Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Decemberloppet
2012-12-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
10.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 21
Tobias Nilsson
IFK Umeå
32:28.194700
84.4p
2
H 21
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
33:34.201300
+1:06.6500
81.7p
3
H 21
Robert Åström
Hägglunds IOFK
35:51.215000
+3:23.20200
76.5p
4
H 21
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
36:29.218800
+4:01.24000
75.1p
5
H 21
Håkan Wallberg
Hägglunds IOFK
36:42.220100
+4:14.25300
74.7p
6
H 21
Björn Rudlund
City Sweden
40:43.244200
+8:15.49400
67.3p
7
H 21
Martin Björklund
Ådalslidens SK
1:00:10.360900
+27:42.166100
45.6p
5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 16
Mattias Sundin
Kramfors Alliansen
16:45.100400
2
H 16
Oscar Nordin
Hägglunds IOFK
16:57.101600
+12.1100
3
D 16
Ebba Andersson
Remsle SK
17:07.102600
+22.2100
4
H 16
Jack Sjödin
Junsele IF
17:10.102900
+25.2400
5
H 16
Jonathan Modin
Remsle SK
17:17.103600
+32.3100
6
D 20
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
17:21.104000
+36.3500
63.8p
7
H 16
Albin Eriksson
Husums IF SK
17:28.104700
+43.4200
8
H 16
Elias Olofsson
Vårby IK
17:31.105000
+46.4500
9
H 16
Hugo Eriksson
Vårby IK
17:41.106000
+56.5500
10
H 16
Alexander Hörnquist
Hägglunds IOFK
17:48.106700
+1:03.6200
11
H 16
Lukas Sondell
Hägglunds IOFK
17:56.107500
+1:11.7000
12
D 21
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
18:06.108500
+1:21.8000
61.2p
13
D 16
Märta Torshage
Vårby IK
19:11.115000
+2:26.14500
14
D 16
Hedda Berglund
Vårby IK
20:33.123200
+3:48.22700
15
D 16
Louise Håkansson
Junsele IF
21:31.129000
+4:46.28500
16
D 16
Josefine Hopkins
Junsele IF
21:42.130100
+4:57.29600
17
H 16
Oscar Lindgren
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
17
D 16
Karin Österberg
Remsle SK
23:59:59.8639800
2.5km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
H 14
Albin Sehlberg
Hägglunds IOFK
8:54.53300
2
D 14
Frida Karlsson
Remsle SK
8:57.53600
+3.200
3
H 14
Hugo Eriksson
Husums IF SK
9:09.54800
+15.1400
4
H 14
Alexander Gidlund
Husums IF SK
9:28.56700
+34.3300
5
D 14
Frida Olofsson
Vårby IK
9:29.56800
+35.3400
6
H 14
Mathias Modin
Remsle SK
9:40.57900
+46.4500
7
H 14
Anton Niederbach
Hägglunds IOFK
9:53.59200
+59.5800
8
D 14
Lovisa Henning
Bondsjöhöjdens IK
9:59.59800
+1:05.6400
9
H 14
Gustav Samuelsson
Husums IF SK
10:17.61600
+1:23.8200
9
H 14
Anton Sundberg
Sollefteå SK
10:17.61600
+1:23.8200
11
D 14
Agnes Sondell
Hägglunds IOFK
10:28.62700
+1:34.9300
12
H 12
Viktor Wallberg
Hägglunds IOFK
10:29.62800
+1:35.9400
13
H 14
Edvin Lindh
Bondsjöhöjdens IK
10:35.63400
+1:41.10000
13
D 14
Lovisa Olsson
Husums IF SK
10:35.63400
+1:41.10000
15
D 14
Sanna Johansson
Kramfors Alliansen
10:39.63800
+1:45.10400
16
H 14
Pontus Wikström
Hägglunds IOFK
10:40.63900
+1:46.10500
17
H 12
Joakim Johansson
Kramfors Alliansen
10:47.64600
+1:53.11200
18
D 14
Sarah Lorenzo
Vårby IK
11:01.66000
+2:07.12600
19
D 14
Hanna Jonsson
Husums IF SK
11:02.66100
+2:08.12700
20
D 14
Johanna Dahl
Vårby IK
11:09.66800
+2:15.13400
21
D 12
Ida Norman
Kramfors Alliansen
11:10.66900
+2:16.13500
22
D 14
Sofia Pahlin
Sollefteå SK
11:14.67300
+2:20.13900
23
H 14
Adrian Johansson
Hägglunds IOFK
11:16.67500
+2:22.14100
24
H 14
Oskar Karlsson
Anundsjö IF
11:20.67900
+2:26.14500
25
D 14
Malin Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
11:35.69400
+2:41.16000
26
H 14
Vilgot Lindh
Bondsjöhöjdens IK
11:40.69900
+2:46.16500
27
D 14
Ida Olsson
Hägglunds IOFK
11:42.70100
+2:48.16700
28
H 12
Joel Johansson
Kramfors Alliansen
11:49.70800
+2:55.17400
29
H 12
Viktor Lukka
Hägglunds IOFK
12:08.72700
+3:14.19300
29
D 12
Elin Modin
Remsle SK
12:08.72700
+3:14.19300
31
H 12
Melker Eklund
Vårby IK
12:09.72800
+3:15.19400
31
D 12
Stina Wallner
Vårby IK
12:09.72800
+3:15.19400
33
H 12
Isak Eriksson
Vårby IK
12:14.73300
+3:20.19900
34
H 12
Laban Nordin
Vårby IK
12:39.75800
+3:45.22400
35
D 12
Johanna Pahlin
Sollefteå SK
12:47.76600
+3:53.23200
36
D 12
Sandra Westin
Hägglunds IOFK
12:51.77000
+3:57.23600
37
H 12
Axel Saitton
Vårby IK
12:56.77500
+4:02.24100
38
D 12
Maja Mårtensson
Vårby IK
13:06.78500
+4:12.25100
39
H 12
Arvid Henning
Bondsjöhöjdens IK
13:07.78600
+4:13.25200
40
D 12
Isabell Tellström
Vårby IK
13:18.79700
+4:24.26300
41
D 14
Emma Wiberg
Nätra SK
13:44.82300
+4:50.28900
42
D 14
Moa Nordin
Husums IF SK
14:15.85400
+5:21.32000
43
D 12
Emelie Wiberg
Nätra SK
14:16.85500
+5:22.32100
44
H 12
Elias Näslund
Hägglunds IOFK
18:04.108300
+9:10.54900
45
H 12
Samuel Johansson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
45
H 12
Martin Edlund
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
45
H 12
Jakob Grönlund
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
45
H 12
Elis Tingelöf
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
45
D 12
Klara Jonsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
45
D 12
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
23:59:59.8639800
45
H 14
Johan Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
45
D 14
Maja Petersson
Vårby IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
1.4km
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
D 10
Elsa Eriksson
Husums IF SK
5:52.35100
2
D 10
Klara Torshage
Vårby IK
5:58.35700
+6.500
3
D 10
Elin Forsgren
Vårby IK
6:04.36300
+12.1100
4
H 10
Axel Mannelqvist
Vårby IK
6:15.37400
+23.2200
5
H 10
Teo Eikelboom
Vårby IK
6:20.37900
+28.2700
6
H 10
Emil Andersson
Hägglunds IOFK
6:37.39600
+45.4400
6
D 10
Sanna Berglund
Vårby IK
6:37.39600
+45.4400
8
D 10
Hilda Sundberg
Sollefteå SK
6:42.40100
+50.4900
9
H 10
Markus Juntikka
Bondsjöhöjdens IK
6:48.40700
+56.5500
10
D 10
Alva Persson
Vårby IK
6:49.40800
+57.5600
11
H 10
Marcus Nilsson
Hägglunds IOFK
6:51.41000
+59.5800
11
D 10
Nora Westerlund
Vårby IK
6:51.41000
+59.5800
13
D 10
Maja Kallin
Hägglunds IOFK
6:54.41300
+1:02.6100
14
H 10
Isac Lundblad
Hägglunds IOFK
6:58.41700
+1:06.6500
15
D 10
Elin Näslund
Vårby IK
7:09.42800
+1:17.7600
16
H 10
Johan Söderholm
Anundsjö IF
7:17.43600
+1:25.8400
17
D 10
Maja Wallberg
Hägglunds IOFK
7:27.44600
+1:35.9400
18
H 10
Viktor Olsson
Husums IF SK
7:28.44700
+1:36.9500
19
H 10
Isak Karlsson
Anundsjö IF
7:36.45500
+1:44.10300
20
H 10
Erik Byström
Vårby IK
7:38.45700
+1:46.10500
21
H 10
Calle Gustafsson
Vårby IK
7:40.45900
+1:48.10700
21
H 10
Jonatan Hälldal
Hägglunds IOFK
7:40.45900
+1:48.10700
23
D 10
Ella Sehlberg
Hägglunds IOFK
7:50.46900
+1:58.11700
24
D 10
Vilma Lukka
Hägglunds IOFK
8:28.50700
+2:36.15500
25
D 10
Emmelie Sturk
Hägglunds IOFK
8:37.51600
+2:45.16400
26
D 10
Elsa Nydén
Vårby IK
8:52.53100
+3:00.17900
27
D 10
Emelie Johansson
Hägglunds IOFK
8:54.53300
+3:02.18100
28
H 10
Isak Söderlind
Vårby IK
8:56.53500
+3:04.18300
29
H 10
Linus Dahl
Vårby IK
9:29.56800
+3:37.21600
30
D 10
Julia Boman
Vårby IK
10:25.62400
+4:33.27200
31
D 10
Sanna Rantala
Husums IF SK
11:11.67000
+5:19.31800
32
H 10
William Edin
Nätra SK
23:59:59.8639800
32
D 10
Sally Gustafsson
Vårby IK
23:59:59.8639800
32
D 10
Emelinda Edlund
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
32
D 10
Felicia Edin
Nätra SK
23:59:59.8639800
32
D 10
Rebecka Samuelsson
Husums IF SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)