Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia/Scandic cup Sprint
2012-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
D 18
Final
1
Mimmi Björn
IFK Umeå
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
5
Sarah Hale
IFK Mora SK
6
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
B-Final
1
Ida Dahl
Östersunds SK
2
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
3
Vilma Funck
IFK Kiruna
4
Jenny Solin
Remsle SK
5
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
6
Linda Ström
Hägglunds IOFK
Semifinal
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
2
Maria Jonasson
Östersunds SK
3
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
4
Ida Dahl
Östersunds SK
5
Vilma Funck
IFK Kiruna
6
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
Kvartsfinal
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
2
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
3
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
4
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
5
Josefin Jonsson
Delsbo IF
6
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
Kvartsfinal
1
Maria Jonasson
Östersunds SK
2
Ida Dahl
Östersunds SK
3
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
4
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
5
Emma Rusth
Stockviks SF
6
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
Semifinal
1
Mimmi Björn
IFK Umeå
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
3
Sarah Hale
IFK Mora SK
4
Linda Ström
Hägglunds IOFK
5
Jenny Solin
Remsle SK
6
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
Kvartsfinal
1
Sarah Hale
IFK Mora SK
2
Vilma Funck
IFK Kiruna
3
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
4
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
5
Hanna Wikman
Gellivare SK
6
Frida Hagström
Anundsjö IF
Kvartsfinal
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Jenny Solin
Remsle SK
3
Linda Ström
Hägglunds IOFK
4
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
5
Angelica Johansson
IFK Mora SK
6
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
Kvartsfinal
1
Mimmi Björn
IFK Umeå
2
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
4
Sandra Olsson
SK Bore
5
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
6
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
D 20
Final
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3
Anna Dyvik
Leksands SK
4
Isabelle Persson
Stockviks SF
5
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
6
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
B-Final
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
2
Marit Robertsen
Norway
3
Ida Jonsson
Duveds IF
4
Emma Björklund
IFK Mora SK
5
Josefin Nilsson
Filipstads SF
6
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
Semifinal
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
3
Isabelle Persson
Stockviks SF
4
Emma Björklund
IFK Mora SK
5
Sofie Elebro
IFK Umeå
6
Marit Robertsen
Norway
Kvartsfinal
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Marit Robertsen
Norway
3
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
4
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
5
Julia Dahl
IFK Mora SK
6
Sara Hägesten
Remsle SK
Kvartsfinal
1
Isabelle Persson
Stockviks SF
2
Emma Björklund
IFK Mora SK
3
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
4
Emma Bergström
Kalix SK
5
Matilda Andersson
Häggenås SK
6
Elsa Eriksson
Sya SK
Semifinal
1
Anna Dyvik
Leksands SK
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
4
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
5
Ida Jonsson
Duveds IF
6
Josefin Nilsson
Filipstads SF
Kvartsfinal
1
Anna Dyvik
Leksands SK
2
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
3
Sara Hallquist
Åsarna IK
4
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
5
Lovisa Sundin
Delsbo IF
6
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
Kvartsfinal
1
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
2
Ida Jonsson
Duveds IF
3
Sofie Elebro
IFK Umeå
4
Helena Lundkvist
Kalix SK
5
Lena Wiklund
Högbo GOIF
Kvartsfinal
1
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
2
Josefin Nilsson
Filipstads SF
3
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
4
Emma Ivarsson
Årsunda IF
5
Frida Persson
Eksjö SOK
6
Anna Gunnars
IFK Mora SK
D 21
Final
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
2
Stina Nilsson
IFK Mora SK
3
Marika Sundin
Sollefteå SK
4
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
5
Annika Löfström
Årsunda IF
6
Terese Andersson
IFK Umeå
B-Final
1
Helene Söderlund
IFK Mora SK
2
Julia Jansson
Sollefteå SK
3
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
4
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
5
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
6
Eva Svensson
IFK Mora SK
Semifinal
1
Stina Nilsson
IFK Mora SK
2
Marika Sundin
Sollefteå SK
3
Terese Andersson
IFK Umeå
4
Julia Jansson
Sollefteå SK
5
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
6
Eva Svensson
IFK Mora SK
Kvartsfinal
1
Stina Nilsson
IFK Mora SK
2
Eva Svensson
IFK Mora SK
3
Julia Jansson
Sollefteå SK
4
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
5
Maria Sundström
Strömnäs GIF
6
Katja Schwartz
Åsarna IK
Kvartsfinal
1
Marika Sundin
Sollefteå SK
2
Terese Andersson
IFK Umeå
3
Sanna Hallberg
Åsarna IK
4
Lisa K Svensson
Åsarna IK
5
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
6
Jennie Jirhed
Östersunds SK
Semifinal
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
2
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
3
Annika Löfström
Årsunda IF
4
Helene Söderlund
IFK Mora SK
5
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
6
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
Kvartsfinal
1
Annika Löfström
Årsunda IF
2
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
3
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
4
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
5
Frida Hallquist
Åsarna IK
6
Nina Lintzén
Årsunda IF
Kvartsfinal
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
2
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
3
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
4
Lisa Dahl
Offerdals SK
5
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
6
Louise Persson
Stockviks SF
Kvartsfinal
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
2
Helene Söderlund
IFK Mora SK
3
Ida Indahl
Camp Södergren SC
4
Carolin Andersson
Gellivare SK
5
Eva Johansson
Linköpings SK
6
Malin Nilsson
IFK Mora SK
H 18
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Tobias Karlsson
Kalix SK
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
4
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
6
Olle Jonsson
Duveds IF
B-Final
1
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
2
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
3
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
5
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
6
William Strömberg
Täfteå IK
Semifinal
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
3
Olle Jonsson
Duveds IF
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
5
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
6
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
Kvartsfinal
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
3
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
4
Elias Dahl
Offerdals SK
5
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
Kvartsfinal
1
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
3
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
4
Nils Augustsson
IFK Mora SK
5
Erik Persson
Eksjö SOK
6
Jakob Jansson
Månkarbo IF
Semifinal
1
Tobias Karlsson
Kalix SK
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
3
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
4
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
5
William Strömberg
Täfteå IK
6
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
Kvartsfinal
1
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
2
Olle Jonsson
Duveds IF
3
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
4
William Strömberg
Täfteå IK
5
Markus Persson
Hudiksvalls IF
6
Torben Svensson
Järpens SK
Kvartsfinal
1
Tobias Karlsson
Kalix SK
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3
Edvard Sundman
Åsarna IK
4
Anton Persson
SK Bore
5
Max Novak
Offerdals SK
Kvartsfinal
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
3
Sebastian Olsson
Stockviks SF
4
Viktor Lindmark
Remsle SK
5
Peter Nilsson
Lycksele IF
6
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
H 20
Final
1
Johan Forsberg
IFK Umeå
2
Nils Persson
Östersunds SK
3
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
4
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
5
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
6
Gustav Johansson
Gellivare SK
B-Final
1
Marcus Ruus
Gillberga SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Håkan Emilsson
Offerdals SK
4
Erik Söderlund
SK Bore
5
Elias Alvebro
Häggenås SK
6
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
Semifinal
1
Johan Forsberg
IFK Umeå
2
Nils Persson
Östersunds SK
3
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
4
Gustav Johansson
Gellivare SK
5
Jacob Engström
Kalix SK
6
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
Kvartsfinal
1
Johan Forsberg
IFK Umeå
2
Gustav Johansson
Gellivare SK
3
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
4
Erik Söderlund
SK Bore
5
Harald Kempe
Tynderö IK
6
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
Kvartsfinal
1
Nils Persson
Östersunds SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Simon Öberg
Kalix SK
4
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
5
Gustav Lundholm
Remsle SK
6
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
Semifinal
1
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
2
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
3
Håkan Emilsson
Offerdals SK
4
Erik Söderlund
SK Bore
5
Elias Alvebro
Häggenås SK
6
Marcus Ruus
Gillberga SK
Kvartsfinal
1
Marcus Ruus
Gillberga SK
2
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
3
Emil Svensson
Åsarna IK
4
Mikael Edström
Strömnäs GIF
5
Erik Eriksson
Gellivare SK
6
Marcus Johansson
Gillberga SK
Kvartsfinal
1
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
3
Jens Burman
Åsarna IK
4
Mattias Bångman
Offerdals SK
5
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
6
Fredrik Andreé
Årjängs IF
Kvartsfinal
1
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
2
Elias Alvebro
Häggenås SK
3
Adam Clareus
Offerdals SK
4
Simon Åslin
Stockviks SF
5
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
6
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
H 21
Final
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
3
Anders Jonsson
Stockviks SF
4
Erik Silfver
Lucksta IF
5
Markus Ottosson
IFK Umeå
6
Johan Eriksson
Åsarna IK
B-Final
1
Lars Suther
Lima IF
2
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
4
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
5
David Frisk
IFK Mora SK
6
David Nordström
IFK Umeå
Semifinal
1
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
2
Markus Ottosson
IFK Umeå
3
Anders Jonsson
Stockviks SF
4
Johan Eriksson
Åsarna IK
5
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
6
David Nordström
IFK Umeå
Kvartsfinal
1
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
2
Johan Eriksson
Åsarna IK
3
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
5
Harri NIEMI
Finland
6
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
Kvartsfinal
1
Markus Ottosson
IFK Umeå
2
Anders Jonsson
Stockviks SF
3
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
4
David Frisk
IFK Mora SK
5
Johan Häggström
Kalix SK
6
Bill Impola
Malungs IF
Semifinal
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2
Erik Silfver
Lucksta IF
3
Lars Suther
Lima IF
4
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
6
David Frisk
IFK Mora SK
Kvartsfinal
1
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2
David Nordström
IFK Umeå
3
Robin Norum
IFK Umeå
4
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
5
Daniel Svensson
IFK Mora SK
6
Jens Andersson
Kalix SK
Kvartsfinal
1
Erik Silfver
Lucksta IF
2
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
3
Oscar Kardin
Offerdals SK
4
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
5
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
6
Jack Impola
Malungs IF
Kvartsfinal
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2
Lars Suther
Lima IF
3
Martin Bergström
Piteå Elit SK
4
Marcus Svelander
Åsarna IK
5
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
6
Arvid Forss
Åsarna IK