Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2012-02-11
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Värmdöloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Johansson
OK Skogshjortarna
2:04:24.746300
79.0p
2
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:13:54.803300
+9:30.56900
72.3p
3
Stig Erlandsson
Norra Dals SK
2:16:44.820300
+12:20.73900
70.5p
4
Magnus Karlsson
Mälarhöjdens IK
2:18:24.830300
+14:00.83900
69.5p
5
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:19:04.834300
+14:40.87900
69.1p
6
Lennart Romin
Gävle SK
2:21:46.850500
+17:22.104100
67.5p
7
Stefan Sjöberg
IFK Mora SK
2:22:13.853200
+17:49.106800
67.3p
8
Tommi Ratilainen
Södertälje IF
2:23:08.858700
+18:44.112300
66.7p
9
Henrik Hellman Paperin
Korsnäs IF SK
2:24:54.869300
+20:30.122900
65.8p
10
Björn Näslund
Svegs IK
2:25:39.873800
+21:15.127400
65.4p
11
Mats Kring
Njutångers IF
2:25:52.875100
+21:28.128700
65.3p
12
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
2:26:14.877300
+21:50.130900
65.1p
13
Tomas Wahlund
Högbo GOIF
2:27:57.887600
+23:33.141200
64.2p
14
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:28:35.891400
+24:11.145000
63.9p
15
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:30:04.900300
+25:40.153900
63.1p
16
Magnus Johansson
Mälarö SOK
2:30:40.903900
+26:16.157500
62.8p
17
Bengt Nääs
Axa SC
2:31:35.909400
+27:11.163000
62.4p
18
Peter Jagare
Gävle SK
2:31:37.909600
+27:13.163200
62.4p
19
Håkan Huselius
Björnstorps IF
2:31:53.911200
+27:29.164800
62.2p
20
Håkan Tibell
Grava SK
2:34:20.925900
+29:56.179500
61.1p
21
Christer Olsson
Brudpiga RK
2:34:35.927400
+30:11.181000
61.0p
22
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
2:37:13.943200
+32:49.196800
59.8p
23
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:37:19.943800
+32:55.197400
59.7p
24
Ulf Borgert
Orsa SK
2:37:37.945600
+33:13.199200
59.6p
25
Jonas Ullberg
IFK Mora SK
2:37:59.947800
+33:35.201400
59.4p
26
Fredrik Strömblad
Axa SC
2:39:32.957100
+35:08.210700
58.8p
27
Thomas Dovander
Järna SK
2:39:33.957200
+35:09.210800
58.8p
28
Markus Wiklund
Åsarna IK
2:39:41.958000
+35:17.211600
58.7p
29
Ulf Edsfors
Falu IK
2:40:07.960600
+35:43.214200
58.5p
30
Eric Karlefeldt
Kvarnsvedens GOIF SK
2:40:14.961300
+35:50.214900
58.5p
31
Lars M Holter
Grue Finnskog IL
2:41:27.968600
+37:03.222200
58.0p
32
Kjell Berglund
Mälarö SOK
2:42:00.971900
+37:36.225500
57.7p
33
Lars Landenberg
Horndals IF
2:42:04.972300
+37:40.225900
57.7p
34
Johan Forslund
Vasaloppsklubben Hedemora
2:46:11.997000
+41:47.250600
56.0p
35
Mattias Erlandsson
Granbergs Ais
2:48:25.1010400
+44:01.264000
55.2p
36
Jonas Andersson
Storvreta IK
2:49:43.1018200
+45:19.271800
54.7p
37
Per Hansson
Sundbybergs IK
2:50:58.1025700
+46:34.279300
54.2p
38
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:51:36.1029500
+47:12.283100
54.0p
39
Tom Björk
Falun
2:51:36.1029500
+47:12.283100
54.0p
40
Martin Tiveus
Sundbybergs IK
2:52:21.1034000
+47:57.287600
53.7p
41
Klas Noren
Fagersta
2:52:34.1035300
+48:10.288900
53.7p
42
Joakim Fredriksson
Roslags-Länna IF
2:54:17.1045600
+49:53.299200
53.1p
43
Ulf-henrik Svensson
Oxbergs IF
2:54:40.1047900
+50:16.301500
52.9p
44
Mikael Jonsson
IFK Lidingö SOK
2:54:54.1049300
+50:30.302900
52.8p
45
Per Magnusson
Strängnäs SK
2:55:45.1054400
+51:21.308000
52.6p
46
Joakim Kindingstad
Korsnäs IF SK
2:55:58.1055700
+51:34.309300
52.5p
47
Ola Green
Grycksbo IF OK
2:56:44.1060300
+52:20.313900
52.2p
48
Martin Zetterström
Österskär
2:56:54.1061300
+52:30.314900
52.2p
49
Fredric Dahlgren
Svaide-Roma SOK
2:59:05.1074400
+54:41.328000
51.4p
50
Dan Lindgren
Korsnäs IF SK
2:59:32.1077100
+55:08.330700
51.3p
51
Jonaz Kumlander
Täby IS SK
3:00:04.1080300
+55:40.333900
51.1p
52
Fredrik Bloom
Edsbyns SK
3:00:48.1084700
+56:24.338300
50.9p
53
Olle Axelsson
Leksands SK
3:03:42.1102100
+59:18.355700
50.0p
54
Johan Carlsson
Falu IK
3:06:26.1118500
+1:02:02.372100
49.1p
55
Niklas Bergström
Nacka Värmdö SK
3:12:06.1152500
+1:07:42.406100
47.5p
56
Magnus Hammar
Grycksbo IF OK
3:15:18.1171700
+1:10:54.425300
46.6p
57
Baldur Bragason
Lugi SK
3:15:39.1173800
+1:11:15.427400
46.5p
58
Andreas Vestlund
Heds IF
3:16:40.1179900
+1:12:16.433500
46.2p
59
Patrik Hentschke
Stockholm City Triathlon
3:19:38.1197700
+1:15:14.451300
45.5p
60
Adam Werner
IK Vista
3:24:31.1227000
+1:20:07.480600
44.3p
61
Lars-åke Eriksson
Tierps IF
3:27:33.1245200
+1:23:09.498800
43.5p
62
Sören Holmberg
Götlunda IF
3:39:24.1316300
+1:35:00.569900
40.9p