Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2012-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Kälens SK
Plats: Krokom
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ida Indal
Camp Södergren SC
1:12:39.435800
61.4p
2
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
1:15:12.451100
59.0p
3
Monika Lund
Fältjägarnas IF
1:20:50.484900
54.3p
D 35
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
1:15:04.450300
59.1p
2
Linda Eriksson
Spikbodarnas IK
1:22:33.495200
53.0p
3
Marie Lewholt
Östersunds SK
1:24:06.504500
51.9p
H 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
57:07.342600
81.6p
2
Patrik Tallbom
Östersunds SK
57:17.343600
81.3p
3
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
59:39.357800
77.4p
H 35
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
57:24.344300
81.1p
2
Fredrik Sätter
Mattmar SK
59:31.357000
77.6p
3
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
1:01:05.366400
75.3p
H 50
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Auvo Dufva
Åsarna IK
1:03:36.381500
71.7p
2
Lennart Paulsson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
1:07:31.405000
66.9p
3
Per Steen
Brunflo IF
1:07:52.407100
66.5p
H 60
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Örjan Sandler
Orrvikens IK
1:11:37.429600
62.4p
2
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
1:15:50.454900
58.4p
3
Åke Jansson
Näldens IF
1:19:13.475200
55.6p
D 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
29:06.174500
69.9p
2
Matilda Andersson
Häggenås SK
30:42.184100
65.8p
3
Ida Jonsson
Duveds IF
31:15.187400
64.5p
D 60
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eivor Lindgren
Fåkers IK
37:29.224800
52.7p
2
Gun Eriksson
Offerdals SK
38:35.231400
51.1p
3
Gerd Eriksson
Offerdals SK
38:36.231500
51.1p
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Kardin
Offerdals SK
25:14.151300
82.2p
2
Olle Jonsson
Duveds IF
25:16.151500
82.0p
3
Elias Alvebro
Häggenås SK
25:20.151900
81.8p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Göran Dahl
Offerdals SK
29:08.174700
69.8p
2
Björn Rönnestrand
ÅS IL
29:35.177400
68.6p
3
Patrik Hakonen
Axa SC
30:59.185800
65.1p
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Elin Mohlin
Sollefteå SK
1:05:36.393500
69.2p
2
Eva Johansson
Linköpings SK
1:10:13.421200
63.9p
3
Irene Larsson
Njurunda SK
1:26:52.521100
50.1p
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
56:07.336600
83.3p
2
Erik Johansson
Tranemo IF
59:30.356900
77.7p
3
Per Öyvind
Varden Il,
1:01:06.366500
75.2p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Wilma Jönsson
Östersunds SK
31:27.188600
64.0p
2
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
33:37.201600
59.5p
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
38:44.232300
50.9p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Krokomsturen 2018
Krokomsturen 2017
Krokomsturen 2016
Krokomsturen 2014
Krokomsturen 2013
Krokomsturen 2012
Krokomsturen 2011
Krokomsturen 2010
Tävlingar i närheten
Daniel Karlssons Minne 2012
Jämtkraftssprinten 2012
Haldo Hanssons Minne 2012
Elljusskidan 2012
ICA-Loppet 2012
Fjällbryntloppet 2012
SM Distans Fristil 2012
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan