Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lilla Karlavagnen
2012-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 18
Tobias Karlsson
Kalix SK
22:19.133800
84.1p
2
H 20
Viktor Brännmark
Bodens SK
22:42.136100
+23.2200
82.6p
3
H 18
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:02.138100
+43.4200
81.4p
4
H 18
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
23:57.143600
+1:38.9700
78.3p
5
H 18
Jesper Boman
Strömnäs GIF
24:49.148800
+2:30.14900
75.6p
6
H 20
Henric Öberg
Strömnäs GIF
28:27.170600
+6:08.36700
65.9p
7
H 18
Christian Roslin
Storfors SK
23:59:58.8639700
8
H 18
Anton Andersson
Sunderby SK
23:59:59.8639800
8
H 18
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
5.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 18
Helena Lundkvist
Kalix SK
19:49.118800
65.9p
2
H 15
André Mattei
Sävast Ski Team IF
20:08.120700
+19.1800
3
H 15
Jakob Fridesjö
Rutviks SK
20:10.120900
+21.2000
4
H 15
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
20:24.122300
+35.3400
5
H 15
Erik Pakkala
Sävast Ski Team IF
20:46.124500
+57.5600
6
H 15
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
21:06.126500
+1:17.7600
7
D 20
Sara Nyström
Skellefteå SK
21:20.127900
+1:31.9000
61.3p
8
D 18
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
21:28.128700
+1:39.9800
60.9p
9
D 15
Jenny Björnfot
Sunderby SK
21:35.129400
+1:46.10500
9
D 18
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
21:35.129400
+1:46.10500
60.5p
11
D 18
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
21:54.131300
+2:05.12400
59.7p
12
D 15
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
22:01.132000
+2:12.13100
13
D 20
Linnea Nyström
Kågedalens SK
22:17.133600
+2:28.14700
58.6p
14
D 15
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
22:31.135000
+2:42.16100
15
D 16
Ida Nordlund
Strömnäs GIF
23:28.140700
+3:39.21800
16
D 18
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
23:53.143200
+4:04.24300
54.7p
17
D 16
Josefin Burlin
Sävast Ski Team IF
25:09.150800
+5:20.31900
18
D 16
Emelie Granberg
Strömnäs GIF
27:06.162500
+7:17.43600
19
D 16
Amanda Burman
Sävast Ski Team IF
29:06.174500
+9:17.55600
20
H 15
Elias Andersson
Sunderby SK
23:59:59.8639800
20
D 20
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
20
D 20
Maria Sundström
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
20
D 20
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
3.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Joel Åström
Bodens SK
12:39.75800
2
H 14
Simon Stenberg
Kalix SK
13:06.78500
+27.2600
3
H 14
Markus Norman
Kalix SK
13:21.80000
+42.4100
4
H 14
Albin Larsson
Brändöns IF
13:25.80400
+46.4500
5
D 14
Maria Olofsson
Kalix SK
13:55.83400
+1:16.7500
6
H 14
Jesper Matti
Bodens SK
14:08.84700
+1:29.8800
7
D 14
Louise Roslin
Storfors SK
14:21.86000
+1:42.10100
7
H 14
Jakob Roberts
Sävast Ski Team IF
14:21.86000
+1:42.10100
9
D 14
Elin Lundgren
Sävast Ski Team IF
14:29.86800
+1:50.10900
10
H 14
Wannar Antaris
Jokkmokks SK
14:31.87000
+1:52.11100
11
H 14
Rasmus Wickbom
Sävast Ski Team IF
14:34.87300
+1:55.11400
12
D 14
Nelly Johansson
Luleå Gjutarens IF
14:51.89000
+2:12.13100
13
D 14
Wilma Lindgren
Kalix SK
15:03.90200
+2:24.14300
14
D 14
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
15:42.94100
+3:03.18200
15
D 14
Tilda Löfroth
Skellefteå SK
16:03.96200
+3:24.20300
16
H 14
Elliot Grensjö
Antnäs BK
16:16.97500
+3:37.21600
17
H 14
Christoffer Marjeta
Kalix SK
16:37.99600
+3:58.23700
18
H 14
Andreas Rönnberg
Antnäs BK
16:40.99900
+4:01.24000
19
D 14
Johanna Lundkvist
Kalix SK
16:57.101600
+4:18.25700
20
D 14
Elin Nordlund
Strömnäs GIF
17:07.102600
+4:28.26700
21
H 14
Erik Holmgren
Arjeplogs SK
17:44.106300
+5:05.30400
22
D 14
Cecilia Gustafsson
Brändöns IF
18:05.108400
+5:26.32500
23
D 14
Elina Ahlström
Sävast Ski Team IF
18:47.112600
+6:08.36700
24
D 14
Cornelia Norberg
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
24
D 14
Ida Gustavsson
IFK Arvidsjaur SK
23:59:59.8639800
24
D 14
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
24
H 14
Erik Tuuri
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 13
Amanda Lundström
Bodens SK
10:26.62500
2
H 13
William Westerlund
Byske SK
10:33.63200
+7.600
3
H 13
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
10:40.63900
+14.1300
4
H 13
Anton Laine
Kalix SK
10:42.64100
+16.1500
5
D 13
Lovisa Fåhraeus
Strömnäs GIF
10:55.65400
+29.2800
6
D 13
Johanna Gustavsson
Hemmingsmarks IF
11:04.66300
+38.3700
7
H 13
Martin Granberg
Strömnäs GIF
11:07.66600
+41.4000
8
D 12
Amanda Lundberg
Jukkasjärvi IF
11:10.66900
+44.4300
9
H 12
Joel Björkman
Kalix SK
11:17.67600
+51.5000
9
D 13
Engla Enlund
Bodens SK
11:17.67600
+51.5000
11
D 13
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
11:18.67700
+52.5100
12
D 12
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
11:19.67800
+53.5200
13
H 11
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
11:23.68200
+57.5600
14
D 13
Elin Edenhagen
Bodens SK
11:27.68600
+1:01.6000
15
D 12
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
11:30.68900
+1:04.6300
16
H 13
Valdemar Nilsson
Bodens SK
11:31.69000
+1:05.6400
17
D 13
Kristin Uusitalo
Sävast Ski Team IF
11:39.69800
+1:13.7200
18
H 11
Ruben Andersson
Strömnäs GIF
11:43.70200
+1:17.7600
19
D 12
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
11:45.70400
+1:19.7800
20
D 13
Hanna E Tuoremaa
Sävast Ski Team IF
11:46.70500
+1:20.7900
21
D 12
Olivia Alm
Strömnäs GIF
11:50.70900
+1:24.8300
22
H 12
Elias Forss
Luleå Gjutarens IF
11:51.71000
+1:25.8400
23
D 12
Ebba Larsson
Sävast Ski Team IF
11:54.71300
+1:28.8700
24
D 12
Fanny Lindgren
Kalix SK
11:55.71400
+1:29.8800
25
H 12
Mattis Brunström
Bodens SK
11:57.71600
+1:31.9000
26
H 12
Hampus Östlin
Sunderby SK
11:59.71800
+1:33.9200
27
D 13
Siri Löfgren
Skellefteå SK
12:02.72100
+1:36.9500
28
D 11
Emilia Westerlund
Byske SK
12:06.72500
+1:40.9900
29
D 12
Erika Johansson
Öjebyns IF
12:08.72700
+1:42.10100
29
D 13
Jennifer Björklund
Luleå Gjutarens IF
12:08.72700
+1:42.10100
31
D 12
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
12:09.72800
+1:43.10200
32
D 13
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
12:10.72900
+1:44.10300
33
D 13
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
12:13.73200
+1:47.10600
34
D 12
Moa Rundgren
Sunderby SK
12:30.74900
+2:04.12300
35
D 13
Jenny Isaksson Westermark
Skellefteå SK
12:32.75100
+2:06.12500
36
H 12
Albin Norén
Norrfjärdens IF
12:35.75400
+2:09.12800
37
D 11
Rebecca Franzén
Sävast Ski Team IF
12:37.75600
+2:11.13000
38
D 12
Elvira Forslund
Luleå Gjutarens IF
12:38.75700
+2:12.13100
38
D 13
Elvira Öberg
Hemmingsmarks IF
12:38.75700
+2:12.13100
40
H 12
Erik Granström
Strömnäs GIF
12:39.75800
+2:13.13200
41
D 11
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
12:43.76200
+2:17.13600
42
H 12
Jacob Lindehag
Strömnäs GIF
12:47.76600
+2:21.14000
43
H 11
Karl Tuuri
Älvsby IF SK
12:49.76800
+2:23.14200
44
D 11
Sandra Johansson
Strömnäs GIF
12:50.76900
+2:24.14300
44
H 12
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
12:50.76900
+2:24.14300
46
D 11
Agnes Uusitalo
Sävast Ski Team IF
12:53.77200
+2:27.14600
47
H 11
Jens Eriksson
Norrfjärdens IF
12:55.77400
+2:29.14800
48
H 12
Gabriel Larsson
Luleå Gjutarens IF
12:56.77500
+2:30.14900
49
D 13
Emma Gustafsson
Bodens SK
12:58.77700
+2:32.15100
50
D 11
Selma Isaksson Knutsson
Sävast Ski Team IF
13:04.78300
+2:38.15700
50
D 13
Tova Bohlin
Bodens SK
13:04.78300
+2:38.15700
52
D 12
Therese Hedlund
Sävast Ski Team IF
13:05.78400
+2:39.15800
53
D 11
Sofia Westerlund
Hemmingsmarks IF
13:07.78600
+2:41.16000
54
H 11
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
13:13.79200
+2:47.16600
55
D 12
Ida Olofsson
Luleå Gjutarens IF
13:14.79300
+2:48.16700
56
H 12
Mattias Rönnberg
Antnäs BK
13:26.80500
+3:00.17900
57
D 12
Elsa Christoffersson
Luleå Gjutarens IF
13:31.81000
+3:05.18400
58
H 11
Emil Simu
Luleå Gjutarens IF
13:45.82400
+3:19.19800
59
H 11
Hugo Sundberg
Bodens SK
13:47.82600
+3:21.20000
60
H 12
Casper Finchelson
Sävast Ski Team IF
13:51.83000
+3:25.20400
61
D 11
Amalia Söderberg
Sunderby SK
13:58.83700
+3:32.21100
62
H 12
Sindre Lundholm
Antnäs BK
13:59.83800
+3:33.21200
63
D 11
Maria Dufström Holmgren
Arjeplogs SK
14:01.84000
+3:35.21400
64
H 11
Arvid Häggström
Hemmingsmarks IF
14:28.86700
+4:02.24100
65
D 12
Emma Söderholm
Sävast Ski Team IF
14:30.86900
+4:04.24300
66
H 11
Daniel Persson
Strömnäs GIF
14:41.88000
+4:15.25400
67
D 11
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
15:18.91700
+4:52.29100
68
H 12
Simon Lundberg
Strömnäs GIF
15:21.92000
+4:55.29400
69
D 12
Alma Franzén
Antnäs BK
16:10.96900
+5:44.34300
70
D 11
Cajsa Lindström
Strömnäs GIF
17:37.105600
+7:11.43000
71
D 12
Tilda Lindgren
Strömnäs GIF
17:41.106000
+7:15.43400
72
H 12
Simon Lundgren
Norrmalmskolan
18:02.108100
+7:36.45500
73
D 11
Alva Bohlin
Bodens SK
23:59:59.8639800
73
D 11
Alma Nelson
Bodens SK
23:59:59.8639800
73
D 11
Ellen Gustafsson
Brändöns IF
23:59:59.8639800
73
H 11
Elias Berglund
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
73
H 11
Anton Wikström
Bodens SK
23:59:59.8639800
73
D 12
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
73
D 12
Josefine Matti
Bodens SK
23:59:59.8639800
73
D 12
Wilma Kilpala
Sunderby SK
23:59:59.8639800
73
D 12
Lovisa Eriksson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
73
D 12
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
73
D 12
Julia Brännström
Sunderby SK
23:59:59.8639800
73
H 12
Elias Hortlund
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
73
H 12
Aron Pettersson
Älvsby IF SK
23:59:59.8639800
73
H 12
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
73
H 12
Andreas Langås
Sunderby SK
23:59:59.8639800
73
D 13
Sara Thyni
Kalix SK
23:59:59.8639800
73
H 13
Harald Larsson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
73
H 13
David Öberg
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
1.7km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 10
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
6:27.38600
2
H 9
Albin Gezelius
IFK Mora SK
6:48.40700
+21.2000
3
H 10
Ludvig Fredriksson
Strömnäs GIF
6:58.41700
+31.3000
4
H 10
Isak Johanson
Bodens SK
6:59.41800
+32.3100
5
H 10
Albin Åström
Bodens SK
7:14.43300
+47.4600
6
H 9
Theo Mattei
Sävast Ski Team IF
7:15.43400
+48.4700
7
H 10
Tim Magnusson
Hemmingsmarks IF
7:16.43500
+49.4800
8
D 10
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
7:19.43800
+52.5100
9
H 10
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
7:28.44700
+1:01.6000
10
D 10
Emma Lindqvist
Bodens SK
7:36.45500
+1:09.6800
11
H 9
Samuel Forsgren
Skellefteå SK
7:40.45900
+1:13.7200
11
D 10
Märta Löfgren
Skellefteå SK
7:40.45900
+1:13.7200
13
H 9
André Uusitalo
Sävast Ski Team IF
7:41.46000
+1:14.7300
13
D 10
Sofia Lundkvist
Kalix SK
7:41.46000
+1:14.7300
15
D 10
Hanna Lundberg
