Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Nässjöloppet
2012-12-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
12km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 21
Oscar Lund
IF Hallby SOK
29:04.174300
86.6p
2
H 21
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
29:24.176300
+20.1900
85.6p
3
H 21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
30:44.184300
+1:40.9900
81.9p
4
H 21
Erik Johansson
Tranemo IF
31:53.191200
+2:49.16800
78.9p
5
H 21
Joakim Åleheim
Nybro Ski
32:17.193600
+3:13.19200
78.0p
6
H 21
Emil Svensson
Marhults SOFK
32:25.194400
+3:21.20000
77.6p
7
H 21
Fredrik Lindgren
IK Hakarpspojkarna
32:37.195600
+3:33.21200
77.2p
8
H 21
Joakim Hederskog
IK Vista
33:53.203200
+4:49.28800
74.3p
9
H 21
Elis Weslien
Nybro Ski
34:55.209400
+5:51.35000
72.1p
10
H 21
Linus Johansson
IK Hakarpspojkarna
40:00.239900
+10:56.65500
62.9p
11
H 21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
11
H 21
Erik Svensson
Alvesta SOK
23:59:59.8639800
11
H 21
Martin Hederskog
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
9km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 21
Hanna Seppas
IFK Mora SK
24:28.146700
73.2p
2
H 35
Jonas Nilsson
Vreta Skid o Mk
24:37.147600
+9.800
72.8p
3
H 35
Ove Helgee
Alstermo IF
25:15.151400
+47.4600
70.9p
4
H 35
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
25:36.153500
+1:08.6700
70.0p
5
H 35
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
25:45.154400
+1:17.7600
69.6p
6
H 35
Håkan Wirén
IF Hallby SOK
26:32.159100
+2:04.12300
67.5p
7
H 35
Ulf Petterson
Anderstorps OK
27:48.166700
+3:20.19900
64.4p
8
H 35
Torsten Åhman
Nässjö SF
31:50.190900
+7:22.44100
56.3p
9
H 35
Anders Ling
IF Hallby SOK
35:36.213500
+11:08.66700
50.3p
10
H 20
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
6km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 16
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
14:22.86100
2
H 16
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
14:42.88100
+20.1900
3
D 16
Annie Lindh
IF Hallby SOK
15:59.95800
+1:37.9600
4
H 16
Anton Lund
IK Vista
16:03.96200
+1:41.10000
5
H 16
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
16:18.97700
+1:56.11500
6
D 16
Gabriella Gustafsson
IK Vista
17:13.103200
+2:51.17000
7
H 16
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
18:01.108000
+3:39.21800
8
D 16
Emelie Hansson
Lekeryd-Svarttorps SK
19:11.115000
+4:49.28800
3km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
H 14
Andreas Gustafsson
IK Vista
10:14.61300
2
H 14
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
10:18.61700
+4.300
3
H 14
Leo Johansson
Skillingaryds FK
10:19.61800
+5.400
4
H 14
Axel Höglund
IK Hakarpspojkarna
10:23.62200
+9.800
5
H 14
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
10:26.62500
+12.1100
6
H 14
Alfons Stensson
Nybro Ski
11:04.66300
+50.4900
7
H 12
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
11:18.67700
+1:04.6300
8
H 12
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
11:33.69200
+1:19.7800
9
H 14
Kim Åleheim
Nybro Ski
11:42.70100
+1:28.8700
10
H 14
Anton Käll
IK Hakarpspojkarna
12:01.72000
+1:47.10600
11
H 14
Axel Svensson
Landsbro IF SK
12:17.73600
+2:03.12200
12
H 12
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
12:18.73700
+2:04.12300
12
H 12
Karl Stark
Vaggeryds SOK
12:18.73700
+2:04.12300
14
H 12
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
12:21.74000
+2:07.12600
15
D 12
Moa Hansson
Landsbro IF SK
12:22.74100
+2:08.12700
16
H 12
Benjamin Säilä
Nässjö SF
12:57.77600
+2:43.16200
17
H 12
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
13:05.78400
+2:51.17000
18
D 14
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
13:11.79000
+2:57.17600
19
H 12
Carl Andersson
Lekeryd-Svarttorps SK
13:21.80000
+3:07.18600
20
H 14
Hampus Lindman
Nässjö SF
13:24.80300
+3:10.18900
21
H 12
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
13:54.83300
+3:40.21900
22
D 12
Ebba Lindman
Nässjö SF
14:04.84300
+3:50.22900
23
H 12
Carl Rendahl
Lekeryd-Svarttorps SK
14:21.86000
+4:07.24600
24
H 12
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
14:39.87800
+4:25.26400
25
H 12
Gideon Claesson
IF Hallby SOK
15:09.90800
+4:55.29400
26
H 12
Axel Björkman
IF Hallby SOK
15:14.91300
+5:00.29900
27
H 12
Adam Hertz
IF Hallby SOK
15:37.93600
+5:23.32200
28
H 12
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
15:44.94300
+5:30.32900
29
D 12
Emma Ling
IF Hallby SOK
16:10.96900
+5:56.35500
30
D 12
Tove Tönnies
Landsbro IF SK
19:47.118600
+9:33.57200
31
H 12
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
31
D 12
Elsa Melin
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
31
D 12
MY Tönnies
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
31
H 14
Albin Johansson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
31
H 14
Fredrik Oscarsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
D 10
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
7:18.43700
2
H 10
Joel Björnlinger
IK Vista
7:20.43900
+2.100
3
H 10
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
7:36.45500
+18.1700
4
H 10
Gabriel Claesson
IF Hallby SOK
8:17.49600
+59.5800
5
D 10
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
8:24.50300
+1:06.6500
6
D 10
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
8:49.52800
+1:31.9000
7
D 10
Julia Fridh
Boxholm-Ekeby SK
8:52.53100
+1:34.9300
8
H 10
Erik Ling
IF Hallby SOK
9:24.56300
+2:06.12500
9
D 10
Tuffi Tiare
Nässjö SF
10:51.65000
+3:33.21200
10
D 10
Sofia Ragnarsson
Landsbro IF SK
12:13.73200
+4:55.29400
11
D 10
Tuva Andersson
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
11
D 10
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)