Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2013-02-17
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Orsa Grönklitt Ski Marathon
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 815[
1
2
]
52km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Daniel Tynell
Grycksbo IF
2:18:38.831740
89.7p
2
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:21:15.847420
+2:36.15580
87.5p
3
H 21
Jimmie Johnsson
Axa Sports Club
2:21:46.850500
+3:07.18660
87.1p
4
H 21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:21:51.851060
+3:13.19220
87.1p
5
H 21
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:21:59.851800
+3:20.19960
87.0p
6
H 21
Erik Melin Söderström
Östersunds SK
2:22:02.852150
+3:24.20310
86.9p
7
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
2:22:45.856440
+4:07.24600
86.4p
8
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:26:00.875900
+7:21.44060
84.0p
9
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
2:26:41.880050
+8:03.48210
83.5p
10
H 21
Rikard Tynell
Grycksbo IF
2:27:51.887080
+9:13.55240
82.6p
11
H 21
Anders Palmér
Karlslunds IF
2:30:29.902880
+11:51.71040
80.8p
12
H 21
Ronnie Löf
Högbo GIF
2:32:35.915470
+13:57.83630
79.4p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:33:00
13
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:36:17.937680
+17:39.105840
77.1p
14
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:36:33.939250
+17:55.107410
76.9p
15
H 50
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:37:38.945770
+19:00.113930
76.3p
16
H 35
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:37:43.946220
+19:04.114380
76.2p
17
H 21
Magnus Graas
Storvreta IK
2:37:44.946300
+19:05.114460
76.2p
18
H 21
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:37:51.947040
+19:13.115200
76.2p
19
H 21
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:38:42.952130
+20:03.120290
75.6p
20
H 50
Tomas Andersson
Långshyttans AIK Skidklubb
2:38:52.953110
+20:13.121270
75.6p
21
H 21
Ronny Wedin
Norbergs Skidklubb
2:40:09.960860
+21:31.129020
74.8p
22
H 21
Jan Mattsson
Storvreta IK
2:40:19.961840
+21:41.130000
74.7p
23
H 35
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:40:23.962280
+21:45.130440
74.7p
24
H 35
Anders Wånell
Sundbybergs IK
2:41:39.969800
+23:00.137960
74.0p
25
H 21
Jens Carlevi
Vattenfall IF Älvkarleby
2:41:47.970620
+23:08.138780
73.9p
26
H 21
Pontus Karlsson
Turebergs IF Skidor
2:41:54.971320
+23:15.139480
73.8p
27
H 40
Leif Eklund
Tierps IF
2:42:01.972010
+23:22.140170
73.7p
28
H 21
Tobias Norestrand
Karlslunds IF
2:42:21.974090
+23:43.142250
73.6p
29
H 40
Lars Johansson
Karbennings GOIF
2:42:29.974870
+23:51.143030
73.5p
30
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:42:47.976670
+24:09.144830
73.3p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:43:00
31
H 35
Kenneth Löfman
Ikj Haninge
2:43:33.981210
+24:54.149370
72.9p
32
H 50
Tomas Wallin
Eai Enköping
2:43:38.981760
+25:00.149920
72.8p
33
H 40
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:44:04.984360
+25:26.152520
72.6p
34
H 50
Torbjörn Hägglund
Östervåla IF
2:44:05.984410
+25:26.152570
72.6p
35
H 50
Magnus Svensson
Täby OK
2:45:04.990330
+26:25.158490
72.1p
36
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:45:17.991630
+26:38.159790
72.0p
37
H 21
Anders Backéus
Falun Borlänge SK
2:45:22.992140
+26:44.160300
71.9p
38
H 21
Carl Henrik Niper
Ikj Haninge
2:45:23.992250
+26:45.160410
71.9p
39
H 21
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:45:45.994480
+27:07.162640
71.7p
40
H 35
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:46:07.996640
+27:29.164800
71.5p
41
H 40
Ola Warrén
Axa SK
2:46:23.998280
+27:45.166440
71.4p
42
H 21
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:46:28.998740
+27:50.166900
71.3p
43
H 21
Fredrik Mickelsson
Yuppie Ski Club
2:46:35.999480
+27:57.167640
71.3p
44
D 21
Kristina Roberto
Karlslunds IF
2:46:59.1001840
+28:21.170000
71.1p
45
H 21
Bill Engman
Karlslunds IF
2:47:23.1004250
+28:45.172410
70.9p
46
H 21
John Maritz
Broby Goif
2:47:27.1004640
+28:49.172800
70.8p
47
H 21
Daniel Nilsson
Lekeryd-svarttorp SK
2:47:44.1006350
+29:06.174510
70.7p
48
H 60
Juhani Ronkainen
Norrbärke SK
2:47:53.1007270
+29:15.175430
70.6p
49
H 50
Magnus Holmer
Sweco IF
2:47:59.1007850
+29:21.176010
70.5p
50
H 40
Henrik Granström
Ccc1000
2:48:02.1008160
+29:24.176320
70.5p
51
H 50
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:48:18.1009700
+29:39.177860
70.4p
52
H 35
Tomas Löfgren
Stora Tuna IK SK
2:48:25.1010430
+29:46.178590
70.3p
53
H 21
Fredrik Erixon
Ccc 1000
2:49:15.1015410
+30:36.183570
69.9p
54
H 35
Mattias Fritz
Karlslunds IF
2:49:26.1016500
+30:47.184660
69.8p
55
H 40
Göran Hammarson
Stockholms Rullskidklubb
2:50:21.1022000
+31:42.190160
69.4p
56
H 21
Björn Lystedt
Storvreta
2:50:22.1022100
+31:43.190260
69.3p
57
H 40
Johan Flyning
Södertälje IF
2:51:19.1027870
+32:41.196030
68.9p
58
