Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Skellefteå SK
Plats: Skellefteå
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Agneta Lantto-Forsgren
Skellefteå SK
1:27:43.526200
67.4p
2
Lotta Silfver
Burträsk SK
1:35:46.574500
61.7p
3
Catarina Sundqvist
Byske SK
1:35:54.575300
61.6p
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Catrin Fjällström
Lycksele IF
2:42:43.976200
61.1p
2
Susan Pettersson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:49:13.1015200
58.3p
3
Johanna Nilsson
Norsjö SK
2:49:29.1016800
58.1p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå SK
2:09:26.776500
81.0p
2
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:09:27.776600
81.0p
3
Peter Sjölin
Kraftstaven Ski Team Förening
2:09:45.778400
80.8p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Karlsson
Norsjö SK
2:12:26.794500
78.7p
2
Tomas Olofsson
IFK Umeå
2:30:09.900800
67.3p
3
Marcus Burström
Byske SK
2:38:27.950600
63.1p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olof Broman
Lekeryd-Svarttorps SK
2:28:17.889600
68.4p
2
Per-Erik Nilsson
Norsjö SK
2:36:12.937100
64.2p
3
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:39:38.957700
62.5p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Urban Lindgren
Burträsk SK
2:43:14.979300
60.8p
2
Pär Carlsson
Skellefteå SK
2:44:58.989700
60.1p
3
Martin Larsson
Tieto Enator
2:53:29.1040800
56.6p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Lindgren
Byske SK
2:42:01.972000
61.4p
2
Bo Hällgren
Bureå IF
3:11:37.1149600
50.3p
3
Johan Wiklund
Skellefteå SK
3:15:05.1170400
49.3p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Per-Åke Bergquist
Skellefteå SK
2:58:15.1069400
54.8p
2
Greger Berglund
Norsjö SK
3:00:00.1079900
54.1p
3
Mats Olofsson
Skellefteå SK
3:02:44.1096300
53.2p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olle Lundgren
Bygdsiljum SK
2:58:16.1069500
54.8p
2
Robert Löfqvist
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
3:04:39.1107800
52.5p
3
Elon Lindvall
Bergsbyns SK
3:09:19.1135800
51.0p
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Birgit Lundström
SK Järven
2:14:53.809200
43.8p
2
Ingela Henriksson
Skellefteå SK
2:19:27.836600
42.4p
H/D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robin Andersson
Burträsk SK
2:43:21.980000
60.8p
2
Johan Forslund
Skellefteå SK
2:53:36.1041500
56.5p
3
Dick Marklund
Lekeryd-Svarttorps SK
2:55:47.1054600
55.7p
D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Berg-Palm
Kågedalens SK
3:50:36.1383500
40.6p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Malmstråket 2023
Malmstråket 2022
Malmstråket 2020
Malmstråket 2019
Malmstråket 2018
Malmstråket 2017
Malmstråket 2016
Malmstråket 2015
Malmstråket 2014
Malmstråket 2013
Malmstråket 2012
Malmstråket 2011
Malmstråket 2010
Malmstråket 2009
Malmstråket 2008
Malmstråket 2006
Malmstråket 2005
Malmstråket 2003
Tävlingar i närheten
Intersport/Vattenfall Cup 2009
Intersport Cup 2009
Vattenfall Cup 2009
7-Mila 2009
Antikloppet 2009
Andörjan 2009
Röbäck Ski Marathon 2009
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan