Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2012-12-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
7.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Fredrik Byström
Sollefteå SK
19:05.114400
90.7p
2
H 21
Patrik Karlsson
Karlslunds IF SF
19:06.114500
+1
90.7p
3
H 21
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
19:46.118500
+41.4000
87.7p
4
H 21
David Frisk
IFK Mora SK
19:54.119300
+49.4800
87.2p
5
H 21
Joakim Engström
IFK Mora SK
20:04.120300
+59.5800
86.5p
6
H 21
Adam Steen
Falun Borlänge SK
20:14.121300
+1:09.6800
85.8p
7
H 21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
20:24.122300
+1:19.7800
85.1p
8
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
20:32.123100
+1:27.8600
84.6p
9
H 21
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
20:40.123900
+1:35.9400
84.0p
10
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
20:45.124400
+1:40.9900
83.7p
11
H 21
Jan Mattsson
Storvreta IK
20:52.125100
+1:47.10600
83.3p
12
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF SF
20:53.125200
+1:48.10700
83.2p
13
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
20:55.125400
+1:50.10900
83.1p
14
H 21
Ronny Wedin
Norbergs SK
21:03.126200
+1:58.11700
82.6p
15
H 21
Henrik Alm
Idre SK
21:10.126900
+2:05.12400
82.1p
16
H 21
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
21:14.127300
+2:09.12800
81.9p
17
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
21:39.129800
+2:34.15300
80.4p
18
H 21
David Sjögren
Töcksfors IF
21:43.130200
+2:38.15700
80.1p
19
H 21
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
21:50.130900
+2:45.16400
79.7p
19
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
21:50.130900
+2:45.16400
79.7p
21
H 21
Patrik Lind
Torshälla-Nyby IS
22:01.132000
+2:56.17500
79.1p
22
H 21
Mattias Argårds
IFK Mora SK
22:02.132100
+2:57.17600
79.0p
23
H 21
Andreas Grann
Sunne SLF
22:24.134300
+3:19.19800
77.8p
24
H 21
Jesper Arnesson
Borås SK
22:32.135100
+3:27.20600
77.3p
25
H 21
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
22:33.135200
+3:28.20700
77.3p
26
H 21
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
22:45.136400
+3:40.21900
76.6p
27
H 21
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
23:12.139100
+4:07.24600
75.2p
28
H 21
Anders Boström
Sundbybergs IK
23:25.140400
+4:20.25900
74.5p
29
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
23:34.141300
+4:29.26800
74.0p
30
H 21
Anders Wånell
Sundbybergs IK
24:43.148200
+5:38.33700
70.7p
31
H 21
Johan Flynning
Södertälje IF
25:10.150900
+6:05.36400
69.5p
32
H 21
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
25:44.154300
+6:39.39800
68.0p
33
H 21
Max Bergström
Skeriol IF
26:22.158100
+7:17.43600
66.4p
5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 18
Filip Danielsson
Garphyttans IF
13:07.78600
82.9p
2
H 18
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
13:17.79600
+10.900
81.8p
3
H 20
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
13:33.81200
+26.2500
80.2p
4
H 18
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
13:36.81500
+29.2800
79.9p
5
H 18
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
13:45.82400
+38.3700
79.0p
6
H 18
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
13:54.83300
+47.4600
78.2p
6
H 18
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
