Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Fyrfasen E2
2013-01-04
Deltävling i
Tour de Fyrfasen 2013
<<< Tour de Fyrfasen E4
Tour de Fyrfasen E3 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5.2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 18
Linnea Jonsson
Jättendals IF
22:55.137400
2
D 20
Jessika Persson
Hede SK
24:06.144500
+1:11.7000
2.6km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 15
Jacob Nystedt
Sundbybergs IK
8:06.48500
2
H 15
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
8:10.48900
+4.300
2
H 16
Jonas Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
8:10.48900
+4.300
2
H 16
Oscar Lindholm
Ljusne AIK SK
8:10.48900
+4.300
5
H 16
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
8:14.49300
+8.700
6
H 16
Marcus Alvebro
Häggenås SK
8:15.49400
+9.800
7
H 15
Arvid Jonsson
Duveds IF
8:22.50100
+16.1500
7
D 15
Sofie Oskarsson
Leksands SK
8:22.50100
+16.1500
7
D 16
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
8:22.50100
+16.1500
10
H 15
Karel Novak
Offerdals SK
8:26.50500
+20.1900
11
H 16
Simon Eckerlid
Falu IK
8:31.51000
+25.2400
12
H 16
John Leander
Åsarna IK
8:33.51200
+27.2600
13
D 15
Alicia Persson
Stockviks SF
8:36.51500
+30.2900
13
D 16
Wilma Jönsson
Östersunds SK
8:36.51500
+30.2900
15
H 15
Carl Rotvold
Åsarna IK
8:39.51800
+33.3200
16
H 15
Anton Eriksson
Östersunds SK
8:41.52000
+35.3400
17
D 15
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
8:44.52300
+38.3700
18
H 15
Hampus Millestu
Utrikes SK
8:50.52900
+44.4300
18
D 16
Filippa Lindman
Stockviks SF
8:50.52900
+44.4300
20
D 15
Josefina Sundman
Österby Sk/fin
8:53.53200
+47.4600
20
D 16
Emma Backén
Svegs IK
8:53.53200
+47.4600
22
D 16
Signe Rosenberg
Duveds IF
8:58.53700
+52.5100
23
D 15
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
9:00.53900
+54.5300
24
H 15
Felix Erlander
Norrala IF
9:03.54200
+57.5600
25
H 15
Tobias Lindman
Stockviks SF
9:04.54300
+58.5700
26
D 15
Tua Dahlgren
Spikbodarnas IK
9:08.54700
+1:02.6100
27
H 15
Ludvig Karlsson
Järpens SK
9:13.55200
+1:07.6600
27
D 15
Jonna Marsch
Näsvikens IK
9:13.55200
+1:07.6600
27
D 16
Emma Jonsson
Åsarna IK
9:13.55200
+1:07.6600
30
D 15
Ida-marie Cederberg
Pargas IF
9:14.55300
+1:08.6700
31
H 15
Mattias Wedin
Stockviks SF
9:16.55500
+1:10.6900
32
H 15
Tobias Engberg
Mörsils IF
9:20.55900
+1:14.7300
32
D 15
Tilda Johansson
Duveds IF
9:20.55900
+1:14.7300
34
D 16
Emma Thalin
Svegs IK
9:23.56200
+1:17.7600
35
D 15
Sarah Persson
Åtvidabergs IF
9:24.56300
+1:18.7700
35
D 16
Ilona Lusth
Åsarna IK
9:24.56300
+1:18.7700
37
D 16
Ingrid Hallquist
Åsarna IK
9:27.56600
+1:21.8000
38
D 16
Ida Hallquist
Åsarna IK
9:36.57500
+1:30.8900
39
D 16
Anna Larsson
Ljusne AIK SK
9:45.58400
+1:39.9800
40
D 15
Emma Wasell
Mörsils IF
9:49.58800
+1:43.10200
41
D 15
Madelene Melin
Malungs IF
9:52.59100
+1:46.10500
42
D 15
Anna Alm
Sundbybergs IK
9:59.59800
+1:53.11200
43
D 16
Olivia Bengtsson
Gäddede SK
10:00.59900
+1:54.11300
44
D 16
Ellionore Bäckman
Hede SK
10:01.60000
+1:55.11400
45
H 15
Tobias Olsson
Myssjö-Ovikens IF
10:18.61700
+2:12.13100
46
D 15
Amanda Sjölund
Spikbodarnas IK
10:29.62800
+2:23.14200
47
H 15
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
47
H 16
Hannes Liljedahl
Östersunds SK
23:59:59.8639800
47
H 16
Emil Sellsve
Järpens SK
23:59:59.8639800
47
D 16
Matilda Tagg
Njutångers IF
23:59:59.8639800
47
D 16
Hanna Claréus
Östersunds SK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
2km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Adam Westman
Alnö SK
6:31.39000
2
H 13
Samuel Oskarsson
Leksands SK
6:36.39500
+5.400
3
H 14
Oscar Olsson
Hudiksvalls IF
6:42.40100
+11.1000
4
H 13
Jesper Persson
Åsarna IK
6:44.40300
+13.1200
5
H 12
Emil Danielsson
Högbo GOIF
6:55.41400
+24.2300
6
D 14
Ida Palmberg
Högbo GOIF
6:58.41700
+27.2600
7
H 14
Emil Talsi
One Way Proteam
6:59.41800
+28.2700
7
H 14
Oskar Årebäck
Bolidens SK
6:59.41800
+28.2700
9
D 13
Gabriella Pålsson
Utrikes SK
7:03.42200
+32.3100
9
D 14
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
7:03.42200
+32.3100
11
H 14
Andreas Hjelm
Östersunds SK
7:07.42600
+36.3500
12
H 14
Johan Hellström
Järpens SK
7:10.42900
+39.3800
13
H 14
Viktor Jonsson
Åsarna IK
7:11.43000
+40.3900
14
H 13
erik engelin
Offerdals SK
7:14.43300
+43.4200
14
H 13
Sven Leander
Åsarna IK
7:14.43300
+43.4200
14
H 14
Jacob Nilsson
Vemdalens IF
7:14.43300
+43.4200
17
H 14
David Ödmark
Stöde IF
7:16.43500
+45.4400
18
H 13
Ossian Rosenberg
Duveds IF
7:17.43600
+46.4500
19
H 11
Gustav Pålsson
Utrikes SK
7:19.43800
+48.4700
19
H 14
Felix Forsberg
Järpens SK
7:19.43800
+48.4700
21
H 11
Måns Skoglund
Täby IS SK
7:23.44200
+52.5100
21
D 13
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
7:23.44200
+52.5100
21
D 13
Julia Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
7:23.44200
+52.5100
24
D 14
Ida Persson
Högbo GOIF
7:26.44500
+55.5400
25
H 13
Linus Berglund
Järpens SK
7:29.44800
+58.5700
26
D 14
Josefin Augustson
Österby Sk/fin
7:31.45000
+1:00.5900
27
H 12
Vincent Johnson
Matfors SK
7:32.45100
+1:01.6000
27
D 13
Emma Jönsson
Östersunds SK
7:32.45100
+1:01.6000
29
D 14
Elin Backén
Svegs IK
7:35.45400
+1:04.6300
30
D 14
Emma Metzner
Ösk Sportclubb
7:36.45500
+1:05.6400
31
H 13
Henrik Millestu
Utrikes SK
7:41.46000
+1:10.6900
32
H 13
Simon Eriksson
Östersunds SK
7:42.46100
+1:11.7000
32
H 14
Richard Engholm
Stöde IF
7:42.46100
+1:11.7000
34
H 13
William Selander
Spikbodarnas IK
7:43.46200
+1:12.7100
35
H 12
Erik Hennings
Östersunds SK
7:48.46700
+1:17.7600
36
H 11
Sami Talsi
One Way Proteam
7:49.46800
+1:18.7700
37
D 13
Maria Novak
Offerdals SK
7:54.47300
+1:23.8200
38
D 12
Gabriella Thors
Malungs IF
7:55.47400
+1:24.8300
38
D 14
Patricia Ivansson
Offerdals SK
7:55.47400
+1:24.8300
40
H 13
Kasper Wiken
Åsarna IK
7:56.47500
+1:25.8400
40
D 14
Emma Söderberg
Offerdals SK
7:56.47500
+1:25.8400
42
D 12
Ida Andersson
Östersunds SK
7:57.47600
+1:26.8500
43
D 12
Nora Lignell
Lucksta IF
8:01.48000
+1:30.8900
44
D 12
Tilde Bångman
Offerdals SK
8:02.48100
+1:31.9000
45
D 12
Elin Andersson
Östersunds SK
8:04.48300
+1:33.9200
46
D 13
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
8:05.48400
+1:34.9300
47
D 13
Emilia Jonsson
Ytterhogdals IK
8:11.49000
+1:40.9900
47
D 14
Magdalena Mixter Schönningsson
Spikbodarnas IK
8:11.49000
+1:40.9900
49
D 13
Anna Johansson
Duveds IF
8:13.49200
+1:42.10100
50
H 13
Joel Sjölund Mattiasson
Östersunds SK
8:14.49300
+1:43.10200
51
H 12
Joel Engberg
Mörsils IF
8:17.49600
+1:46.10500
51
H 12
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
8:17.49600
+1:46.10500
53
D 12
Julia Jonsson
Jättendals IF
8:21.50000
+1:50.10900
54
D 12
Sara Eckerlid
Falu IK
8:22.50100
+1:51.11000
54
D 12
Julia Hansson
Svegs IK
8:22.50100
+1:51.11000
54
H 14
Oskar Edh
Järpens SK
8:22.50100
+1:51.11000
57
H 11
Calle Rune
Täby IS SK
8:23.50200
+1:52.11100
57
H 14
Jon Zachrisson
Svegs IK
8:23.50200
+1:52.11100
59
D 12
Maja Årebäck
Bolidens SK
8:25.50400
+1:54.11300
60
H 13
Love Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
8:26.50500
+1:55.11400
60
H 14
Axel Aronsson
Matfors SK
8:26.50500
+1:55.11400
62
D 11
Märta Rosenberg
Duveds IF
8:27.50600
+1:56.11500
63
D 12
Magda Aspholm
Spikbodarnas IK
8:28.50700
+1:57.11600
63
D 12
Elin Busk
Svegs IK
8:28.50700
+1:57.11600
65
H 11
Jonne Liukkonen
IF Strategen
8:31.51000
+2:00.11900
66
D 14
Alicia Saur
Åsarna IK
8:33.51200
+2:02.12100
67
H 12
Rasmus Lia
Idre SK
8:34.51300
+2:03.12200
68
D 13
Anna Backman
Hede SK
8:37.51600
+2:06.12500
68
D 14
Alice Svärd
Östersunds SK
8:37.51600
+2:06.12500
70
H 12
Benjamin Terent
Näsvikens IK
8:38.51700
+2:07.12600
70
D 13
Emilia Jonasson
Svegs IK
8:38.51700
+2:07.12600
72
D 14
Johanna Grip
Ytterhogdals IK
8:39.51800
+2:08.12700
73
D 12
Thea Rickardsson
Järpens SK
8:40.51900
+2:09.12800
73
D 12
Bente Skåle
Östersunds SK
8:40.51900
+2:09.12800
75
D 14
Anja Svedholm
Östersunds SK
8:44.52300
+2:13.13200
76
D 13
Towa Salomonsson
Svegs IK
8:46.52500
+2:15.13400
77
D 12
Agnes Stjerna
Utrikes SK
8:49.52800
+2:18.13700
78
D 11
Anna Novak
Offerdals SK
8:51.53000
+2:20.13900
79
D 12
Linnea Mobärg
Duveds IF
8:52.53100
+2:21.14000
80
H 12
Anton Nilsson
Vemdalens IF
8:55.53400
+2:24.14300
81
D 11
Elina Franzén
Idre SK
9:00.53900
+2:29.14800
82
D 13
Moa Ericsson
Åsarna IK
9:01.54000
+2:30.14900
82
H 14
Jakob Björns
Hede SK
9:01.54000
+2:30.14900
84
H 13
Måns Eriksson
Spikbodarnas IK
9:04.54300
+2:33.15200
85
D 12
Lowisa Engholm
Stöde IF
9:11.55000
+2:40.15900
85
D 13
Karolina Hedenström
Offerdals SK
9:11.55000
+2:40.15900
87
D 12
Ida Wasell
Mörsils IF
9:12.55100
+2:41.16000
88
H 11
Elias Pedersen
Åsarna IK
9:13.55200
+2:42.16100
88
H 12
Isac Saur
Åsarna IK
9:13.55200
+2:42.16100
88
D 12
Sara Hellström
Duveds IF
9:13.55200
+2:42.16100
88
H 13
Erik Dahlén
Spikbodarnas IK
9:13.55200
+2:42.16100
92
H 11
Isac Morin
Utrikes SK
9:14.55300
+2:43.16200
93
H 11
Jonas Lenz
Matfors SK
9:22.56100
+2:51.17000
94
D 12
Tilda Malmgren
Åsarna IK
9:27.56600
+2:56.17500
94
D 14
Ebba Modin
Hede SK
9:27.56600
+2:56.17500
96
H 11
Erik Näslund
Spikbodarnas IK
9:29.56800
+2:58.17700
96
D 11
Ellen Sjölund
Spikbodarnas IK
9:29.56800
+2:58.17700
98
D 13
Matilda Österman
Svegs IK
9:31.57000
+3:00.17900
99
H 11
Anton Andersson
Åsarna IK
9:33.57200
+3:02.18100
100
H 12
Emrik Björnsson
Åsarna IK
9:35.57400
+3:04.18300
101
D 13
Linnea Axelsson
Svegs IK
9:36.57500
+3:05.18400
102
H 12
Birger Eriksson
Vemdalens IF
9:39.57800
+3:08.18700
103
H 13
Leonard Larsson
Näsvikens IK
9:40.57900
+3:09.18800
104
H 11
Birk Blomqvist
Funäsdalens IF
9:41.58000
+3:10.18900
105
D 11
Lisa Nystedt
Täby IS SK
9:45.58400
+3:14.19300
106
H 12
Olof Eriksson
Åsarna IK
9:46.58500
+3:15.19400
107
D 12
Malva Zachrisson
Svegs IK
9:49.58800
+3:18.19700
108
D 12
Irma Olofsson
Svegs IK
9:50.58900
+3:19.19800
109
D 11
Ebba Karlsson
Täby IS SK
9:51.59000
+3:20.19900
110
D 11
Minna Grip
Ytterhogdals IK
9:55.59400
+3:24.20300
111
H 11
Oskar Algotsson
Åsarna IK
10:02.60100
+3:31.21000
112
D 11
Anna Jonsson
Duveds IF
10:13.61200
+3:42.22100
113
H 13
Alexander Grubb
Hede SK
10:17.61600
+3:46.22500
114
H 12
Oskar Persson
Hede SK
10:18.61700
+3:47.22600
115
D 11
Agnes Hammargård
Svegs IK
10:24.62300
+3:53.23200
115
H 12
Aron Eriksson
Ytterhogdals IK
10:24.62300
+3:53.23200
117
D 11
Caroline Liljedahl
Hede SK
10:26.62500
+3:55.23400
117
D 12
Anja Salomonsson
Svegs IK
10:26.62500
+3:55.23400
117
H 13
Joel Olofsson
Svegs IK
10:26.62500
+3:55.23400
120
H 11
Adam Björns
Hede SK
10:32.63100
+4:01.24000
121
D 12
Nora Swartz
Frösö IF
10:34.63300
+4:03.24200
122
D 11
Ellen Modin
Hede SK
10:37.63600
+4:06.24500
123
D 11
Hanna Nilsson
Matfors SK
10:43.64200
+4:12.25100
124
D 11
Enja Jonsson
Ytterhogdals IK
10:57.65600
+4:26.26500
125
H 11
Sixten Svedholm
Östersunds SK
11:10.66900
+4:39.27800
126
D 12
Ronja Lindberg
Funäsdalens IF
11:26.68500
+4:55.29400
127
D 11
Wilma Johansson
Åsarna IK
11:32.69100
+5:01.30000
128
H 11
Anton Olsson
Myssjö-Ovikens IF
11:57.71600
+5:26.32500
129
H 11
Gustav Dahlen
Spikbodarnas IK
13:05.78400
+6:34.39300
130
D 11
Victoria Lia
Idre SK
23:59:59.8639800
130
H 12
Samuel Saur
Åsarna IK
23:59:59.8639800
130
D 12
Matilda Bäck
Svegs IK
23:59:59.8639800
130
D 13
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
23:59:59.8639800
130
H 14
Emil Bywall
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
1.35km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Tove Eriksson
Stockviks SF
5:15.31400
2
H 9
Elias Danielsson
Högbo GOIF
5:24.32300
+9.800
3
H 10
Oskar Vikström
Stockviks SF
5:30.32900
+15.1400
4
H 10
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
5:37.33600
+22.2100
5
D 9
Malin Oskarsson
Leksands SK
5:45.34400
+30.2900
6
H 9
Hampus Skoglund
Täby IS SK
5:49.34800
+34.3300
7
H 9
Linus Sjödén
Älvdalens IF SK
6:02.36100
+47.4600
8
D 10
Lina Hennings
Östersunds SK
6:08.36700
+53.5200
9
H 10
Axel Karlsson
Täby IS SK
6:11.37000
+56.5500
10
H 9
Wilhelm Sterner
Täby IS SK
6:12.37100
+57.5600
10
H 10
Hans Stierna
Utrikes SK
6:12.37100
+57.5600
12
H 10
Arve Lignell
Lucksta IF
6:20.37900
+1:05.6400
13
H 10
Tim Wikén
Åsarna IK
6:23.38200
+1:08.6700
14
H 10
Vincent Grein
Tullus Sg
6:24.38300
+1:09.6800
15
H 9
Ludwig Svensson
ÅS IL
6:27.38600
+1:12.7100
16
H 10
Victor Berglund
Järpens SK
6:28.38700
+1:13.7200
17
H 9
Erik Franzén
Idre SK
6:30.38900
+1:15.7400
17
D 10
Sofia Redman
Östersunds SK
6:30.38900
+1:15.7400
19
H 9
Ludvig Millestu
Utrikes SK
6:35.39400
+1:20.7900
19
H 10
Otto Balck
Täby IS SK
6:35.39400
+1:20.7900
21
D 9
Gry Dahlgren
Spikbodarnas IK
6:40.39900
+1:25.8400
22
D 9
Tilde Marsch
Näsvikens IK
6:43.40200
+1:28.8700
23
D 10
Felicia Larsson
Näsvikens IK
6:47.40600
+1:32.9100
24
D 9
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
6:50.40900
+1:35.9400
25
D 10
Alba Johansson
Sundbybergs IK
6:57.41600
+1:42.10100
26
H 9
Hugo Persson
Åtvidabergs IF
6:58.41700
+1:43.10200
27
D 9
Liv Mattiasdottr Sjölund
Östersunds SK
6:59.41800
+1:44.10300
28
H 10
Wilhelm Dabach
Åsarna IK
7:00.41900
+1:45.10400
29
H 10
William Grip
Ytterhogdals IK
7:01.42000
+1:46.10500
30
H 9
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
7:06.42500
+1:51.11000
31
D 10
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
7:15.43400
+2:00.11900
32
H 9
Aron Swartz
Frösö IF
7:19.43800
+2:04.12300
33
H 9
Lukas Walther
Matfors SK
7:25.44400
+2:10.12900
34
D 10
Tilde Ingvarsson
Svegs IK
7:27.44600
+2:12.13100
35
D 10
Elvira Revelj
Hede SK
7:31.45000
+2:16.13500
36
D 10
Lova Busk
Svegs IK
7:36.45500
+2:21.14000
37
H 9
Elof Eriksson
Ytterhogdals IK
7:40.45900
+2:25.14400
37
D 9
Jenny Eriksson
Åsarna IK
7:40.45900
+2:25.14400
39
D 9
Alicia Sellsve
Järpens SK
7:41.46000
+2:26.14500
40
D 9
Frida Eriksson
Åsarna IK
7:47.46600
+2:32.15100
41
D 10
Tea Strömqvist
Stuguns SOK Gjurd
7:52.47100
+2:37.15600
42
D 10
Malin Sjöström
Svegs IK
7:53.47200
+2:38.15700
43
H 10
Arvid Jönsson
Svegs IK
7:55.47400
+2:40.15900
44
D 9
Meja Engrund
Åsarna IK
7:57.47600
+2:42.16100
45
D 9
Elina Göransson
Åsarna IK
8:01.48000
+2:46.16500
46
D 9
Tilda Andersson
Åsarna IK
8:06.48500
+2:51.17000
47
D 9
Jennifer Tjärnberg
Vemdalens IF
8:40.51900
+3:25.20400
48
D 9
Terese Terent
Näsvikens IK
8:48.52700
+3:33.21200
49
D 10
Sanna Bäck
Svegs IK
8:50.52900
+3:35.21400
50
D 9
Anna Johansson
Åsarna IK
9:01.54000
+3:46.22500
51
D 9
Ida Persson
Hede SK
9:21.56000
+4:06.24500
52
D 9
Tilda Hansson
Svegs IK
9:50.58900
+4:35.27400
53
H 9
Hampus Konradsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
53
D 10
Irja Brandfjell
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)