Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tavelsjörännet
2012-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 12
Gustav Kvarnbrink
Röbäcks SK
8:41.52090
2
H 12
William Schultz
IFK Umeå
9:03.54220
+21.2030
3
H 13
Simon Karlsson
IFK Umeå
9:11.55020
+29.2830
4
H 12
Wilmer Wiklund
Täfteå IK
9:22.56150
+40.3960
5
H 14
William Ferm
Tavelsjö AIK
9:27.56600
+45.4410
6
H 13
Marcus Oscarsson
Tavelsjö AIK
9:41.58020
+59.5830
7
H 12
Victor Sehlstedt
Röbäcks SK
9:48.58790
+1:07.6600
8
H 11
Linus Westergren
Täfteå IK
10:20.61990
+1:39.9800
9
H 12
Arvid Larsson
Röbäcks SK
10:24.62370
+1:42.10180
10
D 11
Lia Arvidsson
Täfteå IK
10:36.63500
+1:54.11310
11
D 12
Irma Jakobsson
Täfteå IK
10:41.64050
+1:59.11860
12
D 11
Emmi Eriksson
Täfteå IK
10:48.64710
+2:06.12520
12
H 11
Oscar Brännlund
Vindelns IF
10:48.64710
+2:06.12520
14
D 11
Linn Schogster
Täfteå IK
11:04.66320
+2:22.14130
15
H 11
David Brändström
Vindelns IF
11:07.66650
+2:25.14460
16
H 12
Wilhelm Olofsson
IFK Umeå
11:16.67560
+2:34.15370
17
H 12
Johan Gustafsson
IFK Umeå
11:20.67930
+2:38.15740
18
H 11
Eric Carlsson
IFK Umeå
11:40.69970
+2:58.17780
19
H 12
Erik Kärrlander
Röbäcks SK
11:51.71090
+3:10.18900
20
D 11
Alva Ferm
Tavelsjö AIK
11:53.71250
+3:11.19060
21
D 13
Thea Holmgren
Täfteå IK
12:26.74500
+3:44.22310
22
H 12
Hugo Hofverberg
Tavelsjö AIK
12:51.77090
+4:10.24900
23
D 11
Regina Norberg
Tavelsjö AIK
13:27.80690
+4:46.28500
24
D 11
Pernilla Westergren
Täfteå IK
13:55.83480
+5:13.31290
25
D 13
Johanna Junes
IFK Umeå
23:59:59.8639800
25
D 12
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
25
H 12
Gustav Eneslätt
Täfteå IK
23:59:59.8639800
25
H 11
Ludvig Oscarsson
Tavelsjö AIK
23:59:59.8639800
25
H 11
David Milton
Tavelsjö AIK
23:59:59.8639800
25
H 11
Vincent Juslin
Tavelsjö AIK
23:59:59.8639800
25
D 11
Ida Lundgren
Täfteå IK
23:59:59.8639800
1.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Jonas Kärrlander
Röbäcks SK
9:39.57810
2
H 10
Viktor Holmgren
Täfteå IK
10:13.61220
+34.3310
3
H 10
Tobias Böhmer Schulte
Tavelsjö AIK
10:46.64530
+1:07.6620
4
H 9
Oskar Johansson
IFK Umeå
10:56.65530
+1:17.7620
5
D 10
Julia Järvholm
IFK Umeå
10:59.65800
+1:19.7890
6
H 9
Rasmus Eriksson
Täfteå IK
11:23.68280
+1:44.10370
7
H 9
Elof Karlsson
Vindelns IF
11:27.68690
+1:48.10780
8
H 9
Jens Junes
IFK Umeå
11:33.69280
+1:54.11370
9
H 10
Vilhelm Muribi
Tavelsjö AIK
12:09.72890
+2:30.14980
10
H 9
Filip Brännlund
Vindelns IF
12:13.73230
+2:34.15320
11
H 9
Edwin Nordmark
Täfteå IK
12:14.73350
+2:35.15440
12
H 10
Robin Adolfsson
Tavelsjö AIK
12:31.75020
+2:52.17110
13
H 9
Oskar Ådahl
Röbäcks SK
13:13.79210
+3:34.21300
14
D 10
Signe Bornerberg
Tavelsjö AIK
13:36.81580
+3:57.23670
15
H 9
Arvid Törnblom
Hissjö SK
14:33.87290
+4:54.29380
16
H 9
Andreas Svensson
Vindelns IF
15:47.94680
+6:08.36770
17
D 9
Emilia Gottnersson
Tavelsjö AIK
16:05.96400
+6:25.38490
18
H 9
Rasmus Vilhelmsson
Hissjö SK
16:49.100890
+7:10.42980
19
H 9
Elias Johannesson
Röbäcks SK
16:57.101670
+7:18.43760
20
H 9
Axel Liedberg
Hissjö SK
17:45.106400
+8:05.48490
21
H 9
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
21
D 10
Tua Germann
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
21
D 10
Julia Öhberg
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
21
H 9
Kevin Kollberg
Vindelns IF
23:59:59.8639800
21
H 10
Felix Viklund
Tavelsjö AIK
23:59:59.8639800
21
H 9
Axel Lundberg
Vindelns IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)