Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2012-02-11
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Värmdöloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Widegren
Mälarö SOK
2:08:03.768200
76.3p
2
Fredrik Lybeck
Hudiksvalls IF
2:08:47.772600
+44.4300
75.7p
3
Pär Ingelström
IFK Västerås SK
2:11:24.788300
+3:21.20000
73.9p
4
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:13:22.800100
+5:19.31800
72.6p
5
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:16:55.821400
+8:52.53100
70.4p
6
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
2:17:52.827100
+9:49.58800
69.8p
7
Jonas Jonsson
Malungs SK
2:17:55.827400
+9:52.59100
69.8p
8
Mathias Svärd
Gävle SK
2:18:42.832100
+10:39.63800
69.3p
9
Marcus Carlsson
Brandkårens IK
2:18:45.832400
+10:42.64100
69.3p
10
Johan Johansson
Arvika IS
2:18:46.832500
+10:43.64200
69.2p
11
Anders Lindberg
Rembo IK
2:20:18.841700
+12:15.73400
68.3p
12
Nils Zätterström
Stockholms-Polisens IF
2:20:38.843700
+12:35.75400
68.2p
13
Edvard Linderson
Nybro Ski
2:21:24.848300
+13:21.80000
67.7p
14
Claes Sandström
Falu IK
2:21:29.848800
+13:26.80500
67.7p
15
Stefan Koren
Bjursås IK
2:21:45.850400
+13:42.82100
67.5p
16
Bengt Alfjorden
IFK Mora SK
2:21:54.851300
+13:51.83000
67.4p
17
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:22:31.855000
+14:28.86700
67.1p
18
Mattias Rapp
Brudpiga RK
2:23:42.862100
+15:39.93800
66.4p
19
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:23:59.863800
+15:56.95500
66.3p
20
Fredrik Andersson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:24:51.869000
+16:48.100700
65.8p
21
Jonas Alwin
Södertälje IF
2:28:51.893000
+20:48.124700
63.7p
22
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:29:03.894200
+21:00.125900
63.6p
23
Pelle Olsson
Njutångers IF
2:29:18.895700
+21:15.127400
63.5p
24
Martin Rommen
Sundbybergs IK
2:29:29.896800
+21:26.128500
63.4p
25
Hans Nykvist
Stora Tuna IK SK
2:29:58.899700
+21:55.131400
63.2p
26
Erik Hermansson
Österskär
2:30:09.900800
+22:06.132500
63.1p
27
Anders Gällerspång
IK Jarl Rättvik
2:30:17.901600
+22:14.133300
63.0p
28
Martin Othozon
Falu IK
2:30:42.904100
+22:39.135800
62.8p
29
Henrik Edefors
Axa SC
2:31:17.907600
+23:14.139300
62.5p
30
Jonas Bäckström
Swedbank IF
2:31:25.908400
+23:22.140100
62.5p
31
Jens Thorild
Göteborgs SK
2:31:57.911600
+23:54.143300
62.2p
32
Jim Sjöman
Roslags-Länna IF
2:32:10.912900
+24:07.144600
62.1p
33
Richard Hallin
IFK Mora SK
2:32:29.914800
+24:26.146500
61.9p
34
Fredrik Karlsson
Strömnäs GIF
2:33:50.922900
+25:47.154600
61.3p
35
Mikael Rindhagen
Åf SK
2:34:33.927200
+26:30.158900
61.0p
36
Andreas Malmsten
Broby GOIF
2:34:47.928600
+26:44.160300
60.9p
37
Magnus Elfving
Edsbyns SK
2:34:55.929400
+26:52.161100
60.8p
38
Sammy Öhrling
Sundbybergs IK
2:36:53.941200
+28:50.172900
59.9p
39
Andreas Persson
Karlslunds IF SF
2:36:57.941600
+28:54.173300
59.9p
40
Sebastien Jacquier
Volfoni R&d
2:37:22.944100
+29:19.175800
59.7p
41
David Lagneholm
Orsa SK
2:37:28.944700
+29:25.176400
59.7p
42
Olov Magnusson
Sigtuna OK
2:38:19.949800
+30:16.181500
59.3p
43
Erik Islén
Falu IK
2:39:11.955000
+31:08.186700
58.9p
44
Stefan Qvist
Vissefjärda GOIF
2:39:13.955200
+31:10.186900
58.9p
45
Markus Andersson
OK Kroppefjäll
2:39:39.957800
+31:36.189500
58.7p
46
Jesper Backeborn
Axa SC
2:40:08.960700
+32:05.192400
58.5p
47
Anders Sundberg
Envikens IF Sverige
2:40:29.962800
+32:26.194500
58.4p
48
Håkan Andersson
Stockholms RK
2:41:12.967100
+33:09.198800
58.1p
49
Lars Johansson
Björnstorps IF
2:41:19.967800
+33:16.199500
58.0p
50
David Klint
Axa SC
2:42:12.973100
+34:09.204800
57.6p
51
Patrik Hjorth
Brovallens IF
2:42:39.975800
+34:36.207500
57.5p
52
Andreas Johansson
Leksands SK
2:42:45.976400
+34:42.208100
57.4p
53
Peter Jacobson
Q-Med FF
2:43:06.978500
+35:03.210200
57.3p
54
Christian Buchli
Huddinge Ais
2:44:44.988300
+36:41.220000
56.6p
55
Jerker Rogström
Bjursås IK
2:44:54.989300
+36:51.221000
56.6p
56
Jonas Strandell
Högbo AIK
2:45:23.992200
+37:20.223900
56.4p
57
Kristofer Signer
Sundbybergs BK
2:48:21.1010000
+40:18.241700
55.2p
58
Thomas E Eriksson
Kexholms SK
2:49:29.1016800
+41:26.248500
54.8p
59
Magnus Farth
Rembo IK
2:52:28.1034700
+44:25.266400
53.7p
60
Andreas Avedal
Axa SC
2:52:49.1036800
+44:46.268500
53.6p
61
Patrik Hedberg
Kroppa IF
2:53:39.1041800
+45:36.273500
53.3p
62
Roger Hagström
Seb IF
2:54:50.1048900
+46:47.280600
52.9p
63
Jörgen Sjödin
Leksand
2:56:41.1060000
+48:38.291700
52.2p
64
Jonas Ronnerfors
Tierp
2:58:16.1069500
+50:13.301200
51.7p
65
Jimmy Mikiver
IK Westmannia Frisk
3:00:04.1080300
+52:01.312000
51.1p
66
Per Sundholm
Enhörna IF
3:01:10.1086900
+53:07.318600
50.8p
67
David Liderfelt
IFK Västerås SK
3:01:40.1089900
+53:37.321600
50.6p
68
Joakim Landström
Åshammars IK
3:01:49.1090800
+53:46.322500
50.6p
69
Tony Kjellström
IK Stern
3:02:19.1093800
+54:16.325500
50.4p
70
Ulf Gezelius
Lidingö
3:02:35.1095400
+54:32.327100
50.3p
71
Jerker Öhrfeldt
Yuppie Ski Club
3:05:18.1111700
+57:15.343400
49.5p
72
Andres Lindberg
Sundbybergs BK
3:06:09.1116800
+58:06.348500
49.2p
73
Rickard Lidström
Brudpiga RK
3:07:29.1124800
+59:26.356500
48.8p
74
Nils Edström
Falun
3:07:45.1126400
+59:42.358100
48.7p
75
Mårten Niklasson
Eslövs FK
3:08:29.1130800
+1:00:26.362500
48.5p
76
Mika Wahlroos
Hasarna IK
3:13:34.1161300
+1:05:31.393000
47.1p
77
Andreas Wahlgren
Stockholm
3:20:40.1203900
+1:12:37.435600
45.2p
78
Joakim Söderström
Ibm-Klubben
3:21:26.1208500
+1:13:23.440200
45.0p
79
Timmy Åkesson
Stockholm
3:22:37.1215600
+1:14:34.447300
44.7p
80
Karl Axnäs
Häverödals IF
3:32:42.1276100
+1:24:39.507800
42.4p
81
Fredrik Berndt
Vemdalens IF
3:32:50.1276900
+1:24:47.508600
42.3p
82
Thomas Åkerlund
Årsunda IF
3:36:48.1300700
+1:28:45.532400
41.5p
83
Per August Bendt
Orsa SK
4:01:36.1449500
+1:53:33.681200
36.8p
-
Björn Domanders
Edsbyns SK
23:59:58.8639700
-