Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2009-02-07
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
45km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
2:22:14.853300
85.6p
2
H 21
Fredrik Östberg
Falun Borlänge SK
2:22:15.853400
+1
85.6p
3
H 21
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:22:45.856400
+31.3000
85.3p
4
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:22:46.856500
+32.3100
85.2p
5
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:22:59.857800
+45.4400
85.1p
6
H 21
Teodor Peterson
Åsarna IK
2:23:00.857900
+46.4500
85.1p
7
H 21
Dan Moberg
Ulricehamns IF
2:23:02.858100
+48.4700
85.0p
8
H 21
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:23:35.861400
+1:21.8000
84.7p
9
H 21
Klas Nilsson
Skellefteå SK
2:23:36.861500
+1:22.8100
84.6p
10
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:23:37.861600
+1:23.8200
84.6p
11
H 21
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:24:31.867000
+2:17.13600
84.0p
12
H 21
Daniel Bergsten
Hudiksvalls IF
2:25:57.875600
+3:43.22200
83.0p
13
H 21
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:26:02.876100
+3:48.22700
82.9p
14
H 21
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:26:03.876200
+3:49.22800
82.9p
15
H 21
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:26:23.878200
+4:09.24800
82.7p
16
H 21
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:26:32.879100
+4:18.25700
82.6p
17
H 21
Magnus Engström
Stockviks SF
2:28:50.892900
+6:36.39500
81.1p
18
H 21
Thommy Larsson
Stockviks SF
2:29:29.896800
+7:15.43400
80.7p
19
H 21
Eric Simonsson
Landöns IF
2:29:43.898200
+7:29.44800
80.5p
20
H 21
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:29:56.899500
+7:42.46100
80.4p
21
H 21
Gustaf Berglund
Åsarna IK
2:30:34.903300
+8:20.49900
80.0p
22
H 21
Björn Gund
Åsarna IK
2:30:36.903500
+8:22.50100
79.9p
23
H 21
Robin Norum
IFK Umeå
2:32:55.917400
+10:41.64000
78.5p
24
H 21
Emil Lundström
Östersunds SK
2:33:46.922500
+11:32.69100
78.0p
25
H 21
Carl Olander
OK Landehof
2:34:11.925000
+11:57.71600
77.7p
26
D 21
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:37:34.945300
+15:20.91900
75.7p
27
H 21
Mikael Andersson
Östersunds SK
2:39:45.958400
+17:31.105000
74.5p
28
H 21
Lars Persson
Östersunds SK
2:39:50.958900
+17:36.105500
74.5p
29
H 21
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:40:08.960700
+17:54.107300
74.3p
30
D 21
Anna Simberg
SK Bore
2:40:33.963200
+18:19.109800
74.1p
31
H 21
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
2:40:36.963500
+18:22.110100
74.1p
32
D 21
Ida Olsson
Åsarna IK
2:40:47.964600
+18:33.111200
74.0p
33
D 21
Therese Svensson
Järpens SK
2:42:01.972000
+19:47.118600
73.3p
34
H 21
Per Persson
Jämtkraft IF
2:44:07.984600
+21:53.131200
72.2p
35
H 21
Anders Olofsson
Hallstahammars SK SOFK
2:45:08.990700
+22:54.137300
71.7p
36
H 21
Mikael Martens
Malungs IF
2:45:15.991400
+23:01.138000
71.6p
37
H 21
Martin Göransson
Spikbodarnas IK
2:45:48.994700
+23:34.141300
71.3p
38
H 21
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
2:45:49.994800
+23:35.141400
71.3p
39
H 21
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:45:50.994900
+23:36.141500
71.3p
40
D 21
Julia Limby
Åsarna IK
2:49:04.1014300
+26:50.160900
69.7p
41
H 21
Auvo Dufva
Vålådalen SK
2:50:17.1021600
+28:03.168200
69.1p
42
D 21
Emma Bergman
Åsarna IK
2:52:12.1033100
+29:58.179700
68.2p
43
H 21
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
2:52:14.1033300
+30:00.179900
68.2p
44
H 21
Per Steen
Brunflo IF
2:53:27.1040600
+31:13.187200
67.7p
45
H 21
Erik Hedman
Östersunds SK
2:54:49.1048800
+32:35.195400
67.0p
46
H 21
Olle Svedskog
Gräftåvallens SK
2:54:51.1049000
+32:37.195600
67.0p
47
H 21
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:55:24.1052300
+33:10.198900
66.8p
48
H 21
Christoffer Storck
Månkarbo IF
2:55:57.1055600
+33:43.202200
66.5p
49
H 21
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:56:02.1056100
+33:48.202700
66.5p
50
D 21
Carina Lagerlöf
Malungs IF
2:56:56.1061500
+34:42.208100
66.1p
51
D 21
Laila Kveli
Lierne IL
2:56:58.1061700
+34:44.208300
66.1p
52
H 21
Ralf Jönsson
Östersunds SK
3:00:26.1082500
+38:12.229100
64.6p
53
H 21
Bo Sjölund
Spikbodarnas IK
3:02:10.1092900
+39:56.239500
63.9p
54
H 21
Nicklas Nääs
Åsarna IK
3:02:21.1094000
+40:07.240600
63.8p
55
H 21
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
3:03:07.1098600
+40:53.245200
63.5p
56
H 21
David Olovsson
Östersunds SK
3:03:38.1101700
+41:24.248300
63.3p
57
H 21
Andreas Persson
Alsens IF
3:03:50.1102900
+41:36.249500
63.2p
58
H 21
Martin Lindberg
Eksjö SOK
3:04:54.1109300
+42:40.255900
62.8p
59
H 21
Peter Novak
Alsens IF
3:05:59.1115800
+43:45.262400
62.4p
60
H 21
Håkan Degselius
Lillhärdals IF
3:06:16.1117500
+44:02.264100
62.3p
61
H 21
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
3:07:16.1123500
+45:02.270100
61.9p
62
H 21
Bo Göransson
Myssjö-Ovikens IF
3:07:17.1123600
+45:03.270200
61.9p
63
H 21
Christer Ström
Undersåkers IF
3:07:19.1123800
+45:05.270400
61.9p
64
H 21
Markus Månblad
Valbo Aif
3:07:56.1127500
+45:42.274100
61.6p
65
H 21
Jimmy Nyberg
Älvdalens IF SK
3:08:44.1132300
+46:30.278900
61.3p
66
D 21
Hanna Lindblom
Åsarna IK
3:09:15.1135400
+47:01.282000
61.2p
67
H 21
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
3:09:42.1138100
+47:28.284700
61.0p
68
H 21
Lennart Olsson
Östersunds SK
3:09:51.1139000
+47:37.285600
60.9p
69
H 21
Dan Hallebjer
Klimpfjäll IF
3:13:35.1161400
+51:21.308000
59.6p
70
H 21
Peder Andréason
OK Kåre
3:13:56.1163500
+51:42.310100
59.5p
71
H 21
Peter Berlén
ÅS IL
3:14:36.1167500
+52:22.314100
59.2p
72
H 21
Christoffer Bergman
Östersunds SK
3:15:22.1172100
+53:08.318700
59.0p
73
H 21
Johan Handler
Åsarna IK
3:16:07.1176600
+53:53.323200
58.7p
74
H 21
Håkan Bergstedt
Kalls IF
3:16:30.1178900
+54:16.325500
58.6p
75
D 21
Kristine Nörgaard
København SK
3:17:42.1186100
+55:28.332700
58.2p
76
H 21
Daniel Andersson
Östersunds SK
3:17:47.1186600
+55:33.333200
58.1p
77
H 21
Gustav Norrman
Ullared SLK
3:20:30.1202900
+58:16.349500
57.2p
78
H 21
Magnus Flodberg
Järpens SK
3:21:14.1207300
+59:00.353900
57.0p
79
H 21
Per Bratt
Jalles Tc Umeå
3:21:24.1208300
+59:10.354900
56.9p
80
H 21
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
3:21:27.1208600
+59:13.355200
56.9p
81
H 21
David Lif
Huddinge SK LF
3:22:11.1213000
+59:57.359600
56.7p
82
H 21
Peter Jansson
Östersunds SK
3:22:25.1214400
+1:00:11.361000
56.6p
83
H 21
Fredrik Olsson
Brunflo IF
3:22:29.1214800
+1:00:15.361400
56.6p
84
H 21
Åke Jansson
Näldens IF
3:25:20.1231900
+1:03:06.378500
55.7p
85
H 21
Martin Halvarsson
Östersunds SK
3:25:37.1233600
+1:03:23.380200
55.6p
86
H 21
Mattias Haglund
Brunflo IF
3:25:43.1234200
+1:03:29.380800
55.6p
87
H 21
Erik Eriksson
Svegs IK
3:25:50.1234900
+1:03:36.381500
55.6p
88
H 21
Mats Eriksson
Hackås
3:27:34.1245300
+1:05:20.391900
55.0p
89
H 21
Roger Ek
Frösön
3:29:17.1255600
+1:07:03.402200
54.5p
90
H 21
Mats Fredriksson
Malungs IF
3:29:21.1256000
+1:07:07.402600
54.5p
91
H 21
Stig Jönsson
ÅS IL
3:32:52.1277100
+1:10:38.423700
53.5p
92
H 21
Karl-Henry Andersson
Vingåkers OK
3:32:57.1277600
+1:10:43.424200
53.5p
93
H 21
Jens Bengtsson
Skanska IF
3:33:13.1279200
+1:10:59.425800
53.4p
94
H 21
Hans Lundkvist
Östersunds SK
3:33:27.1280600
+1:11:13.427200
53.3p
95
H 21
Lars Bergman
Erikslunds SK
3:39:37.1317600
+1:17:23.464200
51.6p
96
H 21
Magnus Österberg
Östersunds SK
3:42:21.1334000
+1:20:07.480600
50.9p
97
H 21
Anders Andersson
Östersunds SK
3:42:22.1334100
+1:20:08.480700
50.9p
98
H 21
Gunnar Rønning
Fåset IL
3:42:30.1334900
+1:20:16.481500
50.9p
99
D 21
Jonna Hansson
Brunflo IF
3:42:43.1336200
+1:20:29.482800
50.8p
100
H 21
Peter Göransson
Åsarna IK
3:42:54.1337300
+1:20:40.483900
50.8p
100
H 21
Jan Larsson
Frösön
3:42:54.1337300
+1:20:40.483900
50.8p
102
H 21
Anders Larsen
Östersunds SK
3:43:12.1339100
+1:20:58.485700
50.7p
103
H 21
Karl-Edvin Handler
Åsarna IK
3:43:14.1339300
+1:21:00.485900
50.7p
104
H 21
Rasmus Andersson
Östersunds SK
3:43:45.1342400
+1:21:31.489000
50.5p
105
H 21
Per Anders Östling
Lofsdalens SK
3:44:15.1345400
+1:22:01.492000
50.4p
106
H 21
Olle Eriksson
Åsarna IK
3:44:39.1347800
+1:22:25.494400
50.3p
107
H 21
Anders Handler
Åsarna IK
3:45:04.1350300
+1:22:50.496900
50.2p
108
D 21
Emma Östberg
Jalles Tc Umeå
3:45:08.1350700
+1:22:54.497300
50.2p
109
H 21
Lars Pettersson
Öhrlings IF I Stockholm
3:45:40.1353900
+1:23:26.500500
50.1p
110
D 21
Kristin Barkman
Bredaryds SOK
3:46:41.1360000
+1:24:27.506600
49.8p
111
H 21
Sammy Öhrling
Östersunds SK
3:49:07.1374600
+1:26:53.521200
49.2p
112
H 21
Peter Ågren
ÅS IL
3:50:16.1381500
+1:28:02.528100
48.9p
113
D 21
Celina Notfors
Östersunds SK
3:50:43.1384200
+1:28:29.530800
48.8p
114
H 21
Klas-Håkan Ljungberg
Bräcke SK
3:50:53.1385200
+1:28:39.531800
48.8p
115
D 21
Anna Dahlgren
Fanbyn
3:52:29.1394800
+1:30:15.541400
48.4p
116
D 21
Frida Gavelin
Vilhelmina IK
3:53:24.1400300
+1:31:10.546900
48.2p
117
H 21
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
3:55:18.1411700
+1:33:04.558300
47.8p
118
H 21
Per Arne Flodberg
Järpens SK
3:57:01.1422000
+1:34:47.568600
47.4p
119
H 21
Leif Löfström
Näldens IF
3:57:14.1423300
+1:35:00.569900
47.3p
120
H 21
Christer Gustavsson
Näldens IF
3:58:32.1431100
+1:36:18.577700
47.1p
121
H 21
Johan Itzigehl
Myssjö-Ovikens IF
4:02:49.1456800
+1:40:35.603400
46.1p
122
H 21
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
4:05:19.1471800
+1:43:05.618400
45.6p
123
H 21
Per Berglund
Backe IF
4:05:48.1474700
+1:43:34.621300
45.5p
124
H 21
Björn Hagberg
Utsiktens Bastu&Motion
4:07:24.1484300
+1:45:10.630900
45.2p
125
H 21
Mikael Lindqvist
Åsarna IK
4:12:08.1512700
+1:49:54.659300
44.2p
126
H 21
Bengt Nihlén
Sundsvalls SLK
4:13:23.1520200
+1:51:09.666800
44.0p
127
H 21
Svante Fredriksson
ÅS IL
4:13:42.1522100
+1:51:28.668700
43.9p
128
H 21
Joakim Ekavall
Östersunds SK
4:24:04.1584300
+2:01:50.730900
42.0p
129
H 21
Jonas Blom
Jormvattnets IF
4:24:55.1589400
+2:02:41.736000
41.9p
130
D 21
Maj-Britt Leander
Åsarna IK
4:25:29.1592800
+2:03:15.739400
41.8p
131
D 21
Åsa Stenman
Lofsdalens SK
4:26:10.1596900
+2:03:56.743500
41.7p
132
H 21
Anders Jaktman
Helsingborgs SOK
4:26:17.1597600
+2:04:03.744200
41.6p
133
H 21
Thomas Alme
Åsarna IK
4:27:20.1603900
+2:05:06.750500
41.5p
134
H 21
Thomas Kronlund
IK Brånan Boys & Girls
4:29:43.1618200
+2:07:29.764800
41.1p
135
H 21
Nils-Olov Högström
Rörösjöns IK
4:30:29.1622800
+2:08:15.769400
40.9p
136
D 21
Johanna Jaktman
Helsingborgs SOK
4:30:48.1624700
+2:08:34.771300
40.9p
137
H 21
Stefan Hansson
Rothernturm
4:36:54.1661300
+2:14:40.807900
39.9p
138
H 21
Håkan Edvardsson
Åsarna IK
4:39:51.1679000
+2:17:37.825600
39.4p
139
H 21
Lars Jansson
Rödön SK
4:39:56.1679500
+2:17:42.826100
39.4p
140
D 21
Karin Ström
Undersåkers IF
4:41:19.1687800
+2:19:05.834400
39.2p
141
D 21
Sara Larsson
Falu IK
4:46:29.1718800
+2:24:15.865400
38.4p
142
H 21
Sten-Olov Westlund
Ytterhogdals IK
4:47:54.1727300
+2:25:40.873900
38.2p
143
H 21
Lars Kongsholm
Stockviks SF
5:37:23.2024200
+3:15:09.1170800
32.2p
143
D 21
Tine Kongsholm
Telia IoFF
5:37:23.2024200
+3:15:09.1170800
32.2p
145
H 21
Jerry Prestberg
Åsarna IK
5:49:00.2093900
+3:26:46.1240500
31.0p