Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skatamarksloppet
2012-03-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Skogså IF
Plats: Skogså
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Helena Lundkvist
Kalix SK
1:12:34.435300
62.1p
2
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
1:14:13.445200
60.5p
3
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
1:14:44.448300
60.0p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:03:42.382100
72.5p
2
Nina Lintzén
Årsunda IF
1:04:33.387200
71.4p
3
Malin Rensfeldt
Råneå SK
1:11:08.426700
63.6p
D 50
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Birgitta Mörtberg-pajala
Strömnäs GIF
1:29:58.539700
48.5p
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Simon Öberg
Kalix SK
57:13.343200
82.6p
2
Antony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
59:52.359100
78.2p
3
Filip Salén
OK Renen
1:05:05.390400
70.7p
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ari Luusua
Finland
55:30.332900
85.8p
2
David Hedlund
Piteå Elit SK
55:54.335300
85.1p
3
Niklas Niska
Pajala IF
56:02.336100
84.8p
H 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Knutgård
Haparanda SKT
1:02:33.375200
74.1p
2
Per Nilsson
Strömnäs GIF
1:06:03.396200
69.4p
H 40
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Arvi Ailipinen
Haparanda SKT
1:03:32.381100
72.7p
2
Seppo Koivisto
Lohko
1:06:02.396100
69.4p
3
Robert Stubé
Seeme Boden
1:16:24.458300
58.5p
H 45
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
1:04:43.388200
71.1p
2
Tomas Riström
Postens IF, Luleå
1:07:20.403900
67.9p
3
Tony Sorsa
Överkalix IF
1:10:46.424500
64.0p
H 50
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Vesa Järvinen
Haparanda SKT
1:06:17.397600
69.1p
2
Tord Karlsson
Överkalix IF
1:16:37.459600
58.3p
3
Tomas Lindvall
Bodens SK
1:18:07.468600
57.0p
H 55
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henry Antonsson
Råneå SK
1:14:16.445500
60.4p
2
Esa Rantakeusu
Finland
1:15:51.455000
59.0p
3
Göte Kemi
A9 Boden
1:23:53.503200
52.5p
H 60
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Roland Arvidsson
Luleå Gjutarens IF
1:07:49.406800
67.3p
2
Mauri Rompainen
Haparanda SKT
1:22:50.496900
53.3p
3
Jan Olof Andersson
Morjärvs SK
1:28:53.533200
49.1p
H/D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dennis Viklund
Hemmingsmarks IF
1:15:43.454200
59.1p
2
Emma Nordmark
Studentidrott
1:24:23.506200
52.1p
3
Ulf Vikström
Antnäs BK
1:25:09.510800
51.6p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skatamarksloppet 2023
Skatamarksloppet 2022
Skatamarksloppet 2019
Skatamarksloppet 2018
Skatamarksloppet 2017
Skatamarksloppet 2016
Skatamarksloppet 2015
Skatamarksloppet 2014
Skatamarksloppet 2013
Skatamarksloppet 2012
Skatamarksloppet 2011
Skatamarksloppet 2010
Skatamarksloppet 2009
Skatamarksloppet 2008
Tävlingar i närheten
Team sportia/Scandic cup klassiskt 2012
Team sportia/Scandic cup Sprint 2012
BDX Sprinten 2012
Kalixspelen Fristil 2012
Skol DM Norbotten 2012
Sunderbyspelen 2012
Lilla Karlavagnen 2012
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan