Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka cup sprint
2012-02-25
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2012
<<< Kalle Anka Cup Skicross
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Amanda Lundström
Norrbotten
1:25.8460
2
Maja Petersson
Ångermanland
1:28.8780
+3.220
3
Ida Palmberg
Gästrikland
1:30.8980
+5.420
4
Sara Thyni
Norrbotten
1:31.9000
+5.440
5
Gry Abrahamsson Gjersvold
Jämtland Härjedalen
1:31.9030
+5.470
6
Alva Mikko
Norrbotten
1:31.9030
+5.470
7
Johanna Gustafsson
Norrbotten
1:31.9060
+6.500
8
Klara Ask
Västergötland
1:32.9160
+7.600
9
Tilda Jacobsson
Dalarna
1:32.9160
+7.600
10
Anna Herbert
Uppland
1:34.9350
+8.790
11
Elvira Öberg
Norrbotten
1:35.9440
+9.880
12
Frida Svensson
Värmland
1:35.9460
+10.900
13
Kristina Axelsson
Östergötland
1:35.9460
+10.900
14
Nora Bäckström
Västerbotten
1:35.9490
+10.930
15
Karolina Yngvesson
Dalarna
1:36.9500
+10.940
16
Gry Kyllingstad
Uppland
1:36.9520
+10.960
17
Eleonora Olsmats
Stockholm
1:36.9530
+10.970
18
Patricia Ivansson
Jämtland Härjedalen
1:36.9530
+10.970
19
Jenny Movitz
Västergötland
1:36.9580
+11.1020
20
Clara Lundmark
Västmanland
1:36.9590
+11.1030
21
Emmy Nygren
Medelpad
1:37.9660
+12.1100
22
Nora Jacobsson
Dalarna
1:38.9700
+12.1140
23
Elin Backén
Jämtland Härjedalen
1:38.9720
+12.1160
24
Alva Karlsson
Uppland
1:38.9720
+12.1160
25
Sofia Eriksson
Dalarna
1:38.9740
+12.1180
26
Linn Halvardsson
Bohuslän Dal
1:39.9800
+13.1240
27
Frida Olofsson
Ångermanland
1:39.9860
+14.1300
28
Emma Blixt
Gästrikland
1:39.9870
+14.1310
29
Elin Edenhagen
Norrbotten
1:40.9920
+14.1360
30
Lovisa Henning
Ångermanland
1:40.9980
+15.1420
31
Magdalena Mixter Schönningsson
Jämtland Härjedalen
1:41.10000
+15.1440
32
Astrid Bryntesson
Värmland
1:41.10030
+15.1470
33
Emma Hållström
Gästrikland
1:41.10090
+16.1530
34
Ida Persson
Gästrikland
1:42.10100
+16.1540
35
Emma Bouvin
Medelpad
1:43.10260
+18.1700
36
Klara Axelsson
Västergötland
1:43.10260
+18.1700
37
Alina Bruksås Nybjörk
Medelpad
1:44.10300
+18.1740
38
Sanna Forsman
Dalarna
1:44.10310
+18.1750
39
Mikela Jonsson
Värmland
1:45.10440
+19.1880
40
Johanna Grip
Jämtland Härjedalen
1:45.10460
+20.1900
41
Nora Nordlund
Hälsingland
1:45.10470
+20.1910
42
Alva Wesslén
Uppland
1:45.10480
+20.1920
43
Lisa Umberg
Uppland
1:46.10520
+20.1960
44
Emma Söderberg
Jämtland Härjedalen
1:46.10540
+20.1980
45
Jenny Isaksson Westermark
Västerbotten
1:46.10540
+20.1980
46
Elin Blomberg
Västerbotten
1:46.10570
+21.2010
47
Emma Nordberg
Västergötland
1:47.10600
+21.2040
48
Agnes Sondell
Ångermanland
1:47.10670
+22.2110
49
Siri Löfgren
Västerbotten
1:49.10840
+23.2280
50
Julia Andersson
Uppland
1:50.10910
+24.2350
51
Sofia Berglund
Uppland
1:50.10960
+25.2400
52
Vilma Norberg
Medelpad
1:51.11090
+26.2530
53
Johanna Högberg
Hälsingland
1:54.11380
+29.2820
54
Hilda Nygren
Gotland
1:55.11410
+29.2850
55
Johanna Morin
Jämtland Härjedalen
1:55.11440
+29.2880
56
Stina Kannius
Västergötland
1:59.11810
+33.3250
57
Kristina Åkerblom Andersson
Uppland
1:59.11830
+33.3270
58
Gabriella Bengtson
Göteborg
2:07.12680
+42.4120
59
Klara Rödén
Gotland
2:20.13990
+55.5430
60
Lisa Jonsson
Göteborg
2:26.14560
+1:01.6000
-
Frida Karlsson
Ångermanland
23:59:59.8639800
-
Sanna Ångström
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Cajsa Åkerberg
Södermanland
23:59:59.8639800
-
Ella Halvarsson
Dalarna
23:59:59.8639800
-
Anja Svedholm
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Rebecca Fallqvist
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Tilda Dahlfors
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Marlene Eriksson
Norrbotten
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
Västerbotten
1:19.7820
2
Johanna Hagström
Västergötland
1:21.8090
+2.170
3
Alicia Persson
Medelpad
1:22.8120
+3.200
4
Sanna Sjödén
Dalarna
1:22.8160
+3.240
5
Frida Peterson
Dalarna
1:23.8240
+4.320
6
Sofie Oskarsson
Dalarna
1:26.8510
+6.590
7
Emma Larsson
Dalarna
1:26.8520
+7.600
8
Johanna Sömskar
Västmanland
1:26.8560
+7.640
9
Agnes Berglund
Västergötland
1:26.8560
+7.640
10
Tilda Johansson
Jämtland Härjedalen
1:26.8590
+7.670
11
Tua Dahlgren
Jämtland Härjedalen
1:27.8630
+8.710
12
Evelina Lax
Småland
1:28.8730
+9.810
13
Lovisa Lind
Hälsingland
1:28.8730
+9.810
14
Johanna Albertsson
Jämtland Härjedalen
1:28.8740
+9.820
15
Lisa Johansson
Västergötland
1:28.8750
+9.830
16
Cordelia Melén Olsson
Uppland
1:29.8840
+10.920
17
Carolina Olsson
Dalarna
1:29.8880
+10.960
18
Mirelle Andersson
Ångermanland
1:29.8890
+10.970
19
Hulda Forsberg
Ångermanland
1:30.8980
+11.1060
20
Karin Österberg
Ångermanland
1:31.9020
+12.1100
21
Ida Gustavsson
Norrbotten
1:31.9030
+12.1110
22
Ida Waistedt
Norrbotten
1:31.9080
+12.1160
23
Louise Roslin
Norrbotten
1:31.9090
+12.1170
24
Maja Hagström
Ångermanland
1:32.9100
+12.1180
25
Tilda Magnusson
Gästrikland
1:32.9130
+13.1210
26
Ida Hilmersson
Göteborg
1:32.9140
+13.1220
27
Emma Stenmark
Värmland
1:33.9200
+13.1280
28
Hedda Berglund
Ångermanland
1:33.9210
+13.1290
29
Jonna Marsch
Hälsingland
1:33.9230
+14.1310
30
Maria Olofsson
Norrbotten
1:33.9230
+14.1310
31
Matilda Jarl
Örebro Län
1:34.9320
+15.1400
32
Madelene Melin
Dalarna
1:34.9340
+15.1420
33
Jenny Adelsson
Västerbotten
1:34.9370
+15.1450
34
Emma Wasell
Jämtland Härjedalen
1:35.9410
+15.1490
35
Anna Alm
Stockholm
1:35.9450
+16.1530
36
Emma Pettersson
Östergötland
1:35.9480
+16.1560
37
Sophia Björnlinger
Småland
1:36.9500
+16.1580
38
Sandra Wiig
Medelpad
1:36.9510
+16.1590
39
Frida Lögdberg
Uppland
1:36.9530
+17.1610
40
Ida Danielsson
Örebro Län
1:36.9540
+17.1620
41
Vendela Blom
Medelpad
1:36.9550
+17.1630
42
Elin Granstedt
Småland
1:36.9570
+17.1650
43
Lovisa Lovisa Åsberg
Uppland
1:36.9570
+17.1650
44
Elin Hacksell
Västergötland
1:38.9720
+19.1800
45
Cornelia Norberg
Norrbotten
1:38.9720
+19.1800
46
Linnea Fjällborg
Norrbotten
1:38.9740
+19.1820
47
Nelly Johansson
Norrbotten
1:38.9760
+19.1840
47