13:54.83300
+47.4600
78.2p
8
H 20
Fredrik Andreé
Årjängs IF
13:55.83400
+48.4700
78.1p
9
H 18
Martin Herbert
Sundbybergs IK
14:00.83900
+53.5200
77.6p
10
H 20
Viktor Ranerfors
Rembo IK
14:16.85500
+1:09.6800
76.2p
11
H 18
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
14:23.86200
+1:16.7500
75.6p
12
H 18
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
14:24.86300
+1:17.7600
75.5p
13
H 18
Erik Persson
Eksjö SOK
14:31.87000
+1:24.8300
74.9p
14
H 20
Måns Sunesson
Sellnäs IF
14:39.87800
+1:32.9100
74.2p
15
H 20
Viktor Forsblom
Falu IK
14:46.88500
+1:39.9800
73.6p
16
H 20
Joel Lager
Garphyttans IF
14:50.88900
+1:43.10200
73.3p
17
H 20
Emil Svensson
Marhults SOFK
14:55.89400
+1:48.10700
72.9p
18
H 18
Daniel Södersten
Orsa SK
15:13.91200
+2:06.12500
71.4p
19
H 18
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
15:14.91300
+2:07.12600
71.4p
20
H 20
Jonas Wikström
IFK Mora SK
15:24.92300
+2:17.13600
70.6p
21
H 20
Kim Nilsson
Töcksfors IF
16:17.97600
+3:10.18900
66.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
2.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
6:48.40700
2
H 16
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
7:01.42000
+13.1200
3
H 16
Hugo Jacobsson
Rembo IK
7:04.42300
+16.1500
4
H 16
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
7:05.42400
+17.1600
5
H 16
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:06.42500
+18.1700
6
D 20
Julia Svan
Vansbro AIK SK
7:07.42600
+19.1800
68.6p
7
H 16
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
7:10.42900
+22.2100
8
H 16
Oskar Danielson Frost
Dala-Järna IK
7:11.43000
+23.2200
9
H 16
Emil Danielson
Dala-Järna IK
7:16.43500
+28.2700
10
H 16
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
7:19.43800
+31.3000
11
D 20
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
7:20.43900
+32.3100
66.1p
12
H 16
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
7:21.44000
+33.3200
13
H 16
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
7:22.44100
+34.3300
14
H 16
Alexander Karlsson
Källbottens IK
7:25.44400
+37.3600
15
D 21
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
7:26.44500
+38.3700
65.0p
16
H 16
Simon Jonsson
Gävle SK
7:27.44600
+39.3800
17
H 16
Adrian Dahlström
Åmåls OK
7:28.44700
+40.3900
18
D 16
Alicia Persson
Stockviks SF
7:31.45000
+43.4200
19
D 21
Frida Erkers
Sundbybergs IK
7:33.45200
+45.4400
63.8p
20
H 16
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
7:35.45400
+47.4600
21
D 16
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
7:36.45500
+48.4700
22
H 14
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
7:37.45600
+49.4800
23
D 16
Mathilda Ruus
Gillberga SK
7:39.45800
+51.5000
23
H 16
Linus Lillsjö
Torshälla-Nyby IS
7:39.45800
+51.5000
25
D 16
Sofie Oskarsson
Leksands SK
7:40.45900
+52.5100
26
H 14
Samuel Oskarsson
Leksands SK
7:41.46000
+53.5200
26
H 16
Isak Nordin
Orsa SK
7:41.46000
+53.5200
26
D 21
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
7:41.46000
+53.5200
62.5p
29
H 14
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
7:43.46200
+55.5400
29
D 16
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
7:43.46200
+55.5400
31
D 20
Julia Dahl
IFK Mora SK
7:44.46300
+56.5500
62.0p
32
D 20
Josefin Nilsson
Filipstads SF
7:47.46600
+59.5800
61.5p
33
D 18
Sarah Hale
IFK Mora SK
7:49.46800
+1:01.6000
61.2p
34
D 20
Emma Dahlgren
Filipstads SF
7:50.46900
+1:02.6100
61.0p
35
H 14
David Ljunglund
Falu IK
7:52.47100
+1:04.6300
35
H 16
Adam Östling
Sundbybergs IK
7:52.47100
+1:04.6300
35
H 16
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
7:52.47100
+1:04.6300
38
D 20
Lena Wiklund
Högbo GOIF
7:53.47200
+1:05.6400
60.6p
39
D 20
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
7:54.47300
+1:06.6500
60.4p
40
H 14
Samuel Björn
Rembo IK
7:57.47600
+1:09.6800
40
D 18
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
7:57.47600
+1:09.6800
59.9p
42
D 18
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
7:58.47700
+1:10.6900
59.8p
42
D 18
Evelina Sutro
IFK Mora SK
7:58.47700
+1:10.6900
59.8p
44
D 18
Angelica Johansson
IFK Mora SK
8:00.47900
+1:12.7100
59.5p
45
D 16
Emma Larsson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:02.48100
+1:14.7300
45
H 16
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
8:02.48100
+1:14.7300
45
D 20
Lovisa Sundin
Delsbo IF
8:02.48100
+1:14.7300
59.2p
48
D 20
Emma Björklund
IFK Mora SK
8:04.48300
+1:16.7500
58.9p
49
D 16
Frida Peterson
Älvdalens IF SK
8:06.48500
+1:18.7700
50
D 18
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
8:07.48600
+1:19.7800
58.5p
51
D 20
Ulrika Axelsson
Sya SK
8:08.48700
+1:20.7900
58.3p
51
D 21
Kristina Lycke
Malungs IF
8:08.48700
+1:20.7900
58.3p
53
D 16
Emma Thalin
Svegs IK
8:11.49000
+1:23.8200
53
D 18
Malin Svensson
Årjängs IF
8:11.49000
+1:23.8200
57.9p
55
H 14
Alfred Nilsson
Hagfors SF
8:14.49300
+1:26.8500
55
D 16
Linn Gustafsson
Grava SK
8:14.49300
+1:26.8500
57
H 14
Zackarias Björn
Rembo IK
8:15.49400
+1:27.8600
57
H 16
Simon Lundberg
Hagfors SF
8:15.49400
+1:27.8600
57
D 18
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
8:15.49400
+1:27.8600
57.3p
60
H 16
Kevin Larsson
Bengtsfors Bois
8:16.49500
+1:28.8700
61
H 16
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
8:17.49600
+1:29.8800
62
H 14
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
8:19.49800
+1:31.9000
62
D 18
Josefine Stolt
Leksands SK
8:19.49800
+1:31.9000
56.8p
64
H 14
Natanael Pehrs
Dala-Järna IK
8:23.50200
+1:35.9400
64
D 16
Carolina Olsson
Älvdalens IF SK
8:23.50200
+1:35.9400
66
D 14
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
8:26.50500
+1:38.9700
66
H 16
Jacob Albinsson
IFK Mora SK
8:26.50500
+1:38.9700
68
D 14
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:27.50600
+1:39.9800
68
H 14
Johannes Engdahl
Domnarvets GOIF
8:27.50600
+1:39.9800
68
D 16
Matilda Widen
IFK Grängesberg SK
8:27.50600
+1:39.9800
71
H 12
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
8:28.50700
+1:40.9900
72
D 14
Tilda Jacobsson
Rembo IK
8:29.50800
+1:41.10000
72
H 16
Axel Jutterström
IFK Mora SK
8:29.50800
+1:41.10000
74
H 16
Isak Augustsson
IFK Mora SK
8:30.50900
+1:42.10100
75
D 14
Nora Jacobsson
Rembo IK
8:31.51000
+1:43.10200
75
H 14
Viktor Gustafsson
Grava SK
8:31.51000
+1:43.10200
77
H 12
Isak Garfvé
IFK Mora SK
8:32.51100
+1:44.10300
78
H 16
Simon Eckerlid
Falu IK
8:34.51300
+1:46.10500
79
D 14
Maja Eriksson
Filipstads SF
8:35.51400
+1:47.10600
80
D 16
Emma Samuelsson
IFK Grängesberg SK
8:36.51500
+1:48.10700
81
D 14
Maja Karlsson
Årjängs IF
8:37.51600
+1:49.10800
82
H 14
Kim Norberg
