Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lucksta-skidan
2013-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Fredrik Arnberg
Alnö SK
16:19.97880
2
H 14
Adam Westman
Alnö SK
16:48.100780
+29.2800
3
H 16
Oscar Lindell
Stockviks SF
17:05.102460
+45.4480
4
H 16
Arvid Aronsson
Stockviks SF
17:17.103620
+57.5640
5
H 15
Jacob Stark
Stockviks SF
17:17.103650
+57.5670
6
H 15
Arvid Vänn
Stockviks SF
17:23.104200
+1:03.6220
7
D 15
Alicia Persson
Stockviks SF
17:43.106290
+1:24.8310
8
H 14
David Ödmark
Stöde IF
18:05.108400
+1:45.10420
9
H 15
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
18:10.108980
+1:51.11000
10
H 15
Mattias Wedin
Stockviks SF
18:20.109980
+2:01.12000
11
H 16
Nils Tjärnlund
Stockviks SF
18:23.110280
+2:04.12300
12
H 15
Tobias Lindman
Stockviks SF
18:25.110470
+2:05.12490
13
H 16
Andreas Hamrin
Alnö SK
18:46.112500
+2:26.14520
14
H 16
Alex Thiger
Bergeforsens SK
18:53.113200
+2:33.15220
15
D 16
Amanda Lindblad
Stockviks SF
19:10.114930
+2:50.16950
16
D 18
Amanda Westman
Alnö SK
19:24.116390
+3:05.18410
54.2p
17
H 14
Richard Engholm
Stöde IF
19:25.116420
+3:05.18440
18
H 14
Carl Lindell
Stockviks SF
19:25.116460
+3:05.18480
19
D 15
Fanny Johansson
IF Strategen
19:30.116950
+3:10.18970
20
D 15
Sandra Wiig
IF Strategen
19:36.117560
+3:16.19580
21
D 14
Emmy Nygren
Alnö SK
20:08.120720
+3:48.22740
22
D 14
Tilda Dalfors
IF Strategen
20:29.122890
+4:10.24910
23
D 15
Vendela Blom
IF Strategen
20:54.125310
+4:34.27330
24
H 14
Timor Sandberg
Jättendals IF
21:00.125990
+4:41.28010
25
H 14
Filip Fahlström
Fränsta IK
21:29.128850
+5:09.30870
26
H 14
Pär Lindström
Fränsta IK
22:47.136610
+6:27.38630
27
H 14
Albin Gräntz
Jättendals IF
23:11.139020
+6:51.41040
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 13
Petter Dahl
Alnö SK
9:18.55780
2
H 12
Vincent Johnson
Matfors SK
9:26.56550
+7.670
3
D 13
Isa Forsberg
Alnö SK
9:36.57560
+17.1680
4
D 12
Nora Lignell
Lucksta IF
9:58.59760
+39.3880
5
D 13
Alice Hellström
Stockviks SF
9:59.59800
+40.3920
6
H 12
Isidor Wiksten Melander
Matfors SK
10:13.61290
+55.5410
7
D 12
Wilma Löfgren
Alnö SK
10:35.63480
+1:17.7600
8
D 13
Frida Vickström
Stockviks SF
10:36.63560
+1:17.7680
9
H 11
Jonne Liukkonen
IF Strategen
10:39.63800
+1:20.7920
10
H 11
Rasmus Westerlund
IF Strategen
10:46.64590
+1:28.8710
11
H 12
Filip Borgström
IF Strategen
10:49.64830
+1:30.8950
12
H 12
Love Kreij
IF Strategen
10:49.64880
+1:31.9000
13
H 12
Viktor Wiig
IF Strategen
10:52.65150
+1:33.9270
14
H 12
Joel Jänes
Stockviks SF
11:11.67090
+1:53.11210
15
D 12
Lowisa Engholm
Stöde IF
11:21.68050
+2:02.12170
16
H 12
Gustaf Jansson
Stockviks SF
11:25.68440
+2:06.12560
17
D 12
Ella Hugg Olsson
Matfors SK
11:26.68590
+2:08.12710
18
D 12
Hanna Holmgren
Bergeforsens SK
11:34.69370
+2:15.13490
19
D 11
Emelie Englund
Bergeforsens SK
11:35.69450
+2:16.13570
20
D 11
Ida Nilsson
Bergeforsens SK
11:36.69520
+2:17.13640
21
H 12
Knut Vikström
Bergeforsens SK
11:37.69600
+2:18.13720
22
H 11
Jonas Lenz
Matfors SK
11:40.69920
+2:21.14040
23
D 11
Hanna Nilsson
Matfors SK
12:06.72580
+2:48.16700
24
H 11
Rickard Mårtensson
Lucksta IF
12:08.72770
+2:49.16890
25
H 11
Erik Gräntz
Jättendals IF
12:12.73190
+2:54.17310
26
H 11
Gustav Rautila
Bergeforsens SK
12:56.77580
+3:38.21700
27
H 11
Elias Thun-hansson
Bergeforsens SK
13:02.78120
+3:43.22240
28
H 12
William Åslin
Jättendals IF
13:20.79970
+4:01.24090
29
D 11
Julia Nordlander
Stockviks SF
13:29.80860
+4:10.24980
30
H 11
Viggo Rutfors
Lucksta IF
13:34.81310
+4:15.25430
31
H 11
William Sjöbom
Lucksta IF
14:31.87090
+5:13.31210
32
D 11
Feven Stålhandske
Njurunda SK
14:42.88190
+5:24.32310
33
D 11
Lisa Källgren
Selånger SOK
14:58.89750
+5:39.33870
34
D 12
Kajsa Lindqvist
Selånger SOK
14:59.89860
+5:40.33980
35
D 11
Molly Wallman
Njurunda SK
15:32.93160
+6:13.37280
36
D 11
Elsa Lampinen
Selånger SOK
17:07.102650
+7:48.46770
37
H 12
Melvin Asklöf Jakobsson
Lucksta IF
17:22.104150
+8:03.48270
38
H 11
Oskar Mårtensson
Bergeforsens SK
24:54.149380
+15:36.93500
Logga in för att slippa de här annonserna
1.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Tove Eriksson
Stockviks SF
7:26.44530
2
H 10
Oskar Vikström
Stockviks SF
7:52.47160
+26.2530
3
D 10
Frida Poromaa
Fränsta IK
8:11.49060
+45.4430
4
H 10
Arve Lignell
Lucksta IF
8:18.49750
+52.5120
5
D 10
Lisa Hansen
IF Strategen
8:32.51110
+1:05.6480
6
H 10
Nils Norberg
Lucksta IF
8:36.51560
+1:10.6930
7
D 10
Linn Gradin
Stöde IF
9:08.54770
+1:42.10140
8
D 10
Ebba Englund
Bergeforsens SK
9:23.56260
+1:57.11630
9
D 10
Frida Hamrin
Alnö SK
9:25.56450
+1:59.11820
10
D 10
Emelie Eriksson
Njurunda SK
9:36.57580
+2:10.12950
11
D 10
Olivia Löfgren
Alnö SK
9:39.57810
+2:12.13180
12
H 9
Johan Borg
SK Byn
9:41.58090
+2:15.13460
13
H 10
Teodor Tjernberg
Stockviks SF
9:43.58250
+2:17.13620
14
D 9
Tova Grahn Birve
Alnö SK
9:44.58380
+2:18.13750
15
D 10
Maja Andersson
Bergeforsens SK
9:46.58550
+2:20.13920
16
D 10
Emma Holmgren
Bergeforsens SK
9:51.59000
+2:24.14370
17
H 9
Johan Lindén
Selånger SOK
9:53.59250
+2:27.14620
18
D 10
Lia Jenhagen
Selånger SOK
9:54.59330
+2:27.14700
19
D 10
Frida Edwall
Alnö SK
9:58.59710
+2:31.15080
20
H 10
Alexander Danneskog
Jättendals IF
10:05.60420
+2:38.15790
21
H 10
August Rosén
Jättendals IF
10:05.60490
+2:39.15860
22
D 9
Tuva Lundin
Alnö SK
10:07.60660
+2:41.16030
23
D 10
Julia Björklund
Njurunda SK
10:15.61490
+2:49.16860
24
H 9
Lukas Walther
Matfors SK
10:17.61650
+2:51.17020
25
H 9
Lukas Ejvinsson
Matfors SK
10:18.61700
+2:51.17070
26
D 10
Lina Lundgren
IF Strategen
10:19.61890
+2:53.17260
27
D 10
Trude Burman
Alnö SK
10:20.61940
+2:54.17310
28
D 10
Elsa Hallen
Njurunda SK
10:24.62300
+2:57.17670
29
H 9
William Mårtensson
Lucksta IF
10:36.63590
+3:10.18960
30
D 10
Alicia Törnlund
Stöde IF
10:41.64060
+3:15.19430
31
H 9
Hampus Konradsson
Stockviks SF
10:52.65130
+3:25.20500
32
D 10
Linn Larsson
Stockviks SF
10:53.65290
+3:27.20660
33
D 9
Klara Forslund
Stockviks SF
11:13.67210
+3:46.22580
34
H 9
Marcus Mårtensson
Lucksta IF
11:18.67750
+3:52.23120
35
D 10
Tuva Lundström
Njurunda SK
11:29.68820
+4:02.24190
36
H 9
Edvin Lake
Lucksta IF
11:41.70010
+4:14.25380
37
D 10
Signe Fannkvist
Njurunda SK
11:45.70410
+4:18.25780
38
D 9
Alva Dahlin
Kovlands IF
11:59.71860
+4:33.27230
39
H 9
Efraim Wiksten Melander
Matfors SK
12:07.72680
+4:41.28050
40
H 10
Christoffer Thorberg Idh
Matfors SK
12:17.73650
+4:51.29020
41
D 9
Ylva Sandström
Stockviks SF
12:24.74300
+4:57.29670
42
D 9
Gerda Danneskog
Jättendals IF
13:31.81090
+6:05.36460
43
D 10
Elin Andersson
Lucksta IF
13:57.83660
+6:31.39030
44
D 10
Maja Andersson
Lucksta IF
14:07.84670
+6:41.40040
45
D 10
Linnea Andersson
Lucksta IF
14:41.88080
+7:15.43450
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)