Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Sprint
2012-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 15
1km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Emma Ribom
Norrbotten
2:57.17640
2
Moa Olsson
Dalarna
2:58.17769
+1.29
3
Signe Rosenberg
Jämtland Härjedalen
3:01.18032
+3.292
4
Ebba Andersson
Ångermanland
3:02.18164
+5.424
5
Mathilda Ruus
Värmland
3:02.18193
+5.453
6
Olivia Persson
Västerbotten
3:03.18249
+6.509
7
Emma Thalin
Jämtland Härjedalen
3:04.18348
+7.608
8
Johanna Engström
Norrbotten
3:05.18428
+7.688
9
Annie Lindh
Småland
3:07.18680
+10.940
10
Marie Axelsson
Norrbotten
3:12.19114
+14.1374
11
Wilma Jönsson
Jämtland Härjedalen
3:14.19301
+16.1561
12
Filippa Lindman
Medelpad
3:15.19408
+17.1668
13
Mikaela Eriksen
Värmland
3:15.19493
+18.1753
14
Matilda Tagg
Hälsingland
3:16.19503
+18.1763
15
Ottilia Niemi
Norrbotten
3:16.19517
+18.1777
16
Emma Backén
Jämtland Härjedalen
3:18.19713
+20.1973
17
Amanda Johansson
Västergötland
3:18.19756
+21.2016
18
Hanna Clareus
Jämtland Härjedalen
3:20.19978
+23.2238
19
Agnes Åstot
Västerbotten
3:22.20138
+24.2398
20
Märta Torshage
Ångermanland
3:22.20151
+25.2411
21
Amanda Lindblad
Medelpad
3:24.20312
+26.2572
22
Frida Johansson
Hälsingland
3:24.20388
+27.2648
23
Ellen Dahlberg
Värmland
3:24.20397
+27.2657
24
Matilda Widén
Dalarna
3:25.20477
+28.2737
25
Sofie Nilsson
Värmland
3:25.20495
+28.2755
26
Julia Jonsson
Göteborg
3:28.20731
+30.2991
27
Anna Larsson
Hälsingland
3:28.20782
+31.3042
28
Hanna Fritz
Bohuslän Dal
3:30.20971
+33.3231
29
Anna Larsen
Stockholm
3:33.21219
+35.3479
30
Josefine Ellneskog
Västergötland
3:33.21286
+36.3546
31
Elin Wickberg
Ångermanland
3:34.21340
+37.3600
32
Daniela Bjärmark
Örebro Län
3:35.21443
+38.3703
33
Maja Wiik
Västergötland
3:40.21930
+42.4190
34
Emma Thor
Uppland
3:40.21989
+43.4249
35
Emma Bengtsson
Gästrikland
3:41.22080
+44.4340
36
Klara Nordlund
Hälsingland
3:42.22120
+44.4380
37
Elsa Andersson
Dalarna
3:42.22125
+44.4385
38
Josefine Hopkins
Ångermanland
3:42.22149
+45.4409
39
Hanna Karlsson
Västergötland
3:46.22583
+49.4843
40
Natalie Johansson
Dalarna
3:47.22653
+50.4913
41
Felicia Arousell
Hälsingland
3:47.22693
+50.4953
42
Emma Lindström
Gästrikland
3:50.22916
+52.5176
43
Madeleine Forsell
Östergötland
3:50.22984
+53.5244
44
Ebba Björk
Gästrikland
3:51.23015
+53.5275
45
Elisabeth Aronsson
Småland
3:51.23058
+54.5318
46
Johanna Hansson
Östergötland
3:54.23362
+57.5622
47
Sara Kindlund
Västergötland
4:02.24146
+1:05.6406
48
Ania Zagorska
Bohuslän Dal
4:22.26137
+1:24.8397
49
Sofia Svensson
Uppland
4:39.27802
+1:41.10062
-
Elvira Olsson
Gästrikland
23:59:59.8639800
-
Edit Landström
Västerbotten
23:59:59.8639800
-
Elin Lundqvist
Småland
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)