Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stora Vildmannaloppet
2013-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40.8km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Klas Nilsson
Bodens SK
1:49:12.655130
85.7p
2
H 21
Johan Lövgren
Vännäs SK
1:49:12.655170
+0
85.7p
3
H 21
Björn Rydvall
Lycksele IF
1:49:13.655260
+1.30
85.7p
4
H 21
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:49:25.656480
+13.1250
85.5p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:52:00
5
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:53:38.681770
+4:26.26540
81.7p
6
H 21
Martin Isaksson
IFK Umeå
1:56:51.701070
+7:39.45840
79.0p
7
H 21
Petter Ögren
Lycksele IF
1:58:16.709530
+9:04.54300
77.9p
8
H 21
Andreas Oskarsson
IFK Umeå
1:58:27.710650
+9:15.55420
77.7p
9
H 40
Fredrik Öhrner
Norsjö SK
1:58:48.712790
+9:36.57560
77.4p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:00:00
10
H 21
Daniel Johansson
IFK Umeå
2:00:09.720830
+10:57.65600
76.4p
11
H 40
Robert Rimmevik
Lycksele IF
2:02:11.733020
+12:58.77790
74.9p
12
H 21
Glenn Persson
Rossöns IF
2:02:17.733620
+13:04.78390
74.8p
13
H 45
Pablo Grate
Täfteå IK
2:03:58.743730
+14:46.88500
73.6p
14
H 45
Peter Ljungholm
Norsjö SK
2:05:26.752520
+16:13.97290
72.6p
15
H 40
Jan Karlsson
Norsjö SK
2:06:42.760100
+17:29.104870
71.8p
16
H 20
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
2:06:42.760120
+17:29.104890
71.8p
17
H 21
Alexander Sjögren
Team Esplanad
2:06:53.761270
+17:41.106040
71.6p
18
H 21
Daniel Abdersson
Jalles Tc Umeå
2:07:04.762300
+17:51.107070
71.5p
19
H 21
Martin Mattsson
SK Bore
2:07:14.763330
+18:02.108100
71.4p
20
H 35
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:07:43.766290
+18:31.111060
71.1p
21
H 21
Olof Burström
SK Järven
2:07:53.767220
+18:40.111990
71.0p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:08:00
22
H 35
Markus Jansson
IFK Umeå
2:10:11.781040
+20:59.125810
69.5p
23
H 40
Erik Isaksson
Röbäcks SK
2:10:51.785080
+21:39.129850
69.1p
24
H 35
David Olsson
Skellefteå SK
2:10:53.785200
+21:40.129970
69.1p
25
H 21
Matti Kerro
Volvo FK
2:11:07.786680
+21:55.131450
68.9p
26
H 35
Per Sjöblom
City Sweden
2:11:08.786770
+21:56.131540
68.9p
27
H 60
Bengt-Olof Hagström
Vårby IK
2:11:12.787130
+22:00.131900
68.9p
28
H 21
Erik Dahlqvist
Storviks IF
2:11:21.788090
+22:09.132860
68.8p
29
H 21 Motion
Jörgen Gustafsson
Skellefteå SK
2:12:43.796270
+23:31.141040
68.0p
30
H 21 Motion
Magnus Fagerström
Graninge-Alliansen
2:12:51.797040
+23:39.141810
67.9p
31
H 45
Thomas Wallin
Team Esplanad
2:13:00.797920
+23:47.142690
67.8p
32
H 21
Magnus Enbom
Sunderby SK
2:13:11.799010
+23:58.143780
67.7p
33
H 21
Jörgen Johansson
Umeå OK
2:13:19.799810
+24:06.144580
67.6p
34
H 55
Jonas Peterson
IFK Umeå
2:14:25.806450
+25:13.151220
67.0p
35
H 40
Daniel Lundgren
Lycksele IF
2:14:42.808150
+25:30.152920
66.8p
36
H 40
Peter Berglund
Skellefteå SK
2:14:56.809550
+25:44.154320
66.7p
37
H 40
Jonas Utterström
Jalles Tc Umeå
2:15:43.814250
+26:31.159020
66.2p
38
H 45
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
2:16:07.816610
+26:54.161380
66.0p
39
H 21 Motion
Leif Sjölin
Österforse IF
2:16:32.819110
+27:19.163880
65.8p
40
H 21
Isak Landström
IFK Umeå
2:16:43.820210
+27:30.164980
65.7p
41
H 35
Robin Berg
Lycksele IF
2:16:57.821690
+27:45.166460
65.5p
42
H 21
Gunnar Ågrahn
Lycksele IF
2:16:58.821720
+27:45.166490
65.5p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:17:00
43
H 21 Motion
Jonas Åström
Täfteå IK
2:17:24.824320
+28:11.169090
65.3p
44
H 50
Gert Lind
Team Esplanad
2:17:24.824350
+28:12.169120
65.3p
45
H 50
Johan Svensk
Team Esplanad
2:17:44.826310
+28:31.171080
65.1p
46
H 40
Tomas Olofsson
Lycksele IF
2:17:58.827770
+28:46.172540
65.0p
47
H 40
Jan Burman
Skellefteå SK
2:18:03.828240
+28:51.173010
64.9p
48
H 45
Martin Lundberg
Fredrika IK
2:18:07.828600
+28:54.173370
64.9p
49
H 35
Jens Kristoffersson
City Sweden
2:18:09.828840
+28:57.173610
64.9p
50
H 40
Olof Malmberg
IFK Umeå
2:18:09.828870
+28:57.173640
64.9p
51
H 55
Bengt Näsholm
Jalles Tc Umeå
2:18:11.829070
+28:59.173840
64.9p
52
H 21
Viktor Carlsson
Skellefteå SK
2:18:45.832490
+29:33.177260
64.6p
53
H 21
Erik Johansson
IK Studenterna
2:19:00.833910
+29:47.178680
64.4p
54
H 40
Mats Tiensuu
Hemmingsmarks IF
2:19:17.835660
+30:05.180430
64.3p
55
H 21 Motion
David Källströmer
Norsjö SK
2:19:39.837830
+30:26.182600
64.1p
56
H 55
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:20:19.841800
+31:06.186570
63.7p
57
H 45
Peter Wikström
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:21:07.846680
+31:55.191450
63.3p
58
H 21
Martin Westman
IFK Umeå
2:21:08.846720
+31:55.191490
63.3p
59
H 35
Kristoffer Landfors
City Sweden
2:21:27.848670
+32:15.193440
63.1p
60
H 21
Johan Viklund
Skogis IF
2:21:41.850080
+32:29.194850
63.0p
61
H 21
Filip Lundmark
Sorsele SK
2:21:56.851510
+32:43.196280
62.9p
62
H 45
Lars Mattsson
Stöcke Ts Järnet
2:21:59.851820
+32:46.196590
62.9p
63
H 20
Johan Jakobsson
Röbäcks SK
2:22:28.854750
+33:16.199520
62.6p
64
H 55
Rune Söderman
Jalles Tc Umeå
2:22:28.854780
+33:16.199550
62.6p
65
H 21
Anders Sjöblom
Korsnäs IF SK
2:22:47.856650
+33:35.201420
62.5p
66
H 40
Mattias Westerlund
Vårby IK
2:22:51.857000
+33:38.201770
62.4p
67
H 40
Johan Olsson
Hägglunds IOFK
2:22:56.857580
+33:44.202350
62.4p
68
H 55
Robert Carlsson
Hägglunds IOFK
2:23:17.859660
+34:05.204430
62.2p
69
H 45
Lars Johansson
Sjulsmark SK
2:23:25.860410
+34:12.205180
62.1p
70
H 45
Björn Tunemalm
Jalles Tc Umeå
2:23:26.860530
+34:13.205300
62.1p
71
H 45
Jörgen Strinnholm
Fredrika IK
2:23:30.860920
+34:17.205690
62.1p
72
H 35
Jeff Lewis
Umeå OK
2:23:53.863210
+34:40.207980
61.9p
73
H 21 Motion
Håkan Wingfors
IFK Umeå
2:23:53.863220
+34:40.207990
61.9p
74
H 40
Patrik Salo
Röbäcks SK
2:24:31.867010
+35:18.211780
61.6p
75
D 21
Jennie Magnusson
Hägglunds IOFK
2:24:41.868040
+35:29.212810
61.5p
76
H 45
Mikael Berg
Vattenfalls IF
2:24:46.868550
+35:34.213320
61.5p
77
H 21 Motion
Simon Nilsson
Sweden
2:24:54.869310
+35:41.214080
61.4p
78
H 21
Anders Johansson
IK Studenterna
2:24:59.869830
+35:46.214600
61.4p
79
H 21
Henrik Holma
Vittjärvs IK
2:25:02.870100
+35:49.214870
61.3p
80
H 45
Lars Nyström
Volvo FK
2:25:19.871880
+36:07.216650
61.2p
81
H 21
Elon Strömbäck
IK Studenterna
2:25:21.872020
+36:08.216790
61.2p
82
H 40
Håkan Lundberg
Skellefteå SK
2:25:50.874960
+36:38.219730
61.0p
83
H 21
Håkan Risberg
IFK Umeå
2:25:51.875070
+36:39.219840
60.9p
84
H 21
Emil Mattsson
Vindelns IF
2:25:59.875820
+36:46.220590
60.9p
85
H 21 Motion
Mats Jonasson
IFK Strömsund
2:26:16.877500
+37:03.222270
60.7p
86
H 21 Motion
Mats Wiklund
Skanska IF
2:26:22.878100
+37:09.222870
60.7p
87
H 21 Motion
Anders Wittenström
Kalls IF
2:26:24.878390
+37:12.223160
60.7p
88
H 40
Pär Gustafsson
Litsbygdens SK
2:26:46.880500
+37:33.225270
60.5p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:27:00
89
H 50
Jonny Holmbom
Lycksele IF
2:27:12.883120
+37:59.227890
60.3p
90
H 45
Thomas Holmström
Bureå IF
2:27:15.883480
+38:03.228250
60.3p
91
H 50
Jan Eriksson
Norrfors IK
2:27:23.884240
+38:11.229010
60.2p
92
H 40
Robert Engström
Nätra SK
2:27:42.886180
+38:30.230950
60.1p
93
H 21 Motion
Rasmus Wrenman
Skanska IF
2:28:58.893770
+39:46.238540
59.5p
94
H 40
Christian Skanderby
Gimonäs Ck
2:29:37.897630
+40:24.242400
59.2p
95
H 35
Robert Eriksson
Jalles Tc Umeå
2:29:54.899340
+40:42.244110
59.1p
96
H 50
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:29:57.899670
+40:45.244440
59.0p
97
H 21 Motion
Robert Forsgren
Axa SC
2:30:35.903460
+41:23.248230
58.8p
98
H 21 Motion
Örjan Sjölund
Husums IF SK
2:30:36.903590
+41:24.248360
58.7p
99
D 21
Henny Holmlund
IFK Umeå
2:30:55.905460
+41:43.250230
58.6p
100
H 21 Motion
Fredrik Öman
Antnäs BK
2:31:05.906430
+41:52.251200
58.5p
101
H 21
Matheus Henriksson
IFK Umeå
2:31:25.908420
+42:12.253190
58.4p
102
H 21
Joel Levisson
Team Sportia
2:31:31.909090
+42:19.253860
58.3p
103
H 45
Åke Wilhelmsson
Strycksele IF
2:31:44.910360
+42:32.255130
58.2p
104
H 21 Motion
Curt Eliasson
Skellefteå SK
2:31:46.910590
+42:34.255360
58.2p
105
H 21 Motion
Robert Olofsson
Volvo FK
2:31:49.910830
+42:36.255600
58.2p
106
H 21 Motion
Patrik Rådström
Volvo FK
2:32:02.912160
+42:50.256930
58.1p
107
H 35
Robert Arvidsson
Norsjö SK
2:32:03.912280
+42:51.257050
58.1p
108
H 21
Markus Lindgren
Avanzabank IF
2:32:14.913370
+43:02.258140
58.0p
109
H 21 Motion
Dennis Westermark
Axa SC
2:32:19.913880
+43:07.258650
58.0p
110
H 21 Motion
Tomas Hermansson
Bygdeå GOIF
2:32:24.914390
+43:12.259160
58.0p
111
H 21 Motion
Jakob Odeblad
IFK Umeå
2:32:29.914810
+43:16.259580
57.9p
112
H 21 Motion
Andreas Olofsson
Jalles Tc Umeå
2:32:32.915140
+43:20.259910
57.9p
113
H 35
Andreas Nilsson
Spöland Vännäs IF
2:32:34.915380
+43:22.260150
57.9p
114
H 21 Motion
Hans Johansson
Spöland Vännäs IF
2:32:35.915470
+43:23.260240
57.9p
115
D 21
Sara Therese Bäckström
Bjurholms IF
2:32:37.915600
+43:24.260370
57.9p
116
H 21 Motion
Jonas Nyström
Skellefteå SK
2:33:06.918500
+43:53.263270
57.7p
117
H 21 Motion
Andreas Jonsson
IK Klintarna
2:33:23.920200
+44:10.264970
57.5p
118
H 21
Erik Nygren
Agnäs IK
2:34:21.926050
+45:09.270820
57.1p
119
H 21 Motion
Pehr Lundberg
Knightec
2:34:27.926630
+45:14.271400
57.1p
120
H 21 Motion
Ove Alenius
Team Esplanad
2:34:38.927730
+45:25.272500
57.0p
121
H 21 Motion
Marcus Persson
Volvo FK
2:34:44.928340
+45:32.273110
57.0p
122
H 21 Motion
Pelle Edlund
Sweden
2:34:54.929310
+45:41.274080
56.9p
123
H 21 Motion
André Wästlund
Skogis IF
2:34:57.929640
+45:45.274410
56.9p
124
H 21
Henrik Fors
Junosuando IK
2:35:04.930330
+45:51.275100
56.8p
125
H 45
Per Bäckström
Skellefteå SK
2:35:04.930390
+45:52.275160
56.8p
126
H 21 Motion
Jörgen Andersson
Bygdeå GOIF
2:35:26.932500
+46:13.277270
56.7p
127
H 21 Motion
Emil Bhy Ingemarsson
Skogis IF
2:35:58.935790
+46:46.280560
56.4p
128
H 21 Motion
Johan Söderberg
SK Järven
2:36:12.937170
+47:00.281940
56.3p
129
H 60
Jan Haupt
Luleå Gjutarens IF
2:36:15.937450
+47:03.282220
56.3p
130
H 45
Joakim Henriksson
Storumans IK
2:36:39.939880
+47:27.284650
56.2p
131
D 21
Karin Holmer
Ramviks IF
2:36:52.941110
+47:39.285880
56.1p
132
H 21 Motion
Mikael Olsson
Sävar IK
2:36:53.941260
+47:41.286030
56.1p
133
D 35
Camilla Sjöberg
IFK Umeå
2:36:56.941580
+47:44.286350
56.0p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:37:00
134
H 21
August Nilsson
Treby IF
2:37:02.942180
+47:50.286950
56.0p
135
H 45
Patrik Skoglund
Jalles Tc Umeå
2:37:07.942670
+47:55.287440
56.0p
136
D 21
Monika Westerlund
Vårby IK
2:37:19.943810
+48:06.288580
55.9p
137
H 21 Motion
André Andersson
Gimonäs Ck
2:37:19.943880
+48:07.288650
55.9p
138
H 40
Pavio Grzelewski
Stöcke Ts Järnet
2:37:30.944960
+48:18.289730
55.8p
139
H 21 Motion
Magnus Nygren
Skellefteå SK
2:37:52.947180
+48:40.291950
55.7p
140
H 21 Motion
Kent-Åke Häggkvist
Telia IoFF
2:38:29.950840
+49:17.295610
55.4p
141
H 21 Motion
Petter Lundberg
Umeå Holmsund SK
2:38:47.952640
+49:35.297410
55.3p
142
D 21
Ida Holmlund
Stöcke Ts Järnet
2:39:29.956880
+50:17.301650
55.0p
143
H 21 Motion
Per-Jonas Norberg
Volvo FK
2:39:33.957260
+50:21.302030
55.0p
144
H 50
Per Erik Grahn
Strycksele IF
2:39:41.958000
+50:28.302770
55.0p
145
H 21 Motion
Pierre Fridell
Skogis IF
2:39:53.959210
+50:40.303980
54.9p
146
H 21 Motion
Kenneth Koskenniemi
Täfteå IK
2:39:54.959320
+50:41.304090
54.9p
147
H 21 Motion
Emil Holmgren
Lycksele IF
2:39:55.959410
+50:42.304180
54.9p
148
H 21
Björn Erik Lilja
IK Studenterna
2:40:12.961120
+50:59.305890
54.8p
149
H 21 Motion
Christer Jonsson
Hägglunds IOFK
2:40:14.961340
+51:02.306110
54.7p
150
H 21 Motion
Tomas Lundberg
Sweden
2:40:14.961390
+51:02.306160
54.7p
151
H 21
Andre Nygård
Håknäs IF
2:40:21.962000
+51:08.306770
54.7p
152
H 55
Stefan Norén
Rödåbygdens IK
2:40:28.962740
+51:16.307510
54.7p
153
H 40
Ulf Jacobsson
Överboda SK
2:40:30.962950
+51:18.307720
54.6p
154
H 55
Ulf Holmqvist
Team Esplanad
2:40:38.963700
+51:25.308470
54.6p
155
H 45
Johan Knutsgård
Hägglunds IOFK
2:40:50.964950
+51:38.309720
54.5p
156
H 45
Robert Lindgren
Ncc IF
2:41:25.968440
+52:13.313210
54.3p
157
H 21 Motion
Per Idahl
Sweden
2:41:32.969170
+52:20.313940
54.2p
158
H 35
Karl Idberger
Axa SC
2:41:40.969930
+52:27.314700
54.2p
159
H 45
Jörgen Sehlstedt
Skellefteå SK
2:41:46.970590
+52:34.315360
54.2p
160
H 21 Motion
Per Wictorin
IK Studenterna
2:41:53.971230
+52:40.316000
54.1p
161
H 45
Leif Persson
Molidens IK
2:41:54.971360
+52:42.316130
54.1p
162
H 55
Per-Åke Domeij
Hägglunds IOFK
2:42:06.972510
+52:53.317280
54.0p
163
H 21 Motion
Johan Åström
Röbäcks SK
2:42:23.974280
+53:11.319050
53.9p
164
H 40
Jonas Jonsson
Täfteå IK
2:42:31.975060
+53:19.319830
53.9p
165
H 45
Hans Olofsson
Rödåbygdens IK
2:42:49.976830
+53:36.321600
53.8p
