Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg etapp 2
2013-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
8:49.52850
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
8:58.53740
+8.790
3
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
9:04.54350
+15.1400
4
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
9:22.56150
+33.3200
5
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
9:40.57970
+51.5020
6
Ingrid Bengtson
OK Landehof
9:42.58110
+52.5160
7
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
9:44.58370
+55.5420
8
Emma Eriksson
Filipstads SF
9:46.58580
+57.5630
9
Andrea Aulin
Eksjö SOK
10:01.60070
+1:12.7120
10
Tuva Persson
Tranemo IF
10:07.60610
+1:17.7660
11
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
10:14.61380
+1:25.8430
12
Elsa Melin
Landsbro IF SK
10:24.62320
+1:34.9370
13
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
10:25.62430
+1:35.9480
14
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
10:29.62860
+1:40.9910
15
Linnea Johansson
Linköpings SK
10:33.63250
+1:44.10300
16
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
10:39.63850
+1:50.10900
17
Ida Roos
SOK Träff
10:42.64180
+1:53.11230
18
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
10:49.64820
+1:59.11870
19
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
10:56.65540
+2:06.12590
20
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
11:02.66180
+2:13.13230
21
Ester Freidlitz
OK Landehof
11:05.66410
+2:15.13460
22
Lisa Ekberg
Nacka Värmdö SK
11:06.66500
+2:16.13550
23
Lovisa Moqvist
OK Landehof
11:13.67270
+2:24.14320
24
Ida Johansson
OK Landehof
11:15.67400
+2:25.14450
25
Wilma Bertilsson
Falköpings AIK SK
11:32.69170
+2:43.16220
26
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
11:41.70050
+2:52.17100
27
Cora Badh
Falköpings AIK SK
11:53.71200
+3:03.18250
28
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
11:56.71550
+3:07.18600
29
Kajsa Norman
Sävedalens AIK
12:16.73500
+3:26.20550
30
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
12:20.73910
+3:30.20960
31
Emma Ling
IF Hallby SOK
12:30.74920
+3:40.21970
32
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
12:33.75280
+3:44.22330
33
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
12:58.77760
+4:09.24810
34
Linnea Holmvik
Tidaholm SOK Sisu
13:30.80980
+4:41.28030
-
Malin Hörstedt
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Josehanna Lundgren Wikström
Grava SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)