Luleå Gjutarens IF
7:42.46100
+1:15.7400
15
D 10
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
7:42.46100
+1:15.7400
17
D 10
Saga Törngren
Luleå Gjutarens IF
7:49.46800
+1:22.8100
18
H 10
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
7:51.47000
+1:24.8300
19
D 9
Tyra Johansson
Bodens SK
7:52.47100
+1:25.8400
20
D 10
Klara Gustavsson
Sävast Ski Team IF
7:53.47200
+1:26.8500
21
D 10
Agnes Westerberg
IFK Arvidsjaur SK
8:06.48500
+1:39.9800
21
D 10
Frida Ingesson
Strömnäs GIF
8:06.48500
+1:39.9800
21
D 10
Hilma Gustafsson
IFK Arvidsjaur SK
8:06.48500
+1:39.9800
24
D 9
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
8:12.49100
+1:45.10400
25
D 9
Elsa Larsson
Sävast Ski Team IF
8:14.49300
+1:47.10600
26
H 9
Victor Berglund
Bodens SK
8:17.49600
+1:50.10900
27
D 9
Lisa Eriksson
Strömnäs GIF
8:20.49900
+1:53.11200
28
D 9
Elin Henriksson
Skellefteå SK
8:21.50000
+1:54.11300
29
H 10
Elias Lundberg
Strömnäs GIF
8:25.50400
+1:58.11700
30
D 10
Cornelia Nilsson
Hemmingsmarks IF
8:27.50600
+2:00.11900
31
H 10
Jakob Fredby
Luleå Gjutarens IF
8:28.50700
+2:01.12000
32
D 10
Agnes Orädd
Vidsels IK
8:32.51100
+2:05.12400
33
H 9
Arvid Feil Lindmark
Skellefteå SK
8:33.51200
+2:06.12500
34
H 10
Einar Furmark
Luleå Gjutarens IF
8:34.51300
+2:07.12600
35
D 9
Lovisa Broström
Sävast Ski Team IF
8:44.52300
+2:17.13600
35
D 10
Hanna Kilpala
Sunderby SK
8:44.52300
+2:17.13600
37
H 9
Nils Viklund
Hemmingsmarks IF
8:46.52500
+2:19.13800
38
H 10
Samuel Lundholm
Antnäs BK
8:51.53000
+2:24.14300
39
D 9
Clara Andersson
Norrfjärdens IF
8:52.53100
+2:25.14400
40
D 9
MY Rundgren
Sunderby SK
9:00.53900
+2:33.15200
41
D 9
Johanna Häggström
Hemmingsmarks IF
9:02.54100
+2:35.15400
42
D 10
Tina Ylipää
Luleå Gjutarens IF
9:05.54400
+2:38.15700
43
D 10
Sanna Nordholme
Norrfjärdens IF
9:17.55600
+2:50.16900
44
D 10
Elin Wikström
Hemmingsmarks IF
9:24.56300
+2:57.17600
45
D 9
Emma Gustafsson
Hemmingsmarks IF
9:25.56400
+2:58.17700
46
H 9
Simon Isaksson Westermark
Skellefteå SK
9:42.58100
+3:15.19400
47
D 10
Jennifer Grensjö
Antnäs BK
9:43.58200
+3:16.19500
48
D 9
Julia Fridesjö
Rutviks SK
9:46.58500
+3:19.19800
49
D 10
Sophia Nilsson
Norrfjärdens IF
9:54.59300
+3:27.20600
50
D 9
Elina Karlsson
Skellefteå SK
9:55.59400
+3:28.20700
51
D 10
Minna Piribauer Rombe
IFK Arvidsjaur SK
10:17.61600
+3:50.22900
52
D 9
Oline Lundholm
Antnäs BK
11:02.66100
+4:35.27400
53
D 9
Tova Lundqvist
Norrfjärdens IF
11:10.66900
+4:43.28200
54
D 10
Tindra Pantzare
Luleå Gjutarens IF
11:16.67500
+4:49.28800
55
D 9
Ella Eriksson
Strömnäs GIF
12:10.72900
+5:43.34200
56
D 9
Felicia Ökvist Sonneschein
Strömnäs GIF
16:06.96500
+9:39.57800
57
D 9
Ellen Clausen
Norrfjärdens IF
16:39.99800
+10:12.61100
58
D 9
Saga Nelson
Bodens SK
23:59:59.8639800
58
D 10
Paulina Lundberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
58
H 10
Kalle Brännström
Sunderby SK
23:59:59.8639800
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
24:35.147400
72.0p
2
H 16
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
24:37.147600
+2.100
71.9p
3
H 16
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
25:11.151000
+36.3500
70.3p
4
H 16
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
26:48.160700
+2:13.13200
66.0p
5
H 16
Dennis Viklund
Hemmingsmarks IF
27:57.167600
+3:22.20100
63.3p
6
H 16
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
29:36.177500
+5:01.30000
59.8p
7
H 16
Marcus Boman
Strömnäs GIF
35:37.213600
+11:02.66100
49.7p
8
H 16
Anton Björkman
Kalix SK
23:59:58.8639700
-
9
H 16
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
9
H 16
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)