166
H 21 Motion
Fredrik Lundberg
Sweden
2:42:52.977120
+53:39.321890
53.7p
167
H 55
Ronny Adolfsson
Röbäcks SK
2:42:53.977290
+53:41.322060
53.7p
168
H 21 Motion
Niclas Store
Stöcke Ts Järnet
2:43:01.978000
+53:48.322770
53.7p
169
H 21 Motion
Andreas Ritzen
Sweden
2:43:02.978110
+53:49.322880
53.7p
170
H 21 Motion
Ulf Wiklund
Iksu Löpning
2:43:02.978170
+53:50.322940
53.7p
171
H 60
Åke Strömberg
Axa SC
2:43:07.978690
+53:55.323460
53.6p
172
H 45
Urban Andersson
IFK Umeå
2:43:13.979260
+54:01.324030
53.6p
173
D 20
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
2:43:43.982210
+54:30.326980
53.4p
174
D 21
Kerstin Larsson
IFK Umeå
2:43:48.982710
+54:35.327480
53.4p
175
H 21 Motion
Åke Huitfeldt
Östras Skol-IF
2:44:12.985110
+54:59.329880
53.3p
176
H 21 Motion
Jonas Starck
Kassjö IF
2:44:12.985180
+55:00.329950
53.2p
177
H 21
Victor Andersson
Skellefteå SK
2:44:16.985540
+55:04.330310
53.2p
178
H 21 Motion
Tomas Rutfors
Sweden
2:44:38.987700
+55:25.332470
53.1p
179
H 40
Erik Nilsson
Umedalens IF
2:45:03.990240
+55:51.335010
52.9p
180
H 21 Motion
Robert Eckhardt
Skellefteå SK
2:45:08.990760
+55:56.335530
52.9p
181
H 21 Motion
Anders Gustavsson
Norrfors IK
2:45:39.993800
+56:26.338570
52.7p
182
H 21 Motion
Johan Sandström
IFK Umeå
2:45:39.993890
+56:27.338660
52.7p
183
H 21 Motion
Lennart Nyström
Skellefteå SK
2:45:40.993940
+56:28.338710
52.7p
184
H 21 Motion
Henrik Stenwall
IK Studenterna
2:45:59.995810
+56:46.340580
52.6p
185
H 35
Robert From
Storumans IK
2:46:03.996220
+56:50.340990
52.6p
186
H 21 Motion
Per Holmgren
Sweden
2:46:04.996330
+56:51.341100
52.6p
187
H 21 Motion
Rune Jonsson
Skellefteå SK
2:46:32.999170
+57:20.343940
52.4p
188
H 21
Alexander Öberg
Agnäs IK
2:46:47.1000660
+57:35.345430
52.3p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:47:00
189
H 21 Motion
Greger Berglund
Norsjö SK
2:47:14.1003320
+58:01.348090
52.2p
190
H 21 Motion
Niklas Rydh
Sweden
2:47:18.1003760
+58:06.348530
52.1p
191
H 21 Motion
Christer Lundin
Vännäs SK
2:47:21.1004050
+58:09.348820
52.1p
192
H 21
Anders Memmi
Halmstad OK
2:47:22.1004140
+58:10.348910
52.1p
193
D 21
Moa Eirell
Jalles Tc Umeå
2:47:24.1004340
+58:12.349110
52.1p
194
H 21 Motion
Robert Nilson
Glommersträsk Lappträsk IF
2:47:40.1005940
+58:28.350710
52.0p
195
H 21
Robbin Slättengren
Nybro Ski
2:47:47.1006610
+58:34.351380
52.0p
196
H 21 Motion
Erik Östman
Sweden
2:48:57.1013600
+59:44.358370
51.6p
197
H 21 Motion
Thomas Sandqvist
Axa SC
2:48:57.1013640
+59:45.358410
51.6p
198
H 21 Motion
Lasse Erkki
Volvo FK
2:49:10.1014910
+59:57.359680
51.5p
199
H 21 Motion
Ernst Brändström
Röbäcks SK
2:49:12.1015170
+1:00:00.359940
51.5p
200
H 21
Daniel Ogenstedt
Hägglunds IOFK
2:49:39.1017870
+1:00:27.362640
51.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21 Motion
Per-Anders Karlsson
Fredrika IK
2:49:59.1019810
+1:00:46.364580
51.2p
202
H 21 Motion
Peter Gustafsson
Team Sportia
2:49:59.1019870
+1:00:47.364640
51.2p
203
H 21 Motion
Jens Bengtsson
Sweden
2:50:09.1020820
+1:00:56.365590
51.2p
204
H 21 Motion
Per Edberg
Tavelsjö AIK
2:50:22.1022110
+1:01:09.366880
51.1p
205
H 21 Motion
Lars Nilsson
Telia IF, Luleå
2:50:34.1023300
+1:01:21.368070
51.0p
206
D 55
Gudrun Eirell
Jalles Tc Umeå
2:50:34.1023380
+1:01:22.368150
51.0p
207
D 21 Motion
Johanna Lindqvist
Stöcke Ts Järnet
2:50:36.1023560
+1:01:24.368330
51.0p
208
H 50
Pelle Selander
Sweden
2:50:52.1025100
+1:01:39.369870
50.9p
209
H 21 Motion
Birger Svensson
Anundsjö IF
2:50:55.1025420
+1:01:42.370190
50.9p
210
H 21 Motion
Bertil Wallrud
Agnäs IK
2:51:15.1027410
+1:02:02.372180
50.8p
211
H 21 Motion
Kurt-Åke Holmqvist
Norsjö SK
2:52:34.1035330
+1:03:21.380100
50.3p
212
H 21 Motion
Bo Olofsson
Skellefteå SK
2:52:35.1035400
+1:03:22.380170
50.3p
213
D 21 Motion
Anna Lena Sunesson
IFK Umeå
2:52:53.1037280
+1:03:41.382050
50.2p
214
H 21 Motion
Björn Wendel
IFK Umeå
2:53:03.1038260
+1:03:51.383030
50.2p
215
H 45
Mats Zingmark
Team Esplanad
2:53:06.1038560
+1:03:54.383330
50.2p
216
D 60
Inger Sjöström
Tvärålund IF
2:53:11.1039070
+1:03:59.383840
50.1p
217
H 35
Andreas Fagerlönn
IFK Umeå
2:53:45.1042400
+1:04:32.387170
50.0p
218
H 21 Motion
Ola Alenbro
Skellefteå SK
2:54:10.1044900
+1:04:57.389670
49.8p
219
H 21 Motion
Jacob Rudhe
Skogis IF
2:54:15.1045400
+1:05:02.390170
49.8p
220
H 21 Motion
Anders Näslund
Team Esplanad
2:54:49.1048810
+1:05:36.393580
49.6p
221
H 21 Motion
Andreas Brihem
Skogis IF
2:54:49.1048860
+1:05:37.393630
49.6p
222
H 21 Motion
Ulf Häggblad
IK Studenterna
2:54:57.1049630
+1:05:44.394400
49.6p
223
H 21 Motion
Gunnar Tiger
Jalles Tc Umeå
2:54:57.1049680
+1:05:45.394450
49.6p
224
H 21 Motion
Edward Sjödin
Skogis IF
2:55:02.1050170
+1:05:50.394940
49.6p
225
H 21
Robert Sandberg
IK Studenterna
2:55:19.1051830
+1:06:06.396600
49.5p
226
H 21
Vidar Sjögren
Tjällmo-Godegårds OK
2:55:39.1053820
+1:06:26.398590
49.4p
227
H 40
Patrik Stenlund
Vattenfalls IF Luleå
2:56:22.1058110
+1:07:09.402880
49.1p
228
H 21 Motion
Joakim Lindström
IK Studenterna
2:56:23.1058200
+1:07:10.402970
49.1p
229
D 21
Isabell Öhman
Öredalens IK
2:56:27.1058670
+1:07:15.403440
49.1p
230
H 21 Motion
Carl Johansson
Skogis IF
2:56:47.1060650
+1:07:35.405420
49.0p
231
H 21 Motion
Hasse Abrahamsson
Gideå IK
2:57:29.1064850
+1:08:17.409620
48.8p
232
D 21
Nina Ingvarsson
Stöcke Ts Järnet
2:57:30.1064950
+1:08:18.409720
48.8p
233
H 21
Jimmy Södersqvist
Öredalens IK
2:57:53.1067210
+1:08:40.411980
48.7p
234
H 21 Motion
Andreas Brändström
Sweden
2:57:59.1067800
+1:08:46.412570
48.6p
235
H 55
Martin Erlanson
Jalles Tc Umeå
2:58:30.1070960
+1:09:18.415730
48.5p
236
H 21 Motion
James Cooper
IK Studenterna
2:58:45.1072460
+1:09:33.417230
48.4p
237
H 60
Gunder Fors
Junosuando IK
2:58:51.1073020
+1:09:38.417790
48.4p
238
D 50
Sara Forsgren
IFK Arvidsjaur SK
2:58:52.1073190
+1:09:40.417960
48.4p
239
H 21 Motion
Martin Hansson
IFK Umeå
2:59:03.1074270
+1:09:51.419040
48.3p
240
H 21 Motion
Jonas Nordin
Granskärs Fritidsförening
2:59:15.1075480
+1:10:03.420250
48.2p
241
H 21
Johan Hedlund
Robertsfors IK
2:59:45.1078420
+1:10:32.423190
48.1p
242
H 21 Motion
Andreas Olofsson
Sweden
2:59:56.1079550
+1:10:44.424320
48.0p
243
H 21 Motion
Johan Wikner
Håknäs IF
3:00:26.1082520
+1:11:13.427290
47.9p
244
H 21 Motion
Markus Thunberg
Axa SC
3:00:34.1083340
+1:11:22.428110
47.9p
245
H 21 Motion
Johan Mathillas
IK Studenterna
3:00:38.1083760
+1:11:26.428530
47.8p
246
H 21 Motion
Mattias Mjöberg
Skogis IF
3:00:46.1084530
+1:11:33.429300
47.8p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:02:00
247
H 70
Erling Edvinsson
Västerbottens Skidveteraner
3:02:20.1093910
+1:13:07.438680
47.3p
248
H 70
Gunnar Sjöblom
Västerbottens Skidveteraner
3:02:35.1095450
+1:13:23.440220
47.3p
249
H 21 Motion
Urban Lundström
IFK Umeå
3:03:07.1098600
+1:13:54.443370
47.1p
250
H 40
Nils Forsell
Skellefteå SK
3:04:22.1106130
+1:15:09.450900
46.8p
251
H 21 Motion
Martin Pattenden
Sweden
3:05:00.1109940
+1:15:48.454710
46.6p
252
D 21 Motion
Malgorzata Sikora
Stöcke Ts Järnet
3:05:06.1110520
+1:15:53.455290
46.6p
253
D 21 Motion
Marlene Forsell
Botsmarks SK
3:05:11.1111000
+1:15:58.455770
46.5p
254
H 35
Marcus Eriksson
Gräsmyr IK
3:07:22.1124170
+1:18:10.468940
45.9p
255
H 21 Motion
Fredrik Toss
IFK Umeå
3:07:38.1125760
+1:18:26.470530
45.9p
256
H 21 Motion
Per Östman
Skogis IF
3:07:46.1126540
+1:18:34.471310
45.8p
257
H 45
Kennet Eriksson
Bjurholms IF
3:07:49.1126800
+1:18:36.471570
45.8p
258
H 21 Motion
Mattias Jonsson
Sweden
3:07:49.1126830
+1:18:36.471600
45.8p
259
H 21 Motion
Joel Fredriksson
Sweden
3:08:31.1131030
+1:19:18.475800
45.6p
260
H 21 Motion
Markus Nylander
Sweden
3:08:31.1131060
+1:19:19.475830
45.6p
261
H 21 Motion
Jan Lundström
Volvo FK
3:08:39.1131810
+1:19:26.476580
45.6p
262
H 21 Motion
Leif Isaksson
IFK Umeå
3:09:07.1134680
+1:19:55.479450
45.5p
263
D 50
Kerstin Larsson-Linder
Skellefteå SK
3:09:13.1135250
+1:20:01.480020
45.4p
264
H 21 Motion
Henrik Wiklund
Skogis IF
3:09:32.1137100
+1:20:19.481870
45.3p
265
H 21 Motion
Björn Sundblad
Telia IF, Luleå
3:09:47.1138690
+1:20:35.483460
45.3p
266
D 21 Motion
Fanny Lundgren
Hortlax SK
3:09:55.1139490
+1:20:43.484260
45.2p
267
H 21 Motion
Nils Johansson
Axa SC
3:09:59.1139890
+1:20:47.484660
45.2p
268
H 55
Sture Sundberg
Skellefteå SK
3:10:09.1140820
+1:20:56.485590
45.2p
269
H 21 Motion
Marcus Biderholt
Sweden
3:10:26.1142510
+1:21:13.487280
45.1p
270
D 21 Motion
Maria Lundström
Sweden
3:10:57.1145650
+1:21:45.490420
45.0p
271
H 21 Motion
Petter Carlström
