Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stockholm Ski Marathon
2013-01-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
46km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Oscar Persson
SK Bore
2:25:44.874300
78.5p
2
Anders Zeffer
Högsäters GF
2:25:51.875000
+7.600
78.4p
3
Andreas Karlsson
Hällbybrunns IF
2:26:27.878600
+43.4200
78.0p
4
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:28:55.893400
+3:11.19000
76.3p
5
Simon Larsson
Äspereds IF
2:29:03.894200
+3:19.19800
76.2p
6
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:29:57.899600
+4:13.25200
75.6p
7
Samuel Carlsson
IFK Lidingö SOK
2:30:23.902200
+4:39.27800
75.3p
8
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:32:50.916900
+7:06.42500
73.7p
9
Anders Widegren
Mälarö SOK
2:33:10.918900
+7:26.44500
73.5p
10
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:34:10.924900
+8:26.50500
72.9p
11
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:34:21.926000
+8:37.51600
72.7p
12
Anders Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:35:07.930600
+9:23.56200
72.3p
13
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:35:33.933200
+9:49.58800
72.0p
14
Oskar Kanmert Gustafsson
Tunafors SK
2:36:11.937000
+10:27.62600
71.6p
15
Björn Lystedt
Storvreta IK
2:36:48.940700
+11:04.66300
71.3p
16
Erik Nissle
Linköpings SK
2:37:09.942800
+11:25.68400
71.1p
17
Emil Olsson
Huddinge SK LF
2:38:34.951300
+12:50.76900
70.2p
18
Klas Sundberg
Nacka Värmdö SK
2:40:38.963700
+14:54.89300
69.1p
19
Edvin Lindmark
Ikj Haninge
2:41:13.967200
+15:29.92800
68.7p
20
Patrik Johansson
Yuppie Ski Club
2:42:10.972900
+16:26.98500
68.2p
21
Thomas Rem
Nacka Värmdö SK
2:44:16.985500
+18:32.111100
67.1p
22
Mattias Björck
Mälarö SOK
2:46:25.998400
+20:41.124000
66.0p
23
Andreas Winarve
Ingarö IF
2:48:20.1009900
+22:36.135500
65.0p
24
Tobias Stridsberg
Storvreta IK
2:50:26.1022500
+24:42.148100
64.0p
25
Mårten Frendelius
IFK Lidingö SOK
2:50:30.1022900
+24:46.148500
64.0p
26
Lars Ekegård
Stockholms RK
2:51:54.1031300
+26:10.156900
63.3p
27
Anders Hållberg
Axa SC
2:52:22.1034100
+26:38.159700
63.1p
29
Robert Korsman
Hällbybrunns IF
2:53:48.1042700
+28:04.168300
62.5p
30
Christofer Björn Fredriksson
Södertälje IF
2:54:21.1046000
+28:37.171600
62.2p
31
David Brandemark
IFK Västerås SK
2:54:36.1047500
+28:52.173100
62.1p
32
Daniel Hillgren
Stockholms RK
2:56:42.1060100
+30:58.185700
61.2p
33
Tobias Steen
Haninge SOK
2:58:28.1070700
+32:44.196300
60.4p
34
Pontus Axelsson
Axa SC
2:58:33.1071200
+32:49.196800
60.4p
35
Andreas Danielsson
IFK Västerås SK
3:04:49.1108800
+39:05.234400
57.8p
36
Pär Tjärnberg
Nacka Värmdö SK
3:09:14.1135300
+43:30.260900
56.1p
37
Martin Landås
IFK Västerås SK
3:10:51.1145000
+45:07.270600
55.6p
38
Paul Amit
Sundbybergs IK
3:11:31.1149000
+45:47.274600
55.3p
39
Erik Heneby
Yuppie Ski Club
3:21:23.1208200
+55:39.333800
52.0p
40
Jonas Arrhénborg
Carnegie IF
3:21:52.1211100
+56:08.336700
51.9p
41
Andreas Flemmer
Väsby SK
3:22:57.1217600
+57:13.343200
51.5p
42
Anders Åhlén
Axa SC
3:25:56.1235500
+1:00:12.361100
50.6p
43
Viktor Tennström
Axa SC
3:26:13.1237200
+1:00:29.362800
50.5p
44
Jacob Westman
Sundbybergs IK
3:31:38.1269700
+1:05:54.395300
49.0p
45
Christian Merup
Axa SC
3:32:41.1276000
+1:06:57.401600
48.7p
46
Mikael Rolker
Yuppie Ski Club
3:41:59.1331800
+1:16:15.457400
46.2p
47
Philip Arfwedson
Yuppie Ski Club
4:11:22.1508100
+1:45:38.633700
39.9p
-
Einar Bodström
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Holth Johannessen
IFK Lidingö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Claes Theander
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Per Torell
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-