Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åre Cross Country Open
2012-04-14
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
13km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Marthe Kristoffersen
Norway
36:32.219120
85.6p
2
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
38:01.228040
+1:29.8820
82.0p
3
Anna Haag
IFK Mora SK
38:09.228800
+1:36.9580
81.7p
4
Kari Henneseid Eie
Norway
39:12.235150
+2:40.15930
79.4p
5
Asrid Öyire Slind
Oppdal IL
39:19.235880
+2:47.16660
79.1p
6
Laila Kveli
Norway
39:42.238160
+3:10.18940
78.3p
7
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
41:13.247230
+4:41.28010
75.2p
8
Jenny Hansson
Östersunds SK
42:33.255270
+6:01.36050
72.7p
9
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
42:44.256320
+6:12.37100
72.4p
10
Hedda Bångman
Offerdals SK
43:23.260220
+6:51.41000
71.2p
11
Lisa Dahl
Offerdals SK
43:40.261930
+7:08.42710
70.7p
12
Susanne Nyström
Laisvalls SK
43:56.263590
+7:24.44370
70.3p
13
Evelina Bångman
Offerdals SK
43:57.263630
+7:25.44410
70.3p
14
Sanna Hallberg
Åsarna IK
45:15.271470
+8:43.52250
68.1p
15
Hanna Falk
Ulricehamns IF
50:24.302300
+13:51.83080
60.8p
H 21
13km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mathias Fredriksson
Axa SC
33:48.202770
93.1p
2
Anders Myrland
Team United Bakeries
34:10.204970
+21.2100
92.0p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
34:21.206030
+32.3160
91.5p
4
Johan Olsson
Åsarna IK
34:26.206570
+37.3700
91.2p
5
Oskar Svärd
Försvarets Sk
34:28.206770
+39.3900
91.1p
6
Tore Berdar
Byåsen IL
34:31.207020
+42.4150
91.0p
7
Martin Hammer
Skogn IL
34:37.207680
+49.4810
90.7p
8
Anders Rennemo Tettli
Leksvik IL
34:39.207810
+50.4940
90.6p
9
Emil Jönsson
Årsunda IF
34:43.208220
+54.5350
90.4p
10
Einar A Ulsund
Byåsen IL
34:43.208220
+54.5350
90.4p
11
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
34:50.208930
+1:01.6060
90.1p
12
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
35:18.211790
+1:30.8920
88.8p
13
Ole Marius Bach
Byåsen IL
35:19.211860
+1:30.8990
88.8p
14
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
35:21.212000
+1:32.9130
88.7p
15
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
35:27.212640
+1:38.9770
88.4p
16
Carl Quicklund
Östersunds SK
35:58.215780
+2:10.12910
87.0p
17
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
36:24.218360
+2:35.15490
85.9p
18
Espen Kveli
Norway
36:30.218990
+2:42.16120
85.6p
19
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
37:35.225410
+3:46.22540
83.0p
20
Fredrik Uusitalo
New Sweden
37:47.226610
+3:58.23740
82.6p
21
Teodor Peterson
Åsarna IK
37:48.226700
+3:59.23830
82.5p
22
Fredrik Sätter
Mattmar SK
38:11.229000
+4:22.26130
81.6p
23
Svein Berg Fines
Henning Sl
38:22.230130
+4:33.27260
81.2p
24
Fredrik Byström
New Sweden
38:27.230650
+4:38.27780
81.0p
25
Frode Estil
Norway
38:33.231230
+4:44.28360
80.8p
26
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
38:40.231930
+4:51.29060
80.5p
27
Even Northug
Strindheim IL
39:06.234530
+5:17.31660
79.6p
28
Carl Olander
OK Landehof
39:42.238110
+5:53.35240
78.3p
29
Johan Persson
Järpens SK
39:44.238380
+5:56.35510
78.2p
30
Mats Larsson
New Sweden
39:45.238460
+5:56.35590
78.2p
31
Olle Jonsson
Duveds IF
39:45.238480
+5:57.35610
78.2p
32
Hannes Stenström
Järpens SK
40:04.240330
+6:15.37460
77.5p
33
Torben Svensson
Järpens SK
40:04.240330
+6:15.37460
77.5p
34
Elias Dahl
Offerdals SK
40:04.240380
+6:16.37510
77.5p
35
Patrik Tallbom
Östersunds SK
40:17.241610
+6:28.38740
77.1p
36
Gustaf Berglund
New Sweden
40:33.243240
+6:44.40370
76.5p
37
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
40:35.243480
+6:47.40610
76.5p
38
Rikard Grip
Svenska Skidlandslaget
41:06.246570
+7:17.43700
75.4p
39
Sebastian Olsson
Stockviks SF
41:12.247140
+7:23.44270
75.2p
40
Erik Johansson
Tranemo IF
41:53.251220
+8:04.48350
73.9p
41
Martin Emilsson
Offerdals SK
42:03.252260
+8:14.49390
73.6p
42
Mathias Jonasson
Östersunds SK
42:03.252260
+8:14.49390
73.6p
43
Per-Anders Östberg
Landöns IF
42:11.253060
+8:22.50190
73.4p
44
Peter Larsson
New Sweden
42:43.256210
+8:54.53340
72.4p
45
Axel Jonsson
Duveds IF
43:19.259820
+9:30.56950
71.3p
46
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
49:08.294760
+15:19.91890
62.4p
47
Thobias Fredriksson
Axa SC
50:34.303380
+16:46.100510
60.6p
48
Pierre Tallbom
Östersunds SK
52:34.315300
+18:45.112430
58.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
13km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Signe Rosenberg
Duveds IF
47:16.283530
65.0p
2
Randi Fredly Berg
Mosvik IL
51:03.306240
+3:47.22610
60.0p
3
Tilde Bångman
Offerdals SK
53:50.322970
+6:34.39340
56.7p
4
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
58:13.349230
+10:57.65600
52.2p
5
Marie Söderhielm
Åre SLK
1:01:45.370440
+14:29.86810
49.1p
6
Sandrina Zetterström
No Club
1:04:15.385420
+16:58.101790
47.1p
7
Teresia Andersson
Åre
1:08:03.408220
+20:46.124590
44.4p
8
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:10:25.422430
+23:09.138800
42.9p
9
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
1:10:27.422660
+23:11.139030
42.8p
10
Linnea Sahlin
No Club
1:12:00.431980
+24:44.148350
41.9p
11
Eva Bohm
No Club
1:12:00.431990
+24:44.148360
41.9p
12
Klara Eliasson
Spikbodarnas IK
1:17:23.464290
+30:07.180660
38.9p
13
Alexandra Buttazzoni
Åre Sport Och Tennisklubb
1:21:48.490700
+34:31.207070
36.7p
14
Lisa Hernqvist
Vectura
1:30:54.545340
+43:38.261710
32.9p
H 21 Motion
13km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Mattias Berglund
Bondsjöhöjdens IK
41:15.247490
75.1p
2
Thommy Larsson
Stockviks SF
41:21.248050
+5.460
75.0p
3
Kristian Hustad-vaa
Axa SC
41:25.248450
+9.860
74.8p
4
Tord Blomqvist
Duveds IF
44:36.267540
+3:20.19950
69.2p
5
Kent-ove Lindh
Golds Gym Sports Club
44:47.268690
+3:32.21100
68.8p
6
Pär Svärdfeldt
No Club
45:05.270460
+3:49.22870
68.4p
7
Arvid Jonsson
Duveds IF
45:44.274370
+4:28.26780
67.3p
8
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
46:14.277370
+4:58.29780
66.6p
9
Carl Bergsten
New Sweden
46:19.277880
+5:03.30290
66.4p
10
Fredrik Eliasson
Mörsils IF
46:29.278810
+5:13.31220
66.2p
11
Tobias Jönsson
Järpens SK
46:45.280450
+5:29.32860
65.8p
12
Johan Nilsson
Golds Gym Sports Club
46:58.281750
+5:42.34160
65.5p
13
Markus Kempf
Johnssons EL
47:20.283950
+6:04.36360
64.9p
14
Börje Samuelsson
Östersunds SK
48:10.288960
+6:54.41370
63.7p
15
Johan Ilhamn
Jss
48:38.291720
+7:22.44130
63.1p
16
Björn Mossberg
Östersunds SK
49:00.293990
+7:45.46400
62.6p
17
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
49:08.294740
+7:52.47150
62.4p
18
Micke Book
Canada
49:32.297120
+8:16.49530
61.9p
19
Markus Jonsson
Deloitte
49:44.298320
+8:28.50730
61.6p
20
Lars Tallbom
Jss
49:51.299090
+8:36.51500
61.5p
21
Mats Hellgren
Örebro
50:58.305720
+9:42.58130
60.1p
22
David Reineius
ÅS IL
51:01.306080
+9:45.58490
60.0p
23
Christian Torgerzon
Axa SC
51:02.306100
+9:46.58510
60.0p
24
Björn Holm
Stocksunds IF
51:14.307390
+9:59.59800
59.7p
25
Andreas Lindgren
Axa SC
51:22.308150
+10:06.60560
59.6p
26
Erik Ahlström
Salomon Trail Tour
52:08.312740
+10:52.65150
58.7p
27
Håkan Björkman
Eci Campion
52:59.317890
+11:44.70300
57.7p
28
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
53:20.319980
+12:04.72390
57.3p
29
Mattias Wedin
Stockviks SF
53:37.321660
+12:21.74070
56.9p
30
Martin Lindroth
Östersunds SK
55:01.330080
+13:45.82490
55.4p
31
William Selander
Spikbodarnas IK
55:40.333990
+14:25.86400
54.7p
32
Henrik Ilhamn
Åre Kommun Uif
56:53.341210
+15:37.93620
53.5p
33
Samuel Lindgren
Trångsvikens IF
57:05.342440
+15:49.94850
53.3p
34
Anders Dahlgren
Spikbodarnas IK
58:15.349400
+16:59.101810
52.2p
35
Morten Risager
Solbringen 15
58:23.350290
+17:08.102700
52.1p
36
Christian Pettersson
Rejlers IF
58:46.352510
+17:30.104920
51.7p
37
Linus Berglund
Duveds IF
58:56.353540
+17:40.105950
51.6p
38
Mats Walde
Sweden
1:00:05.360420
+18:49.112830
50.5p
39
Gunnar Olander
Jämtkraft IF
1:00:14.361370
+18:58.113780
50.4p
40
Jon Davidsson
Duveds IF
1:01:09.366820
+19:53.119230
49.6p
41
Ulf Olofsson
Duveds IF
1:01:56.371550
+20:40.123960
49.0p
42
Dag Svensson
Kalls IF
1:02:10.372970
+20:54.125380
48.8p
43
Göte Kjellström
Åre SLK
1:02:52.377130
+21:36.129540
48.2p
44
Martin Rönnlund
Stocksunds IF
1:03:20.379920
+22:04.132330
47.8p
45
Jonas Karlsson
Arccore
1:03:46.382510
+22:30.134920
47.5p
46
Per Risne
Östersund-frösö SLK
1:04:14.385370
+22:58.137780
47.1p
47
Johan Larm
Arla
1:05:07.390630
+23:51.143040
46.5p
48
Jan-eric Jansson
IFK Lidingö SOK
1:05:59.395890
+24:44.148300
45.8p
49
Klas Mattson
Älvdalens IF SK
1:06:35.399410
+25:19.151820
45.4p
50
Johan Östrand
Ikf Aspudden
1:07:22.404140
+26:06.156550
44.9p
51
Lars Åsgårdh
Enebyberg
1:07:34.405390
+26:19.157800
44.7p
52
Lars Zetterberg
Ikj Haninge
1:08:09.408800
+26:53.161210
44.3p
53
Pelle Bergstrand
Deloitte
1:11:36.429530
+30:20.181940
42.1p
54
Kent Eliasson
Spikbodarnas IK
1:17:31.465030
+36:15.217440
38.8p
55
Johan Ekberg
Arccore
1:32:36.555540
+51:20.307950
32.3p