Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Billingens Långlopp
2013-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
44km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:50:30.662900
80.1p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 1:51:00
2
H 21
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
1:53:32.681100
+3:02.18100
77.5p
3
H 21
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:55:11.691000
+4:41.28000
76.2p
4
H 21
Anders Sörensson
Tanums IF
1:57:27.704600
+6:57.41600
74.5p
4
H 21
Anders Rundqvist
Annelunds IF
1:57:27.704600
+6:57.41600
74.5p
6
H 21
Stefan Palm
Ulricehamns IF
1:57:37.705600
+7:07.42600
74.3p
7
H 21
Göran Sahlin
Falköpings AIK SK
1:58:13.709200
+7:43.46200
73.9p
8
H 21
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
1:58:17.709600
+7:47.46600
73.8p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 1:59:00
9
H 21
Jonas Blom
IF Hagen SK
1:59:31.717000
+9:01.54000
72.9p
10
H 21
Kaj Nironen
IFK Skövde SK
2:00:52.725100
+10:22.62100
72.0p
11
H 21
David Olofsson
IFK Skövde SK
2:00:58.725700
+10:28.62700
71.9p
12
H 21
Mattias Rudklint
OK Landehof
2:01:42.730100
+11:12.67100
71.4p
13
H 21
Marcus Thormé
OK Lindena
2:01:43.730200
+11:13.67200
71.4p
14
H 21
Torgny Sundqvist
Gnosjö FK
2:01:57.731600
+11:27.68600
71.2p
15
H 21
Andreas Nilsson
IK Stern
2:04:12.745100
+13:42.82100
69.7p
16
H 21
Martin Melin
OK Kullingshof
2:05:18.751700
+14:48.88700
69.0p
17
H 21
Dick Gustafsson
OK Landehof
2:05:39.753800
+15:09.90800
68.8p
18
H 21
Per Gustavsson
Sweden
2:06:03.756200
+15:33.93200
68.5p
19
H 21
Kristian Strandell
Sweden
2:06:13.757200
+15:43.94200
68.4p
20
H 21
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:06:42.760100
+16:12.97100
68.1p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:07:00
21
H 21
Samuel Larsson
Falköpings AIK SK
2:08:15.769400
+17:45.106400
67.1p
22
H 21
Torbjörn Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:09:02.774100
+18:32.111100
66.7p
23
H 21
Robin Sundqvist
Sweden
2:10:31.783000
+20:01.120000
65.8p
24
H 21
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
2:10:42.784100
+20:12.121100
65.7p
25
H 21
Joakim Jarnelid
Magra IS
2:10:48.784700
+20:18.121700
65.6p
26
H 21
Simon Solsjö
Ölmstads IS
2:10:56.785500
+20:26.122500
65.5p
27
H 21
David Thorell
IK Stern
2:11:06.786500
+20:36.123500
65.4p
28
H 21
Per Ackevik
Burseryds IF
2:12:14.793300
+21:44.130300
64.8p
29
H 21
Sören Thörnqvist
IFK Skövde SK
2:12:32.795100
+22:02.132100
64.6p
30
H 21
Robert Björkqvist
Sweden
2:12:33.795200
+22:03.132200
64.6p
31
H 21
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
2:13:27.800600
+22:57.137600
64.1p
32
H 21
Tommy Jonsson
Sävedalens AIK
2:13:41.802000
+23:11.139000
64.0p
33
H 21
Fredrik Skaremyr
IFK Skövde SK
2:13:56.803500
+23:26.140500
63.8p
34
H 21
Henrik Pålsson
Tanums IF
2:14:28.806700
+23:58.143700
63.5p
34
H 21
Viktor Weidenmo
IF Hagen SK
2:14:28.806700
+23:58.143700
63.5p
36
H 21
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:15:07.810600
+24:37.147600
63.2p
37
H 21
Erik Karlsson
Tanums IF
2:15:10.810900
+24:40.147900
63.2p
38
H 21
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
2:15:55.815400
+25:25.152400
62.8p
39
H 21
Peter Bernroth
Burseryds IF
2:16:36.819500
+26:06.156500
62.4p
40
H 21
Sebastian Persson
Äspereds IF
2:16:48.820700
+26:18.157700
62.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:17:00
41
H 21
Ivan Scheblykin
IF Ski Team Skåne
2:17:13.823200
+26:43.160200
62.1p
42
H 21
Andreas Karlsson
Mariestads FK
2:17:40.825900
+27:10.162900
61.8p
43
H 21
Andreas Magnusson
Sweden
2:18:03.828200
+27:33.165200
61.6p
44
H 21
Björn Petersson
OK Landehof
2:18:20.829900
+27:50.166900
61.5p
45
H 21
Per Pettersson
Lidköpings VSK
2:19:52.839100
+29:22.176100
60.7p
46
H 21
Mikael Knutsson
Sweden
2:20:07.840600
+29:37.177600
60.6p
47
H 21
Fredrik Persson
IK Stern
2:21:04.846300
+30:34.183300
60.1p
48
H 21
Fredrik Gustafsson
Sweden
2:21:05.846400
+30:35.183400
60.1p
49
H 21
Andreas Thorold
Sweden
2:21:09.846800
+30:39.183800
60.1p
50
H 21
Anders Påhlman
Istrums SK
2:21:10.846900
+30:40.183900
60.1p
51
H 21
Peter Ask
Borås SK
2:21:42.850100
+31:12.187100
59.8p
52
H 21
Erik Lindgren
Sweden
2:22:34.855300
+32:04.192300
59.4p
53
H 21
Fredrik Hallberg
OK Reftele
2:23:16.859500
+32:46.196500
59.1p
