Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ranrennet
2007-02-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Görel Nilsson
Råneå SK
1:45:35.633400
50.6p
2
Mona-Lis Sundling
Smedsbyns IF
2:06:41.760000
+21:06.126500
42.1p
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Raimo Olkonen
Russian Federation
1:22:09.492800
65.0p
2
Mikkel Knif
Kalix SK
1:22:10.492900
+1
65.0p
3
Mats Berglund
Lulekamraterna
1:27:39.525800
+5:30.32900
60.9p
4
Henry Antonsson
Råneå SK
1:29:45.538400
+7:36.45500
59.5p
5
Bo Nyström
Älvsby IF SK
1:38:20.589900
+16:11.97000
54.3p
6
Tage Fors
Bergens IF SK
1:45:23.632200
+23:14.139300
50.7p
7
Jens Sundström
Antnäs BK
2:04:31.747000
+42:22.254100
42.9p
8
Donald Mccarthy
OK Renen
2:19:49.838800
+57:40.345900
38.2p
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Arvidsson
Luleå Gjutarens IF
2:59:10.1074900
51.1p
2
Anna Jakobsson
Råneå SK
3:10:22.1142100
+11:12.67100
48.0p
3
Lena Edström
F 21 IF
3:32:55.1277400
+33:45.202400
42.9p
4
Emilia Gustavsson
F 21 IF
3:59:08.1434700
+59:58.359700
38.2p
5
Agneta Johansson
Sävast Ski Team IF
4:09:12.1495100
+1:10:02.420100
36.6p
6
Irene Danielsson
Piteå Elit SK
4:14:32.1527100
+1:15:22.452100
35.8p
7
Maria Rönnberg
Antnäs BK
4:16:55.1541400
+1:17:45.466400
35.5p
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Hannu Paso
Alatornion Pirkat
2:13:21.800000
68.9p
2
Tomas Persson
Piteå Elit SK
2:13:22.800100
+1
68.9p
3
Jonny Nilimaa
Gellivare SK
2:13:23.800200
+2.100
68.9p
4
Robert Hällmark
Studentidrott
2:13:24.800300
+3.200
68.9p
5
Bernt Niva
IFK Kiruna
2:13:25.800400
+4.300
68.9p
6
Denis Kobanen
Russian Federation
2:13:52.803100
+31.3000
68.7p
7
Daniel Dyrander
Bergens IF SK
2:14:46.808500
+1:25.8400
68.2p
8
Lennart Töyrä
Jukkasjärvi IF
2:15:56.815500
+2:35.15400
67.6p
9
Kenneth Edlund
Röbäcks SK
2:16:50.820900
+3:29.20800
67.1p
10
Samuel Mukkavaara
Överkalix IF
2:18:18.829700
+4:57.29600
66.4p
11
Markus Knutgård
Haparanda SKT
2:23:51.863000
+10:30.62900
63.8p
12
Anders Lundbäck
Bergnäsets AIK
2:24:18.865700
+10:57.65600
63.6p
13
Vadim Morashkin
Luleå Gjutarens IF
2:24:39.867800
+11:18.67700
63.5p
14
Samuel Jonsson
Vittangi SK
2:24:49.868800
+11:28.68700
63.4p
15
Pål Martinsen
Reidar Dölaski
2:26:13.877200
+12:52.77100
62.8p
16
Thomas Ottosson
Skellefteå SK
2:27:21.884000
+14:00.83900
62.3p
17
Sergey Zykov
Russian Federation
2:27:55.887400
+14:34.87300
62.0p
18
Per Erik Eriksson
Studentidrott
2:28:37.891600
+15:16.91500
61.7p
19
Fredrik Enlund
Bodens SK
2:28:40.891900
+15:19.91800
61.7p
20
Fredrik Medelid
Pajala IF
2:28:41.892000
+15:20.91900
61.7p
21
Ulf Rudlund
Jukkasjärvi IF
2:28:44.892300
+15:23.92200
61.7p
22
Tobias Marklund
Hortlax SK
2:29:59.899800
+16:38.99700
61.2p
23
Nicolai Kobanen
Russian Federation
2:30:59.905800
+17:38.105700
60.8p
24
Ulf Sandström
Sävast Ski Team IF
2:34:13.925200
+20:52.125100
59.5p
25
Jan Henriksson
