Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vännäs Skidfestival
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Längdskidor
1
H 10
Martin Blomberg
Lycksele IF
11:24.68310
2
D 10
Julia Lundgren
Lycksele IF
11:54.71360
+30.2950
3
H 10
Jonas Kärrlander
Röbäcks SK
12:43.76200
+1:18.7790
4
H 10
Viktor Holmgren
Täfteå IK
13:03.78290
+1:39.9880
5
D 10
Julia Järvholm
IFK Umeå
13:28.80750
+2:04.12340
6
H 10
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
13:31.81050
+2:07.12640
7
H 9
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
13:43.82220
+2:19.13810
8
D 10
Elin Vesterlund
Vännäs SK
13:49.82850
+2:25.14440
9
D 9
Evelina Nilsson
Högåkers OK
14:05.84490
+2:41.16080
10
D 10
Tua Germann
Röbäcks SK
14:28.86770
+3:04.18360
11
H 10
Vilhelm Muribi
Tavelsjö AIK
14:32.87180
+3:08.18770
12
H 9
Hampus Björck
IFK Umeå
14:57.89690
+3:33.21280
13
D 9
Klara Nilsson
Spöland Vännäs IF
15:40.93950
+4:16.25540
14
D 10
Ellen Holmgren
Vännäs SK
16:08.96710
+4:44.28300
15
D 9
Elsa Lindmark
Spöland Vännäs IF
16:41.100090
+5:17.31680
16
H 14
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
17:54.107350
+6:30.38940
17
D 14
Moa Lundgren
Täfteå IK
18:05.108470
+6:41.40060
18
H 14
Viktor Strömberg
Täfteå IK
18:13.109260
+6:49.40850
19
H 14
Simon Eriksson
Täfteå IK
19:05.114480
+7:41.46070
20
H 13
Oskar Årebäck
Bolidens SK
19:09.114890
+7:45.46480
21
H 13
Jonathan Dahlberg
Byske SK
19:43.118280
+8:19.49870
22
H 12
Gustav Kvarnbrink
Röbäcks SK
19:47.118680
+8:23.50270
23
H 13
Emrik Nordgren
Vännäs SK
20:02.120170
+8:38.51760
24
H 12
Simon Åstot
IFK Umeå
20:04.120390
+8:40.51980
25
H 12
William Schultz
IFK Umeå
20:06.120500
+8:41.52090
26
H 13
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
20:10.120900
+8:45.52490
27
H 11
Simon Strömberg
Täfteå IK
20:28.122730
+9:04.54320
28
H 14
Albin Larsson
Brändöns IF
20:40.123970
+9:16.55560
29
D 14
Louise Roslin
Storfors SK
20:47.124680
+9:23.56270
30
H 12
Wilmer Wiklund
Täfteå IK
21:02.126160
+9:38.57750
31
H 14
William Ferm
Tavelsjö AIK
21:19.127880
+9:55.59470
32
D 11
Ida Lundgren
Täfteå IK
21:22.128140
+9:58.59730
33
H 13
Marcus Oscarsson
Tavelsjö AIK
21:23.128250
+9:59.59840
34
D 13
Therese Holmgren
Byske SK
21:51.131060
+10:27.62650
35
D 11
Maja Årebäck
Bolidens SK
22:01.132060
+10:37.63650
36
D 12
Ellen Lundberg
Vindelns IF
22:13.133220
+10:49.64810
37
H 12
Victor Sehlstedt
Röbäcks SK
22:22.134170
+10:58.65760
38
H 12
Albin Norén
Norrfjärdens IF
22:23.134220
+10:59.65810
39
D 11
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
22:25.134490
+11:01.66080
40
H 11
Linus Westergren
Täfteå IK
22:32.135180
+11:08.66770
41
D 13
Elin Blomberg
Lycksele IF
22:49.136860
+11:25.68450
42
H 12
Arvid Larsson
Röbäcks SK
23:02.138160
+11:38.69750
43
H 11
Oscar Brännlund
Vindelns IF
23:05.138490
+11:41.70080
44
H 12
Viktor Ström
IFK Umeå
23:18.139780
+11:54.71370
45
H 11
Ludvig Oscarsson
Tavelsjö AIK
23:39.141840
+12:15.73430
46
D 11
Lia Arvidsson
Täfteå IK
23:42.142100
+12:17.73690
47
D 12
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
23:43.142290
+12:19.73880
48
D 12
Irma Jakobsson
Täfteå IK
24:40.147970
+13:16.79560
49
D 12
Julia Granström
Norsjö SK
24:53.149230
+13:29.80820
50
D 12
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
25:46.154560
+14:22.86150
51
D 12
Linda Sondell
Röbäcks SK
26:05.156400
+14:40.87990
52
H 11
Nils Lindmark
Spöland Vännäs IF
26:25.158450
+15:01.90040
53
H 12
Erik Kärrlander
Röbäcks SK
26:53.161260
+15:29.92850
54
D 11
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
26:59.161850
+15:35.93440
55
H 11
Adam Bryntesson
Rossöns IF
28:02.168110
+16:37.99700
56
H 16
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
28:10.168910
+16:45.100500
57
D 12
Ida Holmgren
Vännäs SK
28:17.169610
+16:52.101200
58
H 16
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
28:31.171010
+17:07.102600
59
H 16
Peter Nilsson
Lycksele IF
28:33.171280
+17:09.102870
60
H 12
Gustav Eneslätt
Täfteå IK
29:16.175580
+17:52.107170
61
H 16
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
29:47.178670
+18:23.110260
62
H 15
Hampus Åsberg
Lycksele IF
30:55.185460
+19:31.117050
63
H 15
Johan Nilsson
Byske SK
31:16.187520
+19:52.119110
64
H 15
Erik Björkman
Täfteå IK
32:08.192720
+20:44.124310
65
H 15
Johan Forslund
Norsjö SK
32:26.194530
+21:02.126120
66
H 15
Carl Schogster
Täfteå IK
32:43.196280
+21:19.127870
67
D 15
Olivia Persson
Storumans IK
32:56.197580
+21:32.129170
68
D 16
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
33:08.198790
+21:44.130380
69
H 16
Sondre Ildgruben
Täfteå IK
35:50.214920
+24:26.146510
70
D 15
Agnes Åstot
IFK Umeå
36:08.216730
+24:44.148320
71
D 15
Alva Lövgren
Vännäs SK
37:07.222670
+25:43.154260
72
D 18
Frida Hedman
Lycksele IF
39:25.236460
+28:01.168050
73
D 15
Edit Landström
IFK Umeå
39:45.238440
+28:21.170030
74
H 20
David Nordström
Täfteå IK
43:11.259080
+31:47.190670
75
H 18
Björn Sandström
Täfteå IK
44:24.266340
+33:00.197930
76
H 20
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
44:29.266860
+33:05.198450
77
H 20
Isak Landström
IFK Umeå
44:31.267000
+33:06.198590
78
D 20
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
44:38.267700
+33:13.199290
79
H 18
David Adolfsson
Täfteå IK
44:49.268800
+33:24.200390
80
H 20
Johan Byström
Täfteå IK
44:50.268950
+33:26.200540
81
D 18
Viktoria Eriksson
Norrfjärdens IF
46:42.280150
+35:18.211740
82
H 18
William Strömberg
Täfteå IK
46:48.280750
+35:24.212340
83
H 18
Elias Persson
Storumans IK
48:34.291380
+37:10.222970
84
D 20
Malin Fredriksson
Lycksele IF
48:37.291650
+37:13.223240
85
H 18
Erik Öman
Hägglunds IOFK
48:41.292060
+37:17.223650
86
H 20
Alexander Eriksson
Täfteå IK
50:13.301220
+38:49.232810
87
H 18
Viktor Karlsson
Storumans IK
50:40.303900
+39:15.235490
88
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
56:21.338070
+44:57.269660
89
H 18
Christian Roslin
Storfors SK
57:59.347890
+46:35.279480
90
H 21
Max Själin
Storumans IK
1:00:20.361900
+48:55.293490
91
H 21
Per Liv
IFK Umeå
1:01:28.368730
+50:04.300320
92
H 21
Joakim Persson
Antnäs BK
1:03:55.383460
+52:31.315050
93
H 21
Hans Årebäck
Bolidens SK
1:06:43.400220
+55:19.331810
94
H 10
Oskar Larsson
Sweden
23:59:59.8639800
94
H 9
Pelle Stenmark
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
94
H 9
Jens Junes
IFK Umeå
23:59:59.8639800
94
H 9
Oliver Axelsson
Vännäs SK
23:59:59.8639800
94
D 10
Poa Andersson
Vännäs SK
23:59:59.8639800
94
H 12
Johan Gustafsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
94
H 11
David Brändström
Vindelns IF
23:59:59.8639800
94
D 13
Jenny Isaksson Westermark
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
94
H 18
Andreas Hasselström
Vännäs SK
23:59:59.8639800