54
H 21
Tobias Bromander
Tidaholm SOK Sisu
2:23:18.859700
+32:48.196700
59.0p
55
H 21
Daniel Westermark
IK Wilske
2:23:19.859800
+32:49.196800
59.0p
56
H 21
Ragnar Hellsvik
IK Gandvik
2:23:20.859900
+32:50.196900
59.0p
57
H 21
Mattias Brolin
Magra IS
2:23:27.860600
+32:57.197600
59.0p
58
H 21
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
2:24:27.866600
+33:57.203600
58.5p
59
H 21
Per Carlsson
IK Stern
2:24:40.867900
+34:10.204900
58.4p
60
H 21
Erik Hellsvik
IK Gandvik
2:24:55.869400
+34:25.206400
58.3p
61
H 21
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:25:21.872000
+34:51.209000
58.1p
62
H 21
Emil Helldin
Brännebrona SK
2:25:26.872500
+34:56.209500
58.1p
63
H 21
Michael EK
Brännebrona SK
2:25:36.873500
+35:06.210500
58.0p
64
H 21
Anders Carlsson
Istrums SK
2:25:54.875300
+35:24.212300
57.8p
65
H 21
Andreas Nilsson
Markaryds FK
2:25:55.875400
+35:25.212400
57.8p
66
H 21
Lars Tegenfeldt
Sweden
2:26:33.879200
+36:03.216200
57.5p
67
H 21
Ulf Runum
Gnosjö FK
2:26:40.879900
+36:10.216900
57.5p
68
H 21
Henrik Gustafsson
Skogsbygdens IF
2:26:56.881500
+36:26.218500
57.4p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:27:00
69
H 21
Henrik Johansson
IK Vista
2:27:03.882200
+36:33.219200
57.3p
70
H 21
Robban Carlsson
Sweden
2:27:08.882700
+36:38.219700
57.3p
71
H 21
Tomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:27:22.884100
+36:52.221100
57.2p
72
H 21
Tomas Helldén
IFK Skövde SK
2:27:29.884800
+36:59.221800
57.1p
73
H 21
Johan Jarl
IK Vista
2:27:30.884900
+37:00.221900
57.1p
74
H 21
Mattias Lennartson
Sweden
2:27:31.885000
+37:01.222000
57.1p
75
H 21
Martin Linde
Göteborgs SK
2:27:36.885500
+37:06.222500
57.1p
76
H 21
John Simonsson
Sweden
2:27:37.885600
+37:07.222600
57.1p
77
H 21
Göran Jern
Sweden
2:27:41.886000
+37:11.223000
57.0p
78
H 21
Magnus Karlsson
Sweden
2:28:05.888400
+37:35.225400
56.9p
79
H 21
Johan Olsson
Äspereds IF
2:28:31.891000
+38:01.228000
56.7p
80
H 21
Michael Johansson
Sweden
2:28:32.891100
+38:02.228100
56.7p
81
H 21
Tord Karlsson
Sweden
2:29:07.894600
+38:37.231600
56.4p
82
H 21
Tony Norling
IK Stern
2:29:09.894800
+38:39.231800
56.4p
83
H 21
Erik Brandén
IK Stern
2:29:14.895300
+38:44.232300
56.4p
84
H 21
Henrik Jernström
OK Alehof
2:29:24.896300
+38:54.233300
56.3p
85
H 21
Jimmy Karlsson Bie
Sweden
2:29:34.897300
+39:04.234300
56.2p
86
H 21
Esbjörn Brolund
Ufk
2:29:36.897500
+39:06.234500
56.2p
87
H 21
Björn Tunander
Hällefors SK
2:29:52.899100
+39:22.236100
56.1p
87
H 21
Jan Forsaeus
Lidköpings VSK
2:29:52.899100
+39:22.236100
56.1p
89
H 21
Simon Blom
IF Hagen SK
2:30:20.901900
+39:50.238900
55.9p
90
H 21
Henning Ekstrand
Sweden
2:30:53.905200
+40:23.242200
55.7p
91
H 21
Tomas Bader
Sweden
2:31:00.905900
+40:30.242900
55.6p
92
H 21
Rickard Nilsson
Markaryds FK
2:31:20.907900
+40:50.244900
55.5p
93
H 21
Erik Gustafsson
Göteborgs SK
2:31:33.909200
+41:03.246200
55.4p
94
H 21
Christian Josefsson
IK Ymer
2:31:54.911300
+41:24.248300
55.2p
95
H 21
Petrus Lyckefjäll
Lidköpings VSK
2:32:14.913300
+41:44.250300
55.1p
96
H 21
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:32:23.914200
+41:53.251200
55.0p
97
H 21
Olof Axelhed
Sweden
2:32:31.915000
+42:01.252000
55.0p
98
H 21
Peter Torgen
Istrums SK
2:32:36.915500
+42:06.252500
54.9p
99
H 21
Robert Lidström
Sweden
2:32:56.917500
+42:26.254500
54.8p
100
H 21
Tomas Fridh
Tidaholm SOK Sisu
2:33:07.918600
+42:37.255600
54.7p
101
H 21
Jörgen Andersson
IFK Skövde SK
2:33:23.920200
+42:53.257200
54.6p
102
H 21
Linus Jernbom
Sweden
2:33:24.920300
+42:54.257300
54.6p
103
H 21
Gustav Risting
IF Hagen SK
2:33:26.920500
+42:56.257500
54.6p
104
H 21
Niklas Solsjö
IFK Skövde SK
2:33:51.923000
+43:21.260000
54.4p
105
H 21
Rickard Lindholm
Sweden
2:33:52.923100
+43:22.260100
54.4p
106
H 21
Jonas Mårtensson
Sweden
2:34:03.924200
+43:33.261200
54.4p
107
H 21
Johan Nilsson
Sweden
2:34:06.924500
+43:36.261500
54.3p
108
H 21
Daniel Bengtsson
Sweden
2:34:17.925600
+43:47.262600
54.3p
109
H 21
Stefan Jensen
Sweden
2:34:28.926700
+43:58.263700
54.2p
110
H 21
Mikael Björkqvist
Sweden
2:34:30.926900
+44:00.263900
54.2p
111
H 21
Karl Wilenius
OK Klyftamo
2:35:07.930600
+44:37.267600
53.9p
112
H 21
Patrik Hylander
Hössna IF
2:35:55.935400
+45:25.272400
53.6p
113
H 21
Mikael Erlandsson
Älvdalens IF SK
2:35:57.935600
+45:27.272600