H 21
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
2:51:29.1028820
+32:50.196980
68.8p
59
H 40
Martin Arkad
Ccc1000
2:51:45.1030460
+33:07.198620
68.7p
60
H 21
Fredrik Åström
Gävle SK
2:51:55.1031420
+33:16.199580
68.6p
61
H 40
Urban Pettersson
Ccc1000
2:52:20.1033940
+33:42.202100
68.4p
62
H 21
Esbjörn Jonsson
Boxholm-ekeby Ski
2:52:21.1034050
+33:43.202210
68.4p
63
H 35
Anders Lindberg
Rembo IK
2:52:25.1034480
+33:47.202640
68.3p
64
H 40
Jan Östlund
Högbo GIF
2:52:33.1035240
+33:55.203400
68.3p
65
H 21
Björn Arvidsson
Stora Tuna IK Skudklubb
2:52:48.1036780
+34:10.204940
68.2p
66
H 40
Niklas Björklund
Norrbärke SK
2:52:51.1037040
+34:13.205200
68.1p
67
H 35
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
2:52:52.1037150
+34:14.205310
68.1p
68
H 21
Mathias Karlsson
OK Alehof
2:52:58.1037720
+34:19.205880
68.1p
69
H 50
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK Skidor
2:52:58.1037730
+34:19.205890
68.1p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:53:00
70
H 40
Thomas Skogh
Roslagsbro IF
2:53:05.1038450
+34:27.206610
68.0p
71
H 21
Fredrik Björck
IK Rex
2:53:09.1038800
+34:30.206960
68.0p
72
H 50
Esa Kousko
Gävle Skidkamrater
2:53:23.1040200
+34:44.208360
67.9p
73
H 40
Lennart Romin
Gävle SK
2:53:31.1041070
+34:53.209230
67.8p
74
H 21
Andreas Degerfeldt
Sundbybergs IK
2:53:38.1041770
+35:00.209930
67.8p
75
H 50
HG Arvidsson
Sya SK
2:53:46.1042590
+35:08.210750
67.7p
76
H 40
Mikael Wikström
Högbo GIF
2:54:01.1044080
+35:23.212240
67.6p
77
H 40
Fredrik Jansson
Stora Tuna IK Skidor
2:54:12.1045130
+35:33.213290
67.5p
78
H 40
Mattias Svärd
Gävle SK
2:54:49.1048810
+36:10.216970
67.2p
79
H 21
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:54:59.1049870
+36:21.218030
67.1p
80
H 21
Daniel Nilsson
OK Norrvirdarna
2:55:05.1050490
+36:27.218650
67.1p
81
H 40
Magnus Karlsson
Mälarhöjdens IK
2:55:19.1051880
+36:41.220040
67.0p
82
H 21
Oscar Claeson
Yuppie Ski Club
2:55:52.1055120
+37:13.223280
66.7p
83
H 35
Andreas Mathisen
Tunafors SK
2:56:49.1060820
+38:10.228980
66.3p
84
H 50
Peter Andersson
Häverödals SK
2:56:55.1061490
+38:17.229650
66.2p
85
H 35
Torbjörn Blom
Högbo GIF
2:56:58.1061700
+38:19.229860
66.2p
86
H 21
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:57:09.1062830
+38:30.230990
66.1p
87
H 40
Anders Ahlberg
Häverödals SK
2:57:15.1063410
+38:36.231570
66.1p
88
H 40
Göran Westman
Sweco IF
2:57:28.1064730
+38:49.232890
66.0p
89
H 35
Antonio Cicchetti
IFK Västerås Skidklubb
2:57:30.1064950
+38:52.233110
66.0p
90
H 35
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
2:57:40.1065940
+39:02.234100
65.9p
91
H 40
Mats Löfgren
Rembo IK
2:57:41.1066010
+39:02.234170
65.9p
92
H 21
Jacob Söderqvist
Avesta OK
2:57:42.1066130
+39:03.234290
65.9p
93
H 35
Martin Axelhed
Mälarö SOK
2:57:51.1067010
+39:12.235170
65.8p
94
H 21
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
2:58:09.1068880
+39:31.237040
65.7p
95
H 50
Roland Ewerbring
IFK Mora
2:58:10.1068980
+39:32.237140
65.7p
96
H 50
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:58:11.1069050
+39:33.237210
65.7p
97
H 21
Erik Harlén
Karlslunds IF
2:58:24.1070390
+39:46.238550
65.6p
98
H 21
Anders Frisk
Storvreta IK
2:58:27.1070690
+39:49.238850
65.6p
99
H 21
Johan Kullsand
Ufk
2:58:29.1070860
+39:51.239020
65.5p
100
H 35
Björn Boström
Järbo IF
2:58:32.1071100
+39:53.239260
65.5p
101
H 21
Micael Conchur
Offerdals SK
2:58:32.1071190
+39:54.239350
65.5p
102
H 21 Motion
Magnus Olofsson
Axa Sports Club
2:58:55.1073400
+40:16.241560
65.4p
103
H 21
David Jonsson
Yuppie Ski Club
2:58:59.1073830
+40:20.241990
65.3p
104
H 40
Robert Foss
Ccc1000
2:59:16.1075580
+40:38.243740
65.2p
105
H 40
Anders Persson
Södertälje IF
2:59:17.1075610
+40:38.243770
65.2p
106
H 50
Björn Lindberg
Öregrund IK
2:59:30.1076930
+40:51.245090
65.1p
107
H 35
Johan Gustafsson
Häverödals SK
2:59:31.1077020
+40:52.245180
65.1p
108
H 21
Daniel Frehde
Karlslunds IF
2:59:41.1078080
+41:03.246240
65.0p
109
H 21
Anders Strömnes
Enköpings Aif
2:59:57.1079660
+41:19.247820
64.9p
110
H 40
Björn Haring
Östersunds SK
3:00:00.1079900
+41:21.248060
64.9p
111
H 40
Stefan Johansson
Nacka Värmdö SK
3:00:16.1081560
+41:38.249720
64.8p
112
H 21
Pontus Nylander
Nacka Värmdö SK
3:00:51.1085080
+42:13.253240
64.5p
113
H 21
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
3:00:54.1085370
+42:16.253530
64.5p
114
H 21
Daniel Persson
Korsnäs IF
3:01:02.1086100
+42:23.254260
64.4p
115
H 50
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
3:01:07.1086620
+42:28.254780
64.4p
116
H 21
Einar Bodström
Sundbyberg
3:01:32.1089160
+42:54.257320
64.2p
117
H 40
Magnus Högfeldt
Mälarö SOK
3:01:42.1090150
+43:04.258310
64.2p
118
H 40
Marcus Svadling
Hofors Aif
3:01:50.1090980
+43:12.259140
64.1p
119
H 21
Henrik Eriksson
Årsunda IF
3:02:04.1092320
+43:25.260480
64.0p
120
H 40
Christoffer Åshammar
Boo
3:02:21.1094060
+43:43.262220
63.9p
121
H 40
Tomas Wahlund
Högbo GIF
