Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2013-02-03
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Orsa Grönklitt Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Annika Löfström
Årsunda IF
1:59:38.717720
72.5p
2
Elin Karlsson
Turebergs IF
2:13:02.798120
+13:24.80300
63.7p
3
Evelin Gustafsson
Karlslunds IF
2:19:27.836620
+19:49.118800
60.2p
4
Jennie Engstrand
Vallsta SK
2:21:44.850340
+22:06.132520
59.1p
5
Karin Rådström
Enhörna IF
2:23:26.860540
+23:48.142720
58.2p
6
Malin Dahlgren
Nacka Värmdö SK
2:31:26.908560
+31:48.190740
54.6p
7
Lina Gustafsson
Deloitte Och Touche IF
2:39:41.958010
+40:02.240190
51.4p
8
Anna Mattsson
Axa Sports Club
2:40:52.965140
+41:14.247320
50.9p
9
Kristin Nilsson
Bromma Vällingby SOK
2:42:02.972120
+42:24.254300
50.5p
10
Klara Torlen
Hammarby If:s SF
2:44:41.988060
+45:03.270240
49.5p
11
Camilla Åbergh
Arlanda-märsta SK
2:44:58.989750
+45:20.271930
49.4p
12
Rebecka Harding
Yuppie Ski Club
2:48:17.1009620
+48:39.291800
48.3p
13
Fanny Jacobsson
IK Stern
2:48:44.1012380
+49:06.294560
48.2p
14
Åsa Pettersson
Brottby SK
3:03:38.1101770
+1:04:00.383950
43.7p
15
Lovisa Lagerblad
Axa Sports Club
3:07:45.1126480
+1:08:07.408660
42.6p
16
Carin Skoghagen
Nacka Värmdö SK
3:18:40.1191900
+1:19:01.474080
40.0p
17
Kristin Larsson
Nacka Värmdö SK
3:22:51.1217010
+1:23:12.499190
39.1p
18
Karin Måhlstedt
Axa Sports Club
3:22:55.1217440
+1:23:17.499620
39.1p
19
Margareta Klingsmo
Nacka Värmdö SK
3:24:50.1228960
+1:25:12.511140
38.6p
20
Susanne Lewin
Sälens IF
3:25:37.1233610
+1:25:58.515790
38.5p
21
Kajsabet Jansson
Axa Sports Club
3:36:52.1301130
+1:37:14.583310
36.2p
22
Frida Söderberg
Väsby SK
3:38:30.1310910
+1:38:51.593090
35.9p
23
Emelie Falk
Sundbybergs IK
3:47:27.1364600
+1:47:48.646780
34.4p
-
Datevig Tjärnberg
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
-
Jenny Ramstedt
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Tina Wester
Täby IS Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Annica Lewin
Sälens IF
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Glise Sandblad
IK Jordbänningarna
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Carlsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Johanna Almlund
Haninge SOK
23:59:59.8639800
-
-
Liv Kalström
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Jonsson
Roslags-länna IF
23:59:59.8639800
-