Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Engelbrektsloppet
2009-02-08
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
60km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
3:06:01.1116000
82.2p
2
Ronnie Löf
Högbo GOIF
3:06:04.1116300
+3.200
82.2p
3
Lars Högnes
Ringkollen Skiklubb
3:06:35.1119400
+34.3300
81.9p
4
Robert Eskelund
Jäderfors SK
3:09:28.1136700
+3:27.20600
80.3p
5
Gustav Hall
IFK Mora SK
3:12:39.1155800
+6:38.39700
78.6p
6
Tobias Westman
Ragunda IF
3:19:18.1195700
+13:17.79600
75.2p
7
Erik Fabritius
Hiisirasti
3:21:05.1206400
+15:04.90300
74.3p
8
Marcus Bergman
Livgardets IK
3:37:30.1304900
+31:29.188800
67.3p
9
Tobias Nyhlén
Brovallens IF
3:38:11.1309000
+32:10.192900
67.0p
10
Mattias Johansson
IFK Lidingö SOK
3:41:50.1330900
+35:49.214800
65.6p
11
Magnus Lindberg
Hägglunds IOFK
3:43:31.1341000
+37:30.224900
65.0p
12
Peter Sundén
Huddinge SK LF
3:44:23.1346200
+38:22.230100
64.7p
13
Erik Brittus
Sågmyra SK
3:45:55.1355400
+39:54.239300
64.1p
14
Marcus Svensson
IK Wilske
3:49:13.1375200
+43:12.259100
63.0p
15
Martin Holth Johannesson
IFK Lidingö SOK
3:55:27.1412600
+49:26.296500
60.9p
16
Christoffer Salmén
Sundbybergs IK
3:58:57.1433600
+52:56.317500
59.8p
17
Oskar Djärv
Rembo IK
4:03:03.1458200
+57:02.342100
58.6p
18
Magnus Ohlin
Knutby IF
4:05:44.1474300
+59:43.358200
57.8p
19
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
4:07:00.1481900
+1:00:59.365800
57.5p
20
Björn Winell
IK Fyris
4:08:02.1488100
+1:02:01.372000
57.2p
21
Johan Thalin
Östervåla IF
4:08:26.1490500
+1:02:25.374400
57.1p
22
Johan Schützer
Gillberga SK
4:08:37.1491600
+1:02:36.375500
57.0p
23
Andreas Grahn
Landsbro IF SK
4:08:48.1492700
+1:02:47.376600
57.0p
24
Björn Sjöberg
Motala Aif SK
4:12:44.1516300
+1:06:43.400200
55.9p
25
Tobias Karlsson
IK Wilske
4:13:37.1521600
+1:07:36.405500
55.6p
26
Samuel Henriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
4:13:42.1522100
+1:07:41.406000
55.6p
27
Mattias Lindberg
Hägglunds IOFK
4:13:58.1523700
+1:07:57.407600
55.5p
28
Kristofer Borgström
Abb IF SK
4:14:39.1527800
+1:08:38.411700
55.4p
29
David Samuelsson
Norabygdens SK
4:15:04.1530300
+1:09:03.414200
55.3p
30
Niklas Wernersson
IK Stern
4:16:11.1537000
+1:10:10.420900
55.0p
31
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
4:18:37.1551600
+1:12:36.435500
54.3p
32
Andreas Wannberg
Västerås SOK
4:18:43.1552200
+1:12:42.436100
54.3p
33
Andreas Pousette
Knutby IF
4:22:14.1573300
+1:16:13.457200
53.4p
34
Ulf Carlsson
Böda IK
4:23:12.1579100
+1:17:11.463000
53.2p
35
Tobias Augustsson
Tjällmo-Godegårds OK
4:25:05.1590400
+1:19:04.474300
52.7p
36
Joel Fridén
Vingåkers OK
4:28:14.1609300
+1:22:13.493200
52.0p
37
Janne Hellman
Linköpings SK
4:28:15.1609400
+1:22:14.493300
52.0p
38
Daniel Ljungkvist
Landsbro IF SK
4:28:47.1612600
+1:22:46.496500
51.9p
39
Robert Jansson
Norbergs Ck
4:30:46.1624500
+1:24:45.508400
51.4p
40
Calle Stenberg
OK Skogshjortarna
4:30:59.1625800
+1:24:58.509700
51.4p
41
Marcus Morin
Volvo IF
4:33:59.1643800
+1:27:58.527700
50.7p
42
Jimmy Wentzell
Vreta Skid o Mk
4:44:25.1706400
+1:38:24.590300
48.5p
43
Thomas Scher
Sundbybergs IK
4:44:38.1707700
+1:38:37.591600
48.4p
44
Thomas Alfredsson
Alfta-Ösa OK
4:46:46.1720500
+1:40:45.604400
48.0p
45
Max Samuelsson
Stenkyrka IF
4:51:12.1747100
+1:45:11.631000
47.2p
46
Andreas Boeriis
Vbc Rupperswil Schweiz
4:51:34.1749300
+1:45:33.633200
47.1p
47
Mikael Axbom
Ikj Haninge
4:51:56.1751500
+1:45:55.635400
47.0p
48
Fredrik Johansson
Utbrytarna SK
4:56:16.1777500
+1:50:15.661400
46.2p
49
Tobias Bjöörn
Kilafors SK
5:00:10.1800900
+1:54:09.684800
45.5p
50
Joakim Andersson
IK Stern
5:08:48.1852700
+2:02:47.736600
44.0p
51
Jonathan Karlsson
Nynäs IK
5:10:38.1863700
+2:04:37.747600
43.7p
52
Niclas Wallin
Norbergs Ck
5:14:30.1886900
+2:08:29.770800
43.1p
53
Andreas Forslund
Korsnäs IF SK
5:15:53.1895200
+2:09:52.779100
42.9p
54
Michael Eriksson
Hammarby IF SF
5:16:48.1900700
+2:10:47.784600
42.7p
55
Antti Äystö
Scania IF
5:19:59.1919800
+2:13:58.803700
42.2p
56
Joachim Stille
Kimstad GOIF
5:20:47.1924600
+2:14:46.808500
42.1p
57
Andreas Johansson
Utbrytarna SK
5:24:10.1944900
+2:18:09.828800
41.6p
58
Daniel Westbom
Stora Skedvi IK
5:26:55.1961400
+2:20:54.845300
41.2p
59
Karl Pettersson
Norabygdens SK
5:29:46.1978500
+2:23:45.862400
40.8p
60
Emil Johansson
Medåkers IF
5:33:39.2001800
+2:27:38.885700
40.2p
61
Linus Johansson
Medåkers IF
5:34:04.2004300
+2:28:03.888200
40.2p
62
Allan Abbott
Kimstad GOIF
5:36:34.2019300
+2:30:33.903200
39.8p
63
Tobias Lindroth
Kimstad GOIF
5:37:43.2026200
+2:31:42.910100
39.7p
64
Markus Zdolsek
Vreta Skid o Mk
5:38:49.2032800
+2:32:48.916700
39.5p
65
Karl Siik
Ibm-Klubben
5:40:42.2044100
+2:34:41.928000
39.3p
66
Andreas Söderberg
Djurgårdens IF Af
5:41:12.2047100
+2:35:11.931000
39.2p
67
Yulle Berg
Lidingö Frilufsfrämjande
5:54:37.2127600
+2:48:36.1011500
37.5p
68
Alan Ramos
Omegapoint IF
7:26:20.2677900
+4:20:19.1561800
28.9p