Sweden
3:11:00.1145910
+1:21:47.490680
45.0p
272
H 21 Motion
John Kellgren
Team Esplanad
3:11:39.1149800
+1:22:26.494570
44.8p
273
D 21 Motion
Cecilia Kalla
IK Studenterna
3:12:11.1153010
+1:22:58.497780
44.7p
274
H 21 Motion
Anders Thunberg
Team Vita Blixten 78-79
3:12:28.1154730
+1:23:15.499500
44.6p
275
D 40
Annika Bäckström
Skellefteå SK
3:12:41.1156070
+1:23:29.500840
44.5p
276
D 20
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
3:13:22.1160150
+1:24:10.504920
44.3p
277
H 21 Motion
Magnus Vinblad
Team Esplanad
3:13:23.1160250
+1:24:11.505020
44.3p
278
D 21 Motion
Lina Renström
IK Studenterna
3:13:33.1161240
+1:24:21.506010
44.3p
279
H 21 Motion
Magnus Lindholm
FF Täby City
3:13:35.1161440
+1:24:23.506210
44.3p
280
H 21 Motion
Alvin Wendelius
Round Table
3:13:59.1163850
+1:24:47.508620
44.2p
281
H 21 Motion
Patrik Lundgren
Team Sportia
3:14:00.1163940
+1:24:48.508710
44.2p
282
H 65
Alf-Roland Johansson
Agnäs IK
3:14:39.1167800
+1:25:26.512570
44.0p
283
H 21 Motion
Mathias Björkén
Telia IoFF
3:14:43.1168280
+1:25:31.513050
44.0p
284
H 21 Motion
Johan Wännström
Täfteå IK
3:15:04.1170370
+1:25:52.515140
43.9p
285
H 21 Motion
Rickard Hjelmqvist
Skogis IF
3:15:09.1170870
+1:25:57.515640
43.9p
286
H 40
Frithjof Theens
IK Studenterna
3:16:43.1180270
+1:27:31.525040
43.5p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:17:00
287
H 21 Motion
Per Linder
Umeå OK
3:17:02.1182130
+1:27:49.526900
43.4p
288
H 21 Motion
Leif Eriksson
Sweden
3:18:37.1191690
+1:29:25.536460
43.0p
289
H 45
Sven Stigenlöv
Högåkers OK
3:18:56.1193500
+1:29:43.538270
43.0p
290
D 21 Motion
Eva Sunna
Sweden
3:20:06.1200570
+1:30:54.545340
42.7p
291
H 21 Motion
Håkan Furberg
Skellefteå SK
3:20:45.1204490
+1:31:33.549260
42.5p
292
D 21 Motion
Anna Börjesson
IK Studenterna
3:20:59.1205870
+1:31:47.550640
42.5p
293
D 21 Motion
Marie Wiklund
Sweden
3:21:05.1206430
+1:31:52.551200
42.5p
294
H 21 Motion
Hans Örtegren
Mullsjö SOK
3:21:08.1206790
+1:31:56.551560
42.5p
295
D 21 Motion
Matilda Vikberg
Skogis IF
3:22:10.1212910
+1:32:57.557680
42.2p
296
D 21 Motion
Lisa Holmqvist
Norsjö SK
3:22:44.1216370
+1:33:32.561140
42.1p
297
H 21 Motion
Roger Nyström
Anundsjö IF
3:23:06.1218550
+1:33:54.563320
42.0p
298
H 21 Motion
Johan Stadler
Sweden
3:23:31.1221090
+1:34:19.565860
41.9p
299
D 21 Motion
Karolina Olsson
Sweden
3:23:34.1221340
+1:34:22.566110
41.9p
300
D 21 Motion
Martina Tjällskog
IK Studenterna
3:24:13.1225230
+1:35:00.570000
41.7p
301
D 45
Ann Werkmäster
Skellefteå SK
3:24:17.1225620
+1:35:04.570390
41.7p
302
D 50
Tina Peterson
IFK Umeå
3:25:23.1232280
+1:36:11.577050
41.5p
303
D 21 Motion
Louise Westerlund
IFK Umeå
3:26:12.1237170
+1:37:00.581940
41.3p
304
D 21
Anna Nilsson
Hemmingsmarks IF
3:27:00.1241970
+1:37:48.586740
41.1p
305
D 50
Barbro Öhman
Öredalens IK
3:27:07.1242660
+1:37:55.587430
41.1p
306
H 21 Motion
Tomas Lundberg
Jalles Tc Umeå
3:27:54.1247330
+1:38:41.592100
40.9p
307
H 21 Motion
Mikael Brodén
Axa SC
3:28:05.1248450
+1:38:53.593220
40.9p
308
H 21 Motion
Stefan Nilsson
Sweden
3:28:47.1252670
+1:39:35.597440
40.7p
309
H 40
Jörgen Sandberg
Sävar IK
3:29:21.1256050
+1:40:09.600820
40.6p
310
D 21 Motion
Anna Kers
Sweden
3:29:22.1256120
+1:40:09.600890
40.6p
311
D 21 Motion
Ragna Lestander
Sweden
3:31:04.1266340
+1:41:52.611110
40.3p
312
H 21 Motion
Fredrik Elgh
IK Studenterna
3:31:47.1270660
+1:42:35.615430
40.1p
313
H 21 Motion
Leif Anefjärd
Sweden
3:31:53.1271210
+1:42:40.615980
40.1p
314
D 21 Motion
Alexandra Tellström
Tärna IK Fjällvinden
3:31:57.1271600
+1:42:44.616370
40.1p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:32:00
315
H 21 Motion
Ingemar Eckeskog
IFK Umeå
3:32:13.1273260
+1:43:01.618030
40.0p
316
D 40
Marina Assarsson
IK Studenterna
3:32:45.1276400
+1:43:32.621170
39.9p
317
H 21 Motion
Christer Moberg
Sweden
3:34:08.1284780
+1:44:56.629550
39.6p
318
D 21 Motion
Josefin Backlund
Sweden
3:34:39.1287870
+1:45:27.632640
39.5p
319
H 21 Motion
Anton Hammarström
Skogis IF
3:34:43.1288230
+1:45:30.633000
39.5p
320
H 21 Motion
Lennart Nygren
IK Studenterna
3:35:37.1293610
+1:46:24.638380
39.3p
321
D 21 Motion
Maria Larsson
Skellefteå SK
3:36:16.1297530
+1:47:03.642300
39.2p
322
D 21 Motion
Maria Karlsson
Sweden
3:36:33.1299290
+1:47:21.644060
39.1p
323
H 21 Motion
Björn Helmerson
Telia IF, Luleå
3:38:34.1311330
+1:49:21.656100
38.7p
324
H 21 Motion
Ola Wennstedt
Sweden
3:38:58.1313740
+1:49:46.658510
38.7p
325
H 70
Lars Fälldin
Bolidens SK
3:39:04.1314390
+1:49:52.659160
38.7p
326
D 21 Motion
Kendra Mcdonnell
Sweden
3:39:18.1315720
+1:50:05.660490
38.6p
327
H 55
Mats Persson
Röbäcks SK
3:43:39.1341840
+1:54:27.686610
37.8p
328
H 21 Motion
Håkan Helmersson
Telia IF, Luleå
3:44:10.1344980
+1:54:58.689750
37.7p
329
D 45
Agneta Gustafsson
IFK Umeå
3:44:33.1347250
+1:55:21.692020
37.6p
330
D 21 Motion
Anna Cooper
IK Studenterna
3:45:16.1351530
+1:56:03.696300
37.5p
331
H 21 Motion
Greger Johansson
Skogis IF
3:47:26.1364550
+1:58:14.709320
37.1p
332
H 21 Motion
Olof Pettersson
Hägglunds IOFK
3:54:45.1408460
+2:05:33.753230
35.8p
333
H 21 Motion
Richard Lindberg
Sweden
4:14:00.1523960
+2:24:48.868730
32.9p
334
H 21 Motion
Fredrik Selmersson
Sweden
4:16:37.1539600
+2:27:24.884370
32.5p
335
H 21 Motion
Christoffer Skåtar
Sweden
4:28:12.1609120
+2:38:59.953890
31.0p
336
D 21 Motion
Erica Bengtsson
Sweden
4:28:53.1613270
+2:39:41.958040
30.9p
337
D 21 Motion
Anna Nordin
Sweden
4:41:13.1687290
+2:52:01.1032060
29.5p
338
D 21 Motion
Inger Rådström-thunberg
Stensele SK
4:54:44.1768350
+3:05:32.1113120
28.0p
339
H 21
Erik From
Team Sportia
23:59:58.8639700
-
339
H 21
Niclas Eriksson
Agnäs IK
23:59:58.8639700
-
339
H 21
Mattias Westman
Röbäcks SK
23:59:58.8639700
-
339
H 35
Karl Löfgren
Sweden
23:59:58.8639700
-
339
H 40
Kenny Kalin
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
339
H 45
Lars Johansson
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
339
H 60
Leif Lagerqvist
Falkenbergs OK
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Håkan Holmlund
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Harald Svärd
Jalles Tc Umeå
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Rickard Blom
Sweden
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Per Westergren
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Daniel Strömberg
Bergsbyns SK
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Lars Westergren
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Henrik Palmlöf
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
John Skogsbacke
Sweden
23:59:58.8639700
-
339
H 21 Motion
Magnus Sneen
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
355
H 21
Fredrik Örnehult
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
355
H 21
Joel Bodén
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
355
H 21
Andre Jakobsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
355
H 35
Emanuel Thorslund
Hörnefors IF
23:59:59.8639800
-
355
H 35
Robert Eriksson
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
-
355
H 35
Robert Frohm
Sweden
23:59:59.8639800
-
355
H 40
Olov Hamqvist
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
355
H 40
Ulf Jacobsson
Överboda SK
23:59:59.8639800
-
355
H 45
Stefan Sjöstam
Strycksele IF
23:59:59.8639800
-
355
H 45
Lars Johansson
Sjulsmark SK
23:59:59.8639800
-
355
H 50
Charlie Isaksson
Malgoviks GOIF
23:59:59.8639800
-
355
H 50
Kenneth Johansson
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
355
H 60
Sverker Moritz
Team Esplanad
23:59:59.8639800
-
355
H 65
Robert Löfqvist
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
23:59:59.8639800
-
355
H 65
Bengt-Ove Berglund
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
355
H 65
Dan Vinblad
Team Esplanad
23:59:59.8639800
-
355
H 21 Motion
Samuel Wiklund
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
355
H 21 Motion
Markus Örebrand
Sweden
23:59:59.8639800
-
355
H 21 Motion
Tore Klingberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
355
H 21 Motion
August Nilsson
Treby IF
23:59:59.8639800
-
355
H 21 Motion
Hans Örtegren
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
355
H 21 Motion
Robert Olofsson
Volvo FK
23:59:59.8639800
-
355
D 21 Motion
Louise Taylor
Västra Sjuulsmark IK
23:59:59.8639800
-
355
D 21 Motion
Marlene Hedelin
Sweden
23:59:59.8639800
-
355
D 21 Motion
Therese Halvardsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
21km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
D 21 Motion
Anna Lena Junes
IFK Umeå
1:14:37.447670
68.2p
2
D 21 Motion
Kristina Hugosson
Sweden
1:14:45.448440
+7.670
68.1p
3
H 21 Motion
Kristofer Öhman
Hägglunds IOFK
1:15:25.452460
+47.4690
67.4p
4
H 21 Motion
BO Erik Östman
Björna IF
1:15:27.452630
+49.4860
67.4p
5
H 21 Motion
Jonas Sundell
Umeå OK
1:18:26.470580
+3:49.22810
64.8p
6
D 21 Motion
Katarina Johansson
Sundsvalls OK
1:18:51.473090
+4:14.25320
64.5p
7
H 21 Motion
Bosse Linder
Umeå OK
1:20:56.485580
+6:19.37810
62.8p
8
D 21 Motion
Helena Schultz
IFK Umeå
1:21:11.487050
+6:33.39280
62.7p
9
H 21 Motion
Torbjörn Johansson
Sundsvalls OK
1:21:13.487200
+6:35.39430
62.6p
10
H 21 Motion
Simon Ödman
Sweden
1:21:40.489980
+7:03.42210
62.3p
11
H 21 Motion
Mikael Törnblom
IFK Umeå
1:21:41.490010
+7:03.42240
62.3p
12
D 21 Motion
Elisabeth Eklund
Åsarna IK
1:21:49.490820
+7:11.43050
62.2p
13
H 21 Motion
Krister Selling
IFK Umeå
1:22:25.494470
+7:48.46700
61.7p
14
D 21 Motion
Sara Sandström
Sweden
1:23:03.498210
+8:25.50440
61.3p
15
H 21 Motion
Mats Lundberg
Sweden
1:23:41.502030
+9:03.54260
60.8p
16
D 21 Motion
Linda Sandström
Täfteå IK
1:23:46.502520
+9:08.54750
60.7p
17
H 21 Motion
Erik Owusu-ansah
Jalles Tc Umeå
1:24:54.509380
+10:17.61610
59.9p
18
D 21 Motion
Anna Bylund
Axa SC
1:25:08.510740
+10:30.62970
59.8p
19
D 21 Motion
Anna Jonsson
IFK Umeå
1:26:22.518120
+11:44.70350
58.9p
20
H 21 Motion
Roland Edlund
Umedalens IF
1:27:26.524560
+12:48.76790
58.2p
21
D 21 Motion
Marita Wikner
Håknäs IF
1:28:37.531670
+14:00.83900
57.4p
22
H 21 Motion
Emanuel Erlandsson
Axa SC
1:28:54.533370
+14:17.85600
57.2p
23
D 21 Motion
Annika Ljungblad
IFK Umeå
1:29:26.536560
+14:48.88790
56.9p
24
H 21 Motion
Erik Lundström
Sweden
1:29:32.537160
+14:54.89390
56.8p
25
H 21 Motion
Lars-peter Isaksson
Skellefteå OK
1:30:24.542330
+15:46.94560
56.3p
26
D 21 Motion
Birgitta Tysklind
IK Studenterna
1:30:41.544000
+16:03.96230
56.1p
27
H 21 Motion
Gustav Norberg
Telia IF, Luleå
1:31:10.546940
+16:32.99170
55.8p
28
H 21 Motion
Daniel Åslund
Sweden
1:33:27.560620
+18:49.112850
54.4p
29
D 21 Motion
Victoria Gustafsson
Skellefteå SK
1:34:32.567120
+19:54.119350
53.8p
30
D 21 Motion
Irina Holmgren
IFK Umeå
1:35:14.571370
+20:37.123600
53.4p
31
D 21 Motion
Erica Nordsatröm
IFK Umeå
1:36:24.578300
+21:46.130530
52.8p
32
D 21 Motion
Malin Johansson
Sundsvalls OK
1:37:03.582200
+22:25.134430
52.4p
33
D 21 Motion
Cecilia Söderqvist
Sweden
1:39:38.597730
+25:00.149960
51.1p
34
D 21 Motion
Marika Lundin
Tjällmo-Godegårds OK
1:41:36.609530
+26:58.161760
50.1p
35
H 21 Motion
Jon Brännström
IK Studenterna
1:44:40.627970
+30:03.180200
48.6p
35
D 21 Motion
Lotten Markström
Sweden
1:44:40.627970
+30:03.180200
48.6p
37
D 21 Motion
Maria Brattsand
IFK Umeå
1:45:47.634650
+31:09.186880
48.1p
38
H 21 Motion
Stefan Johansson
Bjurholms IF
1:46:35.639410
+31:57.191640
47.7p
39
H 21 Motion
Nils Nilsson
Sweden
1:46:50.640970
+32:13.193200
47.6p
40
D 21 Motion
Linda Nordlund
Själevad SK IF
1:48:58.653790
+34:21.206020
46.7p
41
D 21 Motion
Anna Norling
Sweden
1:49:47.658600
+35:09.210830
46.3p
42
H 21 Motion
Michael Schröder
Sweden
1:51:28.668730
+36:50.220960
45.6p
43
D 21 Motion
Catarina Norén
Mullsjö SOK
1:52:09.672800
+37:31.225030
45.4p
44
D 21 Motion
Linnéa Mårtensson
Sweden
1:56:05.696430
+41:27.248660
43.8p
45
D 21 Motion
Carina Ranagården
Friskis & Svettis Falkenberg
2:03:08.738760
+48:30.290990
41.3p
46
D 21 Motion
Gunilla Sandkvist
Team Esplanad
2:04:43.748270
+50:06.300500
40.8p
47
D 21 Motion
Maria Asker
Sweden
2:05:52.755180
+51:15.307410
40.4p
48
D 21 Motion
Rebecca Aspegren
Skellefteå SK
2:06:03.756220
+51:25.308450
40.4p
49
D 21 Motion
Inger Fjellström
Sweden
2:06:15.757490
+51:38.309720
40.3p
50
D 21 Motion
Carina Israelsson
Sweden
2:06:29.758800
+51:51.311030
40.2p
51
D 21 Motion
Veronica Ahlström
Sweden
2:07:30.764980
+52:53.317210
39.9p
52
H 21 Motion
Robert Ludvigsson
Sweden
2:15:05.810470
+1:00:28.362700
37.7p
53
D 21 Motion
Katarina Baban
Storviks IF
23:59:58.8639700
-
53
D 21 Motion
Agnes Elfving
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
55
H 21 Motion
Iwan Jones
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
55
H 21 Motion
Jan 1982
Sweden
23:59:59.8639800
-
55
D 21 Motion
Sara Lindblom
Sweden
23:59:59.8639800
-