Sarah Persson
Östergötland
1:38.9760
+19.1840
49
Emilie Karlsson
Småland
1:39.9800
+19.1880
50
Wilma Fridsäll
Småland
1:39.9810
+19.1890
51
Maja Majbäck
Norrbotten
1:39.9890
+20.1970
52
Moa Westh
Värmland
1:40.9910
+20.1990
53
Ebba Brink
Hälsingland
1:40.9920
+21.2000
54
Fanny Johansson
Medelpad
1:40.9930
+21.2010
55
Ida Melén
Värmland
1:41.10000
+21.2080
56
Mikaela Langås
Norrbotten
1:41.10060
+22.2140
57
Ida Andersson
Västergötland
1:43.10230
+24.2310
58
Amanda Sjölund
Jämtland Härjedalen
1:45.10410
+25.2490
59
Agnes Moren
Västerbotten
1:45.10490
+26.2570
60
Linnéa Eriksson
Medelpad
1:46.10500
+26.2580
61
Natali Forss
Jämtland Härjedalen
1:46.10560
+27.2640
62
Emelie Hansson
Småland
1:47.10680
+28.2760
63
Maja Almgren
Gotland
1:48.10730
+29.2810
64
Hanna Holmgren
Göteborg
1:51.11070
+32.3150
65
Johanna Börjesson
Gästrikland
1:52.11100
+32.3180
66
Tilda Löfroth
Västerbotten
1:54.11300
+34.3380
67
Anna Wagne
Östergötland
1:59.11880
+40.3960
68
Jennie Börjesson
Gästrikland
2:00.11960
+41.4040
69
Hilma Markinhuhta
Göteborg
2:00.11980
+41.4060
-
Olivia Ullman
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Eilin Ånger
Hälsingland
23:59:59.8639800
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Stockholm
1:19.7860
2
Samuel Wallberg
Hälsingland
1:19.7870
+0
3
Viktor Barkegren
Dalarna
1:22.8190
+3.230
4
Adam Westman
Medelpad
1:23.8200
+3.240
5
Jakob Karlsson
Dalarna
1:24.8370
+5.410
6
Anton Laine
Norrbotten
1:24.8370
+5.410
7
Johan Herbert
Uppland
1:26.8530
+6.570
8
Isak Stenvall
Västerbotten
1:26.8580
+7.620
9
Edvin Nordström
Uppland
1:26.8590
+7.630
10
Gustav Johnsson
Södermanland
1:27.8660
+8.700
11
Samuel Björn
Dalarna
1:27.8680
+8.720
12
Andreas Hjelm
Jämtland Härjedalen
1:28.8720
+8.760
13
William Westerlund
Västerbotten
1:28.8720
+8.760
14
Johannes Engdahl
Dalarna
1:28.8740
+8.780
15
Emil Lundmark
Dalarna
1:28.8790
+9.830
16
Oscar Olsson
Jämtland Härjedalen
1:29.8860
+10.900
17
Anton Modin
Uppland
1:29.8880
+10.920
18
David Ljunglund
Dalarna
1:29.8880
+10.920
19
Hampus Lindholm
Jämtland Härjedalen
1:30.8920
+10.960
20
Victor Svensson
Uppland
1:30.8940
+10.980
21
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
1:30.8960
+11.1000
22
Jonathan Dahlberg
Västerbotten
1:30.8980
+11.1020
23
Johan Samuelsson
Ångermanland
1:31.9010
+11.1050
24
Andreas Karlsson
Norrbotten
1:31.9020
+11.1060
24
Mattias Modin
Ångermanland
1:31.9020
+11.1060
24
Kristoffer Forsberg
Västerbotten
1:31.9020
+11.1060
27
Oliver Angelsjöö
Uppland
1:31.9040
+11.1080
28
Andreas Gustavsson
Småland
1:31.9090
+12.1130
29
Anton Swedberg
Västergötland
1:33.9220
+13.1260
30
Oskar Årebäck
Västerbotten
1:33.9240
+13.1280
31
Jakob Nilsson
Jämtland Härjedalen
1:33.9250
+13.1290
32
Olle Grywenz
Uppland
1:34.9360
+15.1400
33
Alfred Nilsson
Värmland
1:35.9420
+15.1460
34
Love Persson
Ångermanland
1:35.9450
+15.1490
35
Emil Forsberg
Hälsingland
1:35.9480
+16.1520
36
Felix Forsberg
Jämtland Härjedalen
1:35.9490
+16.1530
36