Filipstads SF
8:39.51800
+1:51.11000
83
D 16
Tova Olsson
Sågmyra SK
8:40.51900
+1:52.11100
84
D 14
Kristina Axelsson
Sya SK
8:41.52000
+1:53.11200
85
D 14
Ella Olsson
Sågmyra SK
8:42.52100
+1:54.11300
85
H 16
Oskar Holm
Falu IK
8:42.52100
+1:54.11300
87
D 20
Elsa Eriksson
Sya SK
8:43.52200
+1:55.11400
53.7p
88
H 14
Joel Andersson
IFK Mora SK
8:44.52300
+1:56.11500
89
H 14
Johan Ekberg
Nacka Värmdö SK
8:45.52400
+1:57.11600
90
H 14
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
8:46.52500
+1:58.11700
91
D 14
Rebecka Widen
IFK Grängesberg SK
8:47.52600
+1:59.11800
91
D 16
Matilda Tagg
Njutångers IF
8:47.52600
+1:59.11800
93
H 14
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
8:48.52700
+2:00.11900
94
H 14
Malte Stefansson
Älvdalens IF SK
8:49.52800
+2:01.12000
95
H 14
Lars Rylander
IFK Mora SK
8:50.52900
+2:02.12100
96
D 12
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
8:53.53200
+2:05.12400
96
D 12
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
8:53.53200
+2:05.12400
96
D 14
Judith Dolleris
Falu IK
8:53.53200
+2:05.12400
96
H 14
Aron Helander
IFK Mora SK
8:53.53200
+2:05.12400
96
D 18
Madelene Nord
IFK Grängesberg SK
8:53.53200
+2:05.12400
52.5p
101
D 14
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
8:54.53300
+2:06.12500
102
D 14
Eleonora Olsmats
Sundbybergs IK
8:59.53800
+2:11.13000
102
D 16
Emma Höglund
IFK Mora SK
8:59.53800
+2:11.13000
104
H 12
Edvard Nilsson
Hagfors SF
9:00.53900
+2:12.13100
105
H 12
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
9:02.54100
+2:14.13300
105
H 14
Anton Björk
Orsa SK
9:02.54100
+2:14.13300
105
D 16
Matilda Melén
Falu IK
9:02.54100
+2:14.13300
108
D 16
Frida Lindqvist
Hagfors SF
9:03.54200
+2:15.13400
109
D 16
Johanna Andersson
Falu IK
9:04.54300
+2:16.13500
110
D 12
Gabriella Thors
Malungs IF
9:07.54600
+2:19.13800
110
D 12
Emma Eriksson
Filipstads SF
9:07.54600
+2:19.13800
110
D 14
Frida Svensson
Filipstads SF
9:07.54600
+2:19.13800
113
D 14
Chanell Cranning Hillgren
Dala-Järna IK
9:09.54800
+2:21.14000
113
D 16
Sofie Nilsson
Töcksfors IF
9:09.54800
+2:21.14000
115
D 16
Moa Westh
SK Bore
9:10.54900
+2:22.14100
116
H 12
Oscar Andersson
Älvdalens IF SK
9:11.55000
+2:23.14200
116
D 14
Sanna Forsman
Öje IF
9:11.55000
+2:23.14200
118
D 14
Carolina Yngvesson
Rembo IK
9:12.55100
+2:24.14300
119
H 14
Viktor Larsson
Sälens IF
9:13.55200
+2:25.14400
120
H 14
Max Andersson
Domnarvets GOIF
9:15.55400
+2:27.14600
121
H 12
Erik Brandt
Domnarvets GOIF
9:17.55600
+2:29.14800
122
D 16
Erica Edman
Korsnäs IF SK
9:19.55800
+2:31.15000
123
H 14
Oskar Ahnbrink
Sundbybergs IK
9:20.55900
+2:32.15100
123
D 16
Elin Theander
Malungs IF
9:20.55900
+2:32.15100
125
D 14
Sara Eriksson
IFK Mora SK
9:21.56000
+2:33.15200
126
H 12
Erik Larsson
IFK Mora SK
9:22.56100
+2:34.15300
127
H 12
Nils Bergström
Domnarvets GOIF
9:23.56200
+2:35.15400
127
D 16
Frida Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
9:23.56200
+2:35.15400
129
H 12
Hugo Johnson
Brandsbols SK
9:24.56300
+2:36.15500
129
H 12
Sander Krouwel
Stora Tuna IK SK
9:24.56300
+2:36.15500
131
H 12
Magnus Österås
IFK Hedemora SK
9:26.56500
+2:38.15700
131
H 16
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
9:26.56500
+2:38.15700
133
D 12
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
9:29.56800
