Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2013-02-03
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Orsa Grönklitt Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Wånell
Sundbybergs IK
1:56:29.698810
74.9p
2
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
1:57:58.707790
+1:29.8880
73.8p
3
Marcus Carlsson
Väsby SK
2:02:47.736660
+6:18.37750
70.2p
4
Björn Wennblom
Yuppie Ski Club
2:03:58.743710
+7:29.44800
69.4p
5
Ulrik Schäfer
Spöland Vännäs IF
2:04:11.745080
+7:42.46170
69.3p
6
Joel Ericsson
Täby IS Skidklubb
2:06:45.760460
+10:16.61550
67.6p
7
Jannes Dahlgren
IFK Mora SK
2:07:53.767280
+11:24.68370
66.8p
8
John Wiklund
Stockholms Rullskidklubb
2:08:58.773770
+12:29.74860
66.1p
9
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:09:27.776680
+12:58.77770
65.8p
10
Henrik Ejderholm
Tjällmo-godegårds OK
2:14:02.804130
+17:33.105220
63.1p
11
Peter Sundén
Huddinge SK Längd
2:15:02.810100
+18:32.111190
62.6p
12
Robert Hanning
IK Jordbänningarna
2:17:17.823600
+20:47.124690
61.4p
13
Mats Berglund
Nacka Värmdö SK
2:20:04.840390
+23:35.141480
59.9p
14
Mikael Rindhagen
Östervåla IF
2:20:27.842670
+23:58.143760
59.7p
15
Jan-magnus Söderlund
Stockholms-Postens IK
2:20:50.844940
+24:21.146030
59.5p
16
Hans Ottersten
Brottby SK
2:21:06.846590
+24:37.147680
59.4p
17
John Eriksson
IFK Strömsund
2:21:14.847390
+24:45.148480
59.3p
18
Daniel Palm
Hammarby If:s SF
2:21:43.850270
+25:14.151360
59.1p
19
Mårten Axelsson
Gävle Skidkamrater
2:22:11.853020
+25:42.154110
58.9p
20
Christoffer Haas
Yuppie Ski Club
2:22:49.856800
+26:19.157890
58.5p
21
Sammy Öhrling
Sundbybergs IK
2:23:43.862200
+27:13.163290
58.1p
22
Henrik Andersson
Accenture IF
2:23:51.863090
+27:22.164180
58.0p
23
Jakob Skogholm
Rävdun SK
2:23:57.863660
+27:28.164750
58.0p
24
Daniel Schreiber
Rotebro IS OK
2:24:09.864880
+27:40.165970
57.9p
25
Johan Widell
ÅF Skidklubb
2:25:28.872730
+28:59.173820
57.3p
26
Peter Åman
Arvika IS
2:27:38.885770
+31:09.186860
56.3p
27
Fredrik Husander
Scania IF Södertälje
2:28:10.888930
+31:41.190020
56.1p
28
Tomas Lilja
Söders Skid O OL Tyresö
2:28:11.889010
+31:42.190100
56.0p
29
Magnus Nygren
Axa Sports Club
2:28:32.891150
+32:03.192240
55.9p
30
Martin Belak
Axa Sports Club
2:28:36.891500
+32:06.192590
55.9p
31
Lars-erik Hedberg
Stockholmspolisens IF SK
2:30:02.900100
+33:32.201190
55.2p
32
Markus Rüdel
Nacka Värmdö SK
2:32:22.914120
+35:53.215210
54.2p
33
Fredrik Karlsson
Yuppie Ski Club
2:33:00.917970
+36:31.219060
54.0p
34
Albert Forsén
Sundbybergs IK
2:33:11.919020
+36:42.220110
53.9p
35
Erik Nord
Ställbergs IK
2:33:47.922690
+37:18.223780
53.7p
36
Henrik Malmberg
Nacka Värmdö SK
2:36:00.935970
+39:31.237060
52.8p
37
Jonas Andersson
IK Hakarpspojkarna
2:36:26.938590
+39:57.239680
52.6p
38
Marcus Olsson
Axa Sports Club
2:36:26.938590
+39:57.239680
52.6p
39
Hugo Jansson
IK Jordbänningarna
2:36:33.939230
+40:04.240320
52.5p
40
Olle Forsblom
Telia IF Farsta
2:36:37.939600
+40:07.240690
52.5p
41
Niclas Backlund
Ericsson IK Stockholm
2:36:48.940750
+40:19.241840
52.4p
42
Mikael Lindell
Ica -handlarnas IF
2:37:05.942420
+40:36.243510
52.3p
43
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
2:37:51.947010
+41:22.248100
52.0p
44
Johan Timby
ÅF Skidklubb
2:38:59.953820
+42:30.254910
51.6p
45
Anders Alderud
Nyköpings OK
2:39:34.957340
+43:05.258430
51.4p
46
Magnus Röjvall
Nacka Värmdö SK
2:42:05.972450
+45:36.273540
50.5p
47
Per Bergmark
Snättringe SK
2:43:19.979800
+46:49.280890
50.0p
48
Daniel Kallur
Handelsbankens IF Sthl
2:46:22.998110
+49:53.299200
49.0p
49
David Bergman
Brudpiga RK
2:47:35.1005470
+51:06.306560
48.6p
50
Rickard Lidström
Brudpiga RK
2:47:39.1005890
+51:10.306980
48.5p
51
Johan Staff
Alecta KF
2:48:08.1008740
+51:39.309830
48.4p
52
Mathias Johansson
Sundbybergs IK
2:48:20.1009920
+51:51.311010
48.3p
53
Joakim Ludvigsson
Axa Sports Club
2:50:10.1020980
+53:41.322070
47.7p
54
Johan Sandberg
Q-gruppen LF
2:51:08.1026750
+54:39.327840
47.4p
55
Jakob Hussfelt
Nacka Värmdö SK
2:53:06.1038520
+56:37.339610
46.8p
56
Daniel Hedlund
Hammarby If:s SF
2:56:50.1060950
+1:00:21.362040
45.6p
57
Henrik Lundberg
Axa Sports Club
2:57:33.1065250
+1:01:04.366340
45.4p
58
Henrik Därth
Järla IF SK
2:57:49.1066860
+1:01:20.367950
45.4p
59
Per Sonnerby
Hammarby If:s SF
2:59:35.1077480
+1:03:06.378570
44.8p
60
Christian Fagerlund
Axa Sports Club
3:00:52.1085130
+1:04:23.386220
44.5p
61
Jeffrey Norville
Ufk
3:00:53.1085240
+1:04:24.386330
44.5p
62
Daniel Jansson
Sundbybergs BK
3:02:07.1092640
+1:05:38.393730
44.1p
63
Mathias Lang
Nacka Värmdö SK
3:03:53.1103200
+1:07:23.404290
43.7p
64
Svante Horn
Värmdö IF
3:10:04.1140360
+1:13:35.441450
42.0p
65
Eric Svartström
Rembo IK
3:10:07.1140640
+1:13:38.441730
42.0p
66
Magnus Lindahl
IK Jordbänningarna
3:11:50.1150920
+1:15:21.452010
41.6p
67
Olivier Leclercq
Axa Sports Club
3:13:03.1158250
+1:16:34.459340
41.3p
68
Svante Godén
Axa Sports Club
3:13:32.1161120
+1:17:03.462210
41.2p
69
Fredrik Sand
Nacka Värmdö SK
3:17:26.1184530
+1:20:57.485620
40.3p
70
Jens Edström
Stockviks Skidförening
3:17:44.1186310
+1:21:15.487400
40.2p
71
Thomas Bergström
Q-gruppen LF
3:21:37.1209670
+1:25:08.510760
39.3p
72
Johan Lettström
Sandvik Västberga PF
3:25:05.1230490
+1:28:36.531580
38.6p
73
Mikis Samaras
IK Jordbänningarna
3:32:31.1275020
+1:36:02.576110
37.1p
-
Anders Böhlmark
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Göransson
Yuppie Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Alexander Jansa
Ludvika Kommuns IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Hansson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Bjöörn
Strängnäs Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Sven Hansson
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Karl Siik
Ibm-klubben
23:59:59.8639800
-
-
Ludwig Brogård
Väsby SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Häggqvist
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Frykholm
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Markus Narding
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Swärd
Säffle SK
23:59:59.8639800
-
-
Lorentz Morne
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Ronnie Bodinger
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Saari
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Johan Högberg
Nynäshamns IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Janaxel Olsson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Mellgren
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Terje Björsell
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-