Christian Olsson
Värmland
1:35.9490
+16.1530
38
Emrik Nordgren
Västerbotten
1:36.9560
+17.1600
39
Felix Axelsson
Västergötland
1:36.9570
+17.1610
40
Emil Hodin
Gästrikland
1:37.9650
+17.1690
41
William Steggo Johansson
Hälsingland
1:37.9680
+18.1720
42
Hugo Björklund
Södermanland
1:38.9700
+18.1740
43
Oskar Persson
Gästrikland
1:38.9740
+18.1780
44
Anton Falck Hermansson
Värmland
1:38.9790
+19.1830
45
Alexander Westberg
Ångermanland
1:39.9850
+19.1890
46
Anton Käll
Småland
1:39.9890
+20.1930
47
Adrian Lundberg
Värmland
1:40.9900
+20.1940
48
Carl Lindell
Medelpad
1:40.9910
+20.1950
49
Albin Sehlberg
Ångermanland
1:40.9930
+20.1970
50
Emil Ragnarsson
Jämtland Härjedalen
1:40.9950
+20.1990
51
Victor Jansson
Västergötland
1:40.9980
+21.2020
52
Viktor Brandt
Värmland
1:40.9990
+21.2030
53
Olle Westin
Göteborg
1:41.10070
+22.2110
54
Timor Sandberg
Hälsingland
1:42.10130
+22.2170
55
Elias Gärdh
Gästrikland
1:43.10250
+23.2290
56
Emil Bywall
Gästrikland
1:44.10360
+25.2400
57
Andreas Jonsson
Blekinge
1:44.10360
+25.2400
58
Oskar Edh
Jämtland Härjedalen
1:45.10410
+25.2450
59
Oscar Olsson
Uppland
1:45.10480
+26.2520
60
Oskar Höiby
Göteborg
1:46.10510
+26.2550
61
Filip Fahlström
Medelpad
1:46.10560
+27.2600
62
Olle Bäckebjörk
Jämtland Härjedalen
1:46.10580
+27.2620
63
Leo Johansson
Småland
1:46.10580
+27.2620
64
Albin Johansson
Småland
1:48.10770
+29.2810
65
Oscar Johansson
Blekinge
1:48.10790
+29.2830
66
Simon Buskas
Gotland
1:50.10910
+30.2950
67
Edwin Kloo
Västmanland
1:50.10930
+30.2970
68
Emil Tedeholm Larsson
Göteborg
1:50.10940
+30.2980
69
Erik Gran
Östergötland
1:51.11010
+31.3050
70
Nils Backman
Göteborg
1:52.11140
+32.3180
71
Jon Zachrisson
Jämtland Härjedalen
1:56.11590
+37.3630
72
Pär Lindström
Medelpad
1:57.11640
+37.3680
73
Axel Halvarsson
Bohuslän Dal
2:01.12050
+41.4090
74
Albin Carlsson-Ekelund
Värmland
2:08.12740
+48.4780
-
Erik Malm
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Jack Carlsson
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Victor Engvall
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Richard Engholm
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Linus Nygren
Västergötland
23:59:59.8639800
-
Axel Höglund
Småland
23:59:59.8639800
-
Viktor Gustafsson
Värmland
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Johansson
Dalarna
1:14.7310
2
Jesper Svensk
Dalarna
1:15.7400
+0
3
Adam Persson
Småland
1:16.7530
+2.120
4
Alexander Karlsson
Dalarna
1:17.7600
+2.190
5
Joel Åström
Norrbotten
1:17.7660
+3.250
6
Eric Jansson
Västergötland
1:17.7680
+3.270
7
Oskar Danielson Frost
Dalarna
1:18.7710
+4.300
8
Erik Holmgren
Jämtland Härjedalen
1:18.7720
+4.310
9
Jonathan Modin
Ångermanland
1:19.7860
+5.450
10
Emil Sångberg
Hälsingland
1:19.7870
+5.460
11
Jacob Stark
Medelpad
1:20.7940
+6.530
12
Anton Eriksson
Jämtland Härjedalen
1:20.7960
+6.550
13
Lukas Adolfsson
Västerbotten
1:20.7990
+6.580
14
Albert Carling
Dalarna
1:21.8040
+7.630
15
Albin Eriksson
Ångermanland
1:21.8080
+7.670
16
Albin Persson
Västergötland
1:22.8100
+7.690
17
Eric Rosjö
Småland
1:22.8150
+8.740
18
Erik Lieback
Västergötland
1:22.8160
+8.750
19
Fredrik Andersson
Ångermanland
1:23.8240
+9.830
20
Hugo Eriksson
Ångermanland
1:23.8240
+9.830
21
Arvid Vänn
Medelpad
1:23.8260
+9.850
22
Arvid Jonsson
Jämtland Härjedalen
1:23.8290
+9.880
23
Albin Karlsson
Västerbotten
1:24.8310
+10.900
24
Simon Jonsson
Småland
1:24.8320
+10.910
25
Elis Strömbäck
Ångermanland
1:25.8400
+10.990
26
Simon Stenberg
Norrbotten
1:25.8400
+10.990
27
Karl Ingard
Uppland
1:25.8410
+11.1000
28
Viktor Strömberg
Västerbotten
1:25.8430
+11.1020
29
Niklas Nord
Jämtland Härjedalen
1:26.8500
+11.1090
30
Elias Edvinsson
Värmland
1:26.8530
+12.1120
31
Carl Rotvold
Jämtland Härjedalen
1:26.8540
+12.1130
32
Jesper Matti
Norrbotten
1:26.8560
+12.1150
33
Elis Berg
Värmland
1:26.8580
+12.1170
34
Karel Novak
Jämtland Härjedalen
1:26.8590
+12.1180
35
Anton Lund
Småland
1:27.8600
+12.1190
36
Wiliam Eriksson
Västerbotten
1:27.8600
+12.1190
37
Axel Svenningsson
Västergötland
1:27.8620
+13.1210
38
Linus Lillsjö
Södermanland
1:27.8650
+13.1240
39
Lukas Spik
Dalarna
1:27.8690
+13.1280
40
Felix Erlander
Hälsingland
1:28.8750
+14.1340
41
Gustaf Berglund
Uppland
1:29.8800
+14.1390
42
Mattias Wedin
Medelpad
1:29.8810
+15.1400
43
Emil Hedlund
Gästrikland
1:29.8840
+15.1430
44
Albin Larsson
Norrbotten
1:29.8890
+15.1480
45
Tobias Engberg
Jämtland Härjedalen
1:30.8900
+15.1490
46
Linus Karlsson
Östergötland
1:30.8910
+16.1500
47
Simon Lundberg
Värmland
1:30.8980
+16.1570
48
Adam Östling
Stockholm
1:30.8990
+16.1580
49
Simon Zetterberg
Gästrikland
1:32.9150
+18.1740
50
Ludvig Svenningsson
Västergötland
1:32.9160
+18.1750
51
Jacob Nystedt
Stockholm
1:33.9210
+19.1800
52
Tobias Lindman
Medelpad
1:33.9230
+19.1820
53
Felix Hill
Jämtland Härjedalen
1:33.9240
+19.1830
54
Tom Forsberg
Örebro Län
1:33.9260
+19.1850
55
Simon Eriksson
Västerbotten
1:33.9290
+19.1880
56
Andreas Persson
Gästrikland
1:34.9320
+20.1910
56
Ludvig Karlsson
Jämtland Härjedalen
1:34.9320
+20.1910
58
Hampus Millestu
Jämtland Härjedalen
1:34.9390
+20.1980
59
Evert Wester
Norrbotten
1:35.9400
+20.1990
60
Waldemar Andersson
Uppland
1:35.9430
+21.2020
61
Sebastian Nilsson
Göteborg
1:37.9620
+23.2210
62
Erik Bertilsson
Småland
1:37.9650
+23.2240
63
Oskar Forsgren
Medelpad
1:39.9890
+25.2480
64
Erik Blick
Göteborg
1:40.9910
+26.2500
65
Alfred Nilsson
Västerbotten
1:41.10070
+27.2660
66
Robert Ingram
Stockholm
1:43.10250
+29.2840
67
Philip Bouvin
Medelpad
1:43.10280
+29.2870
68
Rasmus Konradsson
Medelpad
1:44.10340
+30.2930
69
Alexander Nyberg
Östergötland
1:45.10480
+31.3070
70
Anton Källström
Västmanland
1:47.10670
+33.3260
71
Jakob Ringius
Blekinge
1:48.10710
+34.3300
72
Daniel Ekström
Södermanland
1:50.10910
+36.3500
73
Karl Hjalmarsson
Göteborg
1:51.11010
+37.3600
74
Magnus Elvin
Blekinge
2:25.14410
+1:11.7000
-
Fredrik Höglund
Gästrikland
23:59:59.8639800