+2:41.16000
134
D 14
Mikela Johnson
Brandsbols SK
9:32.57100
+2:44.16300
135
D 12
Petra Forsman
Öje IF
9:33.57200
+2:45.16400
135
H 14
David Höglund
IFK Mora SK
9:33.57200
+2:45.16400
137
D 14
Lina Andersson
Älvdalens IF SK
9:35.57400
+2:47.16600
138
H 12
Adam Jönsson
Falu IK
9:36.57500
+2:48.16700
138
H 16
Jonatan Palander
Sellnäs IF
9:36.57500
+2:48.16700
140
H 12
Jonas Carlsson
Stora Tuna IK SK
9:43.58200
+2:55.17400
140
D 16
Ida Danielsson
Garphyttans IF
9:43.58200
+2:55.17400
142
H 12
Karl Lindqvist
Hagfors SF
9:46.58500
+2:58.17700
143
H 12
Rasmus Lia
Idre SK
9:48.58700
+3:00.17900
144
D 12
Wilma Björkman
IFK Mora SK
9:49.58800
+3:01.18000
144
H 12
Milton Horcic
Älvdalens IF SK
9:49.58800
+3:01.18000
144
H 14
Erik Bergström Frisk
Malungs IF
9:49.58800
+3:01.18000
147
H 12
Emil Byberg
Kvarnsvedens GOIF SK
9:56.59500
+3:08.18700
147
H 12
Joel Helander
IFK Mora SK
9:56.59500
+3:08.18700
149
D 12
Julia Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
9:57.59600
+3:09.18800
149
H 14
Mika Koskinen
Sågmyra SK
9:57.59600
+3:09.18800
149
D 16
Jessica Johansson
Falu IK
9:57.59600
+3:09.18800
152
D 12
Ebba Eriksson
Falu IK
10:01.60000
+3:13.19200
152
H 12
Mattias Jonasson
Älvdalens IF SK
10:01.60000
+3:13.19200
154
D 12
Andrea Aulin
Eksjö SOK
10:04.60300
+3:16.19500
154
D 14
Maja Westh
SK Bore
10:04.60300
+3:16.19500
156
H 12
Dennis Sjöberg
Rembo IK
10:05.60400
+3:17.19600
156
D 14
Alicia Jansson
Filipstads SF
10:05.60400
+3:17.19600
158
D 14
Lina Lagerberg
Älvdalens IF SK
10:07.60600
+3:19.19800
159
H 12
Melker Nordgren
Falu IK
10:09.60800
+3:21.20000
160
H 12
Fabian Hermansson
Filipstads SF
10:10.60900
+3:22.20100
161
D 12
Ella Georgsson
Kungsgårdens SK
10:16.61500
+3:28.20700
162
H 12
Emil Granstedt
Eksjö SOK
10:19.61800
+3:31.21000
163
H 12
Emil Kun
Hällbybrunns IF
10:25.62400
+3:37.21600
163
D 14
Emma Nolåkers
Kvarnsvedens GOIF SK
10:25.62400
+3:37.21600
165
D 12
Elin Lindberg
Älvdalens IF SK
10:27.62600
+3:39.21800
166
H 12
Per Jutterström
IFK Mora SK
10:31.63000
+3:43.22200
167
D 12
Hanna Bengtsson
Orsa SK
10:35.63400
+3:47.22600
168
D 12
Nora Jonsson
Filipstads SF
10:36.63500
+3:48.22700
169
D 12
Ida Olaspers
Orsa SK
10:39.63800
+3:51.23000
169
H 12
Amadeus Lejonclou
Idre SK
10:39.63800
+3:51.23000
171
D 12
Elin Ljunglund
Falu IK
10:40.63900
+3:52.23100
171
D 14
Rebecca Eriksson Brodin
IFK Mora SK
10:40.63900
+3:52.23100
173
H 12
Oscar Backlund
IK Jarl Rättvik
10:46.64500
+3:58.23700
173
D 14
Johanna Forsby
Årjängs IF
10:46.64500
+3:58.23700
175
D 12
Ida Andersson
Sågmyra SK
10:47.64600
+3:59.23800
176
H 14
Rasmus Nordgren
Falu IK
10:52.65100
+4:04.24300
177
D 12
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
10:56.65500
+4:08.24700
178
D 20
Emma Nykänen
IFK Grängesberg SK
11:07.66600
+4:19.25800
40.5p
179
D 12
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
11:16.67500
+4:28.26700
180
D 12
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
11:33.69200
+4:45.28400
181
D 12
Ebba Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
11:51.71000
+5:03.30200
182
D 14
Linnea Eriksson
Filipstads SF
11:58.71700
+5:10.30900
183
D 12
Liv Åkerman
Älvdalens IF SK
13:02.78100
+6:14.37300
184
D 12
Lovisa Theander
Malungs IF
13:35.81400
+6:47.40600
185
D 12
Ronja Ardefeldt
Särna SK
15:41.94000
+8:53.53200
186
H 12
