Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E3
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Falköpings AIK SK
Plats: Falköping
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
2:53.17240
2
Josefin Ahnbrink
Sundbybergs IK
3:00.17970
3
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
3:03.18200
D 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
2:13.13280
2
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2:14.13380
3
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
2:20.13990
D 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Kristina Axelsson
Sya SK
2:13.13250
2
Klara Ask
Borås SK
2:17.13680
3
Maja Karlsson
Årjängs IF
2:23.14200
D 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
2:03.12240
2
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
2:12.13180
3
Annie Lindh
IF Hallby SOK
2:13.13210
D 18
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jennifer Forsmark
Rembo IK
2:10.12950
2
Julia Eriksson
Årjängs IF
2:11.13060
3
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
2:13.13280
D 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Dahlgren
Filipstads SF
2:12.13130
2
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:17.13640
3
Carolina Nilsson
IK Fryken
2:22.14150
H 10
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
2:17.13600
2
Harald Ekenberg
IK Stern
2:35.15470
3
Albin Nyqvist
OK Landehof
2:42.16130
H 11
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Måns Skoglund
Täby IS SK
2:13.13210
2
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
2:21.14080
3
Hugo Sjögren
Tranemo IF
2:24.14380
H 12
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isak Lieback
Tranemo IF
2:15.13440
2
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
2:26.14570
3
Linus Rydin
Tranemo IF
2:28.14730
H 13
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
2:12.13190
2
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
2:16.13530
3
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
2:16.13590
H 14
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
1:53.11270
2
Anton Swedberg
Borås SK
2:07.12650
3
Johan Herbert
Sundbybergs IK
2:07.12690
H 16
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
1:51.11010
2
Adam Persson
Eksjö SOK
1:51.11080
3
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
1:56.11500
H 18
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anton Persson
SK Bore
1:46.10560
2
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
1:46.10560
3
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
1:47.10690
H 20
1km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Johansson
Gillberga SK
1:52.11130
2
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
1:52.11170
3
Joel Lager
Garphyttans IF
1:53.11250
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Västgötapremiären 2013
Rådarullen 2013
DM Rullskidor Småland 2013
Vårgårdarullen 2013
Tour de Mösseberg SM Rullskidor backe 2013
Tour de Mösseberg / SM Rullskidor distans 2013
Tidaholmsloppet 2013
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan