Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka cup sprint
2012-02-25
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2012
<<< Kalle Anka Cup Skicross
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Lundgren
Västerbotten
1:19.7820
2
Johanna Hagström
Västergötland
1:21.8090
+2.170
3
Alicia Persson
Medelpad
1:22.8120
+3.200
4
Sanna Sjödén
Dalarna
1:22.8160
+3.240
5
Frida Peterson
Dalarna
1:23.8240
+4.320
6
Sofie Oskarsson
Dalarna
1:26.8510
+6.590
7
Emma Larsson
Dalarna
1:26.8520
+7.600
8
Johanna Sömskar
Västmanland
1:26.8560
+7.640
9
Agnes Berglund
Västergötland
1:26.8560
+7.640
10
Tilda Johansson
Jämtland Härjedalen
1:26.8590
+7.670
11
Tua Dahlgren
Jämtland Härjedalen
1:27.8630
+8.710
12
Evelina Lax
Småland
1:28.8730
+9.810
13
Lovisa Lind
Hälsingland
1:28.8730
+9.810
14
Johanna Albertsson
Jämtland Härjedalen
1:28.8740
+9.820
15
Lisa Johansson
Västergötland
1:28.8750
+9.830
16
Cordelia Melén Olsson
Uppland
1:29.8840
+10.920
17
Carolina Olsson
Dalarna
1:29.8880
+10.960
18
Mirelle Andersson
Ångermanland
1:29.8890
+10.970
19
Hulda Forsberg
Ångermanland
1:30.8980
+11.1060
20
Karin Österberg
Ångermanland
1:31.9020
+12.1100
21
Ida Gustavsson
Norrbotten
1:31.9030
+12.1110
22
Ida Waistedt
Norrbotten
1:31.9080
+12.1160
23
Louise Roslin
Norrbotten
1:31.9090
+12.1170
24
Maja Hagström
Ångermanland
1:32.9100
+12.1180
25
Tilda Magnusson
Gästrikland
1:32.9130
+13.1210
26
Ida Hilmersson
Göteborg
1:32.9140
+13.1220
27
Emma Stenmark
Värmland
1:33.9200
+13.1280
28
Hedda Berglund
Ångermanland
1:33.9210
+13.1290
29
Jonna Marsch
Hälsingland
1:33.9230
+14.1310
30
Maria Olofsson
Norrbotten
1:33.9230
+14.1310
31
Matilda Jarl
Örebro Län
1:34.9320
+15.1400
32
Madelene Melin
Dalarna
1:34.9340
+15.1420
33
Jenny Adelsson
Västerbotten
1:34.9370
+15.1450
34
Emma Wasell
Jämtland Härjedalen
1:35.9410
+15.1490
35
Anna Alm
Stockholm
1:35.9450
+16.1530
36
Emma Pettersson
Östergötland
1:35.9480
+16.1560
37
Sophia Björnlinger
Småland
1:36.9500
+16.1580
38
Sandra Wiig
Medelpad
1:36.9510
+16.1590
39
Frida Lögdberg
Uppland
1:36.9530
+17.1610
40
Ida Danielsson
Örebro Län
1:36.9540
+17.1620
41
Vendela Blom
Medelpad
1:36.9550
+17.1630
42
Elin Granstedt
Småland
1:36.9570
+17.1650
43
Lovisa Lovisa Åsberg
Uppland
1:36.9570
+17.1650
44
Elin Hacksell
Västergötland
1:38.9720
+19.1800
45
Cornelia Norberg
Norrbotten
1:38.9720
+19.1800
46
Linnea Fjällborg
Norrbotten
1:38.9740
+19.1820
47
Nelly Johansson
Norrbotten
1:38.9760
+19.1840
47
Sarah Persson
Östergötland
1:38.9760
+19.1840
49
Emilie Karlsson
Småland
1:39.9800
+19.1880
50
Wilma Fridsäll
Småland
1:39.9810
+19.1890
51
Maja Majbäck
Norrbotten
1:39.9890
+20.1970
52
Moa Westh
Värmland
1:40.9910
+20.1990
53
Ebba Brink
Hälsingland
1:40.9920
+21.2000
54
Fanny Johansson
Medelpad
1:40.9930
+21.2010
55
Ida Melén
Värmland
1:41.10000
+21.2080
56
Mikaela Langås
Norrbotten
1:41.10060
+22.2140
57
Ida Andersson
Västergötland
1:43.10230
+24.2310
58
Amanda Sjölund
Jämtland Härjedalen
1:45.10410
+25.2490
59
Agnes Moren
Västerbotten
1:45.10490
+26.2570
60
Linnéa Eriksson
Medelpad
1:46.10500
+26.2580
61
Natali Forss
Jämtland Härjedalen
1:46.10560
+27.2640
62
Emelie Hansson
Småland
1:47.10680
+28.2760
63
Maja Almgren
Gotland
1:48.10730
+29.2810
64
Hanna Holmgren
Göteborg
1:51.11070
+32.3150
65
Johanna Börjesson
Gästrikland
1:52.11100
+32.3180
66
Tilda Löfroth
Västerbotten
1:54.11300
+34.3380
67
Anna Wagne
Östergötland
1:59.11880
+40.3960
68
Jennie Börjesson
Gästrikland
2:00.11960
+41.4040
69
Hilma Markinhuhta
Göteborg
2:00.11980
+41.4060
-
Olivia Ullman
Göteborg
23:59:59.8639800
-
Eilin Ånger
Hälsingland
23:59:59.8639800