Råneå SK
2:34:14.925300
+20:53.125200
59.5p
26
Petter Särkijärvi
Pajala IF
2:34:15.925400
+20:54.125300
59.5p
27
Joel Medelid
Pajala IF
2:34:38.927700
+21:17.127600
59.3p
28
Leonid Hlystov
Russian Federation
2:38:17.949600
+24:56.149500
57.9p
29
Mats Gustavsson
Ersnäs IF
2:38:19.949800
+24:58.149700
57.9p
30
Jari Vanhapiha
Alatornion Pirkat
2:42:21.974000
+29:00.173900
56.5p
31
Jimmy Engström
Skellefteå SK
2:47:23.1004200
+34:02.204100
54.7p
32
Roger Hahne
Vittangi SK
2:48:39.1011800
+35:18.211700
54.3p
33
Jyri Särestöniemi
Älvsby IF SK
2:53:16.1039500
+39:55.239400
52.9p
34
Jan Haupt
Luleå Gjutarens IF
2:53:30.1040900
+40:09.240800
52.8p
35
Bert Allan Persson
Team Esplanad
2:53:31.1041000
+40:10.240900
52.8p
36
Urban Larsson
Brändöns IF
2:53:32.1041100
+40:11.241000
52.8p
37
Ingemar Kalla
IFK Tärendö
2:55:09.1050800
+41:48.250700
52.3p
38
Jim Niemi
Sunderby SK
2:56:04.1056300
+42:43.256200
52.0p
39
Stig Ylipää
Liviöjärvi IF
2:57:28.1064700
+44:07.264600
51.6p
40
Johan Häggroth
Lkab FF
2:57:51.1067000
+44:30.266900
51.5p
41
Peter Hurula
Pajala IF
3:01:11.1087000
+47:50.286900
50.5p
42
Evert Åhl
Smedsbyns IF
3:02:52.1097100
+49:31.297000
50.0p
43
Tommy Niva
Gellivare SK
3:06:54.1121300
+53:33.321200
49.0p
44
Benght Unga
Jukkasjärvi IF
3:08:14.1129300
+54:53.329200
48.6p
45
Mikael Lundström
Älvsby IF SK
3:09:55.1139400
+56:34.339300
48.2p
46
Kjell Granström
Råneå SK
3:13:08.1158700
+59:47.358600
47.4p
47
Jörgen Paulsson
Råneå SK
3:13:41.1162000
+1:00:20.361900
47.2p
48
Jörgen Brunström
Bodens SK
3:17:23.1184200
+1:04:02.384100
46.3p
49
Marcus Jonsson
Telia IF, Luleå
3:17:24.1184300
+1:04:03.384200
46.3p
50
Martin Björklund
Brändöns IF
3:18:20.1189900
+1:04:59.389800
46.1p
51
Lars Gustavsson
F 21 IF
3:18:38.1191700
+1:05:17.391600
46.0p
52
Ulf Nilsson
Jokkmokks SK
3:19:19.1195800
+1:05:58.395700
45.9p
53
Hans Jönsson
Ledtek IF
3:20:04.1200300
+1:06:43.400200
45.7p
54
Tony Sorsa
Lahnajärvi SIF
3:20:12.1201100
+1:06:51.401000
45.7p
55
Torbjörn Köhler
F 21 IF
3:22:34.1215300
+1:09:13.415200
45.1p
56
Björn Styrman
Luleå Ak
3:31:27.1268600
+1:18:06.468500
43.2p
57
Lennart Johansson
Älvsby IF SK
3:34:24.1286300
+1:21:03.486200
42.6p
58
Magnus Rönnberg
Antnäs BK
3:37:34.1305300
+1:24:13.505200
42.0p
59
Eric Lundgren
Bodens SK
3:37:54.1307300
+1:24:33.507200
41.9p
60
Rolf Modigh
Telia IF, Luleå
3:39:51.1319000
+1:26:30.518900
41.5p
61
Torbjörn Hansen
Mefos IK
3:47:49.1366800
+1:34:28.566700
40.1p
62
Krister Lundström
Ersnäs IF
3:51:57.1391600
+1:38:36.591500
39.4p
63
Karl-Johan Karlsson
Robertsfors IK
3:54:50.1408900
+1:41:29.608800
38.9p
64
Helge Nilsson
No Club
3:54:52.1409100
+1:41:31.609000
38.9p
65
Carl-Gustaf Taavo
Telia IF, Luleå
3:58:23.1430200
+1:45:02.630100
38.3p
66
Per Andersson
Svappavaara Aif
4:00:14.1441300
+1:46:53.641200
38.0p
67
Sven-Erik Eriksson
Luleå Gjutarens IF
4:02:02.1452100
+1:48:41.652000
37.7p