Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Östersund Free
2013-01-06
Deltävling i
Scandinavian Cup 2012
<<< Scandinavian Cup Inari
Scandinavian Cup Madona >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martine EK Hagen
Norway
24:36.147500
83.9p
2
Ragnhild Haga
Norway
24:48.148700
+12.1100
83.2p
3
Emilie Kristoffersen
Norway
24:56.149550
+20.1950
82.6p
4
Kari Øyre Slind
Norway
25:06.150530
+30.2930
82.1p
5
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
25:07.150670
+31.3070
82.0p
6
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
25:09.150840
+33.3240
81.9p
7
Celine Brun Lie
Norway
25:26.152510
+50.4910
80.9p
8
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
25:28.152780
+52.5180
80.8p
9
Astrid Øyre Slind
Norway
25:29.152800
+53.5200
80.8p
10
Kari Vikhagen Gjeitnes
Norway
25:38.153710
+1:02.6110
80.3p
11
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
25:41.154060
+1:05.6460
80.1p
12
Britt Ingunn Nydal
Norway
25:56.155580
+1:20.7980
79.2p
13
Marte Monrad Hansen
Norway
25:57.155640
+1:21.8040
79.2p
14
Marika Sundin
Sollefteå SK
25:59.155840
+1:23.8240
79.1p
15
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
26:02.156140
+1:26.8540
78.9p
16
Silje Øyre Slind
Norway
26:03.156290
+1:27.8690
78.9p
17
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
26:09.156820
+1:33.9220
78.6p
18
Marjaana Pitkaenen
Finland
26:11.157080
+1:35.9480
78.4p
19
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
26:14.157390
+1:38.9790
78.3p
20
Tuva Toftdahl Staver
Norway
26:16.157500
+1:40.9900
78.2p
21
Silja TARVONEN
Finland
26:17.157600
+1:41.10000
78.2p
22
Linn Sömskar
IFK Umeå
26:20.157940
+1:44.10340
78.0p
23
Lisa Dahl
Offerdals SK
26:21.158010
+1:45.10410
78.0p
24
Elin Mohlin
Sollefteå SK
26:26.158560
+1:50.10960
77.7p
25
Sanna Hallberg
Åsarna IK
26:30.158900
+1:54.11300
77.5p
26
Solveig Andreassen Wiggen
Norway
26:33.159240
+1:57.11640
77.3p
27
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
26:43.160240
+2:07.12640
76.8p
28
Maria Nordström
Gävle SK
26:44.160370
+2:08.12770
76.7p
29
Tanja Kauppinen
Finland
26:47.160640
+2:11.13040
76.6p
30
Mari Eide
Norway
26:55.161410
+2:19.13810
76.2p
31
Kaija Vahtra
Estonia
26:55.161430
+2:19.13830
76.2p
32
Maria Ström Nakstad
Norway
26:55.161490
+2:19.13890
76.2p
33
Helene Söderlund
IFK Mora SK
26:59.161840
+2:23.14240
76.0p
34
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
26:59.161880
+2:23.14280
76.0p
35
Laila Kveli
Norway
27:00.161910
+2:24.14310
76.0p
36
Stina Nilsson
IFK Mora SK
27:08.162720
+2:32.15120
75.6p
37
Barbro Kvåle
Norway
27:09.162830
+2:33.15230
75.5p
38
Merete Myrseth
Norway
27:09.162840
+2:33.15240
75.5p
39
Josefin Sandvik
Finland
27:14.163340
+2:38.15740
75.3p
40
Kati Tammjarv
Estonia
27:23.164220
+2:47.16620
74.8p
41
Heidi Raju
Estonia
27:25.164450
+2:49.16850
74.7p
42
Anni Kainulainen
Finland
27:28.164780
+2:52.17180
74.6p
43
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
27:37.165620
+3:01.18020
74.2p
44
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:40.165980
+3:04.18380
74.0p
45
Hanna Seppas
IFK Mora SK
27:41.166010
+3:05.18410
74.0p
46
Laura Rohtla
Estonia
28:02.168110
+3:26.20510
73.0p
47
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
28:12.169180
+3:36.21580
72.5p
48
Anniken Joergensen
Norway
28:16.169540
+3:40.21940
72.4p
49
Julie Gausen
Norway
28:20.169910
+3:44.22310
72.2p
50
Terese Andersson
IFK Umeå
28:22.170180
+3:46.22580
72.1p
51
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
28:33.171230
+3:57.23630
71.6p
52
Lovise Grape
Norway
28:35.171490
+3:59.23890
71.5p
53
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
28:38.171760
+4:02.24160
71.4p
54
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
28:39.171880
+4:03.24280
71.3p
55
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
28:58.173730
+4:22.26130
70.5p
56
Therese Svensson
Åsarna IK
29:16.175590
+4:40.27990
69.7p
57
Lina Hultin
Garphyttans IF
29:25.176480
+4:49.28880
69.4p
58
Petra Nilsson
Åsarna IK
29:29.176860
+4:53.29260
69.2p
59
Emma SJOELUND
Finland
29:50.178990
+5:14.31390
68.3p
60
Solveig Steinsland
Norway
29:54.179320
+5:18.31720
68.2p
61
Anna Wikström
IFK Mora SK
30:17.181670
+5:41.34070
67.3p
62
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
30:21.182020
+5:45.34420
67.1p
63
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
30:46.184500
+6:10.36900
66.2p
64
Anda Muizhniece
Latvia
32:10.192990
+7:34.45390
63.1p
-
Maria Nysted Groenvoll
Norway
23:59:58.8639700
-
-
Ingrid Elise Heimdal Krane
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Eva Svensson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Triin Ojaste
Estonia
23:59:59.8639800
-
-
Kathrine Rolsted Harsem
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Anne Kjersti Kalvaa
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Kjersti Boe
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Piret Pormeister
Estonia
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Martine Ranum Lehn
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Katja Schwartz
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Eva Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Frida Erkers
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Tonje Lerfald Nilssen
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Lina Karlsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Kari Henneseid Eie
Norway
23:59:59.8639800
-