3:02:46.1096530
+44:07.264690
63.7p
122
H 50
Karl Eriksson
Enköpings Aif
3:02:53.1097210
+44:14.265370
63.7p
123
H 40
Peter Gylderud
Gävle Skidkamrater
3:02:54.1097320
+44:15.265480
63.7p
124
D 21
Karin Vemhäll
Rembo IK
3:02:55.1097410
+44:16.265570
63.6p
124
H 50
Peder Holst
Ikj Haninge
3:02:55.1097410
+44:16.265570
63.6p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 3:03:00
126
H 35
Anders Allard Lindström
Sundborns Goif
3:03:08.1098730
+44:29.266890
63.6p
127
H 21
Erik Lidholm
Nacka Värmdö SK
3:03:31.1101010
+44:52.269170
63.4p
128
H 21
Ola Jönsson
Nacka Värmdö SK
3:03:31.1101020
+44:52.269180
63.4p
129
H 50
Kent Persson
Roslagsbro IF
3:03:39.1101850
+45:01.270010
63.3p
130
H 21
Björn Anundsson
Domnarvets Goif
3:03:40.1101920
+45:01.270080
63.3p
131
H 40
Johan Månflod
Storvreta IK
3:03:51.1103080
+45:13.271240
63.3p
132
H 40
Magnus Hult
Norrbärke SK
3:04:22.1106160
+45:44.274320
63.0p
133
H 21
Mattias Tängerby
Axa SC
3:04:37.1107600
+45:58.275760
62.9p
134
H 35
Tomas Andersén
Föreningen Ikj Haninge
3:04:39.1107830
+46:00.275990
62.9p
135
H 40
Erik Sundin
Högbo GIF
3:04:42.1108150
+46:04.276310
62.9p
136
H 50
Anders Thelberg
Valbo IF
3:04:49.1108810
+46:10.276970
62.9p
137
H 40
Stefan Englund
Gävle Skidkamrater
3:05:00.1109900
+46:21.278060
62.8p
138
H 40
Per Nordahl
Domnarvets Goif
3:05:03.1110270
+46:25.278430
62.8p
139
H 21
Ulf Thelin
Ccc1000
3:05:20.1111990
+46:42.280150
62.6p
140
D 21
Therese Kalén
IFK Västerås SK
3:05:22.1112110
+46:43.280270
62.6p
141
H 60
Ulf Uddbäck
Skidkamraterna
3:05:24.1112320
+46:45.280480
62.6p
142
H 35
Håkan Karlsson
Brankårens IK
3:05:26.1112590
+46:48.280750
62.6p
143
H 21
Jonas Pettersson
Halmstad OK
3:05:37.1113640
+46:59.281800
62.5p
144
H 35
Daniel Isaksson
Elu IF
3:05:48.1114730
+47:09.282890
62.5p
145
H 21
Mattias Lidén
Hammarby If´s SF
3:05:59.1115830
+47:20.283990
62.4p
146
H 21 Motion
Erik Rydvall
Bagarmossen
3:06:07.1116690
+47:29.284850
62.3p
147
H 21
Fredrik Karlsson
Yuppie Ski Club
3:06:12.1117170
+47:34.285330
62.3p
148
H 40
Jonas Strandell
Axa SC
3:06:40.1119930
+48:01.288090
62.1p
149
H 40
Jörgen Sjödin
Leksand
3:06:40.1119940
+48:02.288100
62.1p
150
H 50
Jan Fernö
Rembo IK
3:06:48.1120730
+48:09.288890
62.1p
151
H 40
Niklas Hedberg
Gävle OK
3:06:51.1121000
+48:12.289160
62.0p
152
H 40
Matti Nylund
Sigtuna OK
3:06:56.1121500
+48:17.289660
62.0p
153
H 50
Magnus Bromark
Vassunda IF
3:07:14.1123370
+48:36.291530
61.9p
154
H 21 Motion
Kristoffer Wahlberg
Sweden
3:07:22.1124160
+48:44.292320
61.8p
155
H 40
Martin Lasu
Fmv-sport
3:07:22.1124190
+48:44.292350
61.8p
156
H 21
Per-ove Torstensson
Falu IK
3:07:24.1124390
+48:46.292550
61.8p
157
H 21 Motion
Pontus Tillenius
Vattholma IF
3:07:26.1124530
+48:47.292690
61.8p
158
H 35
Mikael Svensson
Carnegie IF
3:07:36.1125580
+48:58.293740
61.7p
159
H 40
Magnus Eriksson
Karlsbyhedens IK
3:07:42.1126170
+49:04.294330
61.7p
160
H 35
Johan Hasselmark
Snättringe SK
3:07:48.1126750
+49:10.294910
61.7p
161
H 21
Marcus Gustafsson
Yuppie Ski Club
3:07:51.1127020
+49:12.295180
61.7p
162
H 21
Carl-august Westberg
Carnegie IF
3:07:59.1127860
+49:21.296020
61.6p
163
H 21
Tommy Torwald
Nacka-värmdö SK
3:08:00.1127900
+49:21.296060
61.6p
164
H 21
Fredrik Larsson
Nacka-värmdö SK
3:08:16.1129590
+49:38.297750
61.5p
165
H 60
Sven Persson
Domnarvets Goif
3:08:17.1129670
+49:39.297830
61.5p
166
H 21
Nicklas Bergström
Täby OK
3:08:21.1130020
+49:42.298180
61.5p
167
H 40
Roger Clas Edbom
Ohlson IF
3:08:27.1130660
+49:49.298820
61.4p
168
H 21
Anders Näslund
Svegs IK
3:08:45.1132470
+50:07.300630
61.3p
169
H 21
Andreas Sembrant
Storvreta IK
3:08:46.1132560
+50:08.300720
61.3p
170
H 35
Martin Rommen
Sundbybergs IK
3:08:51.1133050
+50:13.301210
61.3p
171
H 40
Marcus Söderström
No Club
3:09:02.1134100
+50:23.302260
61.2p
172
H 40
Johan Almqvist
Åkersberga SK
3:09:03.1134250
+50:25.302410
61.2p
173
H 35
Tommy Vikman
Gimo IF Skidor
3:09:27.1136630
+50:48.304790
61.0p
174
H 40
Erik Rosenborg
Nacka Värmdö SK
3:09:29.1136860
+50:51.305020
61.0p
175
H 21
Anders Wirén
Yuppie Ski Club
3:09:31.1137090
+50:53.305250
61.0p
176
H 21
Lars Landenberg
Brovallens IF
3:09:37.1137640
+50:59.305800
61.0p
177
H 60
Rolf Lindgren
Brovallens IF
3:09:53.1139270
+51:15.307430
60.9p
178
H 60
Thomas Hedfors
Högbo GIF
3:09:55.1139490
+51:17.307650
60.8p
179
H 40
Anders Käll
Järfälla SK
3:10:03.1140210
+51:24.308370
60.8p
180
H 35
Stefan Blomkvist
Östgöta Skoif
3:10:19.1141880
+51:41.310040
60.7p
181
H 21
Anders Hallgren
IK Stern
3:10:20.1141990
+51:42.310150
60.7p
182
H 35
Anders Sundström
Sundbybergs IK
3:10:30.1142900
+51:51.311060
60.6p
183
H 21
Marcus Hellmark
Rossöns IF
3:10:32.1143170
+51:54.311330
60.6p
184
D 21
Elin Karlsson
Turebergs IF
3:10:35.1143470
+51:57.311630
60.6p
185
H 40
David Wijk
Högbo GIF
3:10:42.1144100
+52:03.312260
60.6p
186
H 40
Mats Ekman
Elu IF
3:10:48.1144780
+52:10.312940
60.5p
187
H 21
Tobias Stridsberg
Storvreta IK
3:10:56.1145560
+52:18.313720
60.5p
188
H 35
Erik Wikström
Gävle Skidkamrater
3:10:57.1145600
+52:18.313760
60.5p
189
H 50
Mikael Johansson
Gävle Skidkamrater
3:11:04.1146380
+52:26.314540
60.4p
190
H 21
Per Persson
Evertsbergs SK
3:11:07.1146680
+52:29.314840
60.4p
191
H 40
John Elovsson
Brovallens IF
3:11:22.1148160
+52:44.316320
60.3p
192
H 21 Motion
Joakim Olsson
Bålsta SK
3:11:22.1148170
+52:44.316330
60.3p
193
H 21
Victor Johansson
Korsnäs IF SK
3:11:24.1148320
+52:45.316480
60.3p
194
H 40
Bo-erik Söderlund
Luia
3:11:34.1149350
+52:56.317510
60.2p
195
H 21 Motion
Erik Liss
Uppsala
3:11:35.1149420
+52:56.317580
60.2p
196
H 35
Andreas Bjurman
IFK Mora
3:11:41.1150000
+53:02.318160
60.2p
197
H 40
Mikael Videfors
Sundbybergs IK
3:11:50.1150920
+53:11.319080
60.1p
198
H 40
Peter Skogert
JM Konc
3:11:58.1151700
+53:19.319860
60.1p
199
H 21
Axel Strandell
OK Linné
3:12:04.1152390
+53:26.320550
60.0p
200
H 21
Ola Steffen
Brandkårens IK
3:12:21.1154020
+53:42.322180
59.9p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 40
Per-olov Nilsson
Högbo GIF
3:12:21.1154040
+53:43.322200
59.9p
202
H 40
Ulric Hillstedt
IK Vavd
3:12:30.1154960
+53:52.323120
59.9p
203
H 35
Christian Harding
Yuppie Ski Club
3:12:33.1155220
+53:54.323380
59.9p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 3:13:00
204
H 40
Andreas Hiller
Axa Sports Club
3:13:00.1157970
+54:22.326130
59.7p
205
H 50
Jyrki Kujansuu
Strängnäs SK
3:13:07.1158640
+54:29.326800
59.7p
206
H 21
Erik Adeler
Norway
3:13:14.1159300
+54:35.327460
59.6p
207
H 21
P-o Olsson
Funäsdalens IF
3:13:20.1159900
+54:41.328060
59.6p
208
H 40
Johan Hedlund
Flir IF
3:13:29.1160820
+54:50.328980
59.5p
209
H 21 Motion
Lars Bengtsson
Valbo Aif
3:13:31.1161010
+54:52.329170
59.5p
210
H 21
Henrik Söderberg
Axa Sports Club
3:13:33.1161250
+54:55.329410
59.5p
211
H 40
Esbjörn Brolund
Ufk
3:13:39.1161800
+55:00.329960
59.5p
212
D 21
Anna Svärdström
Enebybergs IF
3:13:39.1161830
+55:00.329990
59.5p
213
H 21
Daniel Franco Cereceda
Nacka Värmdö SK
3:13:53.1163280
+55:15.331440
59.4p
214
H 40
Peter Fokesson
Årsunda IF
3:13:56.1163510
+55:17.331670
59.4p
215
H 60
Leif Larsson
IFK Västerås Skidklubb
3:13:57.1163610
+55:18.331770
59.4p
216
H 21
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
3:14:01.1164030
+55:22.332190
59.3p
217
H 21
Magnus Eriksson
Axa Sports Club
3:14:04.1164340
+55:26.332500
59.3p
218
H 60
Stefan Bergkvist
Högbo GIF
3:14:12.1165160
+55:34.333320
59.3p
219
H 21
Johan Lagerberg
Arboga SK
3:14:19.1165840
+55:41.334000
59.2p
220
H 60
Peter Ståhl
Gävle Skidkamrater
3:14:21.1166040
+55:43.334200
59.2p
221
H 35
Johan Byström
Gävle Skidkamrater
3:14:23.1166200
+55:44.334360
59.2p
222
H 21
Erik Nilsson
Edsbyns SK
3:14:36.1167510
+55:57.335670
59.1p
223
H 40
Hans-olov Andersson
Rembo IK
3:14:49.1168880
+56:11.337040
59.0p
224
H 21
Mattias Lindgren
IK Hakarpspojkarna
3:14:52.1169170
+56:14.337330
59.0p
225
H 35
Joakim Lundgren
Domnarvets Goif
3:14:56.1169540
+56:18.337700
59.0p
226
H 21 Motion
Simon Andersson
Gimo IF SK
3:15:14.1171300
+56:35.339460
58.9p
227
H 40
Håkan Olsson
Årsunda IF
3:15:14.1171320
+56:35.339480
58.9p
228
H 40
Jonas Sjöstedt
Jumkils IF
3:15:25.1172420
+56:46.340580
58.8p
229
H 50
Anders Rönnlund
Järbo IF
3:15:30.1172910
+56:51.341070
58.8p
230
H 21
Peter Lindberg
Axa Sports Club
3:16:03.1176280
+57:25.344440
58.6p
231
H 21 Motion
Kevin Ståhl
Järbo IF
3:16:05.1176410
+57:26.344570
58.6p
232
H 40
Jörgen Johansson
Kalix SK
3:16:13.1177260
+57:35.345420
58.5p
233
H 21
Niclas Rollborn
Axa Sports Club
3:16:19.1177890
+57:41.346050
58.5p
234
H 40
Andreas Persson
Bälinge IF
3:16:34.1179380
+57:56.347540
58.4p
235
H 35
Anders Ivarsson
Elu Idrottsförening
3:16:40.1179970
+58:02.348130
58.4p
236
H 21
Ola Carlsson
Joa IF
3:16:49.1180890
+58:11.349050
58.3p
237
H 35
Jonas Lundmark
Storvreta IK
3:16:54.1181300
+58:15.349460
58.3p
238
H 40
Niklas Kåvius
Tullinge SK
3:16:55.1181410
+58:16.349570
58.3p
239
H 35
Magnus Blom
Söderhamns SK
3:16:56.1181520
+58:17.349680
58.3p
240
H 21
Tomas Snöberg
Färjestadens Motions IF
3:17:10.1182910
+58:31.351070
58.2p
241
H 21 Motion
Fredrik Ahnlén
Högbo GIF
3:17:11.1183030
+58:32.351190
58.2p
242
H 21
Mattias Jonsson
Årsunda IF
3:17:17.1183610
+58:38.351770
58.2p
243
H 40
Anders Pålson
Marginalen Bank IF
3:17:30.1184930
+58:51.353090
58.1p
244
H 40
Ulf Hedman
Valbo Aif
3:17:33.1185270
+58:55.353430
58.1p
245
H 50
Reino Matrin
Sundbybergs IK
3:17:34.1185300
+58:55.353460
58.1p
246
H 40
Björn Steffen
Hybo AIK
3:17:58.1187790
+59:20.355950
57.9p
247
H 50
Anders Lindholm
Hofors Aif
3:18:03.1188270
+59:25.356430
57.9p
248
H 35
Krister Säll
Korsnäsverkens Korpklubb
3:18:05.1188460
+59:27.356620
57.9p
249
H 21
Olof Berglund
Forsa OK
3:18:19.1189810
+59:40.357970
57.8p
250
H 21
Olof Axelhed
Axa SC
3:18:20.1189990
+59:42.358150
57.8p
251
H 40
Johan Lundkvist
Mälarö SOK
3:18:27.1190690
+59:49.358850
57.8p
252
H 21
Dag Jönsson
IFK Västerås Skidor
3:18:45.1192460
+1:00:07.360620
57.7p
253
H 21
Henrik Stranning
Axa Sports Club
3:18:49.1192810
+1:00:10.360970
57.6p
254
H 21
Olof Höglin
Gävle SK
3:18:52.1193130
+1:00:13.361290
57.6p
255
H 21
Gustaf Walther
OK Denseln
3:18:52.1193160
+1:00:14.361320
57.6p
256
H 21
Mattias Axelsson
Årsunda IF
3:19:08.1194790
+1:00:30.362950
57.5p
257
D 21
Liv Karlström
Nacka-värmdö
3:19:18.1195730
+1:00:39.363890
57.5p
258
H 21
Andreas Pollack
Falu IK
3:19:30.1196960
+1:00:52.365120
57.4p
259
H 40
Anders Hemlin
Ufk
3:19:38.1197750
+1:01:00.365910
57.4p
260
H 21 Motion
Patric Björk
Storvreta IK
3:19:46.1198530
+1:01:07.366690
57.3p
261
H 35
David Rådberg
Ibm Klubben
3:19:49.1198890
+1:01:11.367050
57.3p
262
H 21
Johan Andersson
IF Ski Team Skåne
3:19:53.1199200
+1:01:14.367360
57.3p
263
H 40
Johan Westin
Skogslöparna
3:19:58.1199720
+1:01:19.367880
57.2p
264
H 35
Daniel Damm
Storviks IF
3:19:58.1199750
+1:01:20.367910
57.2p
265
H 40
Per Kreij
Högbo GIF
3:20:01.1200020
+1:01:22.368180
57.2p
266
H 35
Patrik Möller
Yuppie Ski Club
3:20:05.1200480
+1:01:27.368640
57.2p
267
H 21
Mikael Hernström
Johannebergs Scoutkårs IF
3:20:07.1200680
+1:01:29.368840
57.2p
268
H 21
Lars Andersson
Ccc1000
3:20:19.1201800
+1:01:40.369960
57.1p
269
H 21
Jimmy Planting-bergloo
Saab FF Järfälla
3:20:23.1202230
+1:01:44.370390
57.1p
270
H 21
Martin Belak
Axa Sports Club
3:20:31.1203020
+1:01:52.371180
57.1p
271
H 21 Motion
Janne Andersson
Karbennings Goif
3:20:34.1203360
+1:01:56.371520
57.0p
272
H 40
Jörgen Bergkvist
Abb IF
3:20:41.1204040
+1:02:03.372200
57.0p
273
H 35
Karan Partovi
Yuppie Ski Club
3:20:44.1204310
+1:02:05.372470
57.0p
274
D 21
Emmy Thelberg
Valbo IF
3:20:46.1204530
+1:02:07.372690
57.0p
275
H 21 Motion
Tim Hedman
Ingen Klubb
3:20:56.1205520
+1:02:17.373680
56.9p
276
H 50
Michael Forslund
Enebyberg
3:20:59.1205800
+1:02:20.373960
56.9p
277
H 50
Peter Sjöberg
Vallentua CK
3:21:00.1205920
+1:02:21.374080
56.9p
278
H 35
Albert Forsén
Sundbybergs IK
3:21:00.1205950
+1:02:22.374110
56.9p
279
H 35
Johan Forslund
Domnarvets Goif
3:21:02.1206130
+1:02:23.374290
56.9p
280
H 21
Jacob Lundqvist
IK Stern
3:21:06.1206540
+1:02:28.374700
56.9p
281
H 40
Kenneth Karlsson
Kimstad Goif
3:21:07.1206620
+1:02:28.374780
56.9p
282
H 21 Motion
Magnus Schou
Täby IS
3:21:21.1208080
+1:02:43.376240
56.8p
283
H 21
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
3:21:22.1208160
+1:02:44.376320
56.8p
284
H 21
Martin Andersson
IK Rex
3:21:24.1208300
+1:02:45.376460
56.8p
285
H 21
Paul Amit
Sundbyberg
3:21:31.1209020
+1:02:52.377180
56.7p
286
H 50
Jan Johansson
Täby IS
3:21:43.1210250
+1:03:05.378410
56.7p
287
H 21 Motion
Sebastian Lembke
IK Westmannia Frisk
3:21:49.1210880
+1:03:11.379040
56.6p
288
H 21
Benjamin Lembke
IK Westmannia
3:21:49.1210890
+1:03:11.379050
56.6p
289
H 40
Anders Drakenberg
Enebybergs IF
3:21:50.1210900
+1:03:11.379060
56.6p
290
H 50
Eero Honkasalo
Trönö IK
3:21:55.1211460
+1:03:17.379620
56.6p
291
H 21 Motion
Jonas Gomersson
Borlänge
3:21:56.1211530
+1:03:17.379690
56.6p
292
H 40
Mikael Gustafsson
IF Spirit IF
3:22:13.1213200
+1:03:34.381360
56.5p
293
H 21
Andreas Crona
Forsmark IF
3:22:27.1214650
+1:03:49.382810
56.4p
294
H 40
Peter Johnsson
Högbo GIF
3:22:35.1215450
+1:03:57.383610
56.4p
295
H 40
Oscar Watz
Sävast Ski Team
3:22:42.1216160
+1:04:04.384320
56.3p
296
H 35
Erik Illerhag
Gävle Skidkamrater
3:22:50.1216980
+1:04:12.385140
56.3p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:23:00
297
H 40
Anders Taflin
Atlas Copco IF
3:23:00.1217930
+1:04:21.386090
56.2p
298
H 21
Per-johan Wickman
Tierps IF
3:23:02.1218150
+1:04:24.386310
56.2p
299
H 40
Håkan Holmström
IFK Västerås
3:23:03.1218200
+1:04:24.386360
56.2p
300
H 40
Jan Brangefält
IFK Västerås Skidklubb
3:23:29.1220870
+1:04:51.389030
56.1p
301
H 21 Motion
Fredric Eriksson
Gefle Freestyleförening
3:23:33.1221270
+1:04:55.389430
56.1p
302
H 21 Motion
David Sjöström
Tynningö IF
3:23:34.1221390
+1:04:56.389550
56.1p
303
H 21 Motion
Örjan Fägerblad
Arlanda-märsta SK
3:23:41.1222090
+1:05:03.390250
56.0p
304
H 21
Dennis Sohlin
Rembo IK
3:23:48.1222710
+1:05:09.390870
56.0p
305
H 35
Martin Jättner
Scania IF
3:23:50.1222920
+1:05:11.391080
56.0p
306
H 40
Pål Olofsson
Axa Sports Club
3:23:53.1223260
+1:05:15.391420
56.0p
307
H 21 Motion
Johan Björklund
Axa Sports Club
3:23:53.1223290
+1:05:15.391450
56.0p
308
H 60
Jan Hernelind
IFK Västerås Skidor
3:24:08.1224710
+1:05:29.392870
55.9p
309
H 50
Peter Frejd
Högbo GIF
3:24:13.1225260
+1:05:35.393420
55.8p
310
H 40
Thomas Svensson
IFK Västerås Skidor
3:24:23.1226230
+1:05:44.394390
55.8p
311
H 40
Peter Amundsson
Axa Sports Club
3:24:27.1226630
+1:05:48.394790
55.8p
312
H 21
Joacim Altberg
Gävle SK
3:24:38.1227780
+1:06:00.395940
55.7p
313
H 35
Ola Degerfors
Stockholm
3:24:49.1228880
+1:06:11.397040
55.7p
314
H 21
Jonathan Mullins
Föreningen IKJ Haninge
3:24:59.1229860
+1:06:21.398020
55.6p
315
H 21
Tobias Eriksson
No Club
3:25:09.1230850
+1:06:31.399010
55.5p
316
H 40
Rikard Westman
Axa Sports Club
3:25:14.1231300
+1:06:35.399460
55.5p
317
H 21 Motion
Magnus Holm
Axa Sports Club
3:25:20.1231940
+1:06:42.400100
55.5p
318
H 50
Tord Brunsvick
Sundbybergs IK
3:25:23.1232270
+1:06:45.400430
55.5p
319
H 50
Mats Ericsson
Falun
3:25:28.1232770
+1:06:50.400930
55.4p
320
H 40
Anders Olsson
Östervåla IF
3:25:29.1232830
+1:06:50.400990
55.4p
321
H 21
Jonas Hagberg
Domnarvets Goif
3:25:34.1233330
+1:06:55.401490
55.4p
322
H 40
Anders Julin
Nacka-värmdö
3:25:34.1233340
+1:06:56.401500
55.4p
323
H 21
Jon Otvendal
Ufk
3:25:37.1233620
+1:06:58.401780
55.4p
324
H 60
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
3:25:37.1233630
+1:06:58.401790
55.4p
325
H 60
Jan Lund
Korsnäs IF Skidor
3:25:39.1233830
+1:07:00.401990
55.4p
326
H 50
Johan Malmgren
Stensätra SK
3:25:42.1234190
+1:07:04.402350
55.4p
327
H 21
Jonatan Junker
Tunafors SK
3:25:59.1235800
+1:07:20.403960
55.3p
328
H 40
Magnus Jonsson
Gävle SK
3:26:05.1236450
+1:07:27.404610
55.3p
329
H 40
Magnus DE Besche
IFK Mora
3:26:10.1236900
+1:07:31.405060
55.2p
330
H 50
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
3:26:10.1236950
+1:07:32.405110
55.2p
331
H 50
Peter Lundberg
Åland
3:26:16.1237590
+1:07:38.405750
55.2p
332
H 50
Lars Lindgren
Norrham
3:26:18.1237750
+1:07:40.405910
55.2p
333
H 21 Motion
Kenneth Petersson
Rasbo IK
3:26:19.1237800
+1:07:40.405960
55.2p
334
H 50
Sven-olov Andersson
Orsa SK
3:26:20.1237980
+1:07:42.406140
55.2p
335
H 21
Benjamin Rubin
Yuppie Ski Club
3:26:27.1238690
+1:07:49.406850
55.1p
336
H 40
Magnus Elfving
Edsbyns SK
3:26:29.1238870
+1:07:51.407030
55.1p
337
D 21
Marie Bucht
IFK Arvidsjaur
3:26:33.1239260
+1:07:55.407420
55.1p
338
H 40
Mikael Andersson
Domnarvets Goif
3:26:38.1239700
+1:07:59.407860
55.1p
339
H 50
Tommy Karlsson
Rembo IK
3:27:00.1241910
+1:08:21.410070
55.0p
340
H 40
Kent Torwald
Nacka Värmdö SK
3:27:00.1241940
+1:08:22.410100
55.0p
341
H 35
Anders Lignell
Storvreta IK
3:27:43.1246270
+1:09:05.414430
54.7p
342
H 50
Arthur Aanesen
Täby IS
3:27:53.1247220
+1:09:14.415380
54.7p
343
H 21
Bjarne Kampegård
Huddinge SK Längd
3:27:57.1247640
+1:09:19.415800
54.7p
344
H 40
Mathias Danielsson
Axa Sports Club
3:28:05.1248480
+1:09:27.416640
54.6p
345
H 21 Motion
Anders Johansson
Korsnäs IF SK
3:28:13.1249200
+1:09:34.417360
54.6p
346
H 40
Magnus Haglund
Åkersberga SK
3:28:18.1249720
+1:09:39.417880
54.6p
347
H 35
Joakim Ludvigsson
Axa Sports Club
3:28:30.1250980
+1:09:52.419140
54.5p
348
H 21
Johnny Toldnes
Hybo AIK
3:28:35.1251480
+1:09:57.419640
54.5p
349
H 21 Motion
Pasi Varonen
Motala Aif
3:28:36.1251520
+1:09:57.419680
54.5p
350
H 21
Niklas Hedfors
Intersport IF
3:28:52.1253130
+1:10:13.421290
54.4p
351
H 60
Erik Svensson
Gävle Skidkamrater
3:28:52.1253140
+1:10:14.421300
54.4p
352
H 21
Johan Olsson
Abb IF
3:29:10.1254930
+1:10:31.423090
54.3p
353
H 50
P-o Sundberg
Storvreta IK
3:29:12.1255100
+1:10:33.423260
54.3p
354
D 21
Frida Börjesson
Stockholms Rullskidklubb
3:29:13.1255270
+1:10:35.423430
54.3p
355
H 21
Markus Lindgren
IFK Umeå
3:29:32.1257100
+1:10:53.425260
54.2p
356
H 35
Andreas Stigers
Korsnäs IF
3:29:39.1257820
+1:11:00.425980
54.2p
357
D 21
Anette Olsson
Östervåla IF
3:29:42.1258110
+1:11:03.426270
54.1p
358
H 35
Jerker Roos
Abb IF Ludvika
3:29:56.1259510
+1:11:17.427670
54.1p
359
H 21
Alexander Hebring
Häverödal
3:30:08.1260700
+1:11:29.428860
54.0p
360
H 21
Magnus Stål
Axa Sports Club
3:30:16.1261560
+1:11:38.429720
54.0p
361
H 40
Peter Höglund
Järla IF SK
3:30:35.1263450
+1:11:57.431610
53.9p
362
H 21
Johan Carlson
IF Garparna Soik
3:30:36.1263560
+1:11:58.431720
53.9p
363
H 21
Johan Fornander
Peab Fritid
3:30:38.1263700
+1:11:59.431860
53.9p
364
H 50
Gunnar Sjöström
Idre SK
3:31:06.1266590
+1:12:28.434750
53.7p
365
H 21 Motion
Tobias Berg
Axa SC
3:31:08.1266780
+1:12:30.434940
53.7p
366
D 21 Motion
Carolina Edwall
Säfsen Alpina Klubb
3:31:16.1267520
+1:12:37.435680
53.7p
367
H 40
Kristofer Arwin
Sollentuna Slalomklubb
3:31:51.1271010
+1:13:12.439170
53.5p
368
H 40
Jan Axelsson
Högbo GIF
3:31:58.1271760
+1:13:20.439920
53.5p
369
H 35
Johan Söderblom
Nybro Skidklubb
3:32:02.1272190
+1:13:24.440350
53.4p
370
H 40
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
3:32:30.1274970
+1:13:52.443130
53.3p
371
H 21
Rickard Nilsson
Nacka-värmdö
3:32:51.1277030
+1:14:12.445190
53.2p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:33:00
372
H 21
Jacob Berggren
Sweden
3:33:01.1278040
+1:14:23.446200
53.2p
373
H 21
Jakob Frie
Nacka Värmdö SK
3:33:32.1281150
+1:14:54.449310
53.0p
374
H 21
Simon Boqvist
Yuppie Ski Club
3:33:40.1281960
+1:15:02.450120
53.0p
375
H 35
Lars Jonsson
Strängnäs SK
3:33:54.1283370
+1:15:16.451530
52.9p
376
H 21 Motion
Patrik Danielsson
Täby OK
3:34:02.1284130
+1:15:23.452290
52.9p
377
H 21
Magnus Jansson
Jäderfors SK
3:34:04.1284340
+1:15:26.452500
52.9p
378
H 21 Motion
Joakim Landström
Åshammars IK
3:34:22.1286120
+1:15:43.454280
52.8p
379
H 40
Jan Sarnet
Sweden
3:34:39.1287870
+1:16:01.456030
52.7p
380
H 21
Adrian Gehrig
IFK Mora SK
3:34:56.1289540
+1:16:18.457700
52.6p
381
H 21
Peter Kolmskog
Sundbybergs IK
3:35:06.1290530
+1:16:27.458690
52.6p
382
H 50
Claes Jansson
Sundbybergs IK
3:35:06.1290580
+1:16:28.458740
52.6p
383
H 50
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
3:35:07.1290660
+1:16:29.458820
52.6p
384
H 50
Jari Tikkanen
Nacka-värmdö Skidklubb
3:35:12.1291140
+1:16:34.459300
52.5p
385
H 21
Andreas Henriksson
Torsby
3:35:21.1292070
+1:16:43.460230
52.5p
386
H 21 Motion
Tony Claesson
AC Tierp
3:35:24.1292390
+1:16:46.460550
52.5p
387
D 21
Evelina Wärle
Hedesunda IF
3:35:37.1293610
+1:16:58.461770
52.4p
388
D 21
Anna Mattsson
Axa Sports Club
3:35:56.1295590
+1:17:18.463750
52.3p
389
H 60
Kent Törnblom
Domnarvets Goif
3:35:59.1295810
+1:17:20.463970
52.3p
390
H 40
Anders Rynnel
Nacka Värmdö SK
3:36:05.1296410
+1:17:26.464570
52.3p
391
H 35
Peter Rosenqvist
Avanzabank IF
3:36:14.1297310
+1:17:35.465470
52.2p
392
H 21 Motion
Jan Pettersson
Hedesunda IF
3:36:14.1297360
+1:17:36.465520
52.2p
393
H 21
Billy Snöberg
IFK Helsingborg
3:36:18.1297770
+1:17:40.465930
52.2p
394
H 21 Motion
Andreas Johansson
Sundborns Goif
3:36:27.1298680
+1:17:49.466840
52.2p
395
H 40
Niklas Sjölanders
Axa Sport Club
3:36:39.1299820
+1:18:00.467980
52.1p
396
H 35
Daniel Gustafsson
Karlslunds IF
3:36:53.1301230
+1:18:14.469390
52.1p
397
H 21 Motion
Frederik Sahlin
Åkersberga SK
3:36:55.1301420
+1:18:16.469580
52.0p
398
H 21
Oscar Lundqvist
IK Stern
3:37:18.1303780
+1:18:40.471940
51.9p
399
H 40
Magnus Bergström
Gävle Skidkamrater
3:37:21.1304090
+1:18:43.472250
51.9p
400
H 40
Tomas Ståhl
Nacka Värmdö SK
3:37:37.1305620
+1:18:58.473780
51.9p
401
H 60
Jörn Holm
Gävle SK
3:37:44.1306360
+1:19:06.474520
51.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 50
Björn Thorén
Brottby SK
3:37:49.1306860
+1:19:11.475020
51.8p
403
H 21 Motion
Anders Nordenfors
Gävle Skidkamrater
3:37:54.1307320
+1:19:15.475480
51.8p
404
H 21
Albert Bäckebjörk
Offerdals SK
3:38:21.1310010
+1:19:42.478170
51.7p
405
H 21 Motion
Richard Dotzsky
Falun
3:38:38.1311750
+1:20:00.479910
51.6p
406
H 60
William Nilsson
Tärnsjö IF
3:39:45.1318410
+1:21:06.486570
51.3p
407
H 50
Christer Sjöberg
Gävle CA
3:39:55.1319420
+1:21:16.487580
51.2p
408
H 21
Ronnie Branteström
IK Rex
3:40:18.1321700
+1:21:39.489860
51.1p
409
H 21
Andreas Flemmer
Väsby SK
3:41:01.1326020
+1:22:22.494180
50.9p
410
H 50
Johan Wiklund
Högbo GIF
3:41:01.1326030
+1:22:22.494190
50.9p
411
H 21
Peter Zeil
Axa Sports Club
3:41:02.1326130
+1:22:23.494290
50.9p
412
H 21
Richard Setterwall
Axa Sports Club
3:41:07.1326650
+1:22:29.494810
50.9p
413
H 21 Motion
Fredrik Zetterquist
Gävle Skidkamrater
3:41:09.1326850
+1:22:31.495010
50.9p
414
H 50
Pär Jansson
IF Thor
3:41:14.1327310
+1:22:35.495470
50.9p
415
H 50
Anders Bengtsson
Elu IF
3:41:28.1328760
+1:22:50.496920
50.8p
416
H 21
Johan Larsson
Selja-långlets IK
3:41:31.1329080
+1:22:53.497240
50.8p
417
H 21 Motion
Erik Utas
Axa Sports Club
3:41:34.1329340
+1:22:56.497500
50.8p
418
H 21 Motion
Filip Bergren
Axa Sports Club
3:41:35.1329410
+1:22:56.497570
50.8p
419
H 21 Motion
Jonas Broström
Högbo GIF
3:42:14.1333380
+1:23:36.501540
50.6p
420
H 21 Motion
Erik Segerström
Grycksbo IF
3:42:31.1335060
+1:23:53.503220
50.5p
421
H 40
Knut Heilborn
Axa Sport Club
3:42:33.1335230
+1:23:54.503390
50.5p
422
H 40
Niko Tapanila
Storvreta IK
3:42:34.1335320
+1:23:55.503480
50.5p
423
H 21 Motion
Martin Olsson
Axa Sports Club
3:42:55.1337460
+1:24:17.505620
50.4p
424
H 21 Motion
Richard Blomdahl
Axa Sports Club
3:43:17.1339600
+1:24:38.507760
50.3p
425
H 60
Berglund
Forsa OK
3:43:38.1341700
+1:24:59.509860
50.2p
426
H 60
Rolf Ström
Stensätra SK
3:43:42.1342100
+1:25:03.510260
50.2p
427
H 21
Mattias Starck
Tiger Balsam
3:43:42.1342130
+1:25:03.510290
50.2p
428
H 21
Richard Nicolin
Yuppie Ski Club
3:43:56.1343550
+1:25:18.511710
50.2p
429
H 60
Peter Davidson
OK Kullingshof
3:44:09.1344810
+1:25:30.512970
50.1p
430
H 21 Motion
Johan Dettel
IFK Lidingö SOK
3:44:14.1345310
+1:25:35.513470
50.1p
431
H 21
Mikael Walther
OK Denseln
3:44:26.1346550
+1:25:48.514710
50.0p
432
H 21 Motion
Dan Persson
Atlas Copco IF
3:44:53.1349240
+1:26:15.517400
49.9p
433
H 50
Markku Sipola
Högbo GIF
3:44:55.1349450
+1:26:17.517610
49.9p
434
H 21
Marcus Svedare
IK Rex
3:45:24.1352310
+1:26:45.520470
49.8p
435
H 21 Motion
Thobias Forsling
Bäck
3:45:24.1352340
+1:26:46.520500
49.8p
436
H 40
Rikard Edenius
Brabo IF
3:45:24.1352360
+1:26:46.520520
49.8p
437
D 21
Rebecka Harding
Yuppie Ski Club
3:45:43.1354240
+1:27:05.522400
49.7p
438
H 40
Anders Lövefors
Stockholms Landstings IF
3:45:46.1354550
+1:27:08.522710
49.7p
439
H 21
Tobias Liljedahl
Axa Sports Club
3:45:46.1354560
+1:27:08.522720
49.7p
440
H 21
Erik Prytz
Garphyttans IF