Thobias Eriksson Brodin
IFK Mora SK
15:43.94200
+8:55.53400
187
H 12
Marcus Lindberget
Älvdalens IF SK
16:05.96400
+9:17.55600
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 10
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
5:49.34800
2
H 10
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
6:08.36700
+19.1800
3
H 10
Albin Gezelius
IFK Mora SK
6:29.38800
+40.3900
4
H 10
Filip Björkman
IFK Mora SK
6:36.39500
+47.4600
5
H 10
Kalle Georgsson
Kungsgårdens SK
6:47.40600
+58.5700
6
H 10
Johan Åkerberg
Hällbybrunns IF
6:50.40900
+1:01.6000
7
D 10
Sara Andersson
IFK Mora SK
6:51.41000
+1:02.6100
8
H 10
Arvid Ekberg
Nacka Värmdö SK
6:55.41400
+1:06.6500
9
H 10
Frank Krouwel
Stora Tuna IK SK
6:56.41500
+1:07.6600
10
D 10
Filippa Lundgren Wikström
Grava SK
7:06.42500
+1:17.7600
11
H 10
Lukas Jonsson
Årjängs IF
7:09.42800
+1:20.7900
11
H 10
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
7:09.42800
+1:20.7900
13
H 10
Jacob Larsson
IFK Mora SK
7:10.42900
+1:21.8000
14
D 10
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
7:17.43600
+1:28.8700
15
D 10
Jenny Persson
Sälens IF
7:19.43800
+1:30.8900
16
D 10
Malin Oskarsson
Leksands SK
7:26.44500
+1:37.9600
17
D 10
Alva Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
7:31.45000
+1:42.10100
17
D 10
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
7:31.45000
+1:42.10100
19
D 10
Ellen Björk
Orsa SK
7:51.47000
+2:02.12100
20
H 10
Erik Åkerman
Älvdalens IF SK
7:52.47100
+2:03.12200
21
H 10
Jacob Carlsson
Stora Tuna IK SK
8:04.48300
+2:15.13400
22
H 10
Markus Almgren
Orsa SK
8:19.49800
+2:30.14900
23
H 10
Kevin Österås
IFK Hedemora SK
8:20.49900
+2:31.15000
24
H 10
Simon Karlsson Holmer
IFK Mora SK
8:29.50800
+2:40.15900
25
D 10
Malin Ryss
IFK Mora SK
8:41.52000
+2:52.17100
26
D 10
Molly Andersson
Domnarvets GOIF
8:58.53700
+3:09.18800
27
D 10
Ida Garfvè
IFK Mora SK
9:18.55700
+3:29.20800
28
D 10
Emma Olaspers
Orsa SK
9:35.57400
+3:46.22500
29
H 10
Joel Wiberg
Älvdalens IF SK
10:33.63200
+4:44.28300
30
D 10
Sofia Leandersson
Älvdalens IF SK
10:41.64000
+4:52.29100
31
D 10
Sofia Lindberget
Älvdalens IF SK
13:07.78600
+7:18.43700
Logga in för att slippa de här annonserna
1km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 8
Erik Bergström
Domnarvets GOIF
3:48.22700
2
D 8
Alva Ersson
IFK Mora SK
4:12.25100
+24.2300
3
D 8
Elsa Brandt
Domnarvets GOIF
4:18.25700
+30.2900
4
D 8
Emilia Tysk
IFK Mora SK
4:44.28300
+56.5500
5
H 8
Olof Almlöf
IK Jarl Rättvik
4:54.29300
+1:06.6500
6
D 8
Sofie Karlsson-holmer
IFK Mora SK
5:18.31700
+1:30.8900
7
D 8
Ellen Bengtsson
Orsa SK
6:11.37000
+2:23.14200
8
D 8
Astrid Hermansson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:22.38100
+2:34.15300
9
H 8
Viktor Nordin
Orsa SK
6:31.39000
+2:43.16200
9
H 8
Malte Andersson
Domnarvets GOIF
6:31.39000
+2:43.16200
11
D 8
Selma Ardefelt
Särna SK
6:51.41000
+3:03.18200
12
H 8
Leon Graf
Älvdalens IF SK
7:13.43200
+3:25.20400
13
H 8
Eddie Pettersson
Älvdalens IF SK
7:16.43500
+3:28.20700
14
D 8
MY Lindgren
Älvdalens IF SK
8:29.50800
+4:41.28000
15
D 8
Nina Jutterström
IFK Mora SK
8:34.51300
+4:46.28500
16
D 8
Angelica Dahlgren
Älvdalens IF SK
12:09.72800
+8:21.50000
17
H 8
Adrian Dahlgren
Älvdalens IF SK
15:20.91900
+11:32.69100
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)