.519400
38.7p
H 60
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
2:15:13.811200
69.0p
2
Bo Fredriksson
Sundborns GOIF
2:29:41.898000
+14:28.86700
61.0p
3
Gunnar Munktelius
Surahammars SOK
2:41:18.967700
+26:05.156400
55.9p
4
Leif Hasselqvist
Edsbyns SK
2:43:53.983200
+28:40.171900
54.8p
5
Jan Hernelius
IFK Västerås SK
2:55:01.1050000
+39:48.238700
50.8p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
1:02:51.377000
71.0p
2
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
1:09:30.416900
+6:39.39800
64.2p
3
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
1:12:16.433500
+9:25.56400
61.7p
4
Maria Wirgin Molander
Domnarvets GOIF
1:14:06.444500
+11:15.67400
60.2p
5
Anne Li Widén
Sundbybergs IK
1:16:06.456500
+13:15.79400
58.6p
6
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
1:18:23.470200
+15:32.93100
56.9p
7
Jessica Öijer
Sågmyra SK
1:20:37.483600
+17:46.106500
55.3p
8
Eva Maj Johansson
Surahammars SOK
1:22:19.493800
+19:28.116700
54.2p
9
Hanna Fors
Domnarvets GOIF
1:24:39.507800
+21:48.130700
52.7p
10
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
1:26:44.520300
+23:53.143200
51.4p
11
Erika Knutsson
IFK Mora SK
1:34:22.566100
+31:31.189000
47.3p
12
Angelica Larsson
Nacka Värmdö SK
1:37:32.585100
+34:41.208000
45.7p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Nordqvist
Ufk
1:30:07.540600
49.5p
2
Johanna Nordqvist
Stockholm
1:37:37.585600
+7:30.44900
45.7p
3
Elinor Gunberger
Borlänge
1:40:45.604400
+10:38.63700
44.3p
4
Lisa EK
Ställbergs IK
1:41:03.606200
+10:56.65500
44.1p
5
Linn Molander Kristianssen
Domnarvets GOIF
1:44:15.625400
+14:08.84700
42.8p
6
Jenny Englund
Borlänge
1:44:50.628900
+14:43.88200
42.5p
7
Louise Fredriksson
Falun
1:45:51.635000
+15:44.94300
42.1p
8
Elisabeth Hedman
Borlänge
1:48:10.648900
+18:03.108200
41.2p
9
Maria Liljencrants-nygren
Västerås
1:56:01.696000
+25:54.155300
38.4p
10
Emilia Ivarsson
Uppsala
1:57:41.706000
+27:34.165300
37.9p
11
Johanna Sjöberg Svedborg
Nacka Värmdö SK
2:02:04.732300
+31:57.191600
36.5p
12
Maria Riis
Falun
2:03:12.739100
+33:05.198400
36.2p
13
Gunnel Nordgren
Västerås
2:12:55.797400
+42:48.256700
33.6p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Herrman
SK Ringen
59:17.355600
75.2p
2
Simon Fors
Domnarvets GOIF
1:02:01.372000
+2:44.16300
71.9p
3
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
1:04:37.387600
+5:20.31900
69.0p
4
Calle Andersson
Sågmyra SK
1:07:32.405100
+8:15.49400
66.0p
5
Robin Bornström
Team Sunpocket
1:10:08.420700
+10:51.65000
63.6p
6
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
1:13:08.438700
+13:51.83000
61.0p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
1:03:28.380700
70.3p
2
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:14:02.444100
+10:34.63300
60.2p
3
N Erik Lindgren
Stora Tuna IK SK
1:17:14.463300
+13:46.82500
57.7p
4
Svante Djärv
Rembo IK
1:18:45.472400
+15:17.91600
56.6p
5
Hannes Håkansson
Domnarvets GOIF
1:19:54.479300
+16:26.98500
55.8p
6
Oscar Wiberg
Järla IF SK
1:37:19.583800
+33:51.203000
45.8p
7
Nicklas Bergkvist
Vectura
1:43:09.618800
+39:41.238000
43.2p
8
Daniel Lundmark
Västerås
1:49:14.655300
+45:46.274500
40.8p
9
Tommy EK
Ställbergs IK
2:00:38.723700
+57:10.342900
37.0p
D 35
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sara Skärhem
Domnarvets GOIF
3:54:39.1407800
-
D 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Cecilia Karlsson
Uppsala
3:19:28.1196700
43.6p
2
Anna Brask
Abb IF SK
3:29:35.1257400
+10:07.60600
41.3p
3
Ida Hamelius
Abb IF SK
3:33:45.1282400
+14:17.85600
40.3p