3:46:06.1356500
+1:27:27.524660
49.6p
441
H 21
Martin Landås
IFK Västerås Skidor
3:46:49.1360840
+1:28:11.529000
49.4p
442
H 21 Motion
Fredrik Sandelin
Axa Sportsclub
3:46:53.1361270
+1:28:15.529430
49.4p
443
H 21 Motion
Erik Rönnblad
Leksands SK
3:47:39.1365870
+1:29:01.534030
49.2p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:48:00
444
H 21 Motion
Hans Olevik
Edsbyns SK
3:48:20.1369990
+1:29:42.538150
49.0p
445
H 60
Bernt Gustafsson
IFK Grängesberg SK
3:48:44.1372350
+1:30:06.540510
48.9p
446
H 21
Tobias Persson
Strömsbergs IF
3:49:24.1376390
+1:30:46.544550
48.8p
447
H 21 Motion
Anders Mökander
OK Skogshjortarna
3:49:34.1377320
+1:30:55.545480
48.7p
448
H 21 Motion
Niklas Isaksson
Axa SC
3:49:50.1378960
+1:31:12.547120
48.7p
449
H 50
Pehr Östberg
Alectas Kamratförening
3:50:08.1380730
+1:31:29.548890
48.6p
450
H 35
Christian Fagerlund
Axa Sport Club
3:50:19.1381890
+1:31:41.550050
48.6p
451
H 21
Carl Victor Hagersten
Axa SC
3:50:21.1382030
+1:31:42.550190
48.6p
452
H 21 Motion
Peter Thunell
Högbo GIF
3:50:41.1384060
+1:32:03.552220
48.5p
453
H 21 Motion
Niklas Siljebrand
-
3:50:50.1384900
+1:32:11.553060
48.4p
454
H 21 Motion
Lars-johan Eriksson
Järlåsa IF
3:50:50.1384980
+1:32:12.553140
48.4p
455
D 21
Sandra Hänninen
Åmots SK
3:50:52.1385160
+1:32:14.553320
48.4p
456
H 35
Ludwig Brogård
Väsby SK
3:51:16.1387590
+1:32:38.555750
48.3p
457
H 21 Motion
Andreas Wallin
Yuppie Ski Club
3:51:45.1390400
+1:33:06.558560
48.2p
458
H 50
Nils-erik Nilsson
Vallsta SK
3:51:51.1391090
+1:33:13.559250
48.2p
459
H 21 Motion
Jesper Andersson
Huddinge Ais
3:52:11.1393010
+1:33:32.561170
48.1p
460
H 40
Tommy Lindgren
Sigtuna OK
3:52:20.1393970
+1:33:42.562130
48.1p
461
H 21
Robert Cornelius
Stockholm
3:52:28.1394730
+1:33:49.562890
48.0p
462
H 21 Motion
Harald Rydén
Fazer IF
3:52:48.1396770
+1:34:10.564930
48.0p
463
H 21 Motion
Erik Troeng
Storviks IF
3:53:12.1399150
+1:34:34.567310
47.9p
464
H 21 Motion
Mikael Persson
Hofors
3:53:41.1402000
+1:35:02.570160
47.8p
465
H 40
Per-åke Larsson
Mora IF
3:53:50.1402980
+1:35:12.571140
47.7p
466
H 21 Motion
Hans-erik Jonsson
Gävle Skidkamrater
3:54:02.1404100
+1:35:23.572260
47.7p
467
H 21 Motion
Svein Olav Stölen
Axa Sports Club
3:54:13.1405270
+1:35:35.573430
47.6p
468
H 21
Carl-adam Von Scheele
Sälens IF
3:54:21.1406050
+1:35:43.574210
47.6p
469
H 35
Mathias Lang
Nacka Värmdö
3:54:28.1406710
+1:35:49.574870
47.6p
470
H 21
Mattias Andersson
Gävle Skidkamrater
3:54:42.1408160
+1:36:04.576320
47.5p
471
H 40
Magnus Lindahl
IK Jordbänningarna
3:54:49.1408810
+1:36:10.576970
47.5p
472
H 40
Micael Olsson
Gävle SK
3:55:04.1410380
+1:36:26.578540
47.4p
473
H 21 Motion
Roger Karnatz
Korsnäsverkens Korpklubb
3:55:11.1411050
+1:36:33.579210
47.4p
474
D 21 Motion
Kia Olofsdotter
Östervåla IF
3:55:13.1411200
+1:36:34.579360
47.4p
475
H 60
Karl-erik Hagström
Tunafors SK
3:55:52.1415150
+1:37:14.583310
47.2p
476
H 21
Anders Åhlén
Axa Sports Club
3:56:10.1416990
+1:37:32.585150
47.2p
477
H 40
Lars-tony Nyström
Årsunda IF
3:56:19.1417820
+1:37:40.585980
47.1p
478
H 21 Motion
Jens Werner
Gustavsbergs OK
3:56:23.1418240
+1:37:45.586400
47.1p
479
D 21
Fanny Jacobsson
IK Stern
3:56:28.1418780
+1:37:50.586940
47.1p
480
H 21 Motion
Fredrik Olsson
Åmots SK
3:56:51.1421090
+1:38:13.589250
47.0p
481
H 50
Lasse Blom
Storvreta IK
3:56:53.1421220
+1:38:14.589380
47.0p
482
H 40
Johan Sandin
Axa Sports Club
3:57:28.1424790
+1:38:50.592950
46.9p
483
H 21 Motion
Peter Nordin
Åre SLK
3:57:38.1425710
+1:38:59.593870
46.8p
484
H 60
Örjan Kampegård
Ericsson Stockholm IK
3:58:01.1428060
+1:39:23.596220
46.8p
485
D 21 Motion
Helen Widborg
Friskis O Svettis
3:58:24.1430300
+1:39:45.598460
46.7p
486
H 35
Andreas Nordin
Gävle Skidkamrater
3:58:30.1430900
+1:39:51.599060
46.7p
487
D 21
MY Heinrup
Järla IF SK
3:58:30.1430910
+1:39:51.599070
46.7p
488
H 40
Johannes Jögi
Nacka Värmdö SK
3:58:35.1431480
+1:39:57.599640
46.6p
489
H 40
Pär-magnus Bjurek
Tibro OK
3:58:44.1432300
+1:40:05.600460
46.6p
490
H 35
Marc Lundqvist
Axa Sports Club
3:59:22.1436140
+1:40:44.604300
46.5p
491
H 21 Motion
Niklas Landström
Valbo Aif
3:59:28.1436740
+1:40:50.604900
46.4p
492
H 21 Motion
Sammy El-ghazaly
Stockholms SIF
3:59:30.1436940
+1:40:52.605100
46.4p
493
D 21 Motion
Lotta Brangefält
IFK Västerås Skidklubb
3:59:53.1439220
+1:41:14.607380
46.3p
494
H 21
Nils-olov Ohlsson
Årsunda IF
3:59:54.1439310
+1:41:15.607470
46.3p
495
D 21 Motion
Monika Blom
Högbo GIF
4:00:22.1442120
+1:41:43.610280
46.2p
496
H 50
Tommy Emanuelsson
Stockholms Rullskidklubb
4:00:36.1443540
+1:41:58.611700
46.2p
497
H 21 Motion
Lars Nygren
IK Jarl
4:01:11.1447020
+1:42:32.615180
46.1p
498
H 40
Lars Danielsson
Fjärdhundra SK
4:01:47.1450600
+1:43:08.618760
45.9p
499
H 21 Motion
Mats Westermark
Handelsbanken IF
4:01:57.1451690
+1:43:19.619850
45.9p
500
H 50
Juhani Karanta
Nacka Värmdö
4:02:05.1452470
+1:43:27.620630
45.9p
Visar resultat 1 till 500 av 815[
1
2
]