53.6p
114
H 21
Freddy Wegelius
Borås SK
2:35:59.935800
+45:29.272800
53.6p
114
H 21
Anders Petersson
Sweden
2:35:59.935800
+45:29.272800
53.6p
116
H 21
Jörgen Larsson
Skanska IF
2:36:08.936700
+45:38.273700
53.5p
117
H 21
Daniel Johansson
Sweden
2:36:29.938800
+45:59.275800
53.4p
118
H 21
Roger Runebrant
Burseryds IF
2:36:46.940500
+46:16.277500
53.3p
119
H 21
Björn Aiff
OK Skogshjortarna
2:36:58.941700
+46:28.278700
53.2p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 2:37:00
120
H 21
Lars Johansson
IF Ski Team Skåne
2:37:06.942500
+46:36.279500
53.2p
121
H 21
Sebastian Thörn
IF Hagen SK
2:37:12.943100
+46:42.280100
53.1p
122
H 21
Alexander Gustavsson
Sweden
2:38:00.947900
+47:30.284900
52.8p
123
H 21
Johan Olsson
Brännebrona SK
2:38:09.948800
+47:39.285800
52.8p
124
H 21
Erik Möller
Sweden
2:38:14.949300
+47:44.286300
52.7p
125
D 21
Sandra Adriansson
Borgstena IF
2:38:32.951100
+48:02.288100
52.6p
126
H 21
Anders Jakdal
Sweden
2:38:43.952200
+48:13.289200
52.6p
127
H 21
Mikael Dahlberg
Uddevalla IS
2:38:57.953600
+48:27.290600
52.5p
128
H 21
Mats Jirebeck
Sweden
2:39:07.954600
+48:37.291600
52.4p
129
H 21
Krister Bården
Sweden
2:39:09.954800
+48:39.291800
52.4p
130
H 21
Peter Ståhlman
Borgstena IF
2:39:18.955700
+48:48.292700
52.3p
131
H 21
Johan Nohlert
IF Hagen SK
2:39:38.957700
+49:08.294700
52.2p
132
H 21
Christer Bengtsson
IK Uven
2:39:41.958000
+49:11.295000
52.2p
133
H 21
Niklas Gustavsson
Lidköpings VSK
2:39:47.958600
+49:17.295600
52.2p
134
H 21
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
2:39:56.959500
+49:26.296500
52.1p
135
H 21
Mikael Söderman
Sweden
2:40:00.959900
+49:30.296900
52.1p
136
H 21
Jan-Eric Karlsson
Timmersdala Motion
2:40:01.960000
+49:31.297000
52.1p
137
H 21
Lars Hedberg
Sweden
2:40:04.960300
+49:34.297300
52.1p
138
H 21
Daniel Midtvedt
Sweden
2:40:13.961200
+49:43.298200
52.0p
139
H 21
Fredrik Svensson
IK Stern
2:40:50.964900
+50:20.301900
51.8p
140
H 21
Thomas Ljungqvist
Sweden
2:40:58.965700
+50:28.302700
51.7p
141
H 21
Hannes Persson
Sweden
2:41:10.966900
+50:40.303900
51.6p
142
H 21
Erik Westerlind
Sweden
2:41:21.968000
+50:51.305000
51.6p
143
H 21
Henrik Dellborg
Sweden
2:41:52.971100
+51:22.308100
51.4p
144
H 21
Tomas Johansson
Tidaholm SOK Sisu
2:42:15.973400
+51:45.310400
51.3p
145
H 21
Leif Söderberg
Navåsens FK
2:42:42.976100
+52:12.313100
51.1p
146
H 21
Richard Dahl
OK Alehof
2:43:02.978100
+52:32.315100
51.0p
147
H 21
Biarne Kullander
Sweden
2:43:17.979600
+52:47.316600
50.9p
148
H 21
Daniel Naurin
OK Skogshjortarna
2:43:41.982000
+53:11.319000
50.8p
149
H 21
Jonas Schiller
Sweden
2:43:49.982800
+53:19.319800
50.7p
150
H 21
Mattias Freiman
Redvägs SK
2:44:00.983900
+53:30.320900
50.6p
151
H 21
Jörgen Svensson
Sweden
2:44:19.985800
+53:49.322800
50.5p
151
H 21
Markus Rosell
Sweden
2:44:19.985800
+53:49.322800
50.5p
153
H 21
Raj Dip Thapa
IFK Skövde SK
2:44:38.987700
+54:08.324700
50.4p
154
H 21
Robert Apelryd
Sweden
2:44:56.989500
+54:26.326500
50.3p
155
H 21
Henrik Ekdahl
Lidköpings VSK
2:44:57.989600
+54:27.326600
50.3p
156
H 21
Ulf Jonasson
Sweden
2:44:58.989700
+54:28.326700
50.3p
157
H 21
Patrik Fondin
Sweden
2:45:21.992000
+54:51.329000
50.2p
158
H 21
Patrik Enesten
Hössna IF
2:45:43.994200
+55:13.331200
50.1p
159
H 21
Kim Runesson
Burseryds IF
2:46:00.995900
+55:30.332900
50.0p
160
H 21
Stefan Apell
OK Klyftamo
2:46:13.997200
+55:43.334200
49.9p
161
H 21
Karl Norén
Sweden
2:46:20.997900
+55:50.334900
49.8p
162
H 21
Håkan Davidsson
IFK Skövde SK
2:46:23.998200
+55:53.335200
49.8p
163
H 21
Johan Eriksson
Räddningstjänsten Dala Mitt
2:46:27.998600
+55:57.335600
49.8p
164
H 21
Ulf Gustafsson
Ryda SK
2:46:28.998700
+55:58.335700
49.8p
165
H 21
Per Blomberg
Lidköpings VSK
2:46:30.998900
+56:00.335900
49.8p
166
H 21
Mattias Nilsson
Sweden
2:46:39.999800
+56:09.336800
49.7p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 2:47:00
167
H 21
BO Welander
Tibro OK
2:47:13.1003200
+56:43.340200
49.5p
168
H 21
Tomas Bengtsson
Stenungsunds OK
2:47:15.1003400
+56:45.340400
49.5p
169
H 21
Enar Andersson
Sweden
2:47:26.1004500
+56:56.341500
49.5p
170
H 21
Henrik Widegren
Brännebrona SK
2:47:29.1004800
+56:59.341800
49.5p
171
H 21
Magnus Carlsson
Uddevalla IS
2:47:30.1004900
+57:00.341900
49.5p
172
H 21
Mats Andersson
Sweden
2:47:34.1005300
+57:04.342300
49.4p
173
H 21
Tobias Kjellström
Sweden
2:48:04.1008300
+57:34.345300
49.3p
174
H 21
Mats Brindeland
Tidaholm SOK Sisu
2:48:05.1008400
+57:35.345400
49.3p
175
H 21
Markus Eliasson
Sweden
2:48:17.1009600
+57:47.346600
49.2p
176
H 21
Per Norin
Sweden
2:48:26.1010500
+57:56.347500
49.1p
177
H 21
Marcus Kartberg
Hindås SK
2:48:53.1013200
+58:23.350200
49.0p
178
H 21
Mikael Paulsson
Sweden
2:49:02.1014100
+58:32.351100
48.9p
179
H 21
Tommy Adler
Axa SC
2:49:17.1015600
+58:47.352600
48.9p
180
H 21
Joakim Isaksson
Sweden
2:49:23.1016200
+58:53.353200
48.8p
181
H 21
Sören Pettersson
SK Granan
2:49:28.1016700
+58:58.353700
48.8p
182
H 21
Ralf Corin
Sweden
2:49:30.1016900
+59:00.353900
48.8p
183
H 21
Pierre Björkli
Borås SK
2:49:41.1018000
+59:11.355000
48.7p
184
H 21
Robert Funke
Götenehus FF
2:49:43.1018200
+59:13.355200
48.7p
185
H 21
Anders Adler
Axa SC
2:49:44.1018300
+59:14.355300
48.7p
186
H 21
Christopher Bornlid
Sweden
2:49:55.1019400
+59:25.356400
48.7p
187
H 21
Wictor Mårtensson
Sweden
2:50:24.1022300
+59:54.359300
48.5p
188
H 21
Markus Lindström
Sweden
2:50:35.1023400
+1:00:05.360400
48.5p
189
H 21
Jimmy Svantesson
Sweden
2:50:52.1025100
+1:00:22.362100
48.4p
190
H 21
Roy Johansson
Sweden
2:51:01.1026000
+1:00:31.363000
48.3p
191
H 21
Johan Abrahamsson
Grönahögs IK
2:51:04.1026300
+1:00:34.363300
48.3p
192
H 21
Magnus Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:51:23.1028200
+1:00:53.365200
48.2p
193
D 21
Marianne Moensjö
Redvägs SK
2:51:31.1029000
+1:01:01.366000
48.2p
194
H 21
Frans Johnsson
Navåsens FK
2:51:43.1030200
+1:01:13.367200
48.1p
195
H 21
Hampus Johansson
OK Alehof
2:51:50.1030900
+1:01:20.367900
48.1p
196
H 21
Mikael Lundh
Ryda SK
2:52:18.1033700
+1:01:48.370700
47.9p
197
H 21
Per Åkeflo
Club Ski & Run
2:52:43.1036200
+1:02:13.373200
47.8p
198
H 21
Carl Furhoff
IFK Skövde SK
2:52:54.1037300
+1:02:24.374300
47.7p
199
H 21
Martin Andersson
Sweden
2:52:58.1037700
+1:02:28.374700
47.7p
200
H 21
Mikael Johansson
Sweden
2:54:10.1044900
+1:03:40.381900
47.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 21
Magnus Andrén
Sweden
2:54:38.1047700
+1:04:08.384700
47.2p
202
H 21
Sören Skålberg
Sweden
2:55:02.1050100
+1:04:32.387100
47.1p
203
H 21
Christer Wessberg
Volvo IF
2:55:06.1050500
+1:04:36.387500
47.1p
204
H 21
William Blomkvist
Mullsjö SOK
2:55:48.1054700
+1:05:18.391700
46.8p
205
H 21
Björn Belfrage
Eds SK
2:55:52.1055100
+1:05:22.392100
46.8p
206
D 21
Sarah Steen
Navåsens FK
2:56:11.1057000
+1:05:41.394000
46.7p
207
H 21
Ragnar Nilsson
Navåsens FK
2:56:17.1057600
+1:05:47.394600
46.7p
208
H 21
Joakim Färén
Sweden
2:56:26.1058500
+1:05:56.395500
46.7p
209
H 21
Thomas Hedlund
Volvo IF
2:56:48.1060700
+1:06:18.397700
46.5p
210
H 21
Johan Mohlin
Lidköpings VSK
2:56:49.1060800
+1:06:19.397800
46.5p
211
H 21
Glenn Edvardsson
OK Alehof
2:57:25.1064400
+1:06:55.401400
46.4p
212
H 21
Jan Andersson Back
OK Gipen
2:57:49.1066800
+1:07:19.403800
46.3p
213
H 21
Rickard Öblom
Sweden
2:58:19.1069800
+1:07:49.406800
46.1p
214
H 21
Albin Andersson
OK Landehof
2:58:52.1073100
+1:08:22.410100
45.9p
215
H 21
Thomas Wedin
Sweden
2:58:56.1073500
+1:08:26.410500
45.9p
216
H 21
Per Högkvist
Sweden
2:59:34.1077300
+1:09:04.414300
45.7p
217
H 21
Ulf Lorentz Johansson
Sweden
2:59:39.1077800
+1:09:09.414800
45.7p
218
D 21
Lina Freiman
Redvägs SK
2:59:58.1079700
+1:09:28.416700
45.6p
219
H 21
Christer Svantesson
Sweden
3:00:11.1081000
+1:09:41.418000
45.6p
220
H 21
Jan-Olof Storm
Sweden
3:01:05.1086400
+1:10:35.423400
45.3p
221
H 21
Gustav Berg
Sweden
3:01:06.1086500
+1:10:36.423500
45.3p
221
H 21
Leif Claesson
Sweden
3:01:06.1086500
+1:10:36.423500
45.3p
223
H 21
Pelle Allendor
Skövde
3:01:21.1088000
+1:10:51.425000
45.2p
224
H 21
Kristofer Wennerström
Eds SK
3:01:23.1088200
+1:10:53.425200
45.2p
Seedningsgräns för led 7 i Vasaloppet: 3:02:00
225
H 21
Mats Kjellstrand
Sweden
3:02:04.1092300
+1:11:34.429300
45.0p
226
H 21
Joakim Östberg
Sweden
3:02:16.1093500
+1:11:46.430500
45.0p
227
H 21
Jesper Regnström
Sweden
3:02:36.1095500
+1:12:06.432500
44.9p
228
H 21
Christian Johansson
Sweden
3:02:41.1096000
+1:12:11.433000
44.9p
229
H 21
Henrik Rosén
Linköpings SK
3:03:22.1100100
+1:12:52.437100
44.7p
229
D 21
Eivor Johansson
Navåsens FK
3:03:22.1100100
+1:12:52.437100
44.7p
231
H 21
Pål Dahle
OK Landehof
3:03:41.1102000
+1:13:11.439000
44.6p
232
H 21
Per-olof Eliasson
Sweden
3:04:00.1103900
+1:13:30.440900
44.5p
233
H 21
Anders Josefsson
Sweden
3:04:01.1104000
+1:13:31.441000
44.5p
234
H 21
Mattias Ståhl
Sweden
3:04:26.1106500
+1:13:56.443500
44.4p
235
H 21
Andreas Rickman
Sweden
3:04:41.1108000
+1:14:11.445000
44.3p
236
H 21
Olle Edvardsson
OK Alehof
3:05:24.1112300
+1:14:54.449300
44.1p
237
H 21
Peter Nohlin
Sweden
3:05:28.1112700
+1:14:58.449700
44.1p
238
H 21
Marco Cicola
Sweden
3:05:29.1112800
+1:14:59.449800
44.1p
239
H 21
Eric Lantz
Sweden
3:05:41.1114000
+1:15:11.451000
44.1p
240
H 21
Mattias Eckerman
Axa SC
3:06:13.1117200
+1:15:43.454200
43.9p
241
H 21
Mikael Fischer
Astrazeneca IF
3:06:18.1117700
+1:15:48.454700
43.9p
242
H 21
Sven-erik Björklund
Sweden
3:06:27.1118600
+1:15:57.455600
43.9p
243
H 21
Per-ola Hartman
Sweden
3:06:33.1119200
+1:16:03.456200
43.8p
244
H 21
Fredrik Filipsson
OK Kolmården
3:06:42.1120100
+1:16:12.457100
43.8p
245
H 21
Mats Rosell
Sweden
3:06:48.1120700
+1:16:18.457700
43.8p
246
H 21
Erik Åström
Axa SC
3:07:09.1122800
+1:16:39.459800
43.7p
247
H 21
Tobias Öblom
Sweden
3:07:12.1123100
+1:16:42.460100
43.7p
248
H 21
Niels Peter Mortensen
Hareskoven Skiklub
3:07:22.1124100
+1:16:52.461100
43.6p
249
H 21
Thomas Malmberg
Sweden
3:07:23.1124200
+1:16:53.461200
43.6p
250
D 21
Sofia Johansson
Sweden
3:07:40.1125900
+1:17:10.462900
43.6p
251
H 21
Stefan Lundberg
Sweden
3:07:42.1126100
+1:17:12.463100
43.5p
252
H 21
Arvid Eden
Sweden
3:08:04.1128300
+1:17:34.465300
43.5p
253
H 21
Mikael Krusenvik
Sweden
3:08:22.1130100
+1:17:52.467100
43.4p
254
H 21
Sven Jansson
Brännebrona SK
3:08:23.1130200
+1:17:53.467200
43.4p
255
H 21
Christoffer Utbult
IK Stern
3:08:35.1131400
+1:18:05.468400
43.3p
256
H 21
Martin Maars
Sweden
3:09:15.1135400
+1:18:45.472400
43.2p
257
H 21
Fredrik Justesen
Sweden
3:09:33.1137200
+1:19:03.474200
43.1p
258
D 21
Camilla Jacobsson
Sweden
3:09:37.1137600
+1:19:07.474600
43.1p
259
H 21
Erik Högkvist
Sweden
3:09:42.1138100
+1:19:12.475100
43.0p
260
H 21
Andreas Johnsson
Bredaryds SOK
3:10:02.1140100
+1:19:32.477100
43.0p
261
H 21
Philip Axén
Sweden
3:10:32.1143100
+1:20:02.480100
42.8p
261
H 21
Jonas Häger
Sweden
3:10:32.1143100
+1:20:02.480100
42.8p
263
D 21
Anna Larsson
Sweden
3:10:42.1144100
+1:20:12.481100
42.8p
264
H 21
Mikael Bååth
Göteborgs SK
3:10:53.1145200
+1:20:23.482200
42.7p
265
H 21
Patrik Lenman
Sweden
3:11:30.1148900
+1:21:00.485900
42.6p
266
H 21
Tore Helmersson
IF Saab
3:11:39.1149800
+1:21:09.486800
42.6p
267
H 21
Pontus Söderman
Sweden
3:12:08.1152700
+1:21:38.489700
42.4p
268
H 21
Tim Sultan
Magra IS
3:12:09.1152800
+1:21:39.489800
42.4p
269
H 21
Sven Andersson
Sweden
3:12:17.1153600
+1:21:47.490600
42.4p
270
H 21
Filip Sahlberg
Sweden
3:12:39.1155800
+1:22:09.492800
42.3p
271
H 21
Bengt Andersson
Tidaholm SOK Sisu
3:13:29.1160800
+1:22:59.497800
42.1p
272
H 21
Anders Thorell
Sweden
3:13:39.1161800
+1:23:09.498800
42.1p
273
H 21
Magnus Robertsson
Sweden
3:14:16.1165500
+1:23:46.502500
41.9p
274
H 21
Daniel Persson
Tidaholm SOK Sisu
3:14:30.1166900
+1:24:00.503900
41.9p
275
D 21
Annika Nyberg
Sweden
3:14:36.1167500
+1:24:06.504500
41.8p
276
H 21
Martin Jakobsson
Sweden
3:14:57.1169600
+1:24:27.506600
41.8p
277
H 21
Marcus Sillberg
Sweden
3:15:01.1170000
+1:24:31.507000
41.7p
278
H 21
Josef Moensjö
Redvägs SK
3:15:06.1170500
+1:24:36.507500
41.7p
279
H 21
Anders Johansson
Sweden
3:15:57.1175600
+1:25:27.512600
41.5p
280
H 21
Jens Johansson
Sweden
3:16:13.1177200
+1:25:43.514200
41.5p
281
H 21
Gunnar Pettersson
Sweden
3:16:22.1178100
+1:25:52.515100
41.4p
282
H 21
Alexander Kassay
SOK 68
3:16:30.1178900
+1:26:00.515900
41.4p
Seedningsgräns för led 8 i Vasaloppet: 3:17:00
283
H 21
Michael Wallin
Sweden
3:17:11.1183000
+1:26:41.520000
41.2p
284
H 21
Boris Kulas
Sweden
3:17:13.1183200
+1:26:43.520200
41.2p
285
H 21
Lars-Göran Andreasson
Volvo IF
3:17:24.1184300
+1:26:54.521300
41.2p
286
D 21
Pernilla Lundberg
Sweden
3:17:47.1186600
+1:27:17.523600
41.1p
287
D 21
Botilda Hellberg
Sweden
3:18:18.1189700
+1:27:48.526700
41.0p
288
H 21
Andreas Olofsson
Sweden
3:18:37.1191600
+1:28:07.528600
40.9p
289
H 21
Tony Wingård
Sweden
3:18:42.1192100
+1:28:12.529100
40.9p
290
H 21
Torbjörn Ribbstedt
Sweden
3:18:54.1193300
+1:28:24.530300
40.8p
291
H 21
Lennart Tång
Trollhättans SOK
3:19:32.1197100
+1:29:02.534100
40.7p
292
H 21
Jonas Dovren
Sweden
3:19:35.1197400
+1:29:05.534400
40.7p
293
H 21
Niklas Harrysson
Sweden
3:19:55.1199400
+1:29:25.536400
40.6p
294
H 21
Leif Persson
Sweden
3:20:32.1203100
+1:30:02.540100
40.5p
295
H 21
David Johnsson
Bredaryds SOK
3:21:27.1208600
+1:30:57.545600
40.3p
296
H 21
Andreas Johansson
SWE
3:21:46.1210500
+1:31:16.547500
40.2p
297
H 21
Per-magnus Bjurek
Tibro OK
3:22:07.1212600
+1:31:37.549600
40.1p
298
H 21
Jimmy Söhrman
IF Rigor
3:22:24.1214300
+1:31:54.551300
40.1p
299
H 21
Karl Andersson
IK Stern
3:22:32.1215100
+1:32:02.552100
40.0p
300
H 21
Philip Jansson
Brännebrona SK
3:23:30.1220900
+1:33:00.557900
39.8p
301
H 21
Per Andersen
Sweden
3:23:57.1223600
+1:33:27.560600
39.7p
302
D 21
Karin Stenhamre
IF Hagen SK
3:24:56.1229500
+1:34:26.566500
39.5p
303
H 21
Robin Brander
Sweden
3:25:21.1232000
+1:34:51.569000
39.4p
304
H 21
Kent S. Olausson
OK Klyftamo
3:25:41.1234000
+1:35:11.571000
39.4p
305
H 21
Mattias Andersson
Ryda SK
3:26:17.1237600
+1:35:47.574600
39.2p
306
H 21
Mikael Johansson
Brunflo IF
3:26:27.1238600
+1:35:57.575600
39.2p
307
H 21
Åke Nilsson
Göteborgs SK
3:26:40.1239900
+1:36:10.576900
39.2p
308
H 21
Stefan Johansson
Sweden
3:27:49.1246800
+1:37:19.583800
38.9p
309
H 21
Håkan Berntsson
Sweden
3:27:52.1247100
+1:37:22.584100
38.9p
310
H 21
Daniel Arnberg
Sweden
3:28:22.1250100
+1:37:52.587100
38.8p
311
H 21
Richard Kyrkander
Sweden
3:28:37.1251600
+1:38:07.588600
38.8p
312
H 21
Mattias Emanuelsson
Sweden
3:29:15.1255400
+1:38:45.592400
38.6p
313
H 21
Fredrik Axén
Sweden
3:29:35.1257400
+1:39:05.594400
38.6p
314
H 21
Istvan Ratkay
Sweden
3:31:48.1270700
+1:41:18.607700
38.1p
Seedningsgräns för led 9 i Vasaloppet: 3:32:00
315
H 21
Nicklas Dalvald
Navåsens FK
3:32:38.1275700
+1:42:08.612700
38.0p
316
H 21
Henrik Siösteen
IF Rigor
3:32:56.1277500
+1:42:26.614500
37.9p
317
H 21
Ove Johansson
IK Stern
3:33:52.1283100
+1:43:22.620100
37.7p
318
H 21
Anders Carlsson
Sweden
3:33:53.1283200
+1:43:23.620200
37.7p
319
H 21
Magnus Elg
Sweden
3:34:35.1287400
+1:44:05.624400
37.6p
320
H 21
Matthias Friman
Sweden
3:34:59.1289800
+1:44:29.626800
37.5p
321
H 21
Anders Börjesson
Sweden
3:35:21.1292000
+1:44:51.629000
37.4p
322
H 21
Marcus Björk
Sweden
3:36:31.1299000
+1:46:01.636000
37.2p
323
H 21
Stefan Pettersson
Volvo IF
3:36:46.1300500
+1:46:16.637500
37.2p
324
H 21
Karljohan Fogelström
Tidaholm SOK Sisu
3:37:31.1305000
+1:47:01.642000
37.0p
325
H 21
Jan Möller
Sweden
3:38:16.1309500
+1:47:46.646500
36.9p
325
H 21
Niklas Hallgren
Sweden
3:38:16.1309500
+1:47:46.646500
36.9p
327
H 21
Jesper Sjöholm
Sweden
3:40:08.1320700
+1:49:38.657700
36.5p
328
H 21
Hampus Jakobson
Sweden
3:40:19.1321800
+1:49:49.658800
36.5p
329
H 21
Emil Svensson
Sweden
3:42:29.1334800
+1:51:59.671800
36.1p
330
H 21
Martin Hjalmarsson
Sweden
3:43:10.1338900
+1:52:40.675900
36.0p
331
H 21
Otto Jernström
Sweden
3:43:29.1340800
+1:52:59.677800
35.9p
332
D 21
Pernilla Henry
Sweden
3:45:01.1350000
+1:54:31.687000
35.7p
333
H 21
Johan Ragnarsson
Sweden
3:45:40.1353900
+1:55:10.690900
35.6p
334
D 21
Kicki Wenäll
Sweden
3:45:45.1354400
+1:55:15.691400
35.6p
335
H 21
Arne Karlsson
Sweden
3:47:46.1366500
+1:57:16.703500
35.2p
336
D 21
Linda Åkeflo
Club Ski & Run
3:48:04.1368300
+1:57:34.705300
35.2p
337
H 21
Erik Karlsson
Sweden
3:48:27.1370600
+1:57:57.707600
35.1p
338
H 21
Carl Fredriksson
Sweden
3:49:11.1375000
+1:58:41.712000
35.0p
339
H 21
Rune Ekström
Sweden
3:52:36.1395500
+2:02:06.732500
34.4p
340
H 21
Florian Siegmund
Sweden
3:53:45.1402400
+2:03:15.739400
34.2p
341
H 21
Nataniel Bolinder
Sweden
4:01:41.1450000
+2:11:11.787000
33.0p
342
H 21
Patrik Carlsson
Sweden
4:23:39.1581800
+2:33:09.918800
30.1p
343
H 21
Lundquister
Sweden
4:43:54.1703300
+2:53:24.1040300
27.8p
344
H 21
Sven-åke Hurtig
Sweden
4:45:18.1711700
+2:54:48.1048700
27.6p
345
H 21
Torbjörn Bäck
Borgstena IF
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Patrik Sonehag
Sweden
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Andreas Nyman
Sweden
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Peter Hellman
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Martin Malmkvist
Axa SC
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Roger Gustavsson
Magra IS
