Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
USM Sprint
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
0.96km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Hugo Jacobsson
Rembo IK
2
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
3
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
4
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
5
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
6
Sebastian Samuelsson
Remsle SK
7
Filip Halldén
Garphyttans IF
8
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
9
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
10
Johan Nilsson
Byske SK
11
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
12
Hampus Åsberg
Lycksele IF
13
Jakob Fridesjö
Rutviks SK
14
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
15
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
16
Fredrik Arnberg
Alnö SK
17
Carl Schogster
Täfteå IK
18
Arvid Aronsson
Stockviks SF
19
Simon Kolberg
Arvika IS
20
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
21
Adam Gillman
Garphyttans IF
22
Filip Åslin
Stockviks SF
23
Andreas Hamrin
Alnö SK
24
André Mattei
Sävast Ski Team IF
25
Elias Andersson
Sunderby SK
26
Lukas Sondell
Hägglunds IOFK
27
Edwin Bäckström
Norrfjärdens IF
28
David Larsson
Hudiksvalls IF
29
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
30
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
31
Simon Eckerlid
Falu IK
32
Oscar Lindell
Stockviks SF
33
Oscar Nordin
Hägglunds IOFK
34
Joakim Wretling
IK Rex
35
Johan Forslund
Norsjö SK
36
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
37
David Sandlund
Norrfjärdens IF
38
Jack Sjödin
Junsele IF
39
Oskar Zetterström
Bengtsfors Bois
40
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
41
Alexander Hörnquist
Hägglunds IOFK
42
Edvin Murto
OK Sarven
43
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
44
Marcus Karlsson
Norrfjärdens IF
45
John Leander
Åsarna IK
46
Jesper Göras
Kvarnsvedens GOIF SK
47
Erik Björkman
Täfteå IK
48
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
49
Lucas Schön
Töcksfors IF
50
Jonas Gustafsson
Falu IK
-
Erik Thorn
Bengtsfors Bois
-
Emil Sellsve
Järpens SK
-
Marcus Alvebro
Häggenås SK
-
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
-
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
-
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
-
Elias Olofsson
Vårby IK
-
Calle Andersson
Sågmyra SK