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Dennis Erixon
Sweden
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Odd Wallum
Sävedalens AIK
23:59:58.8639700
-
345
H 21
David Hallberg
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
345
H 21
Mikel Ayani
Skövde Triathlonklubb
23:59:58.8639700
-
345
D 21
Riitta Bolinder
Sweden
23:59:58.8639700
-
356
H 21
Martin Knuuttila
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Lars Leijon
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Rikard Bengtsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Patrik Strand
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Henrik Rundcrantz
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Magnus Lovell
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Daniel Sigbladh
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Sven-ove Pettersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Tobias Nilsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Erik Bergkvist
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Mattias Linell
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Anders Hammer
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Jörgen Larsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Thomas Oljelund
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Orvar Thool
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Christer Hoffman
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Per Andersen
København SK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Tim Brandin
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Clas Olsson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
356
H 21
William Blomqvist
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Anders Nilsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Jonatan Larsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Mikael Haablahe
Lerums SOK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Lasse Bertilsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Leif Andersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Jan-erik Bäckström
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Martin Gustavsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Anders Erlandsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Torkel Davidsson
OK Löftan
23:59:59.8639800
-
356
H 21
BO Andersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Sassan Etemad
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Magnus Almn
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Jan Eric Thelin
Lidköpings VSK
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Olof Brandén
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Mikael Svensson
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
H 21
Daniel Thörsman
Sweden
23:59:59.8639800
-
356
D 21
Helen Svanström
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
356
D 21
Malin Skönvall
Sweden
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
20km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Stefan Björk
Sweden
1:02:31.375000
77.7p
2
D 21
Lena Brodin
Team Arkmek
1:03:38.381700
+1:07.6600
76.3p
3
H 21
Christian Sääv
Sweden
1:06:20.397900
+3:49.22800
73.2p
4
H 21
Andreas Svärd
Sweden
1:10:23.422200
+7:52.47100
69.0p
4
D 21
Anna Hellner
IF Ski Team Skåne
1:10:23.422200
+7:52.47100
69.0p
6
H 21
Mattias Persson
IFK Skövde SK
1:10:37.423600
+8:06.48500
68.8p
7
D 21
Sara Lindberg
IF Hagen SK
1:11:02.426100
+8:31.51000
68.4p
8
H 21
Niclas Carlsson
Sweden
1:14:34.447300
+12:03.72200
65.2p
9
H 21
Pontus Gunnarsson
Sweden
1:14:48.448700
+12:17.73600
65.0p
10
H 21
Magnus Johansson
SK Hylte
1:15:22.452100
+12:51.77000
64.5p
11
H 21
Max Thormé
OK Lindena
1:16:26.458500
+13:55.83400
63.6p
12
H 21
Jimmy Evaldsson
Sweden
1:17:24.464300
+14:53.89200
62.8p
13
D 21
Hanna Nilsson
Brännebrona SK
1:17:55.467400
+15:24.92300
62.4p
14
D 21
Patricia Badh
Falköpings AIK SK
1:18:08.468700
+15:37.93600
62.2p
15
H 21
Fredrik Johansson
No Club
1:18:33.471200
+16:02.96100
61.9p
16
D 21
Therese Andersson
Ryda SK
1:20:32.483100
+18:01.108000
60.3p
17
H 21
Mats Hultman
Sweden
1:20:42.484100
+18:11.109000
60.2p
18
H 21
Roger Andersson
Sweden
1:21:03.486200
+18:32.111100
59.9p
19
H 21
Simon Calestam
IF Hagen SK
1:21:04.486300
+18:33.111200
59.9p
19
D 21
Lena Wallström
Tidaholm SOK Sisu
1:21:04.486300
+18:33.111200
59.9p
21
D 21
Victoria Ledel
Sweden
1:23:18.499700
+20:47.124600
58.3p
22
H 21
Ingemar Franzén
Hångsdala
1:25:37.513600
+23:06.138500
56.7p
23
D 21
Linn Sjörs
Sweden
1:26:00.515900
+23:29.140800
56.5p
24
H 21
Pontus Björk
Sweden
1:26:25.518400
+23:54.143300
56.2p
25
D 21
Sofia Agélii
Sweden
1:27:31.525000
+25:00.149900
55.5p
26
H 21
Hans Persson
Sweden
1:27:41.526000
+25:10.150900
55.4p
27
D 21
Maria Sahlén
Sweden
1:27:47.526600
+25:16.151500
55.3p
28
H 21
Marcus Funke
Götenehus FF
1:28:42.532100
+26:11.157000
54.8p
29
H 21
Kristian Lucht
Sweden
1:29:12.535100
+26:41.160000
54.5p
30
D 21
Carin Serrander
Hestra IF
1:29:22.536100
+26:51.161000
54.4p
31
H 21
Jonny Falk
Skövde
1:30:37.543600
+28:06.168500
53.6p
32
H 21
Hasse Jonsson
Sweden
1:31:57.551600
+29:26.176500
52.8p
33
D 21
Aina Bengtsson
Sweden
1:33:16.559500
+30:45.184400
52.1p
34
H 21
Sebastian Lidberg
Tidaholm SOK Sisu
1:33:55.563400
+31:24.188300
51.7p
35
D 21
Linnea Josefsson
Sweden
1:34:58.569700
+32:27.194600
51.2p
36
H 21
Harry Fisk
Gamla Stan
1:35:00.569900
+32:29.194800
51.1p
37
H 21
Timothy Andler
Sweden
1:35:39.573800
+33:08.198700
50.8p
38
D 21
Madeleine Saldner
Sweden
1:36:27.578600
+33:56.203500
50.4p
39
H 21
Mattias Hassel
Sweden
1:36:28.578700
+33:57.203600
50.4p
40
H 21
Jörgen Eliasson
Sweden
1:36:39.579800
+34:08.204700
50.3p
41
D 21
Tanja Renfors
Sweden
1:37:04.582300
+34:33.207200
50.1p
42
D 21
Åsa Rindstål
Sweden
1:37:37.585600
+35:06.210500
49.8p
43
D 21
Anna Sannö
Sweden
1:37:49.586800
+35:18.211700
49.7p
44
D 21
Lisa Göthman
Sweden
1:38:16.589500
+35:45.214400
49.4p
45
H 21
Bengt Österblom
K3 IF
1:38:37.591600
+36:06.216500
49.3p
46
D 21
Lisa Wilander
Anderstorps OK
1:39:35.597400
+37:04.222300
48.8p
47
D 21
Eva Manestam
IK Wilske
1:40:12.601100
+37:41.226000
48.5p
48
H 21
Christoffer Jonsson
Sweden
1:40:21.602000
+37:50.226900
48.4p
49
D 21
Catarina Högkvist
Sweden
1:40:26.602500
+37:55.227400
48.4p
50
H 21
Marcus Neuman
Skövde
1:40:37.603600
+38:06.228500
48.3p
51
D 21
Angelica Ljungberg
Sweden
1:41:28.608700
+38:57.233600
47.9p
52
D 21
Eva-lena Stenberg
Sweden
1:41:34.609300
+39:03.234200
47.8p
53
H 21
Daniel Andersson
Redo Tryck
1:41:37.609600
+39:06.234500
47.8p
54
D 21
Marie Berntsson
Sweden
1:42:36.615500
+40:05.240400
47.4p
55
D 21
Kerstin Lantz
Skövde
1:42:37.615600
+40:06.240500
47.3p
56
D 21
Eva Jiremyr
Sweden
1:44:11.625000
+41:40.249900
46.6p
57
D 21
Marie Alenvik
OK Alehof
1:45:20.631900
+42:49.256800
46.1p
58
D 21
Marie Wallin
Sweden
1:48:54.653300
+46:23.278200
44.6p
59
D 21
Kristina Blomberg
Sweden
1:49:56.659500
+47:25.284400
44.2p
60
H 21
Olof Lucht
Sweden
1:56:08.696700
+53:37.321600
41.8p
61
H 21
Marcus Südow
Åsa
1:56:37.699600
+54:06.324500
41.7p
62
D 21
Agnes Planck
Sweden
1:58:23.710200
+55:52.335100
41.0p
63
D 21
Linda Midborg
Sweden
1:59:07.714600
+56:36.339500
40.8p
64
D 21
Brita Planck
Sweden
2:00:56.725500
+58:25.350400
40.2p
65
H 21
Johan Lundqvist
Göteborg
2:01:01.726000
+58:30.350900
40.1p
66
D 21
Lottie Grenabo
Sweden
2:03:43.742200
+1:01:12.367100
39.3p
67
D 21
Sandra Kruslock
Sweden
2:07:29.764800
+1:04:58.389700
38.1p
68
H 21
Jakob Brynte
Sweden
2:08:48.772700
+1:06:17.397600
37.7p
69
H 21
Ola Bolinder
Sweden
2:33:16.919500
+1:30:45.544400
31.7p
70
H 21
Tom Dolck
Sweden
23:59:58.8639700
-
70
H 21
Daniel Witt
Sweden
23:59:58.8639700
-
70
D 21
Qarin Hellner
Sweden
23:59:58.8639700
-
70
D 21
Lindha Hellner
FK Göingarna
23:59:58.8639700
-
74
H 21
Ola Bolinder
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
H 21
Jesper Engstrand
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
H 21
Ludvig Sylvén
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
H 21
Jack Bolinder
Toarp Tigers
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Malin Sörstrand
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Ann-britt Nilsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Kerstin Liss Sylvén
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Ninna Klock
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Lina Mattsson
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Maria Holgersson
Sweden
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Lisa Larsson
Toarp Tigers
23:59:59.8639800
-
74
D 21
Moa Bolinder
Toarp Tigers